Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų rungtynes užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Be pralaimėjimų Čekijos krepšinio pirmenybėse ir toliau žengia Nymburko ČEZ ekipa, 92:66 sutriuškinusi Brno „A Plus ZS Brno“ komandą ir pasiekusi devintąją pergalę.

Nugalėtojams Gintaras Einikis per 14 minučių įmetė 4 taškus (2/7 dvitaškių), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau po kartą suklydo ir prasižengė.

Kipras

Ketvirtąją pergalę iškovojo Virginijaus Sirvydžio ir Rolando Jaručio Limasolio AEL ekipa. Ji svečiuose 104:84 (21:22, 28:18, 30:19, 25:25) sutriuškino Mato Niparavičiaus Nikosijos „Etha“ klubą.

V.Sirvydis prie pergalės per 14 minučių prisidėjo 3 taškais (1/2 dvitaškių, 1/1 baudos), atkovojo vieną kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

R.Jarutis per 22 minutes įmetė 5 taškus (1/3 dvitaškių, 1/3 tritaškių) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

M.Niparavičius pralaimėjusiems per 24 minutes pelnė 10 taškų (5/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio) ir atkovojo 6 kamuolius.

Nesėkmę šeštojo turo rungtynėse patyrė Manto Česnauskio Nikosijos „Apoel“ ekipa. Ji svečiuose 69:73 (23:18, 14:14, 9:26, 23:15) apmaudžiai pralaimėjo ENAD krepšininkams.

M.Česnauskis per 25 minutes pralaimėjusiems pelnė 13 taškų (4/5 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/4 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Olandija

Eilinę nesėkmę Olandijos pirmemybėse patyrė Raimondo Petrausko Helderio „Cape Holland“ ekipa. Ji išvykoje 75:76 (26:19, 14:18, 18:21, 17:18) apmaudžiai pralaimėjo septintoje turnyrinės lentelės vietoje esantiems Groningeno „Capitals“ krepšininkams.

R.Petrauskas aikštėje praleido vos 3 minutes, per kurias taškų nepelnė (0/1 dvitaškio), perėmė vieną kamuolį bei kartą suklydo.

„Cape Holland“ su dviejomis pergalėmis ir septyniomis nesėkmėmis užima priešpaskutinę – dešimtąją turnyrinės lentelės vietą.

Portugalija

Trečiąją nesėkmę patyrė Funšalio CAB ekipa, namie 86:89 (25:25, 12:13, 26:15, 23:36) nusileidusi Kelužo „Sintra“ ekipai. Po aštuonerių rungtynių iškovojęs penkias pergales, CAB klubas turnyrinėje čempionato lentelėje dalijasi 4-6 vietas.

Arvydas Straupis pralaimėjusiems per 29 minutes pelnė 14 taškų (4/5 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 0/1 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, tačiau 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Prancūzijos antroji lyga

Devintąją pergalę Prancūzijos antrojoje lygoje iškovojo ir čempionato lydere išliko Bezansono „Doubs“ ekipa, išvykoje 69:64 palaužusi Kuimperio UJAP klubą.

Klemensas Patiejūnas nugalėtojams per 29 minutes įmetė 14 taškų (4/8 tritaškių, 1/2 dvitaškių), atkovojo 1 kamuolį, tačiau 5 sykius prasižengė.

Šeštąjį pralaimėjimą patyrė Anžė „Anjou“ ekipa, 80:81 nusileidusi „Saint-Quentin" komandai. Nesėkmė Anžė klubą nustūmė į 8-11 turnyrinės lentelės vietas, o „Saint-Quentin“ krepšininkai pakilo į 7 vietą.

Andrius Ragauskas pralaimėjusiems per 26 minutes pelnė 12 taškų (3/8 tritaškių, 1/2 dvitaškių, 1/2 baudų) ir atkovojo 1 kamuolį.

Prancūzijos trečioji lyga

Septintąją pergalę šventė Šalano „Vendee“ klubas, 79:64 (25:22, 21:11, 17:18, 16:13) įveikęs Le Portelio ESSM ekipą. Po keturiolikos turų „Vendee“ turnyrinėje pirmenybių lentelėje užima devintąją vietą.

