Pirmadienį Šiauliuose įvykusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdyje buvo nuspręsta iš čempionato pašalinti Marijampolės „Sūduvos“ komandą. 

Dėl LKL kriterijų neatitikimo Marijampolės klubui buvo išsakyta daug priekaištų. Šiuo metu prasčiausią areną tarp visų LKL komandų turintis Marijampolės klubas nelikviduoja finansinių įsipareigojimų žaidėjams, taip pat neturi klubo struktūros.

LKL valdybos nariai  balsavimo metu nusprendė, jog „Sūduvos“ komanda negali dalyvauti 2010-2011 metų čempionate. Tokiu būdu paaiškėjo, kad artėjančiame LKL sezone iš viso dalyvaus 13 komandų – Vilniaus „Lietuvos rytas“, Kauno „Žalgiris“, „Šiauliai“, Utenos „Juventus“, Klaipėdos „Neptūnas“, Panevėžio „Techasas“, Vilniaus „Sakalai“, Prienų „Rūdupis“, Vilniaus „Perlas“, „Kaunas“, Kėdainių „Nevėžis“, „Alytus“, ir Palangos „Naglis-Adakris“.

LKL valdybos nariai taip pat patvirtino nuostatus, pagal kuriuos 2010-2011 metų sezone paskutiniąją vietą užėmusi komanda automatiškai iškrenta į žemesniąją lygą (NKL), o 12 vietą užėmusi ekipa dalyvauja pereinamosios serijos varžybose su NKL čempionu, jei NKL čempionas turi LKL reikalavimus atitinkančią  areną.

LKL valdybos nariai taip pat patvirtino tolimesnę lygos strategiją, pagal kurią LKL klubai, turintys problemines arenas (šiuo metu be „Sūduvos“, probleminėmis salėmis pripažintos Kėdainių „Nevėžio“, Prienų „Rūdupio“ ir Vilniaus „Sakalų“ namų, „Ekinstos“ salė“) po dvejų metų  turės žaisti visus LKL reikalavimus atitinkančiose arenose, kitu atveju, gali netekti galimybės dalyvauti LKL čempionate.

LKL valdybos nariai taip pat nusprendė, jog lygos klubai nuo šio sezono privalės turėti aiškią savo struktūrą ir tam tikras būtinas pareigybes – vyriausiojo trenerio, trenerio asistento, fizinio rengimo trenerio, gydytojo, direktoriaus, vadybininko ir atstovo spaudai. Jei visi šie išvardinti reikalavimai dėl arenų ir klubo struktūros nebūtų vykdomi, LKL valdyba gali įspėti klubą, o situacijai nesikeičiant, pašalinti jį iš LKL čempionato.


