Septintąją pergalę BBL pirmenybėse iškovojo Klaipėdos "Neptūnas". Uostamiesčio klubas šeštadienį namie 92:80 (26:20, 20:14, 23:25, 23:23) palaužė penktoje vietoje žengusius Talino "Ehitustooriist" krepšininkus.

Pralaimėjimas klaipėdiečiams būtų atėmęs visas teorines galimybes kovoti dėl vietos finaliniame BBL ketverte.

"Žinoma, kad apie tai kalbėjau su krepšininkais. Nemanau, kad tai padidino įtampą. Kiekvienose rungtynėse yra tam tikra įtampa. Nemanau, kad šį kartą ji buvo padidėjusi. Tiesiog visi norėjo laimėti ir tai padarė", - po rungtynių "BasketNews.lt" portalui sakė "Neptūno" treneris Robertas Kuncaitis.

Klaipėdiečiai pirmavo nuo pat pirmosios rungtynių minutės. Po dviejų Petro Šalvio baudos metimų įpusėjus antrajam kėliniui komandas skyrė jau 19 taškų - 41:22.

Tačiau pralaimėta atkarpa 0:10 leido estams sugrįžti į varžytuves dėl pergalės. Įpusėjus mačui ekipas skyrė 12 taškų (46:34), tačiau skirtumas vėl pasiekė solidžią ribą.

Trečiojo kėlinio viduryje keturis taškus iš eilės pelnė Sheiku Kabba, o po Manto Ruikio dvitaškio su varžovo pražanga skirtumas pasiekė 20 taškų - 61:41.

“Gali atsiplėšti 20 taškų ar daugiau, tačiau viskas sprendžiasi paskutiniajame kėlinyje. Šiuolaikiniame krepšinyje 20 taškų nieko nėra”, - sakė R.Kuncaitis.

"Ehitustooriist" sugebėjo perpus sumažinti deficitą, kuris prasidedant ketvirtajam kėliniui besiekė 10 taškų - 69:59.

Paskutiniajame kėlinyje "Neptūnas" vėl diktavo sąlygas. Nors prasidėjus paskutinei minutei ekipas skyrė 8 taškai ir žiūrovai praėjo skirstytis nenuaidėjus finalinei sirenai, tai dar nebuvo pabaiga.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Taline šeimininkai pasiekė pergalę 9 taškų skirtumu. Tad "Neptūnas" norėjo bet kokia kaina susigrąžinti prarastus taškus. Likus 1,9 sekundės rezultatas buvo 92:80 "Neptūno" naudai. Per likusį laiką "Ehitustooriist" sugebėjo pelnyti 2 taškus, tačiau iš to nieko nepešė.

“Rungtynėse Taline labai prastai mėtėme baudas ir tritaškius. Nors šį kartą baudos metimai taip pat nebuvo idealūs, šiandien buvome šeimininkai ir diktavome savo sąlygas”, - sakė R.Kuncaitis.

"Neptūnas": Antonio Grantas 25 taškai, Sheiku Kabba 18, Mantas Ruikis 11, Petras Šalvis 11, Vaidotas Pridotkas 8, Aleksandras Savenkovas 8 (8 atkovoti kamuoliai, 3 blokai), Žydrūnas Stankus 6, Mykolas Jasaitis 3, Matas Niparavičius 2.

"Ehitustooriist": Howardas Frieras 19, Nathanas Mielke 17 (9 atk. kam.), Veljo Varesas 16.

Šiose rungtynėse netrūko emocijų. Rungtynių pradžioje technine pražanga už kamuolio smūgiavimą varžovui nubaustas buvo neptūnietis Sh.Kabba.

Trečiajame ketvirtyje stūmęs varžovą rankomis M.Niparavičius užsidirbo nesportinę pražangą. Paskutiniajame kėlinyje Karlas-Peeteras Dorbekas gavo techninę pražangą už priekaištus arbitrams.

2005-04-03 12:08
Vilmis: jo sorry, ne taip paziurejau... Siauliai turi laimeti dvi rungtynes is triju (pries barons ir valmieras piens, pralaimes Zalgiriui) ir tada eina i final four... Biski liewai... :(
2005-04-03 11:38
ka jus cia svaigstat kas ten spresis rungtynese su sakalais jeigu siauliai visas laimi tai neptuno sansai nuliniai net jei ir po 50 tasku sutriuskins likusius varzovus
2005-04-03 02:35
gaila kad as nemaciau as klaipedietis bet esu USA =[
2005-04-02 22:25
O kokie dėjimai? Granto dėjimas su bauda, Savenkovo blokai nerealios rungtynės.
-2
2005-04-02 22:09
na is tiesu neptuno situacija idomi.. reikia laimeti pries barons ir viskas spresis prestizinese rungtynese su sakalais... ;)
2005-04-02 22:01