Martynas Pocius pranešė, kad nedalyvaus LKL dėjimų konkurse
Martynas Pocius pranešė, kad nedalyvaus LKL dėjimų konkurse
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus

Kauno „Žalgirio“ gynėjas Martynas Pocius šį sezoną yra vienas savo ekipos lyderių ir vienas mylimiausių žaidėjų LKL lygoje. Atsakydamas į lkl.lt svetainės lankytojų klausimus žaidėjas pažymėjo, kad labiausiai norėtų, jog jo žaidimas būtų stabilesnis, pagerinti kamuolio varymo techniką, daugiau ramybės aikštelėje ir geriau „skaityti“ žaidimą.

– Ar pameni, kaip pirmą kartą jauteisi vilkėdamas „Žalgirio“ marškinėlius oficialiose rungtynėse?
– Turbūt jaudinausi, bet „Žalgirio“ marškinėlius pirmą kartą apsivilkau draugiškose rungtynėse, todėl iš to karto neliko daug įspūdžių. Daug geriau atsimenu, kad labai jaudinausi prieš pirmąjį mačą Eurolygoje. Tačiau visas jaudulys dingo, kai nuskambėjo pirmas švilpukas.

– Koks jūsų krepšininko idealas?
– Kai mažas buvau, krepšininko idealas visada būdavo Michaelas Jordanas. Žiūrėdavau ne tik visas jo varžybas, bet ir filmus apie jį ir t.t. O dabar tokio krepšininko idealo nebeturiu. Suaugus pats bandai tobulinti savo žaidimą ir kurti savo kelią. Idealai turbūt reikalingi tik vaikystėje.

– Martynai, kaip jūs manote, kada „Žalgiriui“ pavyks atkurti tą „seną gerą“ „Žalgirį“, kad jį dar ilgai prisimintų visa Europa?
– Nemanau, kad dabar Europa nežino ar neprisimena „Žalgirio“. Komanda ilgą laiką žaidžia Eurolygoje, stipriausiame krepšinio turnyre Europoje, todėl tikrai yra žinoma. Tai jaučiame nuvykę žaisti rungtynių išvykose. Aišku, geriausiai įsimena skambios pergalės, bet, manau, mes jų pasieksime dar ir šį sezoną.

– Martynai, kaip jūs manote, kodėl žmonės taip myli šį žaidimą (krepšinį)?
– Tai įdomus komandinis sportas. Žaidimas vyksta labai dinamiškai, daug sportinio pykčio ir emocijų. Lietuvoje krepšinis itin populiarus ir dėl šio sporto tradicijų. Pasiekus tiek pergalių, jaunimas trokšta tapti krepšininkais ir tai persiduoda iš kartos į kartą.

– Ką labiausiai norėtumėte patobulinti savo žaidime?
– Reikia pagalvoti (šypsosi). Viską norėčiau patobulinti. Kiekvienam krepšininkui trūksta visko po truputį. Labiausiai norėčiau, kad mano žaidimas būtų stabilesnis. O iš krepšinio elementų turbūt reikėtų pagerinti kamuolio varymo techniką. Kartais pritrūksta ramybės aikštelėje, norėčiau geriau „skaityti“ žaidimą.

– Kokio pasirengimo krepšininkui reikia, kad jis neprarastų pusiausvyros, fizinės formos ir išliktų vienodos kovinės dvasios bei išvengtų „banguoto“ žaidimo nuo sezono pradžios iki pabaigos?
– Manau, kad išvengti banguoto žaidimo viso sezono metu yra neįmanoma. Kiekvienas krepšininkas patiria mažesnių ar didesnių duobelių, nes sezonas yra labai ilgas. Būna net kai esi gerai nusiteikęs varžyboms, ne visada sužaidi naudingai, tačiau būtent nusiteikimas sunkiam ir stabiliam darbui, „švarios“ galvos išlaikymas padeda neprarasti tos pusiausvyros, padeda būti pasiruošusiam visoms rungtynėms ir išvengti bangavimo.

