R.Butautas: „Be darbo ėjau iš proto“

2005-12-12 12:39
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Pasaulio jaunimo čempionu ir LKL trečiosios vietos laimėtoju tapęs Ramūnas Butautas vasarą paliko „Šiaulių" klubą – nusprendė siekti aukštesnio karjeros laiptelio. Treneris tikėjosi pasirašyti sutartį su viena iš ULEB taurės turnyre rungtyniausiančių komandų, tačiau paskutinę minutę buvo pasirinktas kitas kandidatas ir strategas liko be nieko.

„Sėdėjau be darbo ir ėjau iš proto, nes esu darboholikas, visą gyvenimą daug dirbau, o staiga – nieko neveikiu. Savaitę buvo smagu. Žiūrėjau visas televizijos laidas, nusipirkau palydovinę lėkštę, turinčią 1000 programų, o paskui pradėjau eiti iš proto, – netikėtas atostogas prisimena R.Butautas. – Turėjau du mėnesius viską apsvarstyti ir supratau, kad kuo anksčiau tapsiu legionieriumi – tuo geriau“. 

Nesigaili palikęs „Šiaulius"

[image=3430 right R.Butautas nesigaili palikęs „Šiaulius“ ir tikisi, kad su nauja ekipa jam pavyks patekti ten, kur jis ir norėjo]„Komandą palikti buvo gaila – kartu praleidome dvejus gražius metus, buvome kaip viena šeima, tačiau gyvenimas vietoje nestovi, viskas juda į priekį. Nesigailiu, kad pasirinkau legionieriaus dalią. Jeigu Šiauliuose žinojau, kad man gali pagrūmoti ar pabarti, čia žinau, kad po kiekvienų rungtynių galiu išlėkti iš darbo", – sakė treneris.

Prieš šešias savaites treneris buvo pradėjęs galvoti ir apie priverstines metų atostogas, tačiau netikėtai gavo pasiūlymą iš „BK Riga" ekipos. Butautas džiaugiasi Latvijos sostinėje jam sudarytomis gyvenimo ir darbo sąlygomis - klubas Pasaulio jaunimo čempionų strategui skyrė butą miesto centre bei žmogų, kuris rūpinasi visais ūkio reikalais. „Čia esu gerbiamas ir manęs visi klauso", – džiaugėsi jis.

Lietuvio treniruojama „BK Rigos" komanda susikūrė neseniai, tačiau jau dabar be gailesčio triuškina visus varžovus per Latvijos pirmenybes. Visas 13 rungtynių laimėję R.Butauto auklėtiniai varžovus klupdo vidutiniu 39,5 taško skirtumu. Praėjusį sezoną „BK Riga" taip pat rungtyniavo Latvijos čempionate, tačiau pralaimėjusi Ventspilio komandai neiškovojo teisės žaisti Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmenybėse.

Komandos tikslas – iškopti į BBL

Prieš šį sezoną pasikeitė visa „BK Riga“ klubo valdyba, rėmėjai, treneriai bei žaidėjai, o pati organizacija buvo perregistruota kitu pavadinimu, tad galima sakyti, jog tai – visiškai nauja komanda, turinti ypač didelių ambicijų. Paklaustas, ar tai ir yra tas paslaptingasis latvių kuriamas superklubas, R.Butautas atsakė: „Mūsų steigėjai – Rygos miesto savivaldybė ir Latvijos gynybos ministerija. Manau, kad šie pavadinimai pasako viską. Miestas nori turėti gerą komandą".

[image=4403 left Kaunietis viliasi, kad kitą sezoną jo treniruojama ekipa iškops į SEB BBL pirmenybes]Pagrindinis jos tikslas – užimti prizinę vietą tarp visų Latvijos komandų ir kitą sezoną žaisti SEB BBL pirmenybėse. R.Butautas pripažįsta, kad aukštesnio lygio rungtynių trūkumas yra didžiausias komandos minusas. „Mes nesame žaidę su SEB BBL rungtyniaujančiomis ekipomis, tačiau aš stebiu rungtynes, nagrinėju varžybų įrašus ir manau, kad esame apylygiai bei su tomis komandomis galime žaisti".

