J.Mačiulis: „Mėgstu kietą žaidimą“

2006-01-10 13:22
Rokas Buračas, „Lietuvos žinios“

Šį sezoną LKL čempiono Kauno „Žalgirio" pagrindinėje komandoje debiutavęs dvidešimtmetis Jonas Mačiulis netruko įsitvirtinti tarp geriausių ekipos žaidėjų. Pasak J.Mačiulio, įtakos sėkmingam sezonui turėjo treniruotės vasarą su Rimo Kurtinaičio ir Ramūno Butauto vadovaujamomis jaunimo rinktinėmis

Dvidešimtmetis po truputį tampa „Žalgirio" aistruolių numylėtiniu. Vos 198 centimetrų ūgio krepšininkas legendinio klubo pagrindinėje komandoje dažnai turi žaisti prieš daug aukštesnius varžovus, tačiau kovoja taip energingai, kad dažnai mūšiui pakelia net dėl kažkokių priežasčių ne iš visų jėgų rungtyniaujančias „Žalgirio" žvaigždes.

Sėkmingas debiutas Kauno klubo pagrindinėje komandoje tapo J.Mačiulio vasaros pergalių tęsiniu. Krepšininkas, praeitą sezoną rungtyniavęs Kėdainių „Nevėžyje", vasarą su Lietuvaus jaunimo (iki 20 metų) rinktine tapo Europos vicečempionu, o po to su metais vyresnių žaidėjų ekipa Argentinoje iškovojo pasaulio čempiono titulą.

Geriau, nei tikėjosi

– Kaip vertini savo debiutą pagrindinėje „Žalgirio" komandoje?
– Neblogai. Mano nuomone, viskas pavyko gerai, nors nesitikėjau, kad taip greitai įsiliesiu į ekipos žaidimą. Maniau, kad iš karto nesugebėsiu perprasti žaidimo Eurolygoje, maniau, kad bus sunkiau. Kėdainiuose, kur rungtyniavau praėjusiais metais, nebuvo tiek daug panašaus pajėgumo žaidėjų. Dabar „Žalgiryje" visi krepšininkai lygiaverčiai – nesvarbu, esi jaunas ar kiek vyresnis.

– Ar tikėjaisi, kad vos apsivilkęs „Žalgirio" marškinėlius tapsi svarbiu pagalbininku per Eurolygos varžybas?
– Ne, tiek daug laiko praleisti aikštelėje nesitikėjau. Kiekvieną kartą išeidamas į aikštelę stengiuosi pasirodyti kuo geriau, o treneris kuo toliau, tuo ilgiau man leidžia žaisti. Džiaugiuosi dėl to.

– Kurios šio sezono rungtynės labiausiai įstrigo į atmintį?
– Iš pirmojo Eurolygos rato labiausiai įsiminė mačas Vokietijoje su „Bamberg", kuomet įmečiau svarbų tritaškį. Puikiai pamenu ir rungtynes su Vilniaus „Lietuvos rytu". Iš tikrųjų visos varžybos buvo vertos dėmesio.

[image=4050 right Kietą kovą mėgstantį J.Mačiulį varžovai dažnai būna priversti stabdyti be skrupulų]– Dažnai vos įžengęs į aikštelę kelis kartus prasižengi ir būni priverstas vėl sėsti ant suolo. Kaip manai, kodėl taip vyksta?
– Mėgstu kietą žaidimą, dažnai stengiuosi perimti kamuolį iš varžovų. Teisėjai šiuos mano veiksmus traktuoja skirtingai. Kai kurie arbitrai švilpia pražangą vos prisilietus prie varžovo, kiti leidžia daugiau pasigrumti, pasistumdyti. Vis dėlto dažniausiai pražangų prisirenku dėl impulsyvumo ir karšto charakterio. Nuolat noriu perimti kamuolį, kuo geriau sužaisti.

