Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Airija

Ketvirtąją nesėkmę Airijos krepšinio čempionate patyrė Kilarnio „Gleneagle Lakers“ ekipa, namie 93:100 nusileidusi „Abrakedabra Tigers“ krepšininkams.

Dainius Varanauskas nerungtyniavo.

„Gleneagle Lakers“ su keturiomis pergalėmis ir keturiomis nesėkmėmis pietų divizione žengia

Čekija

Dar vieną pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Gintaro Einikio Nymburko ČEZ ekipa, išvykoje 118:89 sutriuškinusi Ostravos NH krepšininkus.

G.Einikis aikštėje praleido tik 7 minutes, tačiau per jas spėjo pelnyti 8 taškus (3/4 dvitaškių, 2/3 baudų). Vidurio puolėjas taip pat atkovojo 3 ir perėmė vieną kamuolį bei 2 kartus prasižengė.

Kipras

Septintąją nesėkmę patyrė Kipro pirmenybių autsaideris Nikosijos "Intercollege Etha" klubas, išvykoje 77:83 (24:28, 25:12, 14:26, 14:17) nusileidęs Limasolio "Pazza Express" ekipai.

Pralaimėjusiems Matas Niparavičius per 30 minučių pelnė 13 taškų (5/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 3/5 baudų), atkovojo 7 kamuolius, tačiau prasižengė 2 sykius.

•

Ketvirtąją nesėkmę per aštuonerias rungtynes patyrė Nikosijos „Apoel" komanda, 94:98 (23:25, 26:25, 20:20, 25:28) nusileidusi pirmenybių lyderei Limasio AEL ekipai, pasiekusiai šeštąją pergalę per 8 žaistus mačus.

Nugalėtojams Rolandas Jarutis per 30 minučių surinko 18 taškų (4/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 7/9 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 4 sykius pažeidė taisykles.

Virginijus Sirvydis AEL klubui per 6 minutes įmetė 3 taškus, pataikęs vienintelį mestą tritaškį. Lietuvis taip pat spėjo 2 kartus prasižengti.

Pralaimėjusių komandoje rungtyniaujantis Mantas Česnauskis buvo rezultatyviausias savo klube. Per 37 minutes jis surinko 26 taškus (3/9 dvitaškių, 4/5 tritaškių, 8/9 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, bei 3 sykius prasižengė.

Olandija

Dar vieną nesėkmę patyrė Raimundo Petrausko Helderio „Cape Holland“ ekipa. Ji namie 84:86 (19:19, 21:28, 18:24, 26:15) pralaimėjo Leuvardeno „Aris“ krepšininkams.

R.Petrauskas pralaimėjusiems per 17 minučių pelnė 8 taškus (3/5 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Cape Holland“ su dviem pergalėmis ir vienuolika nesėkmių užima paskutiniąją – vienuoliktąją turnyrinės lentelės vietą.

Švedija

Antrąją pergalę Švedijos pirmenybėse iškovojo du lietuvius turinti Stokholmo „Human Rights“ komanda, namie 78:62 (23:13, 19:19, 19:11, 17:19) nugalėję Upšalo „Sallen“ krepšininkus.

Regimantas Ostreika nugalėtojams per 7 minutes pelnė 3 taškus (1/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 1/1 baudos), tačiau kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Vilius Šumskis per 10 aikštėje praleistų minučių surinko 2 taškus (1/3 dvitaškių), atkovojo 3 kamuolius, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau po kartą suklydo ir prasižengė.

Slovakija

Septintąją pergalę iškovojo Nitros „Casta“ ekipa kurioje rungtyniauja Darius Dimavičius. Ji namie 92:64 (14:17, 30:11, 26:16, 22:20) sutriuškino vienus iš lygos lyderių Lučenečo E.S.O. krepšininkus.

D.Dimavičius nugalėtojams per 36 minutes pelnė 19 taškų (5/14 dvitaškių, 9/10 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Prancūzijos trečioji lyga

Dar vieną pergalę iškovojo Šalano „Vendee“ ekipa, namie 90:76 (22:17, 23:18, 20:16, 25:25) nugalėjusi Bordekso JSA krepšininkus.

Darius Čiūta nugalėtojams per 25 minutes pelnė 10 taškų (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 8/8 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir blokavo vieną varžovo metimą.