Siekia susigrąžinti geriausius latvius

„Atvykau čia tik lapkričio penktąją, tarsi į tuščią vietą – visiškai nieko nežinodamas – nebuvo pasirengimo sezonui, apskritai nieko. Iš pradžių visiems buvo sunku, ir tie pralaimėjimai Europos taurių turnyre – dėsningi. Dabar komandoje jau viskas sustatyta į vietas, įvesta griežta tvarka, nes pasitaikydavo vėlavimų į treniruotes ir panašiai", – pasakojo R.Butautas.

Komandos pagrindą sudaro jauni latviai bei keli legionieriai. R.Butautas išskyrė Sandį Valterį, NBA žvaigždės Chauncey Billupso brolį Rodney Billupsą, Latvijos pilietybę turintį amerikietį Troy Ostlerį bei talentengąjį 211 centimetrų ūgio vidurio puolėją Kasparą Bėrzinį. „Manau, kad jis turi visas galimybes tapti labai geru krepšininku", – sakė treneris.

[image=4453 right R.Butautui nepatinka, jog Pasaulio jaunimo čempionais tapę jo auklėtiniai savo klubuose didžiąją rungtynių dalį praleidžia ant atsarginių žaidėjų suolelio]Jis taip pat džiaugėsi klubo nuostata susigrąžinti geriausius Latvijos žaidėjus bei tvirtino, kad panašią praktiką reikėtų taikyti ir Lietuvoje: „Man patinka tai, kad komanda nori susigrąžinti visus geriausius užsienyje rungtyniaujančius Latvijos krepšininkus. Manau, tą mums reikėtų daryti ir Lietuvoje. Sustiprėtų lyga, komandos. Pastaraisiais metais itin pagausėjo legionierių geriausiuose mūsų šalies klubuose.

Man, kaip jaunimo rinktinės treneriui, labai gaila, kad pasaulio jaunimo čempionai komandose tapo antrojo plano žaidėjais. Per pirmąsias penkerias rungtynes jie gal ir nesugebėtų tempti komandos, bet tiek laiko jiems užtektų ir daugelis jų taptų lygiaverčiais ekipų žaidėjais. Net neabejoju dėl startinio jaunimo rinktinės penketuko galimybių".

Anot R.Butauto, keli Latvijos rinktinės žaidėjai atvykti į komandą atsisakė dėl to, kad komanda nedalyvauja aukšto lygio varžybose. Buvęs „Šiaulių" strategas pastebėjo, kad kai kuriems krepšininkams didelis treniruočių intensyvumas buvo sunkiai pakeliamas. „Stengiausi neužvaikyti žaidėjų, bet pastebėjau, kad ir mažesni krūviai jiems yra pernelyg sunkūs, tad treniruotes deriname su lauko pratybomis ir darbu sunkumų kilnojimo salėje", – pasakojo R.Butautas.

Rygoje gali likti ilgam

„Vasarą pajuokavau, kad jeigu laimėsime pasaulio čempionatą, dar nereikš, jog mane pakvies CSKA, o kai buvau Argentijoje, sulaukiau sveikinimų CSKA trenerio darbo proga. Galbūt kažkas tokį mano sąmojį suprato tiesiogiai", – šyptelėjo kaunietis, paneigdamas gandus apie galimą darbą vienoje stipriausių Europos ekipų.

R.Butautas prisipažįsta į Rygą vykęs kitokios nuotaikos, tačiau pamatęs klubo bei rėmėjų ambicijas sako galįs apsistoti Latvijoje ir ilgesniam laikui. „Galvojau, jog man reikia pradėti dirbti tam, kad neprarasčiau profesinių įgūdžių. Tačiau jeigu klubas ir toliau taip vystysis, o mano paslaugos tenkins jo vadovus, nematau priežasčių, kodėl neturėčiau pratęsti sutarties sudarytos principu 1+1. Planai  didžiuliai ir galbūt su šia komanda aš atsidursiu ten, kur norėjau patekti", – viliasi pasaulio jaunimo čempionas.