Darius Čiūta nugalėtojams per 20 minučių įmetė 3 taškus (1/4 tritaškių), po krepšiais sugriebė 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, tačiau prasižengė ir suklydo po 2 sykius.

Slovakija

Šeštąją pergalę Slovakijos krepšinio čempionate pasiekė ir šeštoje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtino Nitros „Casta SPU“ ekipa, namie 82:78 (18:28, 28:18, 20:18, 16:14) nugalėjusi pirmenybių autsaiderius Prievidzos HKB krepšininkus.

Pergalę iškovojusioje ekipoje rezultatyviausias buvo Darius Dimavičius, per 33 minutes pelnęs 18 taškų (6/9 dvitaškių, 6/6 baudų). Jis taip pat atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Suomija

Penktąją pergalę per 18 susitikimų Suomijos krepšinio čempionate iškovojo autsaiderė Kotkos KTP ekipa, namie 97:91 įveikusi Vantaano „Pussihukat“ krepšininkus.

Šarūnas Skadas nugalėtojams per 36 minutes įmetė 21 tašką (10/13 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, tačiau 3 sykius suklydo ir 1 sykį prasižengė.

Švedija

Vienuoliktąjį pralaimėjimą per dvylika mačų Švedijos krepšinio čempionate patyrė Stokholmo „Human Rights“ ekipa. Ji 74:81 (19:17, 13:21, 19:22, 23:21) nusileido Spangos „Akropol Basket“ klubui.

Vilius Šumskis Stokholmo komandai per 15 minučių pelnė 11 taškų (5/7 dvitaškių, 1/3 baudų), po krepšiais sugriebė 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, tačiau kartą suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Regimantas Ostreika pralaimėjusiems per 14 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau 3 sykius suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Šveicarija

Devintąją pergalę pasiekė pirmenybių lyderis „Boncourt“ klubas, 93:73 (25:16, 22:11, 21:15, 25:31) įveikęs Neučatelio „Ensa Union“ ekipą.

Rolandas Alijevas nugalėtojams per 28 minutes įmetė 11 taškų (3/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 5/5 baudų), atkovojo 2 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Penktąją nesėkmę patyrė Vekso „Herens Basket“ ekipa, 72:79 (21:19, 21:18, 11:23, 19:19) turėjusi pripažinti Monthey BBC klubo pranašumą.

Singaras Tribė pralaimėjusiems per 39 minutes pelnė 10 taškų (4/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų), po krepšiais sugriebė 9 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Vengrija

Pirmąją nesėkmę patyrė Debreceno „Vadkakasok“ ekipa, išvykoje 82:83 (20:21, 20:14, 23:27, 19:21) nusileidusi Šoprono „Sordogok“ komandai.

Martynas Andriukaitis pralaimėjusiems per 17 minučių surinko 13 taškų (3/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 4/5 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir prasižengė 5 sykius.

Trečiąjį mačą iš penkių žaistų pralaimėjo Dombovaro „Gunaras“ ekipa. Ji 73:89 (14:23, 28:24, 15:22, 16:20) turėjo pripažinti Kečkemeto „Univer“ klubo pranašumą.

Rytis Vaišvila nugalėtojams per 40 minučių pelnė 19 taškų (6/9 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, tačiau 3 sykius prasižengė.

Nerijus Lisauskas pralaimėjusiems per 38 minutes įmetė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 6/11 baudų), po krepšiais sugriebė 5 kamuolius, tačiau prasižengė 4 kartus.

Penktąją pergalę pelnė Vengrijos pirmenybių lyderė Pakšo „Atomeromu“ ekipa, 97:80 (25:16, 23:24, 20:14, 29:28) nugalėjusi Kapošvaro „Klima-Vill“ krepšininkus, kuriems tai buvo trečiasis pralaimėjimas per penkerias rungtynes.

Kęstutis Marčiulionis Kapošvaro ekipai per 23 minutes pelnė 7 taškus (1/6 tritaškių, 4/6 baudų) bei 2 sykius pažeidė taisykles.

