Devintosios savaitės Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) varžybos vyko kiek netradiciškai - pirmadienį ir trečiadienį. Eilinę pergalę išvykoje iškovojo pirmenybių lyderė Vytauto Didžiojo komanda, o pirmą kartą pergalės skonį patyrė Kaune žaidę Vilniaus Mykolo Riomerio universiteto krepšininkai.

MRU sensacingai nugalėjo KTU

Vilniaus Mykolo Riomerio universiteto (MRU) krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Lietuvos studentų lygos pirmenybėse, svečiuose po pratęsimo 88:82 įveikdami Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Svečiai į priekį išsiveržė dar pirmojo kėlinuko pradžioje, o po tikslaus tritaškio metimo turėjo šešių taškų pranašumą – 11:6. Laimėti nusiteikusiems kauniečiams teko vytis priešininkus iš sostinės iki pat iki pat kėlinuko pabaigos, kurį šeimininkai pralaimėjo 19:22.

Antrąjį ketvirtį pradėjo taiklus Jano Jurgo tritaškis metimas ir svečiai išsiveržė į priekį 25:19. Tačiau kelias atakas sėkmingai sužaidę kauniečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai 26:25. Tuomet tris tritaškius iš eilės pataikė MRU krepšininkai, o po dar vieno tolimo metimo svečiai įgijo devynių taškų pranašumą – 41:32. Tačiau tokios persvaros išlaikyti nepavyko, nes kėlinuką užbaigė sėkmingos KTU atakos, kurios sumažino deficitą iki 40:46.

Trečiąjį kėlinuką itin sėkmingai pradėjo svečiai, kurie sužaidė atkarpą 12:2  ir išsiveržė į priekį šešiolikos taškų skirtumu – 58:42. Sustiprinę gynybą ir geriau puldami krepšį kauniečiai sumažino atsilikimą iki devynių – 54:63.

Nors vilniečiai turėjo pranašumą, ketvirtajame kėlinuke intriga tik didėjo. Kauniečiams pavyko sumažinti deficitą iki šešių taškų, tačiau kamuolį perėmė J.Jurgo, o jį stabdęs Martynas Motiejaitis buvo nubaustas nesportine pražanga. Vis dėlto MRU lyderiui nepavyko pataikyti baudos metimų ir po kelių atakų Vytenio Jasikevičiaus prasiveržimas išlygino rezultatą 67:67, o Airidas Nutautas jį persvėrė šeimininkų naudai (69:68). Dvitaškį pataikė A.Nutautas, o komandos draugas Aurimas Žukauskas neleistinai stabdė Dainių Kinderevičių ir taip pat buvo nubaustas nesportine pražanga. Po šios MRU atakos rezultatas tapo lygus, o A.Nutautas likus žaisti maždaug 20 sekundžių pelnė du taškus. Likus kelioms sekundėms J.Jurgo paleido kamuolį į krepšį, tačiau metimas buvo netaiklus, o D.Kinderevičius vienu lietimu nukreipė kamuolį į krepšį ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsimo metu iniciatyva priklausė MRU krepšininkams, kurie atrodė labiau motyvuoti nugalėti. Jie sėkmingai atakavo iš toli ir išplėšė pergalę 88:82.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė 33 taškus pelnęs A.Nutautas (15 atk.kam., 6 per.kam.), V.Jasikevičius pridėjo 14, o D.Kalnutis – 11.

Nugalėtojų komandai daugiausiai taškų surinko J.Jurgo – 27 (6 atk.kam., 6 kl.), D.Kinderevičius pridėjo 19 (7 atk.kam., 7 rez.perd., 7 kl., 7 per.kam.), M.Badaras – 17, P.Maciulevičius – 12 (6 atk.kam.).

LKKA sutriuškino LŽŪU

Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą namuose 103:72 sutriuškino Lietuvos kūno kultūros akademijos krepšininkai, kurie studentų lygos pirmenybėse iškovojo šeštąją pergalę.

Pirmojo kėlinuko metu abi komandos žaidė apilygiai ir nei viena negalėjo įgyti didesnės persvaros. Ketvirčio pabaigą kiek geriau sužaidę kūno kultūros akademijos auklėtiniai įgijo keturių taškų pranašumą – 22:18.

Antrąjį kėlinuką pradėjo LKKA ekipos tritaškis, kuris leido išlaikyti persvarą. Kėlinuko viduryje abi ekipos ėmė žaisti greitą atakuojantį krepšinį. Geriau sekėsi LKKA krepšininkams, kurie kėlinuko pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą ir ilsėtis išėjo turėdami dvylikos taškų persvarą – 46:34.

Trečiąjį kėlinuką geriau pradėjo ir sėkmingiau žaidė LKKA ekipa, kuri didino pranašumą ir ketvirčio pabaigoje jau turėjo triuškinamą persvarą – 70:49.

Paskutiniame kėlinuke intrigos taip pat nebuvo. LKKA krepšininkai buvo atsipalaidavę ir žaidė užtikrintai. Sėkmingi tolimi metimai bei gražūs dėjimai gniuždė rungtynių šeimininkus. Likus žaisti dviems minutėms komandos sirgaliai ėmė prašyti šimtojo taško, kurio netrukus ir sulaukė: taiklus dvitaškis, du sėkmingi metimai iš toli bei įspūdingas dėjimas, atnešęs šimtąjį tašką. Rungtynes LKKA laimėjo 103:72.

Rezultatyviausiai LŽŪU komandoje žaidė 18 taškų pelnęs Tadas Vasiliauskas, 14 pridėjo Vygintas Grinis, 13 – Tomas Rekstys, 11 – Karolis Meiliūnas (7 kl.).

Nugalėtojams 18 taškų pelnė Martynas Bindza, 14 – Vidmantas Sragauskis, 13 – Povilas Šakinis ir 11 – Vidmantas Užkuraitis.