Trenerį prieš 2006 metų pasaulio čempionatą pakeisti nusprendė Ispanijos krepšinio rinktinė. Nors Mario Pesquera šių metų metų Europos čempionate atvedė nacionalinę rinktinę į pusfinalį ir kartu užtikrino vietą pasaulio pirmenybėse, Ispanijos krepšinio federacija atsisakė stratego paslaugų.

Ketvirtadienį (12.22) Ispanijos krepšinio federacijos prezidentas Jose Luisas Saezas paskambino M.Pesquerai ir pranešė jam apie atleidimą.

Nors prezidentas padėkojo treneriui už pusantrų metų darbą su nacionaline rinktine, stratego agentas pareikalavo iš krepšinio federacijos 180 tūkst. eurų, kadangi sudaryta sutartis su treneriu galiojo iki 2006 metų rudens. M.Pesquera komentuoti bet kokius įvykius atsisakė.

Teigiama, kad posto treneris neteko dėl prasto rinktinės pasirodymo Europos čempionato mažajame finale, kuriame ispanai nusileido Prancūzijos krepšininkams ir liko ketvirti. Skelbiama, kad žaidėjai prarado pasitikėjimą strategu.

Praėjusiose Europos pirmenybėse ispanai iškovojo tris pergales ir patyrė tris pralaimėjimus. 2004 metų olimpiadoje ispanai iškovojo šešias pergales ir patyrė tik vieną nesėkmę, tačiau liko septintoje vietoje.

Pranešama, kad pretendentais tapti naujuoju Ispanijos rinktinės treneriu laikomi Pedro Martinezas bei Jose Vincente Hernandezas.