Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Dar vieną pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Gintaro Einikio Nymburko ČEZ ekipa, išvykoje 106:69 sutriuškinusi Pardubico „Synthesia“ komandą.

Gintaras Einikis nugalėtojams per 21 minutę pelnė 12 taškų (6/8 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 4 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, bei 2 kartus prasižengė.

Kipras

Penktąją pergalę iškovojo Virginijaus Sirvydžio ir Rolando Jaručio Limasio AEL ekipa. Ji namie 101:88 (24:24, 21:20, 23:17, 33:17).

V.Sirvydis nugalėtojams per 18 minučių pelnė 11 taškų (2/2 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/1 baudos), atkovojo 2 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

R.Jarutis per 29 minutes surinko 10 taškų (4/4 dvitaškių, 0/5 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

•

Pergalę iškovojo ir Manto Česnauskio Nikosijos „Apoel“ ekipa. Ji namie 92:85 (27:27, 16:18, 29:17, 20:23) įveikė Larnacos AEK klubą.

M.Česnauskis per 7 minutes prametė vieną mestą tritaškį ir taškų nepelnė, tačiau atkovojo vieną kamuolį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Olandija

Eilinį pralaimėjimą Olandijos pirmenybėse patyrė Raimundo Petrausko Helderio „Cape Holland“ ekipa. Ji išvykoje 90:97 (19:23, 18:19, 35:30, 28:25) Nijmegeno „Matrixx Magix“ krepšininkams.

R.Petrauskas pralaimėjusiems per 6 minutes taškų nepelnė (0/2 dvitaškiu), tačiau atkovojo 3 kamuolius.

„Cape Holland“ su dvejomis pergalėmis ir devyniomis nesėkmėmis užima prieš paskutinę – dešimtąją turnyrinės lentelės vietą.

Portugalija

Ketvirtąją nesėkmę patyrė Arvydo Straupio Funšalio CAB ekipa, išvykoje 80:81 apmaudžiai pralaimėjusi „Barreirense“ klubui.

A.Straupis pralaimėjusiems per 32 minutes pelnė 8 taškus (1/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių), atkovojo 10 kamuolių, tačiau po kartą suklydo ir prasižengė.

Prancūzijos trečioji lyga

Aštuntąją nesėkmę patyrė Šalano „Vendee“ ekipa, išvykoje po atkaklios kovos 68:71 (18:9, 20:17, 19:23, 11:22) pralaimėjusi Saint Valliero „Basket“ krepšininkams.

Ši nesėkmę „lietuvišką“ ekipą nustūmė į dešimtąją turnyrinės lentelės vietą.

Darius Čiūta pralaimėjusiems per 29 minutes pelnė 7 taškus (2/4 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 3/8 baudų), po krepšiais sugriebė 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą bei kartą prasižengė.

Suomija

Keturioliktąjį pralaimėjimą patyrė pirmenybių autsaiderė Kotkos KTP ekipa, išvykoje 100:114 nusileidusi Joensuu „Kataja“ komandai.

Šarūnas Skadas pralaimėjusiems per 17 minučių pelnė 3 taškus (1/2 dvitaškių, 1/4 baudų), atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą, tačiau 2 sykius suklydo ir aikštelę buvo priverstas palikti dėl 5 pražangų limito.

Švedija

Dvyliktąją nesėkmę per tryliką susitikimų patyrė Stokholmo „Human Rights“ komanda, išvykoje po pratęsimo 94:99 (19:17, 19:31, 20:11, 24:23, 12:17) turėjusi pripažinti Solnos „Vikings“ krepšininkų pranašumą.

Regimantas Ostreika pralaimėjusiems per 10 minučių pelnė 7 taškus (3/4 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, tačiau 2 sykius suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Vilius Šumskis per 23 minutes surinko 3 taškus (0/4 dvitaškių, 3/8 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, tačiau 1 kartą prasižengė ir 2 sykius suklydo.

Vengrija

Penktąją pergalę per aštuonerias rungtynes iškovojo Debreceno „Vadkakasok“ ekipa, 111:105 (31:24, 29:28, 25:27, 23:26) įveikusi Dombovaro „Gunaras“ komandą.

Martynas Andriukaitis nugalėtojams per 18 minučių pelnė 11 taškų (1/2 dvitaškių, 3/4 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 4 sykius prasižengė ir 1 kartą suklydo.

Nerijus Lisauskas „Gunaras“ komandai per 18 minučių surinko 2 taškus (1/2 dvitaškių), po krepšiais sugriebė 3 kamuolius, bet 2 kartus prasižengė.

•

Penktąjį pralaimėjimą per aštuonerias rungtynes patyrė Kapošvaro „Klima-Vill“ klubas, išvykoje 51:62 (17:16, 7:19, 15:10, 12:17) nusileidęs Szolnoko MOL komandai.

Kęstutis Marčiulionis pralaimėjusiems per 4 minutes įmetė 2 taškus (1/1 dvitaškio), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 kartą suklydo.

•

Septintąjį kartą iš aštuonių laimėjo viena lygos lyderių Kečkemeto „Univer“ ekipa, išvykoje tik po atkaklios kovos 86:85 (23:16, 20:20, 18:22, 25:27) įveikusi pirmenybių autsaiderius ZTE KK krepšininkus.

