Gintarė Petronytė per 22 minutes surinko 18 taškų
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Algirdo Paulausko treniruojama Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo atrankos kovas į 2011 metų Europos čempionatą. Pirmadienį vos kelių dešimčių žiūrovų Kauno sporto halėje palaikomos lietuvaitės 98:52 (22:17, 22:13, 31:16, 23:6) sutrypė Olandijos rinktinę ir A grupėje iškovojo pirmąją pergalę.

Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržusios lietuvaitės dar iki didžiosios pertraukos susikrovė solidų 14 taškų pranašumą (44:30).

Antroje susitikimo dalyje aikštės šeimininkės dar labiau padidino persvarą ir ėmė triuškinti varžoves. Baigiantis trečiajam kėliniui Lietuvos rinktinės pranašumas siekė 27 taškus (73:46).

Olandės net laisvos nepataikydavo iš po krepšio, o baigiantis ketvirtajam kėliniui lietuvaičių persvara perkopė 40 taškų ribą (90:48).

Lietuva: Gintarė Petronytė 18 (6 atk. kam.), Sandra Linkevičienė 15, Agnė Abromaitė 14, Eglė Šulčiūtė 14 (7 atk. kam.), Giedrė Paugaitė 6 (9 atk. kam.), Milda Sauliūtė 6, Marina Solopova 6, Rima Valentienė 6, Vaida Sipavičiūtė 5, Aušra Bimbaitė 5, Daina Staugaitienė 3.

Olandija: Maaike Klein 12, Anouk Biesters 10.

Algirdas Paulauskas (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Žaidėjos jautė startinį jaudulį, pirmoje rungtynių dalyje mums nepavyko apsiginti nuo elementariausio varžovių derinio, jos rinko taškus. Taip pat negalėjome atkovoti atšokusių kamuolių, todėl olandės geriau jautėsi aikštėje. Per pertrauką išsiaiškinome klaidas ir pasiekėme savo. Turėjome 12 žaidėjų, visos jos galėjo šiandien sėkmingai kovoti. Todėl ir toks didelis skirtumas. Jo mums gali prireikti ateityje“.

Gintarė Petronytė (Lietuvos rinktinės vidurio puolėja): „Galutinis rezultatas neatspindi vykusios kovos, labai nelengva mums buvo mačo pradžia. Turime ūgio persvarą, tačiau sunkiai sekėsi kovoti po krepšiais. Per pertrauką gavome pylos, susitvarkėme ir padarėme tai, ką turėjome padaryti. Rezultatas mus tenkina“.

Kitas grupės rungtynes Lietuvos rinktinė rugpjūčio 5 dieną žais išvykoje su Kroatijos nacionaline komanda.