– Kokio ūgio buvote 14 metų?
– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).

– Kaip manote, ar „Pick and Roll“ yra geriausias krepšinio derinys?
– Jei jį gerai atlieki ir jei jį žaidžia žaidėjai, kurie turi tam reikalingas fizines savybes, tai šį derinį gali daryti nuo ryto iki vakaro per visas varžybas. Visgi prieš kiekvieną ginklą yra priešnuodžiai. Nors tai vienas geriausių ir kartu paprasčiausių derinių, tačiau vienu deriniu rungtynių nelaimėsi, nes prie jo prisitaikytų gynyba.

– Taigi, norėčiau paklausti Martyno, kuriame universitete geriau studijuoti – Duke ar UCLA? (kalbant apie mokslo kokybę, galimybes žaisti krepšinį)
– Abu universitetai yra labai geri krepšinio prasme ir jie dažnai patenka tarp vadinamų NCAA elito komandų. Kiekvienais metais tiek Duke, tiek UCLA yra favoritai laimėti pirmenybes. Pagal mokslo kokybę Duke universitetas tikrai yra žingsniu priekyje. Jis patenka tarp 5 ar 10 geriausių JAV ar net pasaulio universitetų.

– Norėjau paklausti ar vaišinote uošvius cepelinais? Ar teko jiem ragauti lietuviškų patiekalų?
– Esu būsimus uošvius vaišinęs cepelinais ir koldūnais. Jiems šie patiekalai tikrai patiko. Mano sužadėtinė greitai išmoko gaminti lietuviškus patiekalus, todėl galiu jais mėgautis visus metus.

– Kokie jūsų mitybos ypatumai? Kiek kartų per dieną valgote, ką valgote ir kelintą valandą?
– Ypatumų daug neturiu. Visi sportininkai besitreniruodami kiekvieną dieną sudegina daug kalorijų, todėl ypatingai sveiko maisto ar specialių dietų nesilaikau. Man netgi keista, kai žmonės komentuoja, kad tas ar tas krepšininkas blogai daro, kad valgo picas ar pietauja greito maisto restorane. Kai tiek sportuoji, kai sudegini tiek kalorijų, visas maistas yra naudingas. Aišku, pats taip kiekvieną dieną nevalgau. Dažniausiai valgau normalų maistą. Būtinai valgau stiprius pusryčius, kurie duoda energijos visai dienai. Aišku, pietūs, po to prieš treniruotę užkandu ir vakarienė, kuri taip pat būna didelė.

– Martynai, esate grynakraujis vilnietis. Ar nebuvo sunku priimti sprendimą po studijų JAV keltis į Kauną? Ilgai dvejojote prieš žengdamas šį žingsnį?
– Taip, esu vilnietis ir Vilnių myliu, bet nebuvo jokių sunkumų priimant sprendimą žaisti Kaune. Priimdamas sprendimą norėjau kuo geresnių galimybių savo karjeros tęsimui. „Žalgirio“ pasiūlymas buvo pats patraukliausias ir nusprendžiau, kad tai geriausia proga pradėti karjerą Europoje. Ilgai nedvejojau prieš žengdamas šį žingsnį.

– Ar svarstote galimybę dalyvauti šių metų žvaigždžių dienos dėjimų konkurse? Ar esate kada nors dalyvavęs tokiame konkurse ir kaip sekėsi?
– Šiaip sudalyvauti visai norėčiau, tačiau kaip ir praėjusiais metais būsiu priverstas pataupyti sveikatą. Dėjimų konkursas nepadėtų keliams, todėl geriau yra prižiūrėti savo sveikatą. Esu dalyvavęs bent poroje dėjimų konkursų, kai buvau jaunesnis. Italijoje esu laimėjęs vieną konkursą, kitą esu pralošęs. Šiais metais leisiu kokiam Davidui Weaveriui iš „Šiaulių“ laimėti. Tegul džiaugiasi (šypsosi).

– Kas jus paskatino eiti žaisti krepšinį ir kas buvo pirmasis treneris? Kada įvyko pirma treniruotė?
– Paskatino tai, kad mano tėtis buvo krepšininkas ir aš žiūrėdavau, kaip jis žaidžia ir kaip treniruojasi. Sekiau kiekvieną jo žingsnį ir taip pamilau krepšinį. Į pirmą treniruotę Š.Marčiulionio akademijoje nuėjau būdamas aštuonerių, bet tai tikrai nebuvo pirmas kartas, kai į rankas paėmiau krepšinio kamuolį, o pirmas treneris buvo Džiugas Nutautas.

Rodyti komentarus
1 2  »
2011-02-11 08:00
zanavykas
zino kad nelaimetu kas per zvaigzde vien tik pocius visur, pilna lietuva sitokiu zaideju ,senai jau rasyta ir rasyta nieko naujo , neidomu rasykite ir apie kitus zaidejus nusibodo vis apie ta paty.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 20:16
arnas
lenkas zalias
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 19:55
Gediminas06flangasDomke– Kokio ūgio buvote 14 metų?– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).WTF? tai ka 10cm susitrauke? :D ar cia prikolas? :Deina nx :D :D :D tu jauciu is wilno esi? :D :D :D :DZmogus jusu kaimo prikolu nesupranta ir paklausi ar prikolina ar ne. Pocius per tos kelerius metus kaime, pavirto kaimieciu nu geda..


kaimas tu kaimas,vilnius tipa miestas :D ten tikru vilnieciu 10% duok dieve :D like visi kaimieciai suvaziave is visos lietuvos ir primeta miestiecius :)) baisu tiek skaityt tiek klausyt marazmu,kad vieni kaimieciai kiti ale miestieciai visa lietuva tera kaimas
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 19:47
jei ir dalyvautu dejimo konkurse tai 100%laimetu
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 19:12
mesininkasPocius yra vienas tų, ant kurių nieko blogo negali pasakyti net labiausiai žalgirio nekenčiantys individai. Šaunu, kad tiek daug keikta žalgirio vadyba sugebėjo surasti puikų žaidimą demonstruojantį Martyną. Negalima sakti, kad be žalgirio jis nebūtų tiek pasiekęs, bet faktas kad žalgiryje jis atsikleidė kaip krepšininkas mums. Nežinau kaip bus, bet iš anksto dėkoju už du nuostabius metus žalgiryje, ir labai tikiuosi ne paskutinius:) Manau nuėjęs į rytą, geriau tikrai nepasijausi.


Tikiuosi Romka neprašiks Pociaus. Jei jis atsiras Ryte, eisiu ir apspjausiu ant Romkos banko.

P.S. Vladimirai, žinau, kad skaitai komentarus, būk tu žmogus, kenčiam mes tave, kad Žalgirį išgelbėjai, kad pinigiukų nerealiai prikišai. Kenčiam pakankamai tolerantiškai visus tavo bajerius ir klaidas. Gal kartais norėtumėm negražiai su tavim pasielgti, bet ... Juk viskas gerai. Mes civilizuoti. Ane? Vat ir centriuką gerą paėmei. Mолодец. Bet jeigu Pocių pamatysim Ryte, tai vertinsim kaip aukščiausio laipsnio nepagarbą sirgaliams. Ir koks tu tada klubo dalis, spindulys, gelbėtojas ir pan.? Tada žinosim, kad esi visiškas savanaudis, apskritai nesuvokiantis kas yra Žalgiris kaip visuma (su visais sirgaliais, bendruomene, darbuotojais ir t.t.) ir kad krepšinis ne tik dvylika žaidėjų, kurių kiekvienas vertas tam tikros pinigų sumos, bet kažkas žymiai daugiau, ką suvokti neužtenka trijų raukšlių smegeninėje. Ačiū iš anksto.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 19:10
Domke– Kokio ūgio buvote 14 metų?– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).WTF? tai ka 10cm susitrauke? :D ar cia prikolas? :D


