Po devintojo turo Eurolygos rungtynių liko dvi komandos, tebetęsiančios įspūdingas pergalių serijas. Vilniaus „Lietuvos rytas“ laimėjo septintą kartą iš eilės, o Malagos „Unicaja“ – šeštą. Tuo tarpu Maskvos CSKA pergalingas žygis sustojo ties šešių pergalių riba.

A grupė

Trečią pergalę iš eilės ir pirmą išvykoje iškovojo Bambergo GHP, Liublianoje 59:57 (13:18, 9:18, 14:10, 23:13) įveikę vietos „Union Olimpija“. Su penkiais laimėjimais ir 4 nesėkmėmis Vokietijos čempionai A grupėje užimą penktąją vietą.

Pergalę GHP ekipai lėmė taiklus Derricko Phelpso dvitaškis paskutinę rungtynių sekundę. „Olimpija“, antras rungtynes iš eilės pralaimėjusi paskutinėmis sekundėmis, pirmoje rungtynių dalyje turėjo 12 taškų pranašumą (36:24).

GHP: Demondas Malletas 18 taškų, Spenceris Nelsonas 12.

„Olimpija“: Teemu Rannikko 16, Yotamas Halperinas 13.

B grupė

Šeštą iš eilės pralaimėjimą patyrė Sopoto „Prokom Trefl“ krepšininkai, Zagrebe 61:71 (16:16, 21:20, 14:15, 10:20) nusileidę vietos „Cibona“ ekipai.

Ketvirtojo kėlinio pirmąją minutę svečiai dar pirmavo (53:51), tačiau „Cibona“ spurtavo 12:1 ir išsprendė mačo baigtį. Prie spurto labiausiai prisidėjo Davoras Kusas, pelnęs 8 taškus.

Lenkų ekipai atstovaujantis Tomas Pačėsas aikštėje praleido 33 minutes ir pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškio, 2/5 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus prasižengė.

Tomas Masiulis per 27 minutes įmetė 4 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/6 baudų), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, 2 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Cibona“: Davoras Kusas 14, Bennettas Davisonas 12, Jamesas Pennas ir Mateja Skelinas po 11.

„Prokom Trefl“: Istvanas Memethas 15, Goranas Jagodnikas ir Mickaelas Andersenas po 9.

C grupė

Dviejų stipriausių Eurolygos klubų dvikovoje triumfavo absoliutus lygos lyderis. Atėnų „Panathinaikos“ išvykoje 89:84 (19:19, 21:21, 23:28, 26:16) įveikė Maskvos CSKA ir nutraukė pastarosios ekipos šešių iš eilės pergalių seriją.

Rezultatas šiose rungtynėse net 14 kartų buvo lygus, o nė viena komanda nebuvo įgijusi didesnio nei 7 taškų pranašumo. Johnas Robertas Holdenas per trečiąjį ketvirtį kėlinį pelnė 19 taškų ir padėjo CSKA klubui įgyti 5 taškų persvarą (68:63), o dvitaškis ketvirtojo kėlinuko pradžioje padidino šeimininkų pranašumą iki rekordinio 7 taškų.

Tačiau Atėnų klubas nekapituliavo. Net penkias minutes į savo krepšį jie nepraleido nė taško, patys pelnydami 11, ir vėl išsiveržė į priekį – 74:70. Po Mike'o Batiste'o tritaškio „Panathinaikos“ pirmavo 79:73, tačiau du kartus iš eilės suklydo ir šeimininkai rezultatą išlygino – 79:79.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti likus žaisti 32 sekundes Dimitrios Diamantidis pataikė tritaškį ir „Pao“ vėl atitrūko – 84:80. Abejoms komandoms apsikeitus klaidomis, Davidas Andersenas sušvelnino rezultatą (82:84). Tačiau visas viltis iškovoti pergalę nubraukė nesportinė CSKA gynėjo Theodoro Papalouko pražanga. Svečiai ramiai mėtė baudas ir iškovojo aštuntą pergalę iš devynių galimų.

„Panathinaikos“: Jaka Lakovičius 21 taškas (5 rezultatyvūs perdavimai), Vassilis Spanoulis 20, Mike'as Batiste'as 13, Dimitris Diamantidis 10.

