Praėjus dar vienai savaitei krepšinio naujienų tinklalapis „BasketNews.lt“ pristato rubriką „Lietuvos krepšininkų savaitės „Top 5“, kurioje pateikiami geriausi mūsų šalies atstovų pasirodymai.

Pateikiame geriausiai žaidusių Lietuvos krepšininkų bei krepšininkių penketukus sausio 31 – vasario 6 dienomis.

Užsienyje žaidžiantys vyrai:

Rimantas Kaukėnas
, Sienos „Montepaschi“: 2 rungtynės, vid. 21,5 minutės, 13,5 taško, 2,5 rez. perd., 15 naud. bal.

„Montepaschi“ vėl demonstruoja tokius rezultatus, kokius buvome įpratę matyti sezono pradžioje – 2 rungtynės – 2 pergalės. Italijos čempionams ypač svarbus buvo laimėjimas Belgrade prieš „Partizan“ komandą, kuri atgaivino italų viltis prasibrauti tarp aštuonių stipriausių Eurolygos klubų.

Donatas Motiejūnas
, Trevizo „Benetton“: 2 rungtynės, vid. 29,5 minutės, 12 tšk., 2 atk. kam., 12,5 naud. bal.

Motiejūnas praėjusią savaitę pasirodė kiek kukliau nei prieš tai, todėl privalėjo užleisti pirmąją geriausiai užsienyje rungtyniaujančių lietuvių vietą Kaukėnui. Visgi pats krepšininkas veikiausiai dėl to neliūdi, nes jo ekipa vėl laimėjo dvejas rungtynes, o aukštaūgis abiejuose mačuose svariai prisidėjo prie pergalių.

Nerijus Brasas
, „Amager“: 2 rungtynės, vid. 37 minutės, 28 taškai, 4,5 atk. kam., 2,5 rez. perd., 24 naud. bal.

Po ligos į rikiuotę sugrįžęs Brasas Danijoje rungtyniauja įspūdingai. Viename mače jis surinko 26 taškus, kitame 30. Tiesa, sėkmingas žaidimas pergalių jo komandai neatnešė.

Artūras Valeika
, „Valmiera“: 2 rungtynės, vid. 26,5 minutės, 11,5 taško, 9 atk. kam., 2 rez. perd.

Jau tapo įprasta matyti, jog puolėjas iš Lietuvos atlieka dvigubą dublį. Tiesa, Valeikos komanda pergalėmis džiaugiasi nedažnai. Visgi praėjusią savaitę „Valmiera“ įveikė Latvijos čempionato lyderę „Liepojos Lauvas“ komanda ir iškovojo įsimintiną pergalę.

Žydrūnas Ilgauskas
, Majamio „Heat“: 3 rungtynės, vid. 17,3 minutės, 9,7 taško, 7 atk. kam., 9,7 naud. bal.

Vidurio puolėjas iš Lietuvos vos trečią kartą šį sezoną atliko dvigubą dublį ir pirmą sykį per savaitę du kartus peržengė dviženklę pelnytų taškų ribą. Nors „Big Z“ rungtyniauja nedaug, tačiau „Heat“ komandai atneša daug naudos.

Lietuvoje rungtyniaujantys vyrai:

Jonas Valančiūnas
, Vilniaus „Lietuvos rytas“: 2 rungtynės, vid. 20 minučių, 15,5 taško, 5,5 atk. kam., 20,5 naud. bal.

„Lietuvos rytui“ pritrūko labai nedaug, kad išsivežtų pergalę iš Malagos ir pirmąjį Eurolygos ratą baigtų su 2 pergalėmis iš 3 galimų. Sostinės komanda pyktį išlieko LKL mače su „Neptūnu“. Abiejuose susitikimuose Valančiūnas buvo naudingiausias komandos žaidėjas, todėl nenuostabu, kad jaunasis LKL čempionų vidurio puolėjas antrą savaitę iš eilės pirmauja penketuke.

Arvydas Šikšnius
, Vilniaus „Perlas“: 2 rungtynės, vid. 20,5 minutės, 18,5 taško, 3,5 atk. kam., 21,5 naud. bal.

Iš „Lietuvos ryto“ į „Perlą“ persikėlęs Šikšnius išsyk tapo jos lyderiu. Snaiperis demonstravo solidų žaidimą ir savo ekipai padėjo įveikti „Šiaulių“ bei Talino „Kalev/Cramo“ komandas.

Vytenis Lipkevičius
, Prienų „Rūdupis“: 2 rungtynės, vid. 33 minutės, 14,5 taško, 6 atk. kam., 25,5 naud. bal.

„Rūdupis“ praėjusią savaitę iškovojo 1 pergalę ir patyrė 1 pralaimėjimą. Pastarąjį prieš  „Nevėžį“, kuomet nesustabdė įspūdingai rungtyniavusio Egidijaus Dimšos. Tačiau Lipkevičiaus dėl pralaimėjimo kaltinti negalima – gynėjas abiejuose susitikimuose rungtyniavo puikiai.

Rolandas Alijevas
, Kėdainių „Nevėžis“: 2 rungtynės, vid. 27,5 minutės, 14 taškų, 7,5 atk. kam., 23 naud. bal.

Nors prie pergalės prieš „Rūdupį“ svariausiai prisidėjo Dimša, tačiau Alijevo dvigubas dublis buvo labai svarbus. Pastarosiomis savaitėmis Kėdainių ekipos atakų organizatoriaus statistiniai rodikliai buvo žemesni nei įprastai, o ir pats „Nevėžis“ nežaidė taip, kaip sezono pradžioje. Bet dabar tiek komanda, tiek pats Alijevas vėl įgavo pagreitį ir laimėjo dvejas rungtynes paeiliui.

Valdas Vasylius
, Klaipėdos „Neptūnas“: 3 rungtynės, vid. 31 minutė, 19,3 taško, 8,3 atk. kam., 24,7 naud. bal.

Klaipėdos komandos puolėjui savaitė prasidėjo puikiai – jis du kartus iš eilės surinko po 28 naudingumo balus. Paskutinėse rungtynėse su „Lietuvos ryto“ komanda „Neptūno“ puolėjas pasirodė kiek kukliau, tačiau buvo vienintelis Klaipėdos komandoje, pelnęs dviženklį taškų skaičių.

Geriausios savaitės krepšininkės:

Iveta Šalkauskė
, Stambulo „Bešiktaš“: 1 rungtynės, 22 min., 19 taškų, 9 atk. kam., 2 blk., 24 naud. bal.

Geriausias sezono rungtynes sužaidusi Šalkauskė svariausiai prisidėjo prie triuškinamos savo ekipos pergalės prieš Alanijos klubą. Šį sezoną vidutiniškai po 7 taškus renkanti ir po 3,7 kamuolio atkovojanti aukštaūgė statistinius savo sezono rodiklius pagerino kone tris kartus.

Eglė Šulčiūtė
, Vigo „Celta Indepo“: 1 rungtynės, 37 min., 15 taškų, 9 atk. kam., 4 per. kam., 17 naud. bal.

Lietuvos rinktinės puolėja vėl sužaidė solidžiai, tačiau jos ekipai nesiseka išbristi iš pralaimėjimų liūno. Dvigubai dažniau nesėkmes patirianti, nei pergalėmis besidžiaugianti Vigo komanda 14 klubų lenktynėse kol kas pranoksta vos tris varžoves.

Marina Solopova
, Košicės „Good Angels“: 2 rungtynės, vid. 31 min., 12 taškų, 2 atk. kam., 2 per. kam.

Iš Kauno „VIČI-Aisčių“ komandos talentingą dvidešimtmetę pasiskolinusios Slovakijos čempionės per lemiamas Eurolygos kovas ja pasitiki tarsi ekipos senbuve. Pirmuosius du Eurolygos aštuntfinalio mačus Solopova pradėjo starto penkete ir aikštėje buvo per lemiamas rungtynių minutes.

Courtnay Pilypaitis
, Kauno „VIČI-Aistės“: 1 rungtynės, 36 min., 20 taškų, 10 atk. kam., 5 rez. perd.

Lietuvos čempionių ekipos legionierė savaitgalį įrodė, galinti ne tik pataikyti tritaškius lemiamomis mačo akimirkomis, bet ir galingai dedanti į krepšį. Vis dėlto Pilypaitis dėjimus žiūrovai galėjo išvysti tik LMKL žvaigždžių šventėje, o per čempionato rungtynes kanadietė daro tai, ką geriausiai moka – renka taškus ir veda ekipą į pergales.

Asta Daujadienė
, Utenos „Utena“: 1 rungtynės, 40 min., 26 taškai, 5 atk. kam., 3 rez. perd.

Puikiai rungtyniavusi „Utenos“ gynėja savo ekipai padėjo nukauti „LKKA-Aisčių“ krepšininkes ir iškovoti antrąją pergalę per trejas rungtynes. LMKL debiutantės prieš tai buvo laimėjusios vos kartą per 13 susitikimų.