Rodyti komentarus
1 2  »
2010-09-15 09:11
jo
labai labai gaila ir liūdna, kad taip atsitiko, bet nieko kito ir būti negalėjo. Kelias kuriuo ėjo Marijampolės krepšinis vedė į pražūtį, čia buvo tik laiko klausimas. Dabar svarbiausia ar iš viso šito Marijampolė ko nors pasimokys , padarys išvadas, numatys krepšinio strategiją, ar ir toliau plauks pasroviui.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-14 22:40
Marijampolietis
Tai jau tikrai T.Brazys ir Žvaliauskas viską sužlugdė.Iš lėto,po biškį žudė komandos biudžetą,nepastebimai viską darė,ir tai prireikė vos sezono,gal šiek tiek daugiau.Privedė iki to,jog dabar komanda nedalyvaus NIEKUR! Žaidėjai manau pasimetę,nežino kaip elgtis.Linkiu,kad jie susirastų gerus klubus.Toliau apie salę,ji tikrai talpina daugiau nei 400 žmonių,kažkada skaičiau jog joje 800 drąsiai telpa,o jeigu ir reikia pasigrūsti,tai virš 1000 surenka.Tai čia salės per daug nereikia kaltinti.Labiausiai aišku gaila žaidėjų,ir tų žmonių,kurie visada ėjo,palaikė savo miesto komandą.Buvo jau net susidaręs rimtas fanų būrys (apie 30),kurie visada palaikydavo juos skanduotėmis,dainomis,tiesiog sirgo iš širdies,tas matėsi jų akyse,jie turėjo viltį ir šiemet testi tolesnį darbą Keramzite...Bet,staiga,o gal ne visai viskas sugriuvo,rankos susviro visiems kaip sakoma...Ir nežinai dabar ko laukti,kiek laukti,.....galiausiai ar išvis sulauksi tos dienos,kai prisikelsime iš pelenų?Tai buvo mūsų Marijampolės miesto komanda,nors ne visada jai gerai sekės,bet ji ne tik egzistavo,bet ir gyveno,pamažu lipo aukštyn,kartais su suklupimais,bet jie lipo....Ir kas svarbiausia nereikia kaltinti žaidėjų,kurie tik žaidė,ir stengės padaryti viską kuo geriau.Čia valdžia kalta,dėl šito visi žino,bet tyli,nes bijo.O kažin ko bijo?....ech,gali svarstyti vienai ir kitaip,bet dabar jau nieko nepkeisi,na nebent atsiras kažkoks žmogus su burtų lazdele,kuris viską pakeis,bet ar atsiras tokių,kurie nebijos,negailės pinigų traukti šią komandą?Na ką,lauksime geresnių laikų...
Atsakyti
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-09-14 17:14
suduvaa
visi marijampolieciai turetumet zinot kad uz visa sita marijampoles krepsinio zlugdyma bukite "dekingi" sukciui,ir savanaudziui A.Zvaliauskui.taip pat Marijampoles sav,kuri dave pinigus ir nesirupino kur jie yra naudojami ir kam,taigi galiima prieiti prie dar vienos isvados kad sukciai ir savivaldybeje sedi,toki kaip ponas Papeckys.Miesto meras yra doras zmogus jis kiek galejo tiek skyre pinigu ir tikejo tais zmonemis....O dbr zaidejai tureje kontraktus,ir buvo pradeje ruostis 2010/2011 LKL cempionatui,lieka tiesiog "ant ledo"...siuo metu krepsinio rinka lietuvoje labai didele,todel jiem sunku bus surasti klubus,ir beto jau yra Rugsejo 14d ir beveik visos komandos sukompolektuotos,ruosiaisi ir laukia sezono starto.Tiesiog DIDELE UZUOJAUTA SUDUVOS KREPSININKAM IR JU SIRGALIAM.
Atsakyti
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-09-14 16:34
dekingi
dekingi dabar marijampolieciai A.Zvaliauskui ir T.Braziui,saunuoliai!
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-14 13:15
Ir tesingai su 400 vietu arena nera ko i lkl gedos daryt. Pirma lai arena bent 1000 vietu isigyja
Atsakyti
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2010-09-14 12:54
Stambulas
Snekat ir nusisnekat.. Dvi zemiausias vietas uzemusias komandas automatiskai ismesti i NKL, o NKL finalininkus automatiskai perkelti i LKL. Patys pagalvokit, i NKL lyga iskristu LKL lygio arenas turintys klubai, o kas ateitu i LKL`a..? :> ar tikrai ateje i LKL klubai turetu reikalavimus atitinkancias arenas?
Atsakyti
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2010-09-14 00:54
pritariu visu simtu procentu! nes ziuriu kuo toliau tuo labiau musu lyga primine tarpmokykliniu rungtyniu lyga! :) o db matos kad vadovai nori daryt rimtesne lyga nes turbut uzseniecei atvyke i lietuva juokesi is musu kokia pas mus leva lyga ir kokios lievos arenos neskaitant siemens hales siauliu alytaus cido ir busimosios klaipedos arenu o visas kitos arenos tai yra niekas uzsieni tokiose arenose kaip nevezio ar prienu niekas nelase net tarp mokyklinese varzybose !!! :) taip kad tikrai saunei ir protingai daro lkl federacija !
Atsakyti
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 23:51
bet tai kai kurie čia žiūriu visai žiopli, nesuvokia ką skaito :D po šio sezono komandų skaičius mažės iki 12, po to peržaidimas turėtų eiti normaliai (NKL čempionas su LKL paskutine vieta). na bet čia kol kas tik planai
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 23:43
aaaaa
tai kiekvienais metais po 1 komanda iskrenta tikrai :D nes tik su priespaskutine losia del perzaidimo. tai kas bus po kokiu 10metu? :D liks 3 komandos? :DD
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 23:25
jasna
tai kodel vietoj marijampoles kliubo kauno aisciams atletui neleido dalyvauti
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 23:22
o, pagaliau LKL'as parodė norą žengti į priekį, esu maloniai nustebintas :) klubams reikia profesionalėti, kito kelio nėra, nebent - žemyn. Kaip Sūduvai :D

