Vienvaldžiais BBL ir LKL lyderiais lieka Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, šeštadienį (12.10) išvykoje nugalėję „Šiaulius“. Intrigos nebuvo sulaukta – žalgiriečiai laimėjo 97:80 (28:27, 22:20, 26:14, 21:19).

Įpusėjus antrajam ketvirčiui ir rezultatui esant 33:32 (14-ąją min.), septynios „Žalgirio“ atakos iš eilės baigėsi rezultatyviai. Tai leido kauniečiams atitrūkti 50:41 (18-ąją min.), tačiau pranašumo svečiai neišsaugojo.

Audrius Danusevičius dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo – 51:52 (22-ąją min.). Tačiau Paulius Jankūnas pelnė 6 taškus iš eilės ir iniciavo „Žalgirio“ spurtą 13:0, po kurio kauniečiai atitrūko 65:51 (36-ąją min.) ir nebeišleido pranašumo iš rankų.

Kauniečiai laimėjo dėl itin aukšto tritaškių pataikymo procento. Tikslą pasiekė net 16 tolimų žalgiriečių metimų iš 28.

„Šiauliai“: Darius Pakamanis 17 taškų, Vaidas Pauliukėnas 15, Audrius Danusevičius 13, Artūras Jomantas 10, Augenijus Vaškys 8.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24  (7/8 dvitaškių, 3/3 tritaškių), Reggie Freemanas 23 (4/7 tritaškių), Vidas Ginevičius 14 (3/4 tritaškių), Simonas Serapinas 11 (3/5 tritaškių), Darjušas Lavrinovičius 10 (12 atk. kam., 7 rez. perd.).

•

Per kitas LKL rungtynes, kurių rezultatas bus įtrauktas į turnyrinę SEB BBL lentelę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai išvykoje 88:101 (27:17, 14:21, 22:29, 25:34) nusileido Vilniaus „Sakalų“ ekipai.

Uostamiesčio ekipa sėkmingai pradėjo susitikimą ir po pirmojo kėlinuko buvo įgijusi dviženklę persvarą. Vis dėlto likusius tris kėlinius įtikinamai laimėjo aikštelės šeimininkai ir šventė antrąją pergalę čempionate.

Į pergalę Vilniaus komandą vedė jaunasis Martynas Gecevičius. Septyniolikmetis aikšetelėje praleido vos 23 minutes, tačiau per jas „Neptūnui“ įmetė net 26 taškus (7/9 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 6/7 baudų) bei sužaidė sėkmingiausias rungtynes LKL lygoje.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms rungtynių arbitrai dviem techninėmis pražangomis nubaudė ir iš aikštelės išvarė „Sakalų“ gynėją Rolandą Skaisgirį.

„Sakalams“: Martynas Gecevičius 26, Eligijus Redeckas 17, Rolandas Matulis 15 (10 atk. kam.), Rolandas Skaisgirys 15 (9 rez. perd.), Justas Sinica 14, Erikas Kučiauskas 11 (10 atk. kam.).

„Neptūnui“: Jerome'as Colemanas 21 (4/11 tritaškių, 1 rez. perd.), Irmantas Milišauskas 17, Vaidotas Pečiukas 15, Marcas Mazuras 11 (8 atk. kam.).