Lietuvos komandos šventė pergales BWBL čempionate

2005-11-27 10:53
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ spec. korespondentas, Ryga

Šeštadienį (11.26) Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL) buvo sužaistos septynerios rungtynės per kurias buvo užfiksuotos dvi staigmenos. Viena jų lėmė tai, kad pergales iškovojo visos penkios Lietuvos komandos.

Talino TLU/AJ  Klaipėdos „Lemminkainen" 74:86 (18:31, 23:11, 19:22, 14:22).

Netikėtą trečiąją pergalę pasiekė Klaipėdos „Lemminkainen" ekipa, Helsinkyje įveikusi estes. Sėkmę uostamiesčio krepšininkėms lėmė sėkmingai sužaista antroji mačo pusė.

TLU/AJ: G.Kostla 18, E.Moldre 14, H.Rosenfeldt 14.

„Lemminkainen": Giedrė Žymantaitė 25, Diana Anužienė 22, Kristina Ūsaitė 17.

Rygos „RTU-Klondaika"  Lietuvos jaunių rinktinė 81:88 (26:21, 22:15, 18:20, 15:32).

Įpusėjus mačui aikštelės šeimininkės pirmavo saugiu 12 taškų skirtumu, o trečiojo ketvirčio viduryje jis buvo pasiekęs ir 14 taškų ribą. Vis dėlto lietuvaitės susiėmė ir ketvirtajame kėlinyje dėl aktyvaus spaudimo pavijo varžoves ir persvėrė rezultatą.

Latvės buvo priverstos patirti šeštąją nesėkmę iš eilės, o Lietuvos jaunių rinktinės krepšininkės iškovojo antrąją pergalę per septynerias rungtynes. Ją lėmė ir darnus lietuvaičių žaidimas - jos suklydo tik 6 kartus.

„RTU-Klondaika": I.Jakabsone 24 (10 rez. perd.), A.Brice 15 (9 atk. kam.), I.Kalnina 13 (13 atk. kam.), L.Audere 13.

Lietuvos jaunių rinktinė: Gintarė Petronytė 22 (13 atk. kam.), Laima Rickevičiūtė 21, Aurimė Rinkevičiūtė 16, Eglė Sarapaitė 15.

Rygos „Avantis/Turiba"  Kauno „LKKA-Kaunas" 70:73 (20:16, 13:22, 19:17, 18:18).

Lietuvos kūno kultūros ir sporto akademijos krepšininkės palaužė „Avantis/Turiba" klubą ir pelnė penktąją pergalę per septynerias rungtynes.

„Avantis/Turiba": S.Dreimene 22, E.Zike 16, I.Veinberga 14, A.Brumermane 10.

„LKKA-Kaunas": Irma Raugaitė 20, Jurga Budrytė 16 (11 atk. kam.), Rasa Žemantauskaitė 10, Justina Pečiukevičiūtė 10 (6 rez. perd.).

Rygos TTT  Kauno „Laisvė" 62:81 (15:29, 17:14, 21:13, 9:25).

Be pralaimėjimų čempionate ir toliau žengia „Laisvės" klubas. Septintąją pergalę prieš TTT krepšininkes kaunietės iškovojo po atkaklios kovos. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje komandas skyrė vos 2 taškai, tačiau „Laisvė" spurtavo ir pelnė septintąją pergalę.

TTT: D.Krumina 24, K.Belrusa 11 (9 atk. kam.).

„Laisvė": Jovita Jutelytė 16 (8 atk. kam.), Elena Čebotova 15 (9 atk. kam.), Jolanta Marmienė 14, Ingrida Jonkutė 11, Sandra Baliutavičiūtė 10.

Talino „Audentes"  Marijampolės „Arvi" 66:111 (20:32, 19:30, 15:31, 12:18).

Suvalkietės iškovojo pergalę sutriuškindamos ne pačią stipriausią turnyro komandą. Visus septynis susitikimus pralaimėjusios estės lieka turnyrinės BWBL čmpionato lentelės dugne.

„Audentes": A.Skorohodova 22, P.Puu 13, S.Andresson 11.

„Arvi": Daina Staugaitienė 25, Vilma Tamulevičiūtė 23, Nadja Morgan 14.

Baltarusijos jaunių rinktinė  Južnoukrainsko „Olimp-NAEK" 71:67 (23:21, 20:16, 15:17, 13:13).

Namie rungtyniavusios jaunosios baltarusės pateikė staigmeną, įveikdamos pirmenybių debiutantę „Olimp-NAEK" ekipą iš Ukrainos, kuri patyrė trečiąją nesėkmę per šešerias rungtynes. Tuo tarpu jaunosios baltarusės šventė antrąją sėkmę čempionate.

Baltarusijos jaunių rinktinė: N.Nadzežka 18, V.Hasper 16, V.Trukšanina 14.

„Olimp-NAEK": O.Solonar 38, G.Rozvezeva 8, O.Buryak 7.

Gardino „Olimpia"  Kijevo TIM-SCUF 70:95 (23:24, 14:24, 21:19, 12:28).

Baltarusės kaimynėms iš Ukrainos priešinosi tris kėlinius. Per paskutinį ketvirtį praėjusių metų trečios vietos laimėtojos palaužė Gardinos krepšininkes ir pelnė šeštąją pergalę. Kijevo ekipa, kartu su „Arvi" ir „Laisve" yra vienintelės be pralaimėjimų žengiančios ekipos.

„Olimpia": O.Kuzmiankova 14, A.Puško 12, N.Anufrienko 10.

TIM-SCUF: N.Isačenko 26, I.Jegorova 21, O.Savina 16.