pritariu kažkieno išsakytai minčiai, kad jokių peržaidimų nereikia - tegul paskutinė komanda krenta į NKL, o NKL čempionai - eina į LKL
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 22:33
ech>>

o tai kam isvis tuomet reikalinga ta pakazuha?jei vistiek realiai bus apeinamos tie nuostatai su papildomu personalu,tai negi cia delto kad atseit varnele reikia uzsideti kazkokia vadovui atseit sugalvojo gera dalyka?o kas del komandu skaiciaus tai manau butina nustatyti fiksuota ju skaiciu ir laikytis jo nes kai kasmet tas skaicius keiciasi priklausomai nuo pageidavimu tai lygos prestizas tikrai nelaimi nieko.as irgi visai sutikciau kad butu 12 komandu,paskutines dvi automatiskai krenta zemyn,o i LKL priimami NKL finalistai.ir nereikia bijoti kad LKL senbuves iskris i NKL-tai tik privers jas pasitempti,na o jei ne,toks jau tas gyvenimas.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 22:26
anonims
Nieko cia blogo, tiesiog nori kelti LKL lygi, ir as palaikau, geriau bus 10 stipriu komandu, su geromis bazemis, nei 20 ivairiausiu komandu, ivairiausiu lygiu. Taip padides konkurencija ir NKL komandu, tiesa, jeigu bus normali perejimo sistema.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 22:17
ech..
@Cure: Turi įtarimą, kad LKL'as nori apsistoti prie 12 komandų. Todėl šįmet išmes paskutinę ir darys peržaidimą priešpaskutinės, o kitąmet pakeis vėl nuostatus.

@Zergas: Nemanau, kad klubai privalės visai darbo dienai įdarbinti tuos asmenis. Tai ir apiformins vadybininką/atstovą spaudai. Vieną žaidėją kaip asistentą ir t.t.
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 22:12
Ed
nu tai sakalai turbūt visam laikui persikels į šakius.
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 21:43
To Zergas: iš esmės elementari tvarka turi būti. Kita vertus, žinant padėtį mūsų valstybėje tokie reikalavimai yra daugiau "pritempimas" prie reikiamo formato ar komandų skaičiaus.

Tai, kad paskutinė komanda krenta žemyn - puiku, bet kokio velnio NKL čempionas dar turi pereinamąją seriją žaisti??? Antra vieta su priešpaskutine - 100% pritarčiau, o čempionas turėtų gauti automatinį bilietą jei tik atitinka reikalavimus, kaip ir VISUR pasaulyje. Lygiai taip pat RKL nugalėtojas turi automatiškai kilti aukštyn, o antra vieta turėti šansą pereinamojoje serijoje iškovoti teisę žaisti aukštesniame lygyje.
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 21:11
Teisingai padarė. Marijampolė prisidaro skolų žaidėjams, įsteigia naują klubą ir toliau nori dalyvauti LKL'e. O su tokiais vadovais nieko keisto, kad taip nutiko.
Atsakyti
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 20:59
tai tipo puo sio sezono liks 12 komandu
Atsakyti
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 20:27
Gaila...tai buvo man geriausia komanda,....nors NKL loštume,tai vis geriau būtų :)
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2010-09-13 20:24
o kam ta struktura?as kaip suprantu tai bus papildomos islaidos ir taip vargingiems klubams,is kur toks Nevezis,Naglis ar Techasas ras papildomus 100 tukst Lt papildomo personalo algoms?geri klubai ir taip turi sias pareigybes,o LKL vidutiniokams ju nereikia,ten tuos darbus nudirba treneris ir direktorius o dabar teks kazko atsisakyt vardan kvailo sumanymo.tas pats su arenom,jei ziurovus tenkina esama situacija,tai is kur klubas paims investuotoja kuris statytu arena kokiuose prienuose uz 5mln Lt?ji niekada neatsipirks todel ten niekas i ja ir neinvestuos,o valstybe tokiu pinigu irgi neskirs,taigi pagal dabartine LKL vadu logika toks klubas leks lauk.per skurdi valstybe Lietuva kad galetu tokias salygas kelti,ekonominiu pakilimu vos kelias geras arenas pastate,tai negi sunkmeciu jas statys?
Atsakyti
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas