Sekmadienį ketvirtfinalio varžybas pradėjo stipriausios LSKL komandos. Visas pergales Vaikinų pirmoje grupėje iškovojo favoritai. Lengviausiai savo varžovus įveikė Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai, atkakliausia kova vyko Mykolo Romerio ir Klaipėdos universitetų susitikime.

Kauniečiai didelių rūpesčių neturėjo

Lengviausiai pirmąsias ketvirtfinalio varžybas laimėjo čempionų titulą ginantys Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkai. Jie namuose 94:64 sutriuškino Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkus.

Vilniečių komandoje negalėjo žaisti net 3 pagrindiniai žaidėjai, todėl VDU komanda jau po pirmojo kėlinio pirmavo 27:11. VDU komandai atsiplėšti nuo priešininkų padėjo puikus Pauliaus Jankūno žaidimas, kuris per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų.

Po didžiosios pertraukos lyderio vaidmens VPU komandoje ėmėsi Darius Griškėnas, įsižaidė aukštaūgis Tadas Šablinskas, tačiau VDU krepšininkus pavyko tik pristabdyti. Ketvirtajame kėlinyje šie vėl spurtavo 31:16 ir laimėjo varžybas triuškinančia persvara. Šeimininkai taikliai atakavo iš trijų taškų zonos – pataikė net 16 tolimų metimų, o svečiai – tik keturis.

Lietuvos rinktinės narys neatsisako padėti ir VDU universiteto komandai
Nugalėtojams Paulius Jankūnas pelnė 16 taškų atkovojo 7, perėmė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo du varžovų metimus. Arūnas Krivonis pelnė 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius.

Pralaimėjusiems Darius Griškėnas surinko 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Tadas Šablinskas pelnė 15 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir blokavo tris varžovų metimus.

Kitose ketvirtfinalio varžybose vyko žymiai atkaklesnė kova. Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai savo aikštėje tik po atkaklios kovos 87:77 palaužė Vilniau universiteto (VU) komandos pasipriešinimą.

Reguliariojo sezono nugalėtojai po pirmojo kėlinio išsiveržė į priekį – 32:20. Rungtynes puikiai pradėjo Aurimas Andrijauskas, per pirmąjį kėlinį surinkęs 13 iš 16 savo taškų.

Antrajame ir trečiajame kėliniuose svečiai kantriai tirpdė šeimininkų persvarą  - po trijų kėlinių KTU pirmavo vos keturiais taškais. Vis tik šeimininkai geriau sužaidė paskutinį varžybų ketvirtį ir šventė pergalę.

Rezultatyviausiai KTU komandoje žaidė Airidas Nutautas (19 taškų), Martynas Motiejaitis ir Aurimas Andrijauskas pelnė po 16 taškų. VU ekipoje išsiskyrė Alanas Dzeranovas, surinkęs 25 taškus ir pataikęs 5 tritaškius, 17 taškų pelnė Benas Steponėnas.

Šiaulių ir Vilniaus komandos laimėjo po atkaklios kovos

Šiauliuose vietos universiteto studentų komanda po permainingos ir atkaklios kovos 100:94 palaužė svečius iš Lietuvos žemės ūkio universiteto.

ŠU komandai Marius Jankaitis pelnė 22 taškus, Modestas Šidlauskas - 21, o Povilas Stasiulionis – 20. LŽŪU ekipoje rezultatyviausiai žaidė Marius Giedraitis, pelnęs 26 taškus, Marius Vansavičius surinko 19.

Atkakliausia kova vyko Vilniuje, kur namie žaidę Mykolo Romerio universiteto krepšininkai vos trijų taškų persvara 91:88 įveikė be neptūniečių Manto Ruikio ir Vaidoto Pridotko žaidusius Klaipėdos universiteto (KU) studentus.

Šeimininkai per tris pirmuosius kėlinius įgijo trapią keturių taškų persvarą, kurią svečiams per paskutinį varžybų ketvirtį pavyko sumažinti vos vienu tašku.

Teisės studentus į pergalę vedė Gintaras Leonavičius, surinkęs 29 taškus. 21 tašką pelnė MRU „centras“ Mindaugas Badaras, 17 – Renaldas Seibutis.

KU komandoje nesulaikomas buvo komandos kapitonas Osvaldas Kurauskas, pelnęs net 34 taškus ir pataikęs 4 tritaškius. Mindaugas Lapas surinko 17 taškų.

Atsakomosios ketvirtfinalio varžybos bus žaidžiamos trečiadienį, balandžio 6 dieną. Šiame etape komandos dėl patekimo į pusfinalį kovoja iki dviejų pergalių.

Išaiškėjo abu Antrosios grupės finalo dalyviai

Antrajame LSKL divizione – Vaikinų antroje grupėje jau aiškūs abu finalo dalyviai. Vakar  KTU-2 komanda Vilniuje 80:75 išplėšė pergalę prieš Lietuvos karo akademiją (LKA) ir, laimėjusį rungtynių seriją iki dviejų pergalių, pateko į finalą, kur jų jau laukia Kauno kolegijos ekipa.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Alvydas Grikpėdis, 13 – Vytautas Petrauskas.  LKA gretose nesulaikomas buvo Henrikas Rumša, surinkęs net 36 taškus, Dainius Labanauskas pelnė 17.

Merginų grupėje sužaistos pirmosios pusfinalio varžybos. VPU namuose 88:82 palaužė ŠU merginas.

Nesulaikomos buvo VPU lyderės Sandra Baliutavičiūtė (33 taškai) ir  Laura Puplauskaitė (28 taškai, 4 tritaškiai). ŠU gretose pasižymėjo Ugnė Motuzaitė ir Aušra Navickaitė, pelniusios po 20 taškų, 19 surinko Jurgita Mačikunytė.

VU merginas jų pačių aikštėje 87:73 įveikė KTU studentės. Lemiamas buvo antrasis kėlinys, kurį šeimininkės pralaimėjo net 26:7.

Nugalėtojoms 28 taškus pelnė Jurgita Budrytė, Sigita Neverauskaitė ir Justina Jokubauskaitė - po 23.

Fantastišką pergalę Vilniuje iškovojo VDU merginų komanda, kovoje dėl penktosios vietos šešiolikos taškų persvara 80:64 įveikusi MRU studentes.

Be plaučių uždegimu sergančios trenerės atvykusios VDU studentės likvidavo šeimininkių 11 taškų persvarą, kurią šios buvo įgijusios po pirmo kėlinuko ir iškovojo įtikinamą pergalę. Reguliariajame sezone abi šių komandų tarpusavio dvikovas laimėjo MRU komanda. Tai buvo tik trečioji VDU komandos pergalė šiame sezone.

VDU komandoje puikiai pasirodė Eglė Žibinskaitė, pelniusi 32 taškus ir pataikiusi net 8 tritaškius. 30 taškų surinko Kristina Adomavičiūtė. MRU ekipai 26 taškus pelnė Aurelija Pociūtė, 20 – Jolanta Urbšaitytė.

2005-04-04 20:27
KTU pirmyn!!! ..nors jau du metai kaip baiges KTU, bet visiek sergu uz savo chebryte:]