1 2  »
2011-02-08 08:57
grazinkit siksniu i ryto komanda ir dukit jam zaisti. meskit ta jomanda briedi lauk :P
-1
2011-02-08 08:24
ryt fan
cia kaip JAV prisimenu kad vasylius buvo ir tenai isrinktas geras zaidejas .
-1
2011-02-07 22:19
aneta
sveiki visi.tai vat, yra toks lažybų lažybų punktas kaip http://beterz.com/?Referer=222706 . turbut jį jau daugelis iš jūsų žinot.kas nezinot tai as jum papasakosiu apie ji.zodziu per puse metu juodo statymo gali laimeti kompa apple,per du menesius juodo statymo gali laimet beterz atributikos.tai vat,ka sudominau uzsireginkit,tikrai padekosiu
2011-02-07 20:13
ilgauskas tai neblogai sulose dar turi parako
-2
2011-02-07 19:12
puma 6
jus baikit pezet su tuo valanciunu kad i vyru rinktine, jis dar gi vos 18metu, jam kaip vyrui reik fiziskai sustipreti. kai suvarys is viso pasaulio ispanu turku centrai tai metys ta valanciuna kaip siukskle. tegu jegos igauna kaip suauges vyras pirma

--
-1
2011-02-07 19:02
Grazinkit Siksniu nieksai ;(
-5
2011-02-07 18:13
neutralusas tai nesuprantu,kam jus ta jomanta visur kisat,gal dabar prasciau jam sekasi,bet nafik izeidinet,jomantas wistiek eurolygos komandos krepsininkas,gauna didele alga ir gali megautis prabangiu gyvenimu,ne taip kaip jus ten maximos gruscikai,statybininkai ar siaip akiniuoti spuoguoti kompiuterastai, nebusit niekad tokie kad ir kaip tas jomantas,jis cia ant jusu padejes gali but o ne jus,kamieciai...man tai neswarbu ir neginu as to jomanto, ne silta,ne salta,bet pasizekit i save kiek pasieke esat ir kiek tasjomantas,ir gal tada taip garsiai waikuciai netriuksmausit :DDD

Ne taip jau ir sunku butu patapt nemegstamiausiu krepsininku Lietuvoje ;D esme tame,kad nereik vertint koks jis buvo anksciau,dabar jis tikrai nevertas but ryto sudetyje ir net abejoju,kad perle lyderis butu :)
2011-02-07 17:56
senai ilgauskas cia nebuvo :DDDDD
-4
2011-02-07 17:36
to neutralus
o tu kartais nepagalvoji, kad zmones ne be pagrindo nemegsta Jomanto? prisimink kaip jis pries 2-3 metus zaisdavo gynyboj, kai teisejams nematant nustmdavo varzovus, kaisiodavo jiems kojas, laikydavo uz maikes. Zmones toki jo negarbinga zaidima prisimins tol kol nesibaigs Jomanto karjera. Garbes uz jokius pinigus nenusipirksi, o Jomantas garbe savo nesvariu zaidimu prarado visiems laikams.

cia tau keletas vaizdeliu atgaivinti atminciai

+4
2011-02-07 17:01
neutralus
+1
2011-02-07 16:27
Na va Arvydas Šikšnius parodė, kad tikrai gali gerai žaisti :)
+10
2011-02-07 16:26
reikejo mega talenta jobanta isleist i perla duot siksniui vietoj jo zaist ..... tas Jv nemasto visai , su neptunu vos ne visa maca jobantas lakste gryba pjove graudu zet i ji kaip jo neatleidzia nesuprantu
+1
2011-02-07 16:08
777
Bendras pazystamas, sake Siksnius pats prasesi, kad Rytas ji isleistu zaisti i Siaulius iki sio sezono pabaigos. Bet Vainauskas po Ryto pralaimejimo Siauliams, nesutiko jo ten isleisti bijodamas, kad Siauliai dar labiau sustipres. Todel dave Siksniui rinktis arba toliau treniruotis su Rytu arba eiti i Perla.
2011-02-07 16:04
e kodel neidejot jomanto jis juk renka po 50 naudingumo tasku xDDD
-4
2011-02-07 15:48
Vitalik
Blet ko ne vieno žalgirečio nera? Geriau pirmas butu pocius;-)
-13
2011-02-07 15:38
centurijonasjamexxxnzn pagal ka jus cia renkat kddl ne lipkevicius pirmas? kad cia nera nei pirmo nei paskutinio.

Taigi kad yra. Juk sako "Motiejunas turejo uzleisti pirma vieta Kaukenui" kurio nuotrauka pirma. Jie tas nuotraukas pagal eiliskuma isdesto. O kodel jonas pirmas - paziurekit kiek laiko losia - juk kuo daugiau losi tuo geresne statistika gali ususirinkti, o zaidzia jis nedaug, jei losti tiek kiek kitio tai statistika jo butu dar ispudingesne. Be to jis buvo naudingiausias savo komandoje ir Eurolygoje o lipkevicius tik LKL ir BBL ir tai losiand po 13 minuciu daugiau nei Jonas. Tai manau kad visai suprantama kodel Jonas pirmas yra.