Itin sėkmingai per šį mačą rungtyniavo Rytis Vaišvila. Lietuvis per 38 minutes pelnė 26 taškus (4/7 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 6/6 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, tačiau suklydo 4 ir prasižengė 1 kartą.

•

Absoliuti Vengrijos čempionato autsaiderė Budapešto „Ujbuda“ ekipa patyrė aštuntąją nesėkmę iš eilės ir vis dar lieka be pergalių. Šįkart Vengrijos sostinės klubas išvykoje 67:108 (6:31, 20:28, 19:27, 22:22) buvo sutriuškintas Szekesfehervaro „Albacomp“ krepšininkų.

Pralaimėjusių ekipai atstovaujantis Valdas Kaukėnas aikštelėje nepasirodė.

Vokietijos antroji lyga

Šeštąją nesėkmę per tryliktojo turo varžybas patyrė Heidelbergo USC krepšininkai, išvykoje 73:76 (20:24, 23:16, 16:26, 14:10) nusileidę Kaiserslauterno komandai.

Pralaimėjusiems Kęstutis Rimas per 2 minutes taškų nepelnė.

to beard:
tai tu ir isreisk ta nuomone, wiskas ok, pas mus wisus ji daugiau maziau yra subjektywi, cia tikrai tawo reikalas ar tau skaityti strapsni ar ne... tik kam reikalinga izeidineti zmones? kuriu tu net asmeniskai nepazysti ir net nemates kaip dauguma ju zaidzia.. be to jie juk net nekalti, kad basketnews sugawlojo apie juos rasyti
peace..
2005-12-14
-1
Na asiku per grubaiai grybais isvadinau, aisku mano reikalas skaityt neskaityt, tiesiog tai buvo mano subjektyvi nuomuone, kurios nevienas neturi priimti kaip koki izeidima lietuvos krepsininkams, tiesiog taip manau ir tiek, kiekvienas gali isreiksti savo nuomone tam ir yra komentarai
2005-12-14
pritariu vilpal, as irgi nesuprantu tu kurie reiskia nepasitenkinima tokiais puikiais straipsniais
2005-12-14
keista man skaityti tokiu kaip beard ar dariooo komentarus.. kiek zinau taj lietuwa yra wadinama krepsinio salis, afisuojama, jog krepsinis mums kaip antra religija! nu taj manau ir reikia dometis kaip musiskiams seaksi apskritai wisur kur jie zaidzia, o ne tik bbl, uleb ar nba ... ir dar juos grybais ar lopais wadina, manau jums iki tu grybu dar oij kaip toli grazu! cia tik reikia dziaugtis uz zmones, kuriu gal zaidimo lygis ir zemesnis uz lkl, bet sugeba per agentus susirasti turtingesnius klubus ir uzsidirbti daugiau, nei tiek kurie "negrybai" zaidzia lkl..
o be to pritariu Ch_Barkley komentarui del biciuliu.. tad sekmes lietuwiukams, bet kokiose uzusienio lygose!
2005-12-14
Beard: yra žmonių, kuriems įdomios ir Prancūzijos II bei III lygos. Beje, Čiūta yra žaidęs LKL ir ten pakankamai neblogai varė. Yra nemažas jį bei kitus, anot tavęs, "grybus" pažįstančių žmonių ratas, kuriems tikrai įdomu, kaip sekasi jų bičiuliui. Nepatinka – neskaitai. Čia tik privalumas, jeigu gali rasti tai, ko niekas daugiau neskelbia.
2005-12-13
vap
to Beard:
Bet aš dar tavęs nesuprantu. Tau skauda, kad apie tave nerašo ar kaip suprast? Tu rašai? Ne, tai kur tu matai problemą?
2005-12-13
Na suprantama kad kasio portalas, taciau yra ir kitu idomesniu temu negu lietuvis zaidziantis 3 prancuzijos lygoje ar 2 vokietijoje, be to as rasau kad puse is minimu grybai, kuriu girdet negirdejau, o kaip sekas buvusiom lkl zvaigzdem tai aisku idomu, bet cia jau butu kitas straipsnis, o cia apie kiekviena nupiepeli, kuris gal ka tik baige kasio mokykla ir isejo i portugalijos 4 lyga lost raso...
2005-12-13
-1
vap
Keli iš Jūsų šį straipsnį skaitė per prievartą?
2005-12-13
Kam neidomu tas neskaito. Kame problema? Portalas tai krepsinio. Man pvz idomu kaip dabar sekasi buvusioms LKL "zvaigzdems" ir kitiems tautieciams zaidziantiems uzsienyje. :)
2005-12-13
to Beard;pritariu tau,nera cia ko rasyti apie vaiku lygas...apie visokius grybus.....daugiau nei puse is ju net nesu girdejes....raso apie lopus visokius...
2005-12-13
na vaisvila neblogai issove, idomu kokie jo statistikos vidurkiai.
2005-12-13
nu nzn ar verta rasyti apie visokius grybus, kurie abejoju ar lkl ka nors naudingo nuveiktu, aisku cia as ne apie visus, taciau: "Vokietijos antroji lyga-Pralaimėjusiems Kęstutis Rimas per 2 minutes taškų nepelnė" ar suomijos lyga? nu kam to reikia, geriau jau NKL placiau aprasyti ar isvis tada galima moksleiviu lyga dometis, nes cia puse zaideju totalus grybai.