Ketvirtadienį (12.01) Eurolygoje vyko septynerios penktojo turo varžybos, po kurių nebeliko pralaimėjimo kartėlio nepatyrusių komandų. Trečiadienį (11.30) pirmąsias nesėkmęs patyrė Stambulo „Efes Pilsen“ ir Madrido „Real“ ekipos, o ketvirtadienį (12.01) pralaimėjo ir Atėnų „Panathinaikos“ klubas.

A grupė

Į Slovėnijos čempionų ekipą sugrįžęs Zmago Sagadinas padėjo komandai pasiekti pirmąją pergalę turnyre. Liublianos „Union Olimpija“ 81:72 (20:20, 12:18, 21:15, 28:19) nugalėjo Atėnų AEK krepšininkus, tačiau liko A grupės dugne.

Sėkmingai sužaidę susitikimo pabaigą slovėnai pateisino klubo vadovų viltis ir po keturių iš eilės nesėkmių pasiekė pirmąjį laimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje. Dėl trečiosios pergalės kovojusiems graikams laimėti sutrukdė 20 prarastų kamuolių.

„Union Olimpija“: Jimmy Oliveris 22, Yotamas Halperinas 10, Vasco Evtimovas 10.

AEK: Tayloras Coppenrathas 21, Ioannis Kalampokis 14, Spiros Panteliadis 11.

B grupė

Trečiąją pergalę, sunkiausią per pastaruosius metus, namie iškovojo Eurolygos čempionų titulą ginantis Tel Avivo „Maccabi“ klubas. Žydai po dviejų pratęsimų 96:95 (20:15, 15:25, 29:15, 11:20, 8:8, 13:12) palaužė Milano „Armani Jeans“ krepšininkus.

Visos rungtynės vyko itin permainingai – pirmavo tai viena, tai kita ekipa. Trečiojo kėlinuko pabaigoje „Maccabi“ buvo įgijusi 11 taškų pranašumą (59:48), tačiau daugiausiai Massimo Bulleri pastangomis italams pavyko sumažinti skirtumą iki 2 (64:66) taškų.

Ketvirtojo kėlinuko pabaigoje M.Bulleri dviem baudų metimais išlygino rezultatą (75:75), o paskutinėmis sekundėmis pergalę žydams galėjęs išplėšti Nikola Vujčičius nepataikė iš po krepšio.

Per abu pratęsimus ekipos žaidė taškas į tašką, o trečiąją pergalę „Maccabi“ komandai lėmė taiklus Willie Solomono tritaškis likus žaisti 2,4 sekundės (96:95), pakėlęs ant kojų visus „Nokia“ arenos žiūrovus. Per likusį laiką italai nesugebėjo surengti tikslaus antpuolio ir buvo priversti patirti skaudžią nesėkmę.

„Maccabi“: Nikola Vujčičius 26 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Derrickas Sharpas 20, Maceo Bastonas 13 (10 atk. kam.), Willie Solomonas 13, Jamie Arnoldas 12.

„Armani Jeans“: Massimo Bulleri 26 (11 atk. kam.), Prestonas Shumpertas 15, Dante Calabria 15 (7 atk. kam.), Giacomo Galanda 14 (8 atk. kam.), Dušanas Vukčevičius 13.

•

Įspūdingą pergalę iškovojo Barselonos „Winterthur“ ekipa. Ji 97:53 (22:19, 30:8, 20:14, 25:12) sutriuškino Zagrebo „Cibona“ krepšininkus. Geležinę gynybą demonstravę ispanai Kroatijos vicečempionams leido pelnyti vos 53 taškus.

Komandos apylygiai žaidė tik pirmąsias dešimt minučių. Vėliau ėmę patikimai gintis Barselonos krepšininkai tiesiog sudaužė kroatus. Antrąjį kėlinuką laimėję 22 taškų skirtumu ispanai išsprendė mačo baigtį, o antroje susitikimo pusėje „Winterthur“ gretose žaidė antrosios sudėties krepšininkai.

„Winterthur“: Mikalis Kakiouzis 25, Marcas Gasolis 17, Gianluca Basile 12, Jordi Triasas 12.

„Cibona“: Damiras Markota 10.

C grupė

Trečiąją pergalę C grupėje pasiekė Sienos „Montepaschi“, 77:72 (26:24, 18:13, 18:18, 15:17) įveikusi vieną grupės autsaiderių Po Ortezo „Elan Bearnais“ klubą.

Lietuviams šis mačas klostėsi skirtingai. Rimantas Kaukėnas buvo vienas naudingiausių ekipos žaidėjų ir per 27 minutes pelnė 13 taškų (2/6 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, tačiau 2 sykius suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Tuo tarpu Mindaugui Žukauskui susitikimas nebuvo sėkmingas. Lietuvis per 9 minutes taškų nepelnė (0/1 tritaškio) ir po 2 kartus suklydo bei prasižengė.

„Montepaschi“: Andrea Pecile 17, Rimantas Kaukėnas 13, Vladimeras Boisa 13, Benjaminas Eze 12 (8 atk. kam.).

„Elan Bearnais“: Clintas Harrisonas 16, Lonnie Cooperis 16, Anthony Luxas 12 (9 atk. kam.), Arturas Drozdovas 11.

•

Pirmąją nesėkmę patyręs „Panathinaikos“ klubas tapo paskutiniaja pralaimėjimą patyrusia komanda. Graikai svečiuose 79:82 (21:20, 15:32, 20:15, 23:15) turėjo pripažinti Malagos „Unicaja“ ekipos pranašumą.

Antrąjį kėlinuką laimėjusi 17 taškų skirtimu, „Unicaja“ įgijo 16 taškų pranašumą, kurio panaikinti graikai nebespėjo.

„Unicaja“: Marcusas Brownas 21, Carlosas Cabezas 14, Stephane'as Risacheras 13, Walteris Herrmannas 10.

„Panathinaikos“: Vassilis Spanoulis 23, Michaelis Batiste'as 19 (7 atk. kam.), Jaka Lakovičius 14, Dimitrios Diamantidis 14.

•

Autsaiderių dvikovoje pirmąją pergalę iškovojo Belgrado „Partizan“ ekipa, 85:69 (19:19, 19:23, 13:11, 34:16) nugalėjusi Stambulo „Ulker“ komandą.

Po trijų kėlinių dviejų taškų pranašumą turėjo turkai, tačiau per paskutines 10 minučių Belgrado ekipos krepšininkai tiesiog nušlavė varžovus nuo kelio. Puikiai puolime žaidusi „Partizan“ ekipa per ketvirtį įmetė 34 taškus, sutrikusiems varžovams leisdama pelnyti tik 16.

„Partizan“: Nikola Lončaras 21, Dejanas Milojevičius 20 (13 atk. kam.), Kosta Perovičius 12, Nikola Pekovičius 11.

„Ulker“: Ibrahimas Kutluay 19, Omeras Onanas 14, Vrbica Stefanovas 14.

galetu kuris nors Lietuvos kanalas issipirkti eurolygos apzvalgas, kurias rodo kiekviena savaite.