Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Portugalija

Penktąją nesėkmę patyrė Arvydo Straupio Funšalio CAB ekipa, namie 82:92 (14:18, 24:24, 23:25, 21:25) pralaimėjusi pirmenybių lyderiams Ovaro „Ovarense“ krepšininkams.

A.Straupis pralaimėjusiems per 24 minutes pelnė 12 taškų (3/3 dvitaškių 1/4 tritaškių), atkovojo 6 kamuolius bei 4 kartus prasižengė.

CAB su penkiomis pergalėmis ir su tiek pat nesėkmių užima septintąją turnyrinės lentelės vietą.

Švedija

Švedijos pirmenybėse trečiąją pergalę iš šešiolikos galimų iškovojo du lietuvius turintis Stokholmo „Human Rights“ klubas, išvykoje 95:91 (26:21, 27:21, 17:23, 25:26) palaužęs vienus iš lygos favoritų Sundsvalo „Dragons“ krepšininkus.

Nugalėtojams Vilius Šumskis per 15 minučių pelnė 8 taškus (4/7 dvitaškiai), atkovojo vieną kamuolį bei 3 kartus prasižengė.

Regimantas Ostreika aikštėje praleido vos 5 minutes, tačiau per jas spėjo pelnyti 4 taškus (2/2 dvitaškių) ir susirinkti 3 asmenines pražangas.

„Human Rights“ su 3 pergalėmis ir 13 nesėkmių turnyrinėje lentelėje žengia prieš paskutinėje – dešimtoje vietoje.

Kipras

Penktąją nesėkmę per devynerias rungtynes patyrė Manto Česnauskio Nikosijos „Apoel“ komanda, išvykoje 83:90 (20:21, 15:18, 21:27, 27:24) pralaimėjusi Nikosijos „Cyprus College“ krepšininkams.

Ne pats sėkmingiausias šis mačas buvo M.Česnauskiui. Lietuvis per 27 minutes pelnė vos 2 taškus (1/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių) ir atkovojo 3 kamuolius.

„Apoel“ su 4 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais žengia penktoje turnyrinės lentelės vietoje.

•

Septintąją pergalę iškovojo Limasolio AEL krepšininkai, namie 75:63 (23:12, 22:20, 11:11, 19:20) nugalėję Nikosijos „Omonia“ komandą.

Virginijus Sirvydis aikštėje nepasirodė.

AEL su septyniomis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais užima pirmąją turnyrinės lentelės vietą.