Pasaulio čempionato apžvalga: C grupė

2010-08-25 16:31
Martynas Pupininkas „BasketNews.lt“ korespondentas
24 stipriausios pasaulio krepšinio rinktinės šeštadienį pradės 16 dienų truksiančią krepšinio fiestą Turkijoje. Į keturias grupes suskirstytos nacionalinės komandos iš pradžių kausis dėl kelialapių į aštuntfinalius.
 
Bilietus į kitą etapą pelnys pirmas keturias vietas grupėse užimsiančios rinktinės. Tinklalapis „BasketNews.lt“ tęsia pažintį su visomis pasaulio čempionato komandomis ir vertina jų galimybes prasimušti į kitą etapą.

C grupė

Favoritė

Graikija. FIBA reitingas: 4

Vassilis Spanoulis pateko į 2009 metų metų Europos čempionato simbolinį geriausių žaidėjų penketą
Vassilis Spanoulis pateko į 2009 metų metų Europos čempionato simbolinį geriausių žaidėjų penketą
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Ateitį su Jonu Kazlausku susiejusi Graikijos krepšinio federacija iš lietuvio nereikalauja aukso medalių, tačiau nesvarbu koks čempionatas, gilias tradicijas turintys graikai privalo būti stipriausiųjų ketvertuke.

Pernai panevėžietis jau išpildė pirmąjį savo vadovų pageidavimą, kai per paskutines 9 sekundes jo auklėtiniai atlaikė lemiamą slovėnų šturmą ir 57:56 triumfavo Senojo žemyno pirmenybių mažajame finale.

„Ši pergalė man – sugrįžimas atgal į Europą“, – iš karto po bronzinio mačo pareiškė Kazlauskas. Iki tol strategas ketverius metus Azijoje treniravo Kinijos rinktinę ir Senajame žemyne buvo primirštas.

Šiemet Graikijos nacionalinei komandai išlikti pasaulio elite gali būti dar lengviau. Į rinktinę sugrįžo kieta gynyba garsėjantis įžaidėjas Dimitrios Diamantidis bei šilto ir šalto matęs puolėjas Kostas Tsartsaris.

Kazlauską ypač pradžiugino Diamantidžio sugrįžimas, kadangi atsisakęs Theodoro Papalouko paslaugų, lietuvis ir vėl galėjo likti tik su vienu atakų organizatoriumi – Vassiliu Spanouliu.

Pastarasis krepšininkas taip pat pažymėjo kairiarankio kolegos svarbą. Lenkijoje didžiulę naštą ant savo pečių susikrovęs Spanoulis rungtyniavo praktiškai be keitimų – kiekvienose rungtynėse aikštėje prakaitą liejo vidutiniškai po 31,3 minutės.

Klijuoti favoritų etiketę graikams leidžia ir puikus pasirodymas kontrolinių rungtynių maratone. Jame graikai ant menčių paguldė ne vieną pripažintą varžovą.

Įdomūs faktai
 • Komandos branduolį sudaro šalies grandų Atėnų „Panathinaikos“ bei Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkai. Vienintelis Nikolaos Zisis per savo karjerą nėra žaidęs nė vienoje Graikijos milžinų komandoje.
Praradimai

Discilpiną mėgstantis Kazlauskas įrodė, kad yra ne tas strategas, kuris taikstosi su žvaigždžių užgaidomis. Lietuvis šią vasarą pats užtrenkė rinktinės duris tvirto sprendimo nesugebėjusiam priimti Papaloukui. Vienas geriausių šalies krepšininkų po sezono pabaigos atsisakė padėti nacionalinei komandai net ir tada, kai Kazlauskas tris kartus skambino ir mėgino įkalbėti vieną Pirėjo „Olympiakos“ lyderių. Kai veteranas apsigalvojo ir pasisamdė asmeninį trenerį tinkamai formai pasiekti, savąjį „ne“ ištarė Kazlauskas.

Treneris

Lietuvos čempionas ir metų treneris, Europos jaunimo čempionas, Olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas, Europos taurės laimėtojas, Eurolygos bei Azijos čempionas. Pergalės, kalbančios pačios už save bei įrodančios, kokio aukšto lygio treneris yra Kazlauskas.

Draugiškos rungtynės

Graikija – Kipras 76:41
Graikija – Vokietija 82:54
Graikija – Rusija 101:63
Graikija – Kroatija 90:81
Graikija – Kanada 123:49
Graikija – Slovėnija 96:72
Graikija – Serbija 74:73

Rinktinės sudėtis >>>
_________________________________________________________________

Persekiotojai

Turkija. FIBA reitingas: 18

Hidayetas Turkoglu su rinktine sieks iškovoti antrąjį medalį
Hidayetas Turkoglu su rinktine sieks iškovoti antrąjį medalį
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Turkija taps vienintele Senojo žemyno valstybe, per pastarąjį dešimtmetį organizavusia du didžiausius krepšinio renginius – 2001 metų Europos čempionatą bei 2010 metų pasaulio pirmenybes.

Pirmasis blynas turkams neprisvilo, kai šeimininkų rinktinė vedama snaiperio Ibrahimo Kutluay bei Hidayeto Turkoglu nužygiavo iki pat čempionato finalo, kuriame pasipuošė sidabro medaliais.

Nuo to laiko Turkijos krepšininkai neiškovojo nė vienos skambios pergalės, o iš įvairių čempionatų į tėvynę grįždavo nuleistomis galvomis.

Istorija gali ir vėl pasikartoti, kadangi iki namuose organizuotų 2001 metų pirmenybių turkai nuo 1951 metų nė viename Europos ar pasaulio čempionate taip ir nesugebėjo užimti aukštesnės vietos už aštuntąją.

Išskyrus 2006 metų pasaulio pirmenybes Japonijoje, iki antrųjų pirmenybių gimtojoje žemėje turkams ir vėl nepavyko užlipti ant aukštesnio nei aštunto laiptelio.

Galų gale namų sienos bei karšti sirgaliai net ir kur kas žemesnio meistriškumo komandas sugeba pakelti į aukštesnį lygį.

Iš sidabrinės turkų sudėties dabartinėje komandoje išliko vos trys žaidėjai – Turkoglu bei statistų vaidmenis tąkart atlikę Karemas Tunceri  bei Omeras Onanas. Prie jų pasaulio čempionate prisijungs dar vienas patyręs puolėjas Karemas Gonlumas.

Jaunimo apsupti veteranai supranta, kad šios pirmenybės yra bene paskutinis realus šansus su gerokai atjaunėjusia rinktine iškovoti medalį.

„Mes turime labai daug jaunų žaidėjų, – pabrėžė 33 metų Gonlumas. – Neslėpsiu, vyresni žaidėjai dažnai jaučia jų pagarbą. Tačiau šalia perspektyvaus jaunimo yra keli prityrę krepšininkai. Tad su mūsų žiniomis esame stipri ekipa. Norime bei tikimės čempionatą pabaigti iškovoję medalius.“

Įdomūs faktai
 • Semihas Erdenas, Ersanas Ilyasova, Omeras Asikas bei Turkoglu yra krepšininkai, kurie kitą sezoną rungtyniaus NBA. Iš C grupės komandų turkai turi daugiausiai šios lygos žaidėjų.
 • Kontrolinėse rungtynėse Turkijos rinktinė neiškovojo nė vienos pergalės prieš Europos rinktines.
 • Per 74 metus FIBA čempionatuose turkai iškovojo tik vieną medalių komplektą.
Praradimas

Jei ne plyšusi Achilo sausgyslė, šalies garbę gintų ir vienas Jutos „Jazz“ lyderių Mehmetas Okuras. Turkijos rinktinė galėjo surinkti galingiausią sudėtį, tačiau geriausius metus už Atlanto išgyvenęs 211 cm ūgio „centras“ dabar nerimauja dėl tolesnės savo ateities.

Treneris

Nuo 2004 metų turkų žaidimui vadovauja 63 metų juodkalnietis Bogdanas Tanjevičius. Griežtais principais pasižymintis strategas savo žaidėjams aikštėje mėgsta suteikti laisvę, tačiau ne visada pelno jų pasitikėjimą. Šiemet medikai Tanjevičiui diagnozavo žarnyno vėžį, dėl kurio strategas buvo priverstas stabdyti darbą Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komandoje. Nors atlikta operacija bei gydymo kursas praėjo sėkmingai, tačiau Turkijos rinktinės trenerių štabas turės daugiau darbo nei bet kurios kitos pirmenybių dalyvės strategų padėjėjai.