CSKA: Johnas Robertas Holdenas 25, Davidas Andersenas 18.

•

Ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrė ir galimybes patekti į TOP 16 susikomplikavo Sienos „Montepaschi“ ekipa, išvykoje 73:75 (21:18, 14:15, 17:23, 21:19) nusileidusi Belgrado „Partizan“. Pastarajai komandai tai buvo tik antroji pergalė Eurolygos varžybose.

Du Rimanto Kaukėno baudų metimai dvikovos pabaigoje priartino MdP iki taško (73:74), o prasižengę prieš Nikola Lončarą, svečiai gavo progą persverti rezultatą, nes „Partizan“ atstovas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų.

Visgi tiek Johno Thomaso, tiek Marcelo Nicola tritaškiai skriejo pro šalį ir „Partizan“ šventė pergalę.

31 minutę aikštėje praleidęs R.Kaukėnas pelnė 16 taškų (4/8 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 8/8 baudų) ir kartu su Andrea Pecile buvo rezultatyviausi italų komandoje. R.Kaukėnas taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei 2 kartus prasižengė.

Mindaugas Žukauskas per 10 minučių įmetė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 1/2 tritaškių), atliko rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė.

„Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas ir Andrea Pecile po 16, Vladimeras Boisa ir Justinas Hamiltonas po 12.

„Partizan“: Dejanas Milojevičius 24 (11 atk. kam., 14 išprovokuotų pražangų), Urošas Tripkovičius 18, Nikola Lončaras 10.

•

Į antrą vietą C grupėje pakilo Malagos „Unicaja“, vienintelė komanda, šiemet Eurolygoje įveikusi „Panathinaikos“. Ispanai išvykoje 83:76 (18:22, 22:15, 23:22, 20:17) palaužė Stambulo „Ulker“ ir iškovojo septintą pergalę iš devynių galimų.

„Unicaja“: Danielis Santiago 20 (13 atk. kam.), Marcusas Brownas 19, Jorge Garbajosa 15, Carlosas Cabezas 13, Berni Rodriguezas 12.

„Ulker“: Jeffas Trepagnieras 17, Vrbica Stefanovas 13, Robertas Gulyašas 12, Ibrahimas Kutluay ir Marcusas Haislipas (12 atk. kam.) po 11, Mirsadas Turkčanas 10.

•

Į nesėkmių ruožą pateko ir ilgai C grupėje pirmavęs Madrido „Real“ klubas, namie 79:83 (12:17, 20:13, 21:17, 26:36) nusileidęs Po Ortezo „Elan Bearnais“ ir pralaimėjęs ketvirtą kartą per pastarąsias penkerias rungtynes. Tuo tarpu prancūzai šventė antrą pergalę iš eilės ir atgaivino viltis kovoti dėl vietos TOP 16.

„Real“: Louisas Bullockas 27, Igoris Rakočevičius 16, Felipe Reyesas ir Mickaelis Gelabale'is po 11.

„Elan Bearnais“: Arturas Drozdovas 21, Lonnie Cooperis 18, Thierry Rupertas 15, Brooksas Salesas 11.

bet temta papalouko nesportine taj nesamone buwa.sian daugybe stajgmenu eurolygoj.taj yra partizano pergale pries MDP,po orthezo pries reala,bambergo pries olimpija ir sakyciau panathinajkos pries cska.stajgmena todel nes panathinajkos buwa pilna traumuotu zajdeju ir nesitikejau kad maskwoj lajmes pries CSKA.zjb nors mano best player siuo metu zajdziantis europoje paware.RESPECT DIAMANTIDIS
2006-01-05
pacesui galas pareina
2006-01-05
nesportinė CSKA gynėjo Theodoro Papalouko pražanga che che turbut patriotizmas ;]
2006-01-05
+1
sian truputi geda buvi ziuret kaip rytas 4 kelini losia! bet pergale yra perale:)
2006-01-04
+1
Rungtynes labai geros. Bet Holdenas is Cska gerai lose tik 3 kelinuka o per 4 te pelne vos kelis taskus o mete baisiai daug