Alytus žada panaikinti iškilusias problemas ir surengti LKF taurės finalo ketvertą (foto)

2011-01-14 20:12
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Alytaus arenoje klojamas parketas, montuojamos kėdės ir daromi kiti baigiamieji darbai
Alytaus arenoje klojamas parketas, montuojamos kėdės ir daromi kiti baigiamieji darbai
Nuotr. Basketnews.lt
Iki šiol tyliai ir ramiai Alytuje kilusi universaliausia ir pigiausia Lietuvos sporto arena neišvengė skandalų. Senuosius sporto rūmus rekonstruojantys UAB „Strūktūra“ įmonės vadovai įsivėlė į ginčus su miesto savivaldybės atstovais dėl arenos parketo.

Maža to, laiku neišsprendus problemų dėl arenos elektros pajėgumo, buvo iškilusi grėsmė, kad čia neįvyks atidarymo renginys – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Didžiosios taurės finalo ketverto varžybos.

Tačiau alytiškiai žada išspręsti iškilusius nesklandumus, o kitą mėnesį atsidarysianti 27 mln. litų kainavusi arena jau dabar pasižymi įspūdinga savo sudėtimi.

Joje vienu metu bus galima rengti kelias varžybas, kadangi 5500 žiūrovų krepšinio rungtynėse talpinsiančios arenos viduje nusileis pertvaros bei bus naudojamos mobiliosios tribūnos.

Arenoje taip pat įrengtas olimpinius standartus atitinkantis baseinas, maniežas ir treniruoklių salė pritrauks įvairių sporto šakų atstovus.
Savivaldybei nepatinka parketas

Abejonių dėl arenos atidarymo kitą mėnesį kilo po to, kai Alytaus savivaldybė ėmė dvejoti pasirinkto parketo tinkamumu.

Sporto rūmus rekonstravusios įmonės techninis direktorius Vladas Petrauskas aiškino, jog pirminiame projekte buvo parinkta laginė parketo sistema, tačiau tai nebuvo geriausias pasirinkimas, kadangi ją sunku eksploatuoti.

To priežastis paprasta – krepšiai bei ant mobilių tribūnų esantys ratukai gali sugadinti parketlentes. Negana to, ant laginės parketo sistemos pastatytos mobilios tribūnos keltų problemas dėl jų pritvirtinimo prie parketo ir keltų jo deformacijas.

Buvo pasirinktas trisluoksnis kanadietiško klevo parketas. Jo grindys nėra jautrios temperatūros ir šilumos rėžimui.

„Ginčas su savivaldybės atstovais kilo dėl sporto salės grindų. Politikams kategoriškai netinka FIBA ir visus aukščiausius reikalavimus atitinkantis parketas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ paaiškino Petrauskas.

Parketas atitinka visus reikalavimus

Dabartinis parketas atitinka slidumo, deformacijos, smūgio sugeriamumo, absorbcijos ir kamuolio atšokimo reikalavimus.  Anot Petrausko, ant šio grindinio galėtų vykti net olimpinių žaidynių varžybos.

„Savivaldybės tarybos nariui gydytojui, nežinau – chirurgui ar ginekologui, nepatiko grindys. Jo nuomone, jos turėtų būti kitos. Vienintelis savivaldybės paaiškinimas – netinka todėl, kad netinka, – pasakojo Petrauskas. – Gavome sertifikatus iš tarptautinių krepšinio, tinklinio bei rankinio federacijų, kad ši grindų danga tinka rengti aukščiausio lygio varžybas, trūksta nebent klebono palaiminimo. Tačiau jos netinka tik savivaldybei, vien todėl, kad jos atstovams nepatinka parketas.“

Tuo tarpu savivaldybės statybos skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras prieštaravo Petrauskui: „Problema yra ne su grindimis. Tai yra techniniai dalykai, kuriuose buvo svarstoma pasirinkti vienokią ar kitokią konstrukciją. Pašalinės temos ir kalbėjimai negali lemti jokių sprendimų.“

Norint, kad vasario 12-13 dienomis Alytaus arenoje įvyktų LKF taurės finalo ketverto varžybos, keisti parketą jau yra per vėlu. Todėl manoma, kad savivaldybė bet kuriuo atveju turės jį patvirtinti.

Finalinis ketvertas įvyks

BasketNews.lt“ žiniomis, penktadienio popietę savivaldybė Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) atsiuntė įsipareigojantį raštą, kad arena bus pasirengusi finalinio ketverto kovoms.

Tikroji arenos problema yra ne parketas, kurį patvirtino „FIBA Europe“ vadovai. Arena dar nėra pasiruošusi naudojimui, kadangi kai kuriose jos vietose nėra pastovios elektros.

„Rytų skirstomieji tinklai (RST) visus darbus turėjo atlikti dar rudenį. Vėliau jie pateikė raštą, jog darbai bus atlikti iki gruodžio 14 d. Po kurio laiko gavome dar vieną raštišką pranešimą, kuriame RST įsipareigojo visus darbus atlikti iki sausio 15 d. Po dabar įvykusio vadovų suvažiavimo paaiškėjo, kad iki LKF finalinio ketverto visi darbai bus tikrai padaryti“, – elektrikų įsipareigojimus vardijo Stumbras.

Statybos skyriaus vedėjas pažymėjo, kad elektros derinimo ir prijungimo darbams prireiks nemažai laiko. Arenoje jau pajungtas šildymas, veikia vėdinimo sistema, be to ketinama atlikti kompiuterinius testus vaizdo, garso, priešgaisrinei ir priešdūminei sistemoms.

Pavadinimo neturės

Iki šiol Alytaus sporto rūmais besivadinęs pastatas neteko senojo pavadinimo. Tačiau bent jau kol kas naujojo vardo arena taip pat neturės.

„Apie arenos pavadinimą nekalbėjome. Statybos pradžioje buvo kalbos apie jos vardo pardavimą, bet dabar apie tai jau nebediskutuojama“, –  tikino Stumbras.

Pagal projektą Alytaus arena toliau bus vadinama daugiafunkciniu sporto ir pramogų kompleksu.

Automobilius parkuos gatvėje

Nors buvę sporto rūmai buvo gerokai atnaujinti, arenos palubėje galima pasigesti į projektą neįtraukto kubo bei žiūrovams tinkamos automobilių aikštelės.

UAB „Struktūra“ vadovai pažymėjo, jog dabartinės stovėjimo aikštelės išplėsti neketinama. Joje automobilius statyti galės tik jos techninio personalo darbuotojai, sportininkai ir kiti svarbūs žmonės.

„Kai vyks Europos čempionato varžybos, parkavimas vyks Naujosios gatvės antros juostos zonoje. Abiejose eismo juostose yra po tris kelio zonas, tad vienoje bus paleistas eismas, o kita renginio metu nuo žiedo iki sankryžos bus uždaryta ir skirta automobilių parkavimui. Kitoje bus dvipusis eismas“, – aiškino Stumbras.

Išsprendus politinius ginčus bei elektros problemą, per 2–3 dienas arenos darbuotojai atliktų bendrą dažymą, savaitę paskirtų išsivalymui ir arena būtų paruošta aukščiausio lygios varžyboms.

Gelbės „Alytaus“ krepšinio klubą

Ant rudenį vyksiančiam Europos čempionatui atnaujintų sporto rūmų po Senojo žemyno pirmenybių gali apniukti juodas debesys. Dar praėjusiais metais miestui iškilo grėsmė netekti reprezentacinės miesto komandos, rungtyniaujančios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.

Iš ant prarajos ribos atsidūrusio „Alytaus“ klubo dėl nemokamų atlyginimų vienas po kito bėga žaidėjai, o galo su galu nesuduriantys vadovai, nežino ar pavyks užbaigti šį sezoną.

Naujasis miesto meras Feliksas Džiautas tinklalapiui „BasketNews.lt“ atskleidė, jog savivaldybė ieško būdų, kaip išgelbėti reprezentacinę miesto komandą.

„Svarstome šį klausimą. Penktadienį kalbėjomės su keliais galimais rėmėjais. Galbūt bus reikalingi keli organizaciniai pokyčiai, tačiau šis klausimas yra mūsų darbotvarkėje“, – tvirtino Džiautas.

Meras atskleidė, jog Dzūkijos klubas kitą sezoną gali sulaukti ir pačios savivaldybės paramos: „Yra pateikti projektai, kuriais siūloma skirti paramą iš biudžeto „Alytaus“ klubui.“

Rodyti komentarus
2011-01-15 14:53
LeroyBRANDgaletu ne tik problemas su arena bet ir su komanda spresti, nes dabartinis klubas net nkl nebutu tarp lyderiu


Na matau galvotas vyras esi tai gal pasiulytum kokiu budu?
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-01-15 12:57
galetu ne tik problemas su arena bet ir su komanda spresti, nes dabartinis klubas net nkl nebutu tarp lyderiu
Atsakyti
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 22:59
[quote]pyktas anonimas is AlytausZinot ka, cia yra visiskas sudo malimas su tom statybom. Pats vos ne kasdien matau desimtis tu vadinamu statybu Alytuje ir drasiai galiu teigti, kad viskas yra tik del vaizdo ir daugybe milijonu nueina i valdininku ir statybu bendroviu kisenes. Jau kiek laiko nejuda reikalai del arenos statybos. Kitas akivaizdus akiu dumimas, prie sporto rumu, Naujoji gatve, ten tipo kazk

