Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų rungtynes užsienio šalių pirmenybėse.

Kipras

Sėkmingas Mato Niparavičiaus žaidimas nepadėjo Nikosijos „Etha“ ekipai iškovoti pergalę. Ji svečiuose 87:90 (23:27, 14:23, 22:22, 28:18) pralaimėjo Nikosijos „Omonia“ krepšininkams.

Lietuvis per 16 minučių surinko 11 taškų (5/8 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/1 baudos) ir atkovojo 2 atšokusius kamuolius.

Pergalę pasiekė du lietuvius savo gretose turintis Limasolio AEL klubas, namuose 75:62 (18:13, 27:16, 14:16, 16:17) nugalėjęs Keravnos „Keo“ ekipą.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Virginijus Sirvydis. Jis per 26 minutes pelnė 16 taškų (3/4 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 4/5 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

Rolandas Jarutis aikštėje nepasirodė.

Portugalija

Antrąją nesėkmę šį sezoną Portugalijos pirmenybėse patyrė Funšalio CAB krepšininkai. Jie svečiuose 68:79 (18:20, 14:24, 25:16, 11:19) pralaimėjo Porto „Ferpinta“ klubui.

Pralaimėtojų gretose žaidžiantis Arvydas Straupis per 23 minutes surinko 10 taškų (2/2 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 0/4 baudų). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius.

Per septynis turus penkias pergales pasiekusi A.Straupio ekipa tarp 12 komandų Portugalijos pirmenybėse dalijasi 3-5 vietomis.

Slovakija

Nesėkmę Slovakijos čempionate patyrė Nitros „Casta“, kuri savo aikštėje 71:75 (20:16, 19:22, 14:20, 18:17) pralaimėjo Nova Veso „Spišska“ ekipai.

Darius Dimavičius per 34 minutes į nugalėtojų krepšį įmetė 12 taškų (5/13 dvitaškių, 2/2 baudų). Jis taip pat atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Nitros ekipa po 10 turų savo sąskaitoje turi 5 pergales ir tarp 10 ekipų žengia šeštoje pozicijoje.

Švedija

Eilinę nesėkmę Švedijos čempionate patyrė Stokholmo „Human Rights“. Ši ekipa penktadienį (11.25) savo aikštėje 71:89 (24:22, 18:13, 15:23, 14:13) nusileido Sundisvalio „Dragons“ klubui.

Sėkmingas Viliaus Šumskio žaidimas pergalės Stokholmo klubui neatnešė. Aukštaūgis per 24 minutes pelnė 11 taškų (4/7 dvitaškių, 3/5 baudų), atkovojo 10 kamuolių (7 puolant), perėmė 3 kamuolius, bet 2 sykius suklydo ir 4 kartus pažeidė taisykles.

Regimantas Ostreika į aikštę neišbėgo.

Per 10 turų vos kartą laimėjusi Stokholmo ekipa lieka Švedijos pirmenybių dugne.

Šveicarija

Šveicarijos pirmenybių lyderiais toliau išlieka Rolando Alijevo „Boncourt“ klubas. Devintajame ture jis 101:85 (20:14, 39:24, 15:25, 27:22) įveikė Pulio „Pages jaunes“ ekipą.

Lietuvis rungtyniavo 25 minutes ir pelnė 13 taškų (2/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 6/10 baudų), atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 1 kamuolį.

Tuo tarpu Singaro Tribės Vekso „Herens“ 68:74 (11:18, 19:18, 20:13, 18:25) nusileido Ženevos „Devils“. Vekso ekipai tai buvo ketvirtoji nesėkmė per devynerias rungtynes ir turnyrinėje lentelėje ši ekipa užima penktąją vietą.

S.Tribė ant parketo praleido 34 minutes ir pelnė 16 taškų (5/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 4/5 baudų), atkovojo 8 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Vengrija

Antrą nesėkmę šeštose Vengrijos krepšinio lygos rungtynėse patyrė Martyno Andriukaičio Debreceno „Vadkakasok“, 76:97 (12:32, 26:21, 17:18, 11:26) nusileidę Šekesfehervaro „Albacomp“.

31 minutę rungtyniavęs M.Andriukaitis pelnė 8 taškus (3/6 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, tačiau dvikovą baigė anksčiau laiko dėl išnaudoto pražangų limito.

Valdo Kaukėno Budapešto „Ujbuda“ toliau lieka be pergalių. Sostinės krepšininkai 87:100 (23:25, 16:20, 22:25, 32:30) nusileidę Šombatelio „Falco“ patyrė šeštą nesėkmę iš eilės.

Lietuvis rungtyniavo 21 minutę ir pelnė 14 taškų (4/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 6/9 baudų) bet atkovojo 4 kamuolius.

Lygos vidutiniokas, Nerijaus Lisausko Bombovaro „Gunaras“ 75:72 (21:13, 15:24, 18:19, 21:16) įveikė Šolnoko „Olaj“ ir iškovojo trečią pergalę. Po šio laimėjimo Bombovaro klubas pakilo į aštuntąją turnyrinės lentelės vietą.

N.Lisauskas per 29 minutes pelnė 10 taškų (3/5 dvitaškių, 4/6 baudų) bei atkovojo 11 kamuolių.

Vieni lygos lyderių, Kečkemeto „Univer“ su Ryčiu Vaišvila, 101:78 (32:26, 23:16, 27:22, 19:14) sutriuškino Šoprono „Sordogok“ ir laimėjo penktąkart per šešerias rungtynes.

R.Vaišvila ant parketo praleido 34 minutes ir pelnė 17 taškų (5/9 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Vokietijos antroji lyga

Rezultatyvus lietuvių žaidimas padėjo Kukshafeno „BasCats“ ekipai iškovoti ketvirtą pergalę Vokietijos antrosios lygos dešimtosiose rungtynėse. „Bascats“ 110:83 (18:14, 35:17, 30:16, 27:36) Eseno ETB SW.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Benas Matkevičius, per 28 minutes surinkęs 24 taškus (3/4 dvitaškių, 6/11 tritaškių). Lietuvis taip pat atkovojo 2 kamuolius blokavo vieną metimą, kartą suklydo ir dukart prasižengė.

32 minutes žaidęs Mantas Žemaitis pelnė 14 taškų (4/11 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 3/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, kartą suklydo ir du kartus pažeidė taisykles.