Rodyti komentarus
to star:
pasistenk savo mintis i viena komentara sutalpint! vienakart buvau kano halej, bet tada ja ruose koncertui tai net parketo nebuvo:(
2005-12-13
-1
Atsakyti
ateis laikas visi pamatysit tada
2005-12-13
Atsakyti
apie megejus net nekalbu
2005-12-13
Atsakyti
idomu ar bent kases aikstelej esat buve kada gyvenime
2005-12-13
Atsakyti
kiek ekspertu net juokinga
2005-12-13
Atsakyti
gerai tu cia Ch_Barkley:)
2005-12-13
Atsakyti
Taip, taip, Sireika labai blogas treneris - nuo Stokholmo pralaimėjo net 3 rungtynes. Kaip tokį galima laikyti rinktinėje!?? Trenerį reikia keisti jau po vieno pralaimėjimo, nes mes - trijų milijonų tauta - norime tik aukso. O iš Butauto irgi nieko gero - na ir kas, kad laimėjo pasaulio čempionatą, bet už tai amerikiečiams net 20 taškų pralaimėjo. Reikėjo atleisti už tokį pralaimėjimą - nevaldė jis komandos per tas rungtynes...
2005-12-13
Atsakyti
taip, "tipo" levai, kaip tu sakai. Su tokia komanda ir esant tokiai situacijai, kokia buvo medaliai turejo buti!!! Prisimink savo pojucius kai Lietuva zaide del trenerio vadovavimo. Ir apskritai, ir ne tik. Nesakau, kad grybas- dabar vienas is geresniu ka turime. Bet per minkstas jis, ir apsukos ne tos.
2005-12-13
Atsakyti
nu ir tipi Lietuviai levai vare olimpiadoj?
2005-12-13
+1
Atsakyti
gomelski, jis nera nepakeiciamas, tiesiog dar nezinomas. Pagyvensim-pamatysim kas jis suvadovaus broliams-latviukams per koki pora metu.
Provincijos komandai buvo l.geras, su jaunimu irgi gerai padirbejo. Kol kas neblogai atrodo.
Rutenis, Kurtis, ir tikekimes, Butautas - musu ateitis. Chomkei nelabai sekasi trenerio kariera, nors labai noreciau kad sitam krepsinio manjakui sektusi. Tikekimes, kad su senu savo draugu Jeriominu prasilaush.
...negaliu uzmirsti, kaip Sireika su tokia komanda taip stabde ir sushiko paskutine Olimpiada ir praeita sezona su Zalgiriu... sakysit, Eurocempionais padare? Jau iki jo buvo suklijuota superkomanda, tai ji paeme Europa is inercijos. O jau kai Sireika is esmes pridejo savo ranka prie zaidimo tai jau matem olimpiadoje...
2005-12-13
Atsakyti
man tai juokingi tokie "ekspertų" svaičiojimai apie tai koks nepakeičiamas yra Butautas. Įdomu ką jis yra pasiekęs su vyrų komandomis, kad būtų galima taip teigti? Jei būtų toks nepakeičiamas, būtų ne Latvijoj dirbęs.
2005-12-13
Atsakyti
o tai tipo jau daba Sireika reik mest? ir visur Butauteli pastatyt?:) jis geras treneris ir net labai, bet ar Sireika uz ji blogesnis?
2005-12-13
+1
Atsakyti
treneris Butautas nerealus!!!
Ateityje,manau,jei tik Jis sutiks butu geriausias variantas Lietuvos vyru rinktines treneris JIS
2005-12-12
Atsakyti
jei vienas zinomas veikejas tesetu pazadus, butautas dabar dirbtu ryte.. o kas liko kai atkrito tas variantas... treciaruse latviu komanda.
2005-12-12
Atsakyti
kur jau kur bet tik ne i lietuvos kluba... jis vertas daugiau nei zalgiris....
2005-12-12
Atsakyti
jo..jis mano irgi wienas is megstamiausiu treneriu!:) as jo i Zalgiri noriu!:)))
2005-12-12
Atsakyti
Butautas - nerealus treneris... Tokio tikrai noretu ne vienas klubas, tik man keista, kad jis negavo pasiiulymu i stipresnes komandas. Jis kaip ir Kurtinaitis - du gerbiamiausi mano treneriai...
2005-12-12
-1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas