Baltijos lygoje – lyderių pergalės

2005-11-26 09:19
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Ryga

Šeštąsias pergales Baltijos moterų krepšinio lygoje iškovojo Marijampolės „Arvi" ir Kauno „Laisvės" ekipos. Abi šios komandos pirmauja turnyrinėje lygos lentelėje ir kol kas žengia be pralaimėjimų. Nesėkmės kartėlio dar nėra patyrusi ir Kijevo TIM-SCUF klubas.

[image=5175 left „Laisvei" vos pavyko įveikti čempionato autsaideres]Per Rygoje vykusias vienas iš trečiojo turo varžybų, „Laisvė" vos nepatyrė netikėto pralaimėjimo. Kaunietės tik po pratęsimo 90:82 (19:20, 18:20, 17:18, 22:18, 14:6) įveikė be pergalių rungtyniaujančią Rygos „RTU-Klondaika", o ketvirtojo kėlinuko pabaigoje jau niekas netikėjo, kad „Laisvei" pavyks išsigelbėti.

Visą mačą vangiai žaidusios kaunietės susizgribo tik ketvirtojo kėlinuko pabaigoje – joms panaikinti 6 taškų deficitą ir išlyginti rezultatą. Vis dėlto iki rungtynių pabaigos likus 1,1 sekundės bei latvėms pirmaujant 1 tašku (75:74), „Laisvė" prarado kamuolį ir prasižengė. „RTU-Klondaikos" gynėja pataikė pirmąją baudą (76:74), o antrąją prametusi tyčia, skubėjo kovoti dėl kamuolio ir per anksti įžengė į baudos aikštelę.

Arbitrai kamuolį atidavė kaunietėms, kurios dar spėjo paprašyti minutės pertraukėlės. Per likusį laiką (1,1 sekundės) Jolanta Marmienė sugebėjo tiksliai perduoti kamuolį baudos aikštelėje jo laukusiai Jovitai Jutelytei ir ši aidint sirenai pataikė lemiamą metimą (76:76).

Per papildomas penkias minutes „Laisvė" įrodė pranašumą ir šventė šeštąją pergalę.

„Laisvei": J.Jutelytė 28, J.Marmienė 16, L.Dambrauskaitė 14.
„RTU-Klondaika": I.Jakobsone 26, L.Audere 22, A.Brice 12.

Šeštąją pergalę po atkaklios kovos pelnė ir Marijampolės „Arvi" klubas. Jis 88:78 (25:14, 22:19, 22:23, 19:22) palaužė Talino TLU/AJ krepšininkes.

„Arvi": E.Briedytė 29, D.Razmaitė 18, D.Staugaitienė 11.
TLU/AJ: K.Olmari 22, E.Moldre 17, G.Kostla 10.

Penktąją nesėkmę patyrė Lietuvos jaunių rinktinė, 71:80 (16:20, 11:18, 17:18, 27:24) nusileidusi Rygos „Avantis/Turiba" krepšininkėms.

Pirmąją rungtynių minutę čiurną pasitempė Indrė Dudėnaitė, daugiau aikštelėje nepasirodžiusi. Tuo tarpu į priekį išsiveržusios latvės iniciatyvos iš rankų nebeišleido ir pelnė antrąją pergalę.

Lietuvos jaunių rinktinei: L.Rickevičiūtė 25, A.Rinkevičiūtė 16, S.Kontautaitė 7.
„Avantis/Turiba": E.Zike 25, S.Dreimane 20, A.Brumermane 14.

Antrąją nesėkmę patyrė „LKKA-Kauno" krepšininkės. Jos 70:92 (12:26, 14:17, 23:22, 21:27) turėjo pripažinti Rygos TTT pranašumą.

„LKKA-Kaunas": J.Budrytė 12, J.Jokubauskaitė 10, B.Račaitė 10.
TTT: D.Krumina 22, K.Belrusa 18, E.Babkina 15.

Ketvirtąją nesėkmę patyrė Klaipėdos „Lemminkainen" ekipa. Ji 50:86 turėjo pripažinti Helsinkio „Pantterit" pranašumą.

„Lemminkainen": V.Jurgaitytė 15, K.Ūsaitė 14, D.Anužienė 8.
Pantterit": M.Anderson 24, H.Rotinen 13, S.Rinta 12.

Južnoukrainsko „Olimp-NAEK" 85:70 (26:21, 16:17, 20:22, 23:10) įveikė trečiąją nesėkmę per šešerias rungtynes patyrusią Gardino „Olimpia" ekipą.

„Olimpia": G.Puško 20, A.Matskevič 13, O.Jahimovič 11.
„Olimp-NAEK": O.Solonar 26, V.Paziuk 17, N.Paskovata 10.

Penktąją pergalę pasiekė Kijevo TIM-SCUF, 84:69 (33:13, 18:20, 24:15, 9:21) įveikusi Borisovo „Berezina" klubą.

TIM-SCUF: O.Savina 20, N.Isačenko 20, A.Pokojova 13.
„Berezina": A.Murauskaja 23, V.Pantsiuk 12, H.Zubritskaja 10.