Pirmosios Baltijos krepšinio lygos rungtynės 2006 metais skirtingai susiklostė komandoms iš Lietuvos. Lygos vidutiniokai „Panevėžio“ krepšininkai šventė įspūdingą pergalę, o vieni čempionato favoritų „Šiauliai“ patyrė netikėtą nesėkmę.

Šiauliečiai svečiuose nesugebėjo palaužti Valmieros „Lačplėša alus“ ekipos ir suklupo 73:78 (16:17, 21:28, 16:14, 20:19). Tai buvo ketvirtasis „Šiaulių“ pralaimėjimas BBL čempionate šį sezoną.

Didžiąją dalį laiko pirmavo šeimininkai. Nors ketvirtajame kėlinyje svečiams pavyko išlyginti rezultatą 61:61, Valmieros klubą į pergalę atvedė Akselis Vairogas. Jis per lemiamą ketvirtį pelnė 11 taškų ir labiausia prisidėjo prie to, kad „Laplėša alus“ atitrūktų 73:67. Po šio spurto šiauliečiai nebeatsigavo.

„Vyrai per pertrauką, matyt, pamiršo, kad krepšinis yra komandinis žaidimas, – konstatavo „Šiaulių” treneris Aloyzas Rudys. – Visur, tiek ginantis, tiek puolant, trūko suderintų bendrų pastangų”.

„Lačplėša alus“: Akselis Vairogas 29 taškai (12/15 dvitaškių, 7 atk. kam., 7 kld.), Maris Gulbis 21 (5/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Edijus Šleseras 8 (6 rez. perd.).

„Šiauliai“: Artūras Jomantas 18 (7 atk. kam.), Rolandas Vaičiūnas, Vaidas Pauliukėnas ir Artūras Masiulis po 12, Tadas Klimavičius 8.

Šeštadienį (01.07) Rygoje pakeliui į namus „Šiauliai" žais kontrolinį mačą su buvusio trenerio Ramūno Butauto auklėtiniais BK „Riga" krepšininkais.

•

Skirtingai rungtynės susiklostė „Panevėžio“ ekipai. Ji namuose net 44 taškų skirtumu iškovojo pergalę prieš Gulbenės „Bumerangs ASK“ – 100:56 (28:7, 19:9, 32:10, 21:30).

Tris kėlinius varžovus triuškinę šeimininkai ketvirtajame pailsėti leido didžiajai daliai lyderių. Tačiau triuškinančios nesėkmės latviai neišvengė.

„Panevėžys“: Aurimas Statkus 24 (9 atk. kam.), Tomas Gaidamavičius 21, Paulius Staškūnas ir Paulius Abromavičius po 13, Osvaldas Mačernis 12 (8 atk. kam.), Abdulas Millsas 7.

„Bumerangs ASK“: Raimondas Feldmanis 17, Ingus Bankevicas 10, Jurijus Aleksejevas 9.