Draugiškos rungtynės

Turkija – Serbija 70:83
Turkija – Serbija 61:66
Turkija – Iranas 93:53
Turkija – Naujoji Zelandija 87:65
Turkija – Lietuva 77:80
Turkija – Kroatija 61:72
Turkija – Vokietija 54:68
Turkija – Libanas 93:72
Turkija – Kanada 84:53
Turkija – Argentina 89:93

Rinktinės sudėtis >>>

___________________________________________________________________

Rusija. FIBA reitingas: 17

Sergejus Bykovas kiekvienais metais tampa vis svarbesniu žaidėju Rusijos rinktinėje
Sergejus Bykovas kiekvienais metais tampa vis svarbesniu žaidėju Rusijos rinktinėje
Nuotr. fibaeruope.com/Ciamillo-Castoria

Prieš trejus metus Ispanijoje iškovota Europos karūna rusams vis dar leidžia priskirti savo rinktinę prie stipriausių planetos komandų. Tiesa, saldus sapnas baigėsi jau kitą vasarą, kuomet nuvykę į Pekiną Rusijos krepšininkai sapnavo olimpinį košmarą.

Garsiai kalbėjusi apie medalius Rytų Europos valstybė grupės varžybose įveikė tik Iraną. Silpniausiai iš visų Senojo žemyno komandų pasirodžiusi Rusija galutinėje rikiuotėje liko vos devinta.

Dar po metų Lenkijoje vykusiame Europos čempionate vaizdas ne itin pasikeitė. Nors jame rusai pateko į stipriausių ekipų aštuntuką, tačiau faktas, kad nugalėtojų titulą gynę Davido Blatto auklėtiniai užėmė tik septintąją vietą, bylojo, jog Rusijos krepšininkai vis dar nebuvo pabudę iš kamuojančio košmaro.

Netrukus į Turkiją skrisiančio dvyliktuko vairininkai ir patys nežino, kokio pajėgumo komandą šiemet vežasi į atsakingas varžybas.

Tuo tarpu rinktinei ištaręs „ne“ Andrejus Kirilenka apskritai suabejojo šalies krepšinio ateitimi.

„Kad sporte pasiektum savo tikslą sistema turi veikti nepriekaištingai visuose lygiuose. Pradedant pirmaisiais žingsniais krepšinyje ir baigiant nacionaline komanda“, – akmenį į Rusijos krepšinio federacijos daržą metė buvęs rinktinės kapitonas.

Vis dėlto netekusi geriausių žaidėjų, Rusijos rinktinė savo trejetą pirmenybėse veikiausiai turės. Į nacionalinę po metų pertraukos sugrįžęs Viktoras Chriapa veikiausiai taps komandos lyderiu, sulauksiančiu didesnės ar mažesnės pagalbos iš patyrusių Sergejaus Monios bei Sergejaus Bykovo.

Įdomūs faktai
 • Po penkerių metų pertraukos rinktinėje nėra nė vieno natūralizuoto ruso. Veteranai Johnas Robertas Holdenas bei Kelly McCarty baigė karjerą nacionalinėje komandoje. Dar vienam šios šalies pasą turinčiam JAV piliečiui Travisui Hansenui pavasarį buvo atlikta nugaros operacija.
 • Po 2007 metų iš Rusijos rinktinės pasitraukė net 8 Europos čempionai. Sudėtyje liko tik Chriapa, Monia, Bykovas ir Antonas Ponkrašovas.
 • Kelialapį į pasaulio pirmenybes nusipirkusi Rusijos nacionalinė ekipa yra viena iš keturių komandų, kurios į čempionatą pateko ne pagal sportinį principą.
Praradimai

Jei su Holdeno pasitraukimu krepšinio gerbėjai dar galėjo susitaikyti, tai Kirilenkos sprendimas nežaisti pasaulio čempionate papiktino ir patį Blattą.

„Jeigu atvirai, esu nusivylęs jų sprendimais, – kalbėjo Blattas. – Holdenas ir Kirilenka galėjo mums padėti ir šiais, ir praėjusiais metais. Buvo daug pokalbių, bet niekas nepadėjo.“

Kirilenka sprendimą praleisti pirmenybes argumentavo savo Jutos „Jazz“ klubo vadovų rekomendacija vasarą pailsėti ir atsikvėpti nuo oranžinio kamuolio.

„Tegul žmonės kalba ir rašo ką nori. Kažkas mane supras, o kažkas Rusijoje vadins išdaviku“, – sakė Kirilenka.

Treneris

2005 metais Blattas žengė didelį žingsnį vyriausiojo trenerio karjeroje.  Su Trevizo „Benetton“ amerikietis laimėjo ne tik tuo metu dar itin pajėgų Italijos čempionatą, bet ir padėjo surasti vietą krepšinio padangėje tokioms žvaigždėms kaip Ramūnas Šiškauskas, Andrea Bargnani ar Drew Nicholas. Galiausiai 51 metų Blattas atvedė rusus ant Europos čempionato sosto ir kai atrodė, kad specialisto karjera netrukus taps dar labiau svaiginanti, strategas Rusijos krepšinio ekspertų akyse netikėtai tapo nevykėliu. Visiškas fiasko Stambulo „Efes Pilsen“ komandoje, nesėkmingas sezonas Maskvos „Dinamo“ gretose bei krachas Rusijos rinktinėje į iki tol gerai vertintą žydų kilmės amerikietį nukreipė ne vieną kritikos strėlę.

Draugiškos rungtynės

Rusija – Latvija 89:68
Rusija – Kroatija 66:64
Rusija – Graikija 63:101
Rusija – Vokietija 73:76
Rusija – Naujoji Zelandija 89:76
Rusija – Serbija 63:69
Rusija – Naujoji Zelandija 65:57
Rusija – Jordanija 83:63
Rusija – Slovėnija 73:81
Rusija – Kroatija 82:76

Rinktinės sudėtis >>>
___________________________________________________________________

Puerto Rikas: FIBA reitingas: 10

Puerto Riko rinktinė į planetos pirmenybes atvyksta besididžiuodama Amerikos vicečempionės titulu. Nors savo kontinente puertoriekiečiai turėjo pripažinti tik brazilų pranašumą, jų pajėgumu nevertėtų apsigauti.

Paskutiniame pasaulio čempionate Puerto Riko nacionalinė ekipa liko tik septyniolikta, o į po dviejų metų vykusias Pekino olimpines žaidynės neprasibrovė.

Nesistengiant nuvertinti Amerikos čempionato, būtina pabrėžti, kad šio žemyno pirmenybėse Puerto Riko krepšininkams rimtą konkurenciją kelyje aukso link sudaro tik argentiniečiai ir brazilai.

Tačiau, kad nenuspėjama komanda gali tapti kietu riešutėliu visiems varžovams gali priminti 2004 metų JAV rinktinės krepšininkai.

Tąkart svajonių komandos epitetais liaupsintus Larry Browno auklėtinius nedidelės šalies krepšininkai privertė patirti bene gėdingiausią pralaimėjimą – 19 taškų skirtumu.

Puertorikiečiai pasauliui apie save priminė ir šių metų liepą. Būtent jie laimėjo Pietų Amerikoje organizuojamą „Centrobasket“ turnyrą. Tačiau labiau nei auksas rinktinės trenerių štabą pradžiugino netikėtai sužibėjęs 23 metų gynėjas Davidas Huertas.

Savo klubinėje ekipoje visą sezoną negavęs progų atsiskleisti 196 cm ūgio gynėjas turnyre vidutiniškai pelnė 8,2 taško, o tritaškius metė net 46 proc. taiklumu.

Naujasis rinktinės talentas pakeis komandos senbuvį Larry Ayuso.

„Esu labai nustebintas jo darbu. Davidas labai gerai rungtyniavo ir pademonstravo puikų charakterį. Huertas kovoja dėl kiekvieno aikštės centimetro ir yra itin universalus žaidėjas, galintis atakuoti, kovoti dėl kamuolių bei gerai gintis. Tai mūsų ateities krepšininkas“, – žaidėją gyrė vyriausiasis treneris Manuelis Cintronas.

Įdomūs faktai
 • Puerto Rike krepšinis yra populiariausia sporto šaka. Majamio „Heat“ gynėjas Carlosas Arroyo laikomas nacionalinės komandos didvyriu.
 • Komandos priekinės linijos žaidėjų vidutinis ūgis 213 centimetrų. Tai aukščiausius „bokštelius“ turinti pirmenybių komanda. 220 cm ūgio Peteris Johnas Ramosas pagal šią fizinę savybę čempionate neturės lygių.
 • Rinktinės istorijoje nėra nė vienos prizinės vietos tarpkontinentinėse varžybose.

Praradimas

Iki čempionato starto likus dešimčiai dienų komandos žvaigždė Arroyo neteko savo ilgamečio ginklanešio Ayuso. Beveik dešimtmetį abiejų gynėjų duetas buvo sunkiai įmenama mįslė bet kuriam Puerto Riko varžovui. Nieko nepranešęs buvęs žalgirietis kartu su ekipos įžaidėju Christianu Dalmau pasišalino iš rinktinės dar Vokietijoje vykusiame turnyre. Manoma, kad abu žaidėjai susipyko su vyriausiuoju treneriu, nes buvo nepatenkinti jo žaidimo filosofija.

Treneris

Aistros krepšiniui neslepiantis Manuelis Cintronas savo šalyje yra vienas populiauriausių strategų. Žinomas kaip puikus gynybos specialistas 47 metų Cintronas Puerto Riko rinktinei vadovauja nuo 2007 metų. Trenerio vadovaujama ekipa yra laimėjusi Amerikos pirmenybių bronzą, Panamerikos žaidynių bei Amerikos čempionato sidabrą, „CBC“ bei „Centrobasket“ turnyrų auksą.

Draugiškos rungtynės

Puerto Rikas – Trinidadas ir Tobagas 91:97
Puerto Rikas – Argentina 95:82
Puerto Rikas – Argentina 73:51
Puerto Rikas – Belizas 96:88
Puerto Rikas – Dominikos Respublika 89:80
Puerto Rikas – Argentina 77:62
Puerto Rikas – Argentina 104:71
Puerto Rikas – Virginijos salos 89:72
Puerto Rikas – Meksika 82:77
Puerto Rikas – Paragvajus 87:85
Puerto Rikas – Argentina 79:84
Puerto Rikas – Argentina 96:89
Puerto Rikas – Argentina 93:80
Puerto Rikas – Kinija 92:76
Puerto Rikas – Vokietija 63:73
Puerto Rikas – Vokietija 74:97

Rinktinės sudėtis >>>
_______________________________________________________________

Autsaideriai

Kinija. FIBA reitingas: 9


Speliojama, kad šis Yao Mingo metimas galėjo būti vienas paskutinių jo karjeroje rinktinėje
Speliojama, kad šis Yao Mingo metimas galėjo būti vienas paskutinių jo karjeroje rinktinėje

Azijos vicečempionė Kinijos rinktinė yra vienintelė C grupės komanda, kurios sudėtyje nėra nė vienos žvaigždės ar pastoviu lyderiu galinčio tapti žaidėjo.

2004 metais Kinijos krepšinio federacijos vadovai pasirašė ilgalaikę sutartį su Jonu Kazlausku, kuriam buvo patikėta itin svarbi užduotis – išmokyti kinus oranžinio kamuolio paslapčių ir nuvesti Yao Mingo komandą ant Pekino olimpinių žaidynių pakilos.

Tačiau lietuviškos pamokos jau ketvirtfinalyje atsitrenkė į tų pačių lietuvių barjerą, kurio neįveikę kinai kovojo tik dėl aštuntosios vietos.

Po neišsipildžiusios svajonės Kinijos krepšinis sulaukė dar kelių antausių. Iš rinktinės pasitraukė Kazlauskas, o geriausias šalies krepšininkas Mingas pareiškė pasaulio čempionatą stebėsiąs tik per televizorių.

Naująja kinų rinktinės viltimi tapo kitas NBA lygoje rungtyniaujantis aukštaūgis Yi Jinlianis. 22 metų 213 cm ūgio Vašingtono „Wizards“ vidurio puolėjas praėjusį sezoną už Atlanto vidutiniškai pelnydavo po 12 taškų bei atkovodavo po 7,1 kamuolio.

Pasaulio čempionatas yra puiki galimybė atgaivinti gęstančią karjerą netradicinio sudėjimo įžaidėjui Sun Yue. 206 cm ūgio rinktinės atakų organizatorius visą laiką tarsi apsėstas svajojo apie karjerą NBA. Vietoje žaidimo žemesnio pajėgumo čempionate gynėjas pasirinko amžiną sėdėjimą ant NBA atsarginių suolo.

Niujorko „Knicks“ ekipai priklausantis 24 metų Yue praėjusį sezoną nė minutei neišbėgo ant parketo. Prieš dvejus metus krepšininkas sužaidė 6 rungtynes Los Andželo „Lakers“ gretose, per kurias sugebėjo įmesti 5 taškus.

Deramos pagalbos galimi rinktinės lyderiai turėtų sulaukti iš 31 metų Zhizhi Wango. Tikimasi, kad pirmasis kinas, pravėręs NBA duris taps šeštuoju ekipos žaidėju.

Įdomūs faktai

 • Azijos krepšinio rinktinė nuo 1975 metų įvairiuose čempionatuose iškovojo 22 aukso, 3 sidabro bei 5 bronzos medalius. Per 35 metus savo žemyne kinai medaliais nepasipuošė tik 2 kartus Tiesa, tarpžemyninėse varžybose Kinijos krepšininkai aukščiau 8 vietos dar nėra pakilę.
 • Kinijoje, priešingai nei likusiame pasaulyje, vardas ir pavardė keičiasi vietomis. Pavyzdžiui Yao Mingo tikras vardas yra Mingas.
 • Jei 16 metų Guo Ailunas būtų patekęs į galutinį dvyliktuką, Kinijos rinktinė būtų jauniausia pirmenybių komanda, kurios vidutinis amžiaus vidurkis siektų 23,6 metų.
Praradimas

Du kartus lūžusi pėda išprovokavo dvi operacijas, kurios Yao Mingui davė rimtą signalą apie karjeros pabaigą. 29 metų 228 cm ūgio Kinijos milžiną ištiko panašus likimas kaip Žydrūną Ilgauską. Tik ar geriausiam šalies krepšininkui pavyks surasti jėgų iš naujo atsistoti ant kojų, kol kas nežino ir pats Mingas.

„Netrukus man jau 30. Kaip atletas, aš jau nesu Kinijos krepšinio ateitis“, – pareiškė Mingas. Jeigu aukštaūgis ir atsigaus po patirtų pėdos traumų, greičiausiai akistata Pekino olimpiadoje su Robertu Javtoku Mingui Kinijos rinktinėje buvo paskutinė.

Treneris

Komandą palikusio Kazlausko vietą rinktinėje užėmė kitas užsienietis Bobas Donewaldas. 40 metų amerikiečio krepšinio filosofiją remiasi į aiškią discipliną, kurios be išimties turi laikytis kiekvienas krepšininkas. Strategui darbas Kinijos rinktinėje nėra didelė naujiena, kadangi prieš pasirašydamas sutartį su šios šalies krepšinio federacija, Donewaldas dirbo Šanchajaus „Sharks“ ekipoje. Po 8 metų pertraukos Šanchajaus komandą iki Kinijos pusfinalio nuvedusio Donewaldo sėkme susižavėjo nacionalinės federacijos vadovai. Krepšinio specialistas anksčiau yra dirbęs Didžiojoje Britanijoje bei Naujojo Orleano „Hornets“ ir Klivlendo „Cavaliers“ komandų strategų asistentu.

Draugiškos rungtynės

Kinija – Lietuvos rezervinė rinktinė 68:79
Kinija – Australija 63:64
Kinija – Iranas 86:64
Kinija – Slovėnija 71:75
Kinija – Iranas 76:58
Kinija – Kanada 62:86
Kinija – Brazilija 70:84
Kinija – JAV 51:98
Kinija – Puerto Rikas 76:92
Kinija – Serbija 53:89

Rinktinės sudėtis >>>
___________________________________________________________________

Dramblio Kaulo Krantas. FIBA reitingas: 41

Pernai po 25 metų pertraukos sugrįžusi į Afrikos čempionato finalą Dramblio Kaulo Kranto rinktinė turėjo pripažinti Angolos pranašumą. Tačiau pralaimėjimas ir spindintys sidabro medaliai „drambliais“ vadinamų krepšininkų džiaugsmo nė kiek nesumažino.

„Rungtyniauti šioje komandoje tikrai smagu. Tai jauna, savo pasiekimu besididžiuojanti ekipa, – po triumfo kalbėjo rinktinės lyderis Pape'as-Philippe'as Amagou.

Šios rinktinės žaidėjai nekalba apie medalius, nekalba apie vietą turnyro lentelėje ar pergales, kurias žūtbūt reikės pasiekti Turkijoje.

Afrikiečių nacionalinės komandos pagrindinis tikslas – mėgautis krepšiniu bei tokio didelio masto renginiu kaip pasaulio čempionatas.

Kaip bebūtų, niekas negali nuspėti kokioje pozicijoje pasibaigus čempionatui liks Dramblio Kaulo Kranto rinktinė. Varžovų kraują užuodę „drambliai“ gali greitai pamiršti malonumą ir varžovams skelbti tikrą karą.

Įdomūs faktai

 • Afrikos vicečempionų gretose rungtyniaujantys Stephane'as Konate ir Herve Lamizana yra vieninteliai krepšininkai, ginantys gimtosios šalies klubų garbę. Likęs dešimtukas išsibarstęs po įvairius pasaulio kampelius.
 • Puolėjas Brice'as Assie turėjo tapti ne krepšininku, o futbolininku. Pats žaidėjas visą laiką tvirtina esąs geresnis už geriausią Dramblio Kaulo Kranto futbolininką Didier Drogbą.
 • Septyni rinktinės krepšininkai gimė ne Dramblio Kaulo Kranto valstybėje, o Prancūzijoje.
Treneris

Randoaldas Dessarzinas – Šveicarijos krepšinio treneris. Šis specialistas beveik visą savo gyvenimą sukosi oranžinio kamuolio pasaulyje. Devynerius metus Dessarzinas vadovavo šveicarų „Boncourt BC“ ekipai. 2007 metais strategas dirbo Prancūzijoje, kur jo nurodymų trejus metus nesėkmingai klausė aukščiausiojo čempionato Dižono JDA krepšininkai. Šveicaras apibūdinamas kaip treneris, kuris moka iš ne paties aukščiausio lygio krepšininkų nulipdyti laiminčią komandą.

Draugiškos rungtynės

Dramblio Kaulo Krantas – Anglija 82:61
Dramblio Kaulo Krantas – Liuksemburgas 99:69
Dramblio Kaulo Krantas – Belgija 70:80
Dramblio Kaulo Krantas – Tunisas 63:67
Dramblio Kaulo Krantas – Kanada 59:70
Dramblio Kaulo Krantas – Kanada 92:95
Dramblio Kaulo Krantas – Ispanija 70:85
Dramblio Kaulo Krantas – Prancūzija 66:74
Dramblio Kaulo Krantas – Brazilija 54:95
Dramblio Kaulo Krantas – Australija 59:80

Rinktinės sudėtis >>>
_______________________________________________________________________________________________

Spėkite, kaip išsidėstys visos komandos grupėse!
Komentarai:
aišku, turkai su graikais kovos dėl pirmos vietos grupėje ;) tuo tarpu Puerto Rikas manau yra pajėgesnis nei Rusija ar Kinija ;)
2010-08-28
+2
Atsakyti
Kdl nera D grupes apzvalgos?
2010-08-27
+2
Atsakyti
SG2YouPuerto Rikas 7 draugiskas rungtynes zaide su Argentina ir laimejo 6??? :O


Bet kas labiausiai stebina - straipsnyje apie Argentina prie draugisku rungtyniu nebuvo parasytos visos 7 su Puerto Riku. Kazkaip keistai cia. O del to, kad laimejo 6 is 7 tarpusavio rungtyniu Puerto Rikas tai as visai nenustebau.
2010-08-26
+15
Atsakyti
Puerto Rikas 7 draugiskas rungtynes zaide su Argentina ir laimejo 6??? :O
2010-08-25
-1
Atsakyti
Anonimas
kur ziurit tiesiogiai?
2010-08-25
-1
Atsakyti
MarkaszRasabeyIdomus tie FIBA reitingai- Rusija 17, Turkija 18, o Kinija net 9, nors Basketnews parasyta prie autsaideriu..? Idomu, pagal ka jie skirsto ? O siaip mano sios grupes favoritai Turkija ir Puerto Rikas, tik gaila, kad nelabai pasiseke su zaidejais, nes keli pasiplove..Turkija?? Kur Graikiją padėjai??


Nebijok, graikai nedingo :) as uz turkus sergu labiau nei uz Graikija. Graikija jau po ju :)
2010-08-25
-4
Atsakyti
RasabeyIdomus tie FIBA reitingai- Rusija 17, Turkija 18, o Kinija net 9, nors Basketnews parasyta prie autsaideriu..? Idomu, pagal ka jie skirsto ? O siaip mano sios grupes favoritai Turkija ir Puerto Rikas, tik gaila, kad nelabai pasiseke su zaidejais, nes keli pasiplove..


Turkija?? Kur Graikiją padėjai??
2010-08-25
-6
Atsakyti
Keisti FIBA reitingai, ypač Kinijos :o
2010-08-25
Atsakyti
beje:

"Per 74 metus turkai FIBA čempionatuose turkai iškovojo tik vieną medalių komplektą." pataisykite. :)
2010-08-25
+1
Atsakyti
RasabeyIdomus tie FIBA reitingai- Rusija 17, Turkija 18, o Kinija net 9, nors Basketnews parasyta prie autsaideriu..? Idomu, pagal ka jie skirsto ? O siaip mano sios grupes favoritai Turkija ir Puerto Rikas, tik gaila, kad nelabai pasiseke su zaidejais, nes keli pasiplove..


jie net 9-i, nes Azijos čempionate visada pasirodo pastoviai, kadangi ten stiprių varžovų nėra. ;]]] Tie reitingai sudaromi pagal paskutinių metų pasiekimus iš visų tų čempionatų. Žodžiu, tokia sistema. O Basketnews sudaro pagal ekspertų visų spėjimus, komandų sudėtis ir draugiškų rungtynių rezultatus.
2010-08-25
-7
Atsakyti
Idomus tie FIBA reitingai- Rusija 17, Turkija 18, o Kinija net 9, nors Basketnews parasyta prie autsaideriu..? Idomu, pagal ka jie skirsto ? O siaip mano sios grupes favoritai Turkija ir Puerto Rikas, tik gaila, kad nelabai pasiseke su zaidejais, nes keli pasiplove..
2010-08-25
+2
Atsakyti
Aš asmeniškai norėčiau, kad lietuviai, patekę į aštunfinaly( kitaip gi būti negali!) , neturėtų kautis su graikais ir turkais. Graikų žaidimas visda buvo mums neparankus, na o turkai žaidžia namuose, žais užsivedę ir gali būt ant bangos. Likusios grupės komandos man atrodo parankesni varžovai :]
2010-08-25
-2
Atsakyti
Grupe, kurioje nera aiskiu lyderiu. Graikija, Turkija(zaidzianti namie), tie puertorikieciai ir net rusai tikrai visi gali uzimti pirma vieta grupeje. Kinija ir DKK greiciausiai kovos tik del 5 vietos.
2010-08-25
Atsakyti
.
juokingas tas fiba reitingas
2010-08-25
+2
Atsakyti
Graikai ir Turkai bus šios grupės lyderiai manau,po to eis Rusija bei

Puerto Riko krepšininkai.Už grupės ribų liks Kinija ir Dramblio Kaulo Krantas ;] Bet kiekvieną komanda gali pateikti staigmenų bei sensaciją ;]
2010-08-25
Atsakyti
Stigas
6 lietuviai
2010-08-25
Atsakyti
svelnutis
popoli, gal nr? ;)
2010-08-25
+3
Atsakyti
A
Kelinti lietuviai pagal "FIBA" reitingą?
2010-08-25
-4
Atsakyti
idomu paskaityti tuos komandu aprasymus, tik as galvociau kad rusai gali likti ir penkti grupeje, kovos su kinija del ketvirtosios vietos
2010-08-25
-2
Atsakyti
PAziuresim kas bus favoritai po visu rungtyniu
2010-08-25
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.