klausyk gal jau pabusk , ziema atejo:) ar tu galvoji kad kelius tiesia ir tokiais orais?
Atsakyti
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 22:32
Galėtu Lietuvos rinktinę žaisti grupės varžybas Alytuje, po varžybų eini į baseiną atsigauti :D
Atsakyti
Įvertinimas:
-6
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 22:23
pyktas anonimas is AlytausZinot ka, cia yra visiskas sudo malimas su tom statybom. Pats vos ne kasdien matau desimtis tu vadinamu statybu Alytuje ir drasiai galiu teigti, kad viskas yra tik del vaizdo ir daugybe milijonu nueina i valdininku ir statybu bendroviu kisenes. Jau kiek laiko nejuda reikalai del arenos statybos. Kitas akivaizdus akiu dumimas, prie sporto rumu, Naujoji gatve, ten tipo kazka bando tiesti kelia ir pan. Jau antras menuo, kai nieko ten niekas nedaro, stovi technika, viskas israusta, priversta zemiu ir t.t. Nieko nedaroma, o cempionatas jau uz pusmecio. Nieko jie ten nespes, matyti kiekvienam kas tai yra bent mates. Pirma tegul baigia vogt visi ir pradeda dirbt, nes tiesiog tragedija kas alytuj vyksta ir daros. Ir cia ne tik alytuj, bet ir aplinkiniuose miesteliuose ir kaimuose tas pats pinigu plovimas. Pilna ivairiausiu rekonrtrukciju, renovaciju, o rezultatu nera, vezliu greiciu viska daro arba visai nieko. Nebus to finalo dzukijoj--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt


Nieks nieko nedirba nes ziema dabar zmogau apsidairyk ;) iseik i lauka pakvepuot grynu oru
Atsakyti
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 22:19
pyktas anonimas is Alytaus
Zinot ka, cia yra visiskas sudo malimas su tom statybom. Pats vos ne kasdien matau desimtis tu vadinamu statybu Alytuje ir drasiai galiu teigti, kad viskas yra tik del vaizdo ir daugybe milijonu nueina i valdininku ir statybu bendroviu kisenes. Jau kiek laiko nejuda reikalai del arenos statybos. Kitas akivaizdus akiu dumimas, prie sporto rumu, Naujoji gatve, ten tipo kazka bando tiesti kelia ir pan. Jau antras menuo, kai nieko ten niekas nedaro, stovi technika, viskas israusta, priversta zemiu ir t.t. Nieko nedaroma, o cempionatas jau uz pusmecio. Nieko jie ten nespes, matyti kiekvienam kas tai yra bent mates. Pirma tegul baigia vogt visi ir pradeda dirbt, nes tiesiog tragedija kas alytuj vyksta ir daros. Ir cia ne tik alytuj, bet ir aplinkiniuose miesteliuose ir kaimuose tas pats pinigu plovimas. Pilna ivairiausiu rekonrtrukciju, renovaciju, o rezultatu nera, vezliu greiciu viska daro arba visai nieko. Nebus to finalo dzukijoj

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 22:16
roksarena gera tures gal ir atsigaus krepsinis alytuj geriau zalgiris zaidejus alytuj skolintu o ne prienam su mokyklos sale


Va cia tai zodziai ;) Amen.Ir idomu ka tie prienai tam zalgiriui padare kad visa jaunima ten sugrudo
Atsakyti
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 21:08
Tomas
Kada griga atleis?
Atsakyti
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:50
Pinkis
Ka jie ten mlia kabelio negali nutiest su elektra. komedija! O siaip laukiu LKF final4,nekantrauju paziuret i ta arena. Smagu,kad LTU kyla arenos.

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Atsakyti
Įvertinimas:
+7
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:49
Gera naujiena : )
Atsakyti
Įvertinimas:
+6
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:47
roks
arena gera tures gal ir atsigaus krepsinis alytuj geriau zalgiris zaidejus alytuj skolintu o ne prienam su mokyklos sale
Atsakyti
Įvertinimas:
+8
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:30
Puikus straipsnis, matosi, kad padirbejo zurnalistas, o as tikiuosi, kad po europos cempionato alytus atsigaus.
Atsakyti
Įvertinimas:
+12
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:30
fog
tai ir tai paisku tam asmeniui is savivaldybes kuriam netinka o atsakymas papratsas jis matyt i kisene yra gaves prastumti pirmojo varianto firmos parketa o dbr kai nusprende pasirinkti praktiskeni varianta rekia kad netinka sitas antrasis variantas nors matome kad antrasis pasirinkimas yra geresnis, kazin kodel tas savivaldybes narys toks nepatenkintas tegu irodo man kad tas antrasis parketo pasirinkimas yra blogesnis :) juk reikai atsizvelgti ne tik i isorini grozi bet ir i kitus faktorius ir rinktis visumoje geresni varianta o ne tik kad kazkokiam savivaldybes nariui ten daktarui ar ginekologui grazhus parketo rastas nors visa kita jma dzin jam svarbu grazus rastas parketo
Atsakyti
Įvertinimas:
+6
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:29
hm
RST tegul greiciau veda ta elektra. O siaip sveikinimai Alytui pasistacius toki sporto ir pramogu kompleksa.
Atsakyti
Įvertinimas:
+6
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:27
Vau. Šaunu, kad taip operatyviai išspręs problemas ir įvyks Final Four. Kaip jo laukiu!
Atsakyti
Įvertinimas:
+6
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:22
krc nieko jie nesurengs
Atsakyti
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-01-14 20:20
softedge
kada pranes kad griga atleido galu gale jau Tiesiog uz piso laukt atsiprasant
Atsakyti
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas