Pirmadienį Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) buvo sužaistos aštuntosios savaitės rungtynės. Dar vieną pergalę iškovojo VDU komanda, po atkaklios kovos nugalėjusi Kauno technologijos universiteto krepšininkus. Tris žalgiriečius ir du „Žalgirio“ dublerius savo gretose turtinti komanda LSKL pirmenybėse dar nė karto nesuklupo.

KTU ilgai priešinosi lyderiams

Praėjusio sezono finalo dalyvių dvikovoje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa Kauno sporto halėje laimėjo principinę dvikovą prieš Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus 74:62 (14:19, 21:15, 13:11, 26:17) ir studentų lygoje iškovojo septintąją pergalę iš tiek pat galimų.

Rungtynių pradžioje aikštelėje vyko atkakli kova. Nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros. Kėlinuko pabaigoje kiek sėkmingiau žaidė KTU ekipa. Komandos lyderio Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipos įžaidėjo Vytenio Jasikevičiaus mestas tritaškis paskutinę ketvirčio sekundę buvo taiklus.

Antrojo kėlinuko pradžioje VDU ekipa pasivijo priešininkus, tačiau persverti rezultato nesugebėjo. Kai tik šeimininkai priartėdavo, KTU krepšininkai pataikydavo iš toli ir išlaikydavo keturių taškų persvarą (26:22, 32:28). Likus pusei minutės iki ketvirčio pabaigos VDU išlygino rezultatą (32:32), tačiau KTU pataikė dvitaškį, o VDU puolėjas Andrius Daugvila pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį – 35:34.

Trečiąjį kėlinuką pradėjo du Jono Mačiulio tritaškiai, dvitaškį pridėjo Darius Šilinskis ir rezultatas tapo 43:34. Taikliu tolimu metimu atsakė KTU ekipa, kuri po to pataikė ir dvitaškį. Puolime pražanga nubaustas V.Jasikevičius už diskusijas su teisėjais užsidirbo techninę pražangą ir šeimininkai atitrūko 46:39. Tačiau KTU komanda nepasidavė ir kelis kartus apsigynusi sumažino skirtumą - 48:45.

Paskutinį kėlinuką geriau pradėjo VDU komanda. „Žalgirio“ dubleris Mantas Kalnietis įspūdingai įdėjo kamuolį į krepšį, pataikė dvitaškį ir tritaškį bei padidino pranašumą iki dvylikos taškų – 57:45. Tačiau ir atsilikinėdama dviženkliu taškų skirtumu KTU nenuleido rankų. Du tritaškius pataikė Aurimas Andrijauskas ir skirtumas sumažėjo – 52:59. Tačiau VDU krepšininkai tiek puolant, tiek ginantis žaidė geriau ir iškovojo pergalę 74:62.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė 18 taškų pelnęs žalgirietis Jonas Mačiulis. Mantas Kalnietis surinko 15 taškų (5 rez.perd.), Andrius Daugvila įmetė 10 taškų. Darius Šilinskis pelnė 6 taškus, atkovojo 10, perėmė 3 kamuolius bei blokavo 4 varžovų metimus.

KTU komandoje pasižymėjo Martynas Motiejaitis – 16 taškų (6 atk.kam.), Aurimas Andrijauskas pridėjo 13 taškų (6 atk. kam.), o Vytenis Jasikevičius surinko 11 taškų.

VGTU pergalę išplėšė paskutinėmis sekundėmis

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai išvykoje Kaune po atkaklios kovos 91:88 (22:20, 21:26, 27:21, 21:21) įveikė Lietuvos žemės ūkio universiteto komandą (LŽŪU) ir iškovojo antrąją pergalę.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Vilniaus, tačiau kauniečiai nuolat išlygindavo rezultatą ir neleisdavo priešininkams įgyti didesnio pranašumo.

Antrąjį ketvirtį taip pat geriau pradėjo vilniečiai, kurie po pirmųjų atakų pirmavo 26:20. Tuomet LŽŪU krepšininkai spurtavo 12:0 ir išsiveržė į priekį 32:26. Vilniaus komanda pagerino puolimą ir prieš didžiąją pertrauką taikliu tritaškiu metimu sumažino skirtumą iki trijų taškų – 46:43.

Trečiąjį ketvirtį komandos pradėjo aktyviau, o persvara priklausė šeimininkams. Antroje kėlinuko pusėje vilniečiams pagaliau pavyko priartėti prie LŽŪU ekipos ir persverti rezultatą savo naudai. Nors kauniečiai atsakė taikliu metimu, iki kėlinuko pabaigos persvaros jiems nepavyko išlaikyti, vilniečiai buvo priekyje 70:67.

Paskutinį kėlinuką pradėjo du taiklūs svečių tritaškiai ir rezultatas tapo 76:67. Tris baudos metimus pataikęs Vygintas Grinius sumažino atsilikimą iki penkių taškų (72:77), o po dar kelių sėkmingų atakų, kauniečiai persvėrė rezultatą savo naudai (78:77). Šeimininkams pavyko pataikyti dvitaškį ir tritaškį bei išsiveržti į priekį 83:79. Abu treneriai pasikeisdami prašė minutės pertraukėlių, kol išnaudojo jų po tris. Likus mažiau nei dviems minutėms rezultatas buvo lygus.

Tuomet dvitaškį su pražanga pataikė Tadas Vasiliauskas ir persvarą turėjo kauniečiai (86:83, 88:85). Paskutinėmis kėlinuko sekundėmis VGTU ekipa pelnė du taškus, o kitos kauniečių atakos metu perėmė kamuolį ir įdėjo jį iš viršaus. Per likusį laiką kauniečiams nepavyko persverti rezultato ir jie turėjo pripažinti vilniečių pranašumą – 88:91.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė 19 taškų surinkęs Edvardas Vetrenka, 17 įmetė Karolis Meiliūnas (8 kld.), 15 – Marius Giedraitis (7 atk. kam.), 13 – Vygintas Grinis, 11 – Domas Dijokas.

Nugalėtojų komandoje daugiausiai taškų surinko Martynas Girnius – 20 (4 rez. perd., 5 per. kam.), Tomas Balčiūnas – 16 (9 atk. kam.), Domantas Bimba – 15 (13 atk. kam.), Šarūnas Šliogeris – 14 (10 atk. kam., 3 blk.), Justas Pociūnas – 11.

MRU patyrė septintąją nesėkmę

Vilniaus Mykolo Romerio (MRU) krepšininkai 67:86 (12:21, 25:24, 13:31, 17:20) turėjo pripažinti Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkų pranašumą ir pralaimėjo septintąsias iš eilės rungtynes.

LKKA krepšininkų prašumas buvo matomas nuo pat rungtynių pradžios. MRU komanda sunkiai sugebėdavo įveikti svečių iš Kauno gynybą, todėl dažnai metimai būdavo neparuošti ir netaiklūs. Tuo tarpu LKKA atakas žaidėjai užbaigdavo nesunkiais metimais. Po pirmo kėlinuko LKKA turėjo 9 taškų pranašumą (21:12).

Antrąjį kėlinuką šeimininkai tarsi pabudo iš miego ir Dainiaus Kinderevičiaus bei Henriko Šliogerio pastangomis sumažino atsilikimą iki 3 taškų, tačiau neilgam. LKKA pataikė keletą tritaškių ir komandos ilsėtis išėjo svečiams pirmaujant 45:37.

Dvikovos laimėtojas paaiškėjo trečiojo ketvirčio metu. MRU vėl ėmė klysti, o LKKA komanda pasinaudojusi klaidomis po greitų atakų pelnė taškų. Po paskutinę sekundę pataikyto įspūdingo tritaškio kauniečiai pirmavo 76:50.

Situacija aikštelėje nepasikeitė ir paskutiniame kėlinyje. LKKA šventė šeštąją pergalę studentų lygos pirmenybėse, tuo tarpu vilniečiai liko nelaimėję.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje rungtyniavo 15 taškų (5/5 tritaškių) pelnęs Martynas Bindza, Dalius Lubys įmetė 14 (6 rez. perd.), o Karolis Marcinkevičius surinko 13 taškų.

Pralaimėjusiems Henrikas Šliogeris pelnė 15, Tomas Ambrasas ir Dainius Kinderevičius (10 atk. kam., 4 rez. perd.) įmetė po 14 taškų.

Šiaulių universitetui visų LKL žaidėjų neprireikė

Mantą Ruikį, Šarūną Vėlių, Artūrą Jomantą, Darių Pakamanį ir Vaidą Pauliukėną varžyboms įregistravusi Šiaulių universiteto (ŠU) komanda namuose 103:84 (26:19, 14:19, 32:20, 31:26) įveikė Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkus ir iškovojo šeštąją pergalę.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir beveik visą laiką pirmavo. Pasak komandos vyriausiojo trenerio Dainiaus Bertulio, šiauliečių panašumas tapo jaučiamas trečiajame kėlinuke, nes sustiprinus gynybą priešininkų puolimas užstrigo. Strategas mačui užregistravo penkis LKL žaidėjus, tačiau D.Pakamanis, V.Pauliukėnas ir A.Jomantas aikštelėje praleido vos po kelias minutes.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 20 taškų pelnęs Mantas Ruikis, 18 – įmetė Šarūnas Vėlius, Andrejus Golovinas pelnė 17 taškų.

Vilniaus komandai daugiausiai taškų surinko Julius Chmieliauskas – 22, Justas Kaziliūnas – 14.

gaila kad pirmadieniais losia ir nera progos pamatyt.