Savaitgalį Romoje posėdžiavusi Centrinė Tarptautinės krepšinio federacijos valdyba ne tik paskelbė, kurioms keturioms valstybėms atiteko vardiniai kelialapiai į Pasaulio krepšinio čempionatą, bet diskutavo ir kitais svarbiais klausimais.

Skirs didesnį dėmesį jaunimui

Centrinė Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) valdyba nusprendė, kad nuo 2010-ųjų kas dvejus metus bus rengiamas Pasaulio jaunučių vaikinų ir merginų (U17) čempionatas.

„Nėra geresnės krepšinio vystymo programos negu tarptautinės varžybos, rengiamos aukščiausiu lygiu", – pažymėjo FIBA generalinis sekretorius Patrickas Baumannas.

„Mes galime tikėtis tolimesnio krepšinio lygio kilimo tik tada, jeigu mūsų jaunieji žaidėjai kuo anksčiau savo karjeros pradžioje pradės žaisti aukščiausio lygio krepšinį. Nė viena treniruočių stovykla ar klinika negali jauniesiems krepšininkams pasiūlyti tokio lygio krepšinio, negu žaidimas prieš geriausius tos pačios amžiaus kategorijos pasaulio jaunuosius krepšininkus. Šio sprendimo priėmimas skatins dar labiau populiarinti krepšinį visuose penkiuose žemynuose", – pažymėjo P.Baumannas.

FIBA taip pat paskelbė, kad Pasaulio jaunimo čempionatas (U21) nebebus rengiamas nuo 2007-ųjų, o Pasaulio jaunių (U19) pirmenybės nuo 2007-ųjų bus rengiamos kas dvejus metus.

Išleistas leidinys Nacionalinėms federacijoms 

FIBA parengė 300 puslapių leidinį, pavadintą „Nacionalinių federacijų vadovu". Leidinys netrukus pasieks visas 212 Nacionalinių krepšinio federacijų. Jis nacionalinėms šalių federacijoms padės gerinti krepšinio kokybę visose srityse: sporto, pedagogikos, administracinio darbo ir komercinių ypatumų.

FIBA centrinės valdybos posėdyje taip pat buvo patvirtinta 2006-aisiais vyksiančio Pasaulio moterų krepšinio čempionato data. FIBA leido varžybas organizuoti vieninteliame mieste – Brazilijos didmiestyje San Paule. Pirmenybės vyks rugsėjo 12-23 dienomis.

Ambicingi Japonijos planai ir sankcijos Iranui

Pasaulio čempionato Japonijoje organizacinis komitetas FIBA centrinei valdybai pristatė pasirengimo pirmenybėms planą. Čempionato organizacinio komiteto vadovai pareiškė, kad jų tikslas - parduoti visus bilietus į visas čempionato rungtynes. Jei šie planai bus įvykdyti, krepšinio gerbėjai įsigys 270 tūkstančių bilietų.

Centrinė FIBA valdyba diskutavo apie sankcijas Irano krepšinio federacijai, kuri neatvyko į Pasaulio jaunimo čempionatą (U21), 2005 metais vykusį Argentinoje.

FIBA, atlikusi tyrimą ir gavusi iš Irano ir Argentinos krepšinio federacijų visus reikiamus dokumentus, nusprendė, kad Iranas pirmenybėse nedalyvavo dėl jų pačių krepšinio federacijos kaltės. Irano krepšinio federacijai bus paskirtos sankcijos, kurios dar bus svarstomos.

Didžioji Britanija turės vieną krepšinio rinktinę

Tuo tarpu Londone FIBA atstovai susitiko su Didžiosios Britanijos Olimpine asociacija bei Velso, Škotijos ir Anglijos krepšinio vadovais. Susitikimo tikslas buvo sujungti visų šių regionų krepšinio rinktines į vieną – Didžiosios Britanijos rinktinę, kadangi Tarptautinis Olimpinis komitetas Škotijai, Anglijai ir Velsui 2012 Olimpinėse žaidynėse neleis dalyvauti po atskiromis vėliavomis.

Į vieną rinktinę surinkti pajėgiausi Didžiosios Britanijos krepšininkai galės dalyvauti ir kituose FIBA bei FIBA Europos padalinio rengiamose varžybose.


Rodyti komentarus
Kodel dingo U21 pasaulio cempionatai taip ir neaisku...
2005-11-30
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 1

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas