Artėjant į pabaigą antrajam mėnesiui, kai jau vyksta trečiasis Vilniaus krepšinio mėgėjų lygos (VKML) čempionatas, lygoje neliko nė sykio nesuklupusių komandų, tačiau pergalės skonio neragavusios vis dar išlieka keturios ekipos.

Lapkričio 21-ąją (pirmadienį) septintose rungtynėse trečiąją pergalę iškovojo ir į septintą turnyrinės lentelės vietą pakilo „V.I.P“ krepšininkai, atkaklioje ir permainingoje kovoje įveikę „JAD“ žaidėjus (2 pergalės, 6 pralaimėjimai) rezultatu 82:76.

Nuo susitikimo pradžios iniciatyvą į savo rankas perėmę „JAD“ žaidėjai, per pirmąsias 10 rungtynių minučių išsiveržė į priekį 7 taškais (16:9). Tačiau jau trečiajame ketvirtyje jų puolimas pradėjo strigti „V.I.P“ komandos gynyboje, kuri prieš lemiamąjį kėlinį jau turėjo 10 taškų (64:54) persvarą.

Puikiai tiek gynyboje, tiek puolime „V.I.P“ gretose rungtyniavo Vytenis Jaseliūnas surinkęs 27 taškus, 11 atkovotų ir 4 perimtus kamuolius bei 4 rezultatyvius perdavimus.

„V.I.P“ krepšininkams pavyko apsiginti prieš „JAD“ lyderį Darių Bieliūną, kuris šįkart įmetė 14 taškų bei sugriebė 4 atšokusius kamuolius.

Antradienį (lapkričio 22 dieną) vykusios „Top16” rungtynės tarp „Idėjų Oazės“ ir „ars logistika“ krepšininkų, baigėsi pastarųjų nesėkme 69:78.

Sėkmingai rungtynes pradėjo aikštės šeimininkai – sužaidus 3 pirmojo kėlinio minutes jie pirmavo 7:0, tačiau iki ketvirčio pabaigos likus minutei, pirmą kartą per varžybas „ars logistika“ žaidėjams pavyko persverti rezultatą savo naudai 10:9. Antrajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė svečiai, ir išsiveržė į priekį 16:14, tačiau jau 18-ąją susitikimo minutę „Idėjų Oazė“ buvo atitrūkusi 7 taškais (31:24).

Po pertraukos rezultatas vėl tapo lygus tik 6-ąją trečiojo kėlinio minutę, tačiau iki ketvirčio pabaigos, dėl sėkmingos „Idėjų Oazės“ gynybos ir perimtų kamuolių, šeimininkai padidino skirtumą iki 16 taškų (60:44). Paskutiniajame ketvirtyje „ars logistika“ pakilo į lemiamą šturmą, o jau 4-ą ketvirčio minutę skirtumas tebuvo 9 taškai (66:57). Vis dėlto „Idėjų Oazei“ pavyko apsiginti ir iškovoti ketvirtąją pergalę per 7 žaistas rungtynes.

Puikiai rungtynėse žaidė Giedrius Pikturna, pelnęs 32 taškus, po krepšiais sugriebęs 6 kamuolius bei komandos draugams asistavęs 3 sykius.

„ars logistika“ komandos negelbėjo 21 pelnytas Žilvino Aleksandravičiaus taškas bei 8 atkovoti kamuoliai.

Dar vienose antradienio varžybose pergalę dėl taiklių baudos metimų iškovojo išvykoję žaidę „Valdžios“ krepšininkai, rezultatu 78:75 palaužę „Schüco“ pasipriešinimą.

Banguotai vykusiose rungtynėse, iki mačo pabaigos likus 7 sekundėms „Valdžia“ pirmavo 76:75, tačiau iš po krepšio neįmetė Egidijus Elzbergas, kurio metimas galėjo persverti rezultatą, o prieš kamuolį atkovojusį Justą Grebliką „Schüco“ žaidėjai nedelsdami prasižengė.

Krepšininkas abi baudas prametė, tačiau po krepšiu karaliavo Antanas Zaveckis, kuris sugriebė atšokusį kamuolį ir privertė oponentus dar kartą pažeisti taisykles. Likus žaisti 3 sekundes A.Zaveckis įmetė abu baudos metimus (2/5 baudų), o paskutinioji „Schüco“ ataka tikslo nepasiekė.

Daugiausiai prie pergalės prisidėjo 27 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Kęstutis Šriupša.

„Schüco“ ekipoje išsiskyrė Ramūnas Barkauskis surinkęs 19 taškų, 11 atkovotų ir 4 perimtus kamuolius bei 7 rezultatyvius perdavimus.

Kitose tos dienos rungtynėse susitiko „Frans Maas-Kumštis“ ir iki šiol tik vieną pralaimėjimą turintys „Centrum Vitaminai“. Pergalę po atkaklios kovos paskutinėmis sekundėmis minimalia persvara 100:99 iškovojo išvykoje žaidę „Centrum Vitaminai“.

Sužaidus 7 pirmojo kėlinio minutes, aikštės šeimininkai jau buvo išsiveržę į priekį 8 taškais (20:12), tačiau „Centrum Vitaminams“ iki ketvirčio pabaigos pavyko skirtumą sumažinti per pusę (23:19). Antrajame kėlinyje „Frans Maas-Kumštis“ žaidėjai nuo pirmųjų minučių ėmė „bėgti“ nuo savo varžovų ir įpusėjus kėliniui jau pirmavo 17 taškų skirtumu (42:25), o priešpaskutinę mačo minutę jų pranašumas pasiekė didžiausią ribą – 20 taškų (57:37).

Po pertraukos, komandoms pasikeitus krepšiais, vaizdas aikštėje taip pat pasikeitė 180 laipsnių. Per 2 minutes „Centrum Vitaminai“ sumažino skirtumą iki 9 taškų (59:50), o 6-ąją minutę jie jau buvo priekyje minimaliu skirtumu (66:65).

Iki paskutiniojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms „Frans Maas-Kumštis“ persvėrė rezultatą 91:90 savo naudai, o likus žaisti minutę vis dar pirmavo vienu tašku 96:95. iki paskutiniojo kėlinio pabaigos likus 5 sekundėms ir „Frans Maas-Kumštis“ žaidėjams pirmaujant 99:98, šeimininkai pažeidė taisykles ir suteikė šansą „Centrum Vitaminams“ persverti rezultatą baudos metimais. Šaltakraujiškai sumetęs abu baudų metimus (vienintelius tose rungtynėse) Karolis Žukas persvėrė rezultatą, o paskutinę sekundę mestas tolimas Karolio Čepuko tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Įspūdingai tą vakarą pataikė Aurimas Špiliauskas iš viso surinkęs 40 taškų (7/11 dvitaškių, 7/10 tritaškių, 5/5 baudų) bei atkovojęs 6 kamuolius.

Pralaimėjusioje komandoje išsiskyrė Edgaras Matusevičius, pelnęs 33 taškus, po krepšiais sugriebęs 7 kamuolius ir komandos draugams asistavęs 4 sykius.

Šią dieną vykusios varžybos tarp "United Sharks" ir "BC Liepaitės" komandų įeis į VKML istoriją, kaip rungtynės, kurių metų buvo pasiekti net penki VKML rekordai. Susitikimą triuškinančiu rezultatu (167:60) laimėjo savo aikštėje žaidę "United Sharks" krepšininkai.

"United Sharks" pasiekti rekordai per vienerias rungtynes:

Daugiausiai pelnyta taškų - 167
Didžiausias skirtumas - 107
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų - 34
Daugiausiai perimtų kamuolių - 27
Didžiausias komandos naudingumo koeficientas - 225

Lapkričio 27-ąją (sekmadienį) jau antrą kartą šiame sezone susitiko praėjusių metų finalininkai – „MRU-Style 69” su „Valdžios“ krepšininkais. Antrajame susitikime „Top16“ grupės lyderiams kur kas sunkiau sekėsi įveikti varžovų gynybą nei pirmosiose rungtynėse – „Valdžia“ pralaimėjo 76:79.

Paskutiniajame kėlinyje paleidę rungtynių kontrolę iš savo rankų bei nesėkmingai realizavę baudos metimus (Antanas Zaveckis per paskutines tris minutes pataikė 2 baudas iš 8), „Valdžios“ krepšininkai pralaimėjo ketvirtį, tuo pačiu patirdami ir 5-ąjį pralaimėjimą per 8 rungtynes.

Daugiausiai prie pergalės prisidėjo Tomas Šunskis, surinkęs 15 taškų, atkovojęs 8 kamuolius bei atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Antradienį (lapkričio 29 d.) vykusiose rungtynėse nedaug trūko, kad namuose žaidę „ERP“ krepšininkai (1 pergalė, 7 pralaimėjimai) pateiktų staigmeną. Blankiai sužaista antroji rungtynių pusė neleido aikštės šeimininkams džiaugtis pergale – „BC Versus“ laimėjo 79:68.

Antrajame kėlinyje po dviejų iš eilės tolimų taiklių „ERP“ metimų, skirtumas šoktelėjo iki 21 taško. Tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko parodyti. Po pertraukos prie „BC Versus“ krepšininkų prisijungus dviem pavėlavusiems starto penketo žaidėjams – Šarūnui Brogai ir Stasiui Buivydui, vaizdas aikštėje radikaliai pasikeitė. Svečiai truputį pradėjo mažinti skirtumą, o ketvirtajame kėlinyje ir užsitikrino pergalę.

Prie laimėjimo daugiausiai prisidėjo Tomas Markūnas, surinkęs 13 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Pralaimėjusių negelbėjo net puikus Žydrūno Beigerio žaidimas. Krepšininkas įmetė 22 taškus, atkovojo 8 bei rezultatyviai perdavė 6 kamuolius.

Kitose rungtynėse „Schüco“ krepšininkai turėjo pripažinti dar vieną pralaimėjimą – šį kartą rezultatu 105:76 nusileido „Frans Maas-Kumštis“ komandai.

Įtampa rungtynėse tvyrojo iki ketvirtojo kėlinio pradžios. Dar trečiojo ketvirčio antroje pusėje „Schüco“ ėmė pavojingai artėti prie varžovų, kol 29 susitikimo minutę išlygino rezultatą 60:60.

Vis dėlto lemiamą ketvirtį kur kas sėkmingiau pradėjo išvykoje žaidę „Frans Maas-Kumštis“ žaidėjai. Kelis kartus iš eilės pelnę lengvus taškus „Frans Maas-Kumštis“ krepšininkai atitolo, o jų varžovai pradėjo nepataikyti iš patogių padėčių.

Naudingiausias nugalėtojų komandoje buvo Edgaras Matusevičius, surinkęs 36 taškus (10/10 dvitaškių, 3/4 tritaškių), atkovojęs 9 bei perėmęs 3 kamuolius bei komandos draugams atidavęs 4 rezultatyvius perdavimus.

o man kazkotai negera:)
2005-12-01
nusishluosit jus patys save, strategai :) O Borjomi yra labai gerai :))
2005-12-01
-1
Tai kad nera ten ka shluot, ji visai salia musu, o plius Schuco ir savo jegom dar ir mus i lenteles dugna gali pastumeti :)
2005-12-01
donvito, tas tai teisa.. Kad ispirkti kalte siulau visus lenteleje esancius auksciau nei Schuco nusluot nuo zemes pavirsiaus:)
2005-12-01
-1
Ir mums jie ta pati padare - padovanojo mineralinio "borjomi" (ar kaip ten jis vadinasi)
Buvo labai malonu :)
Tik kazkaip negerai gaunasi, Tifoso, mes gavom ir mineralini ir pergale dar pasiemem :)