Praėjusi naktis Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) buvo sėkminga Lietuvos krepšininkams. Žydrūnas Ilgauskas pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, o Linas Kleiza pirmą kartą rungtynes pradėjo startiniame penkete.

Įspūdingas Ž.Ilgausko žaidimas lėmė Klivlendo „Cavaliers“ (10 perg. – 4 pral.) pergalę. Jie namuose 112:105 (22:26, 30:21, 19:27, 26:23, 15:8) po pratęsimo įveikė Los Andželo „Clippers“ (10-5).

Po rungtynių „Cavaliers“ džiaugėsi savo naujoku Donyellu Marshallu, kurio du tritaškiai svarbiais momentais pasiekė tikslą. Vieną jis pataikė likus 46 sekundėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos, o kitą – praėjus 51 sekundei nuo pratęsimo pradžios. Šie taškai padėjo Klvlendo ekipai atitrūkti ir švęsti pergalę.

Rezultatyviausias rungtynes šį sezoną sužaidė Ž.Ilgauskas. Lietuvis per 41 minutę pelnė 29 taškus (9/14 dvitaškių, 11/11 baudų) ir buvo rezultatyviausias komandoje. Aukštaūgis taip pat atkovojo 10 kamuolių, blokavo 3 metimus, atliko rezultatyvų perdavimą, bet 3 sykius suklydo ir taisykles pažeidė 6 sykius.

„Cavaliers“: Žydrūnas Ilgauskas 29 taškai, LeBronas Jamesas 28 (7 atk. kam., 9 rez. perd.), Larry Hughesas 23 (9 atk. kam.), Donyellas Marshallas 13 (8 atk. kam.).

„Clippers“: Eltonas Brandas 33 (13 atk. kam.), Samas Cassellas 26 (10 rez. perd.), Corey Maggette 25.

•

Sėkmingai pasirodė ir Šarūnas Jasikevičius, tačiau Indianos „Pacers“ (9-5) neatsilaikė prieš vieną stipriausių Vakarų konferencijos ekipų. Svečiuose „Pacers“ 91:109 (17:35, 27:26, 20:25, 27:23) nusileido Fynikso „Suns“ (8-5) krepšininkams.

Nuo pirmosios minutės į priekį atitrūkę šeimininkai diktavo tempą. Didžiausia šeimininkų persvara siekė net 34 taškus, tuo tarpu Indianos klubas nepirmavo nė karto.

Š.Jasikevičius per 23 minutes pelnė 16 taškų (2/6 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 3/3 baudų). Įžaidėjas atkovojo 5, perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet 2 kartus prasižengė ir prarado 3 kamuolius.

„Suns“: Steve'as Nashas 31 (7/8 tritaškių, 8 atk. kam., 9 rez. perd.), Shawnas Marionas 21 (12 atk. kam.), Borisas Diaw 17 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Kurtas Thomasas 11 (9 atk. kam.), Eddie House'as 10.

„Pacers“: Jermaine'as O'Nealas 25 (9 atk. kam.), Šarūnas Jasikevičius 16, Fredas Jonesas 13, Ronas Artestas 12.

•

L.Kleiza pirmą kartą per karjerą NBA rungtynes pradėjo startiniame penkete, tačiau Denverio „Nuggets“ (8-8) namuose 95:102 (28:24, 26:31, 23:27, 18:20) neatsilaikė prieš Naujojo Orleano/Oklahomos „Hornets“ (7-7).

„Nuggets“ krepšininkai žaidė be vyriausiojo trenerio George'o Karlo. Praėjusiame mače išplūdęs teisėjus, strategas buvo nubaustas dvejų rungtynių diskvalifikacija ir negalėjo vadovauti savo ekipai mače su „Hornets“.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje rezultatas buvo lygus 77:77, bet tuomet svečiai pelnė 9 taškus be atsako ir atitolo 86:77. Per visą ketvirtąjį kėlinį „Nuggets“ nepavyko priartėti mažiau nei iki 3 taškų skirtumo.

Šiose rungtynėse L.Kleiza pasiekė asmeninius karjeros aikštėje praleistų minučių ir atkovotų kamuolių rekordus. Per 19 minučių puolėjas surinko 7 taškus (3/7 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, bet sykį suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Hornets“ atstovaujantis lietuvis Arvydas Macijauskas į aikštę neišbėgo.

„Nuggets“: Andre Milleris 33, Marcusas Camby 16 (16 atk. kam., 8 blk.), Earlas Boykinsas 9 (12 rez. perd.).

„Hornets“: Desmondas Masonas 26, Speedy Claxtonas 19, J.R.Smithas 16, Rasualas Butleris 11, Chrisas Paulas (8 atk. kam., 9 rez. perd.) ir P.J.Brownas (12 atk. kam.) po 10.

•

Pralaimėjimą patyrė ir Čikagos „Bulls“ (7-6) krepšininkai, svečiuose 101:109 (29:24, 29:26, 24:24, 19:35) turėję pripažinti Niujorko „Knicks“ (5-9) pranašumą.

Po trijų kėlinių „Bulls“ pirmavo 82:74, tačiau šeimininkai net šešias ketvirtojo kėlinio minutes nepraleido nė taško, laimėjo atkarpą 18:0 ir išsiveržė į priekį 92:84. Atsigauti Čikagos klubui nebepavyko.

Darius Songaila per 24 minutes į „Knicks“ krepšį įmetė 6 taškus (2/7 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius bei 2 sykius prasižengė.

„Knicks“: Jamaalas Crawfordas 28, Channingas Frye 21 (8 atk. kam.), Stephonas Marbury 18 (8 rez. perd.), Nate'as Robinsonas 14, Antonio Davisas 11.

„Bulls“: Benas Gordonas 28, Andresas Nocioni 19, Kirkas Hinrichas 16, Mike'as Sweetney 10.

Išsamesnę praėjusios nakties statistiką bei kitus rezultatus rasite paspaudę čia.

kleiza neblogai
2005-12-02
bijau, kad macas nba ne tik kad patirties neigaus,bet ir praras forma.Be to, jis ten kol kas pjauna gryba,todel ir negauna zaist.Isvada: grisk i europa;)
2005-12-01
nu kleiza tai nieko sulose, bet gynesi tai tragiskai. mason 26tsk. o kleiza varzybas pradejo tai kaip SF, mason ir... kleizos zaidima
2005-12-01
nu blyn...ir vel....
2005-12-01
Macas jau dabar galetu buti 1as geriausiu NBA snaiperiu jei tik turetu proga... tas treneris dar gailesis kad neleidzia kalashnikowo i aikste, kai po kokiu metu ji iskeitus atsiskleis kitoje komandoje. Macas be abejones geriau zaidzia uz smith ir paul bet tas treneris neleidzia to irodyt: aisq ka jios gali padaryt. NBA viska babkes ir ivaizdis lemia: jei gali kietai ikalti kamuoli is virsaus - tai tu Dievas...;]
2005-12-01
...persvara siekė net 34 kartus....
pataisykit turetu buti taskus manau...
2005-12-01
gal sara i snaiperiu konkursa nusius per zvaigzdziu diena:) ne daug meta, bet taikliai:)
2005-12-01
man atrodo, aks saro rekordas yra 17, o ne 16, juk cavalieriam tiek imete. va jum ir kleiza "dukterinej nba lygoj" zaidzia ir dar pradeda starto penkete:) nors ciuju cia labiau del to, kad karlas netreniravo