Vokietijos antroji lyga

Septintąjį pralaimėjimą per vienuoliktas rungtynes patyrė ir 11-oje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtino Kukshafeno „BasCats“ ekipa, 70:81 (17:22, 16:16, 15:19, 22:24) nusileidusi Volfenbiutelio „Dukes“ krepšininkams.

Marius Žemaitis pralaimėjusiems per 34 minutes pelnė 13 taškų (5/8 dvitaškių, 1/4 tritaškių), atkovojo 13 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Benas Matkevičius „BasCats“ komandai per 26 minutes įmetė 9 taškus (0/1 dvitaškio, 3/8 tritaškių, 0/2 baudų), po krepšiais sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bet kartą suklydo ir 5 sykius pažeidė taisykles.

Sunkią pergalę pasiekė viena Vokietijos antrosios lygos lyderių Veisenfelso „Mitteldeutscher“ ekipa, tik po atkaklios kovos išvykoje 90:88 (18:25, 28:23, 18:26, 26:14) nugalėjusi čempionato autsaiderius Braunšveigo SG krepšininkus.

Nugalėtojams Tomas Vilkius per 12 minučių įmetė 3 taškus (1/2 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 2 sykius prasižengė.

Aštuntąjį kartą iš dešimties laimėję Veisenfelso krepšininkai įsitvirtino ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje, tačiau jie yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

As manau,kad ne visi i 3cias lygas vaziuoja ir del to labai dziaugiasi, bet manau euru ten (uzsieni) daugiau gauna, o tai man atrodo yra vienas is svarbiausiu faktoriu ne tik jiems bet ir visiems MUMS!!! Ir nereikia stebertis, jei Lietuvoje patys nesugebam islaikyt savu krepsininku. Gal ir lyga musu tada kitaip atrodytu..
2005-12-06
+2
Čiuta Lietuvoj LKL Neveži žaidė visai neblogai.Vienas iš lideriu buvo o kur nusibastė net į triačia Pransuzijos liga.Trečia liga tobulėti nepadės.
2005-12-06
Tu paskyk ka tu man nori irodyti???
As tau sakau apie tai kad lietuvos krepsinyje yra tokia sudina padetis, kai buvusiu europos cempionu salies lyga ir tiesiog juokinga su 2 normaliais klubais. Ir visi lietuvos zaidejai islaksto po antraeilius uzsienio klubus ir ten nifiga ne progresuoja, o 20 geresniu losia normaliose klubose ir nba.
Tai kad alijievui gerai ten sekasi yra tik gerai, bet lietuvos krepsiniui jokio tolko is to.
2005-12-06
Master: o tai, kad bicas daug zaidzia, tau dzin? Taigi skundies, kad visi loshia po 10 minuciu... Nu gerai, jei Sveicarijos lyga tau ne lygis, tai kaip tada del Fiba Eurocup Challenge? Aisku tai ne Eurolyga ir ne ULEB taure, bet vis shis tas.. Ir she tau jo statistika Europoje:
http://www.fibaeurope.com/cid_ f43ulKJBGLcVnbH-aqLVu2.playerI D_36073.compID_3PFNKyhLHWIYKHG 2fZORy3.season_2006.roundID_46 32.teamID_92445.html
2005-12-06
->tristaic
Oj kokia stipri ir itakinga pasaulyje sveicarijos krepsinio lyga, cia tai pasiekimas is jo puses
2005-12-06
idomei kazkaip, nei wienas nera sawu komandu neabejotini lyderei, widutiniokai tik tai, dauguma ju net lkl klubuose neisitwirtintu, geriausiu atweju nkl..
2005-12-06
Master: biski ne taip pasakei reikejo pamineti koki Kipra, o ne Sveicarija.. Tavo ziniai Alijevas ten losia po 30-35 minutes ir zaidzia nerealiai, zymiai geriai negu koks Prekevicius Lenkijoj...
2005-12-06
Jo ispudingi pasiekimai, aisku faina gauti daug pinigu ir zaisti 10 min per rungtynes kokioj nors sumoijoj ar sveicarijoj, tuo tarpu kai lietuvoj pilna latviu ir nigeriu