ne nu tu bl duodi.
Įvertinimas:
-8
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 19:10
Gaila kad nedalyvaus,maciau kaip per apsilima deliojo visokius 360,buvo grazu ziuret.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 19:02
flangasDomke– Kokio ūgio buvote 14 metų?– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).WTF? tai ka 10cm susitrauke? :D ar cia prikolas? :Deina nx :D :D :D tu jauciu is wilno esi? :D :D :D :D


Zmogus jusu kaimo prikolu nesupranta ir paklausi ar prikolina ar ne. Pocius per tos kelerius metus kaime, pavirto kaimieciu nu geda..
Įvertinimas:
-13
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:59
Pimpaliukasklausimus uzdavinejo tikrai nelabai protingas zurnalistas, "Kiek kartų per dieną valgote, ką valgote ir kelintą valandą?" tai dar gal reikejo paklaust kada ir kiek kartu per diena eina i wc.


keistuoli kiek kartu per diena tampai pimpaliuka
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:58
nemoka su zurnalistais bendraut kowno gow.no dopingistas
Įvertinimas:
-12
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:51
Domkės bajeris pretenduoja į metų komentaro TOP 10.

:-) :-) :-)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:40
Domke– Kokio ūgio buvote 14 metų?– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).WTF? tai ka 10cm susitrauke? :D ar cia prikolas? :D


eina nx :D :D :D tu jauciu is wilno esi? :D :D :D :D
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:38
Puikus žaidėjas, puikūs atsakymai :) tikiuosi pratęs sutartį ir toliau džiugins savo žaidimu
Įvertinimas:
+8
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:38
– Kokio ūgio buvote 14 metų?

– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).

WTF? tai ka 10cm susitrauke? :D ar cia prikolas? :D
Įvertinimas:
-10
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:37
LT
maciau per naujaka abu dejikus Pociu su Weaveriu vienam klube Kaune :)
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:33
Viasat– Kokio ūgio buvote 14 metų?– Tiksliai nepamenu, bet, atrodo, buvau 205 cm ūgio. Tik po to į senatvę susitraukiau (šypsosi).Nu y nafik koks aukštas :D


jau centras geras buvo :)
Įvertinimas:
-5
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:20
Audrius

Martynai, prašau dar liekam zalgiryje ir susitark dar 2 metu liek zalgiryje... Tad mes svarbiam martynui jų liekam zalgiryje ;) laukiam nauja susitarti ;)

Tu tai berastis :DD
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:19
[quote]mesininkasPocius yra vienas tų, ant kurių nieko blogo negali pasakyti net labiausiai žalgirio nekenčiantys individai. Šaunu, kad tiek daug keikta žalgirio vadyba sugebėjo surasti puikų žaidimą demonstruojantį Martyną. Negalima sakti, kad be žalgirio jis nebūtų tiek pasiekęs, bet faktas kad žalgiryje jis atsikleidė kaip krepšininkas mums. Nežinau kaip bus, bet iš anksto dėkoju už du nuostabius metus žalgiryje, ir labai tikiuosi ne paskutinius:) Manau nuėjęs į rytą, geriau tikrai nepasijausi.[/

labiausiai manau jis atsiskleide rinktineje ;]
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:10
Audrius
Martynai, prašau dar liekam zalgiryje ir susitark dar 2 metu liek zalgiryje... Tad mes svarbiam martynui jų liekam zalgiryje ;) laukiam nauja susitarti ;)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-02-10 18:06
Nu na 14 metu, ugis 2,05 omg. man db keturiolika ugis 1,65 :D
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 35

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas