Prasidėjęs penktasis Eurolygos varžybų turas nebuvo sėkmingas be pralaimėjimų žengusioms ekipoms. Trečiadienį (11.30) po „Lietuvos ryto“ kojomis krito Stambulo „Efes Pilsen“ ekipa, o Madrido „Real“ klubas turėjo pripažinti įsibėgėjančių CSKA krepšininkų pranašumą.

A grupė

Naujasis baskų klubo strategas Velimiras Perasovičius padėjo komandai pasiekti sunkią pergalę. Namie rungtyniavę Trevizo „Benetton“ krepšininkai po 45 minučių kovos turėjo pripažinti Vitorijos „Tau Ceramica“ ekipos pranašumą 92:96 (16:29, 21:25, 27:14, 19:15, 9:13).

Įpusėjus rungtynės baskai buvo įgiję net 17 taškų persvarą, tačiau jos išlaikyti jiems nepavyko ir gelbėtis teko per pratęsimą. Trečiajame kėlinuke tarsi sustoję „Tau Ceramica“ krepšininkai sunkiai rinko taškus, o tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai beveik pavijo varžovus.

Per paskutinę susitikimo minutę abi komandos apsikeitė pražangomis, tačiau žaidėjų rankos nesudrebėjo ir teko žaisti pratęsimą.

Jį šiek tiek sėkmingiau pavyko sužaisti ispanams, kurie rungtyniavo vos aštuoniese, o Predragas Drobnjakas aikštelėje praleido tik 5 minutes. Per pratęsimą dėl 5 asmeninių pražangų limito aikštelę turėjo palikti Travisas Hansenas, o net keturi „Tau Ceramica“ žaidėjai rungtyniavo ties iškritimo riba (buvo susirinkę po 4 asmenines pražangas).

Trevizo klube vėl nerungtyniavo Ramūnas Šiškauskas, kenčiantis nugaros skausmus.

„Benetton“: Marcusas Goree ir Petaras Popovičius (10 atk. kam.) po 20 taškų, Marco Mordente 18 (8 atk. kam.), Drew Nicholasas 15.

„Tau Ceramica“: Serkanas Erdoganas 21, Luisas Scola 18, Kornelis Davidas 18 (7 atk. kam.), Travisas Hansenas 14, Tiago Splitteris 11, Pablo Prigioni 7 (10 rez. perd.).

•

Ketvirtąją nesėkmę patyrė Strasbūro IG klubas, po atkaklios kovos 75:78 (19:17, 19:17, 18:21, 19:23) nusileidęs trečiąją pergalę pasiekusiai Bolonijos „Climamio“ ekipai.

Visas rungtynes aikštelėje vyko kova taškas į tašką. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui prancūzams buvo pavykę atitrūkti 9 taškų skirtumu (53:44), tačiau zonine gynyba ėmę remtis svečiai laimėjo atkarpą 11:3 ir sumažino skirtumą iki minimumo.

Mačo pabaigą tiksliau sužaidė daugiau patirties turintys italai. Jie šventė trečiąją pergalę A grupėje.

SIG: Alvinas Youngas 20, Ricardo Greeras 13 (9 atk. kam., 7 per. kam., 5 rez. perd.), Andrejus Starosta 12.

„Climamio“: Marco Belinelli 23, Kiwane'as Garrisas 14 (6 rez. perd.).

B grupė

Antrąją pergalę po dviejų nesėkmių iš eilės pelnė Jono Kazlausko treniruojamas Pirėjo „Olympiakos“ klubas. Graikai namie 70:65 (16:15, 13:19, 20:18, 21:13) nugalėjo Sopoto „Prokom Trefl“ krepšininkus.

[image=5649 left T.Edney buvo vienas „Olympiakos“ pergalės prieš „Prokom Trefl“ kalvių]Prieš prasidedant paskutiniajam mačo ketvirčiui lenkai pirmavo 3 taškų skirtumu, tačiau sėkmingai paskutiniajame kėlinuke J.Kazlausko nurodymus įvykdę „Olympiakos“ krepšininkai laimėjo rungtynes.

Renaldas Seibutis nugalėtojams per 13 minučių pelnė 8 taškus (1/2 dvitaškių, 6/7 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, išprovokavo 4 pražangas, tačiau kartą suklydo ir 2 sykius pažeidė taisykles.

Lenkijos čempionų ekipoje rungtyniavusiems lietuviams trečiadienis buvo „juoda“ diena. Tomas Masiulis per 17 minučių nepasižymėjo (0/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, du kartus prasižengė ir sykį suklydo.

Tomas Pačėsas per 19 minučių įmetė 3 taškus (1/2 tritaškių), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau 4 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

„Olympiakos“: Nikolaos Hatzis 19, Tyusas Edney 12.

„Prokom Trefl“: Christianas Dalmau 21, Goranas Jagodnikas 11 (12 atk. kam.), Adamas Wojcikas 10, Filipas Dyleviczius 10.

Apie pirmąją be pralaimėjimų žengusio grupės lyderio Stambulo „Efes Pilsen“ klubo nesėkmę prieš „Lietuvos ryto“ krepšininkus jau pranešėme.

C grupė

Čempionatą dviem nesėkmėmis pradėję rusai įsibėgėja ir penktajame ture 64:52 (14:12, 15:15, 16:8, 19:17) privertė pasiduoti be pralaimėjimų iki tol žengusį karališkąjį Madrido „Real“ klubą.

Įstrigę CSKA krepšininkų gynyboje, ispanai suklydo net 19 kartų – tai buvo pagrindinė pirmosios nesėkmės priežastis. Kiti komandų statistiniai rodikliai – beveik identiški. Lemiamą persvarą rusai įgijo trečiajame mačo ketvirtyje, kuomet pasipylė „Real“ žaidėjų klaidų serija.

CSKA: Davidas Vanterpoolas 15, Davidas Andersenas 13, Trajanas Langdonas 11.

„Real“: Igoris Rakočevičius 13.