– Ar dėl to nesulauki priekaištų iš „Žalgirio" vyriausiojo trenerio Antano Sireikos?
– Ne, dėl pražangų pastabų negaunu. Dažnai yra geriau kirsti per rankas, negu leisti varžovams lengvai pelnyti taškus. Mūsų užduotis yra savo dengiamam krepšininkui leisti pelnyti kuo mažiau taškų. „Žalgiryje" yra lygiaverčių žaidėjų, tad prasižengus penktąjį kartą treneriai ras kuo mane pakeisti.

Po vasaros – nepervargęs

– Esi 198 centimetrų ūgio, tačiau dažniausiai rungtyniauji sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje...
– Kai pirmąsias rungtynes dar žaidė Tanoka Beardas, aš taip pat žaidžiau sunkiuoju krašto puolėju, keičiau Paulių Jankūną. Galbūt treneris manęs neįsivaizduoja žaidžiančio atakuojančiu gynėju. Pagal savo taktiką jis mano, kad turėčiau rungtyniauti sunkiuoju krašto puolėju. Per visas Eurolygos rungtynes kovojau baudos aikštelėje ir jos prieigose.

– O kuri pozicija tau yra mielesnė? Atakuojančio gynėjo ar sunkiojo krašto puolėjo?
– Man labiau patinka žaisti gynėju, nes ne visi šios pozicijos žaidėjai yra tokie tvirti kaip aš. Prieš daugelį jų lengviau žaisti nugara, tuomet atkovoju daugiau kamuolių. Mėgstu žaisti ir baudos aikštelėje, todėl nesipriešinu sunkiojo krašto puolėjo pozicijai – vistiek nuolat einu kovoti dėl kamuolio.

[image=3955 left Europos jaunimo čempionate J.Mačiulis Lietuvos rinktinės atakas dažnai baigdavo triuškinamais dėjimais]– Ar nėra sunku per Eurolygos varžybas kovoti su 10-15 centimetrų aukštesniais varžovais?
– Kaip kada. Norint atkovoti atšokusį kamuolį reikia atsitverti varžovus, išstumti juos iš baudos aikštelės ir tuomet nekils didelių sunkumų. Aišku, tai kainuos nemažai jėgų. Jeigu varžovą praleidi prie krepšio, tada „apšokti" 10-15 centimetrų aukštesnį puolėją yra labai sunku.

– P.Jankūnas sakė, kad po vasaros jaučiasi pavargęs. Jis žaidė pasaulio jaunimo čempionate ir su vyrų rinktine Europos pirmenybėse. Ar tau jėgų nestinga?
– Ne, esu gerai pailsėjęs. Nuo rugpjūčio 17 dienos, kai grįžome iš pasaulio čempionato, iki rugsėjo 5 dienos turėjau beveik 3 savaites atostogų. Tad turėjau laiko atsigauti po abiejų čempionatų. Jaučiuosi tikrai gerai pailsėjęs.

– Kuo, be pasaulio čempiono titulo, įsiminė ši vasara?
– Laimėjimų pasitaikydavo ir per kitas vasaras, tačiau čempionais dar nebuvome tapę. Vis dėlto labai džiaugiuosi, kad pats nemažai prisidėjau prie rinktinės rezultatų per abu čempionatus, o ne tik tuo, kad esu pasaulio čempionas.

– Ar R.Kurtinaičio treniruotės davė daug naudos?
– Taip, labai daug. Kiekvieną dieną metėme po kelis šimtus metimų, tai padėjo pagerinti taiklumą. Argentinoje tritaškius mečiau didesniu negu 40 procentų taiklumu, ko per mano karjerą nebuvo pasitaikę. O pagerinti gynybą padėjo ir trenerio Ramūno Butauto, ir Kurtinaičio treniruotės.

– Jankūnas jau debiutavo vyrų rinktinėje. Norėtum išbandyti jėgas joje?
– Jeigu mane kvies, mielai važiuosiu ir dalyvausiu stovyklose. Gal į Europos, pasaulio čempionatus ir nepakliūsiu, bet stengsiuosi dalyvauti bent jau pasirengimo stovyklose.

Kritika – naudinga

– Ar prieš rungtynes iš trenerio sulauki asmeninių patarimų?
– Asmeninių patarimų treneris pernelyg daug nedalija. Dažniausiai jis visai komandai pataria kaip kovoti, liepia atsitverti varžovus po nesėkmingų metimų. Daug kas priklauso ir nuo ekipos, prieš kurią žaidžiame. Visada yra išskiriamos jų stipriosios pusės, žaidimo braižas.

– Edas Cota prisipažino, kad per treniruotes dažnai kritikuoja jaunuosius „Žalgirio" krepšininkus. Kaip į tai reaguoji?
– Taip, iš komandos juodaodžių sulaukiame kritikos, tačiau ją reikėtų vadinti geranoriškais patarimais. Pavyzdžiui, kartais jie sako, kad esant vienokiai situacijai reikėtų perduoti kamuolį, T.Beardas kartais pamoko, kaip atsiverti varžovus kovojant dėl atšokusio kamuolio. Jis man duoda daugiausiai patarimų. Ar T.Beardas mano treniruočių partneris? Ne, dažniausiai esu poroje su Reggie Freemanu, Darjušu Lavrinovičiumi arba Andriumi Aleksandrovu.

– Kurį savo žaidimo elementą norėtum pagerinti labiausiai?
– Manau, kad metimo tobulinimui ribų nėra. Taip pat norėčiau geriau gintis.

– Vytauto Didžiojo universitete studijuoji ekonomiką ir verslo administravimą. Kaip sekasi suderinti studijas ir sportą?
– Dėl laiko stokos paskaitose kiekvieną dieną nesėdžiu, bet į atsiskaitymus ir egzaminus ateiti privalau. Taip pat dėstytojams pristatau ir referatus, kuriuos reikia parašyti. Čia jau niekur nedingsi, turi atsiskaityti. Įskaitos tikrai niekas neparašys, jeigu nepristatysi darbo.


Rodyti komentarus
maciulis tikras zalgirio variklis,tik iseina i aikste,ir tvarka padaro...na visuomet taip,kad viskas ciki,bet tikrai geriau nei buvo aksciau.maciulis geris,daugiau tokiu reikia
2007-01-07
Atsakyti
maciulis nerealus!!kam sako,jog jis be talento,tai nusisneka kiek tik gali!! ir tikriausia nemate ne vieneriu Zalgirio rungtyniu!!
2006-03-21
Atsakyti
jis per perswektyvus....per artejancius kokius 4-5metus turesime dar wiena krepsininka nba...
2006-01-11
Atsakyti
rrrrrrrr tik tik tik
2006-01-11
Atsakyti
nu fiziniai duomenys yra. soklus greitas tik va 3pts metima galetu pagerint. kazkaip neuztikrintai ziuris :| anksciau kai macas mesdavo lauki kol ikris.. o dabar taip ir sedi nezinioj. yra ka gerint tai jau tikrai. SEKMES!
2006-01-11
Atsakyti
jonelis dar pretenduoja i gintaro brolija..!!! nu qwa dar vienas brolijos narys atejna.... Idomu bus paziuert reportazus apie Joneli... :)
2006-01-10
Atsakyti
senas interviu, bet jonas mldc
2006-01-10
Atsakyti
sporto arenoj buvo, Lietuvos ziniu priede
2006-01-10
Atsakyti
Maladec, bet uz poros metu irgi paliks Lietuva
2006-01-10
Atsakyti
mldc maciulis!!
2006-01-10
Atsakyti
kas kas bet MACIULIS talento tikrai turi! respect:)
2006-01-10
Atsakyti
Ribokas> nemanai kad isaugs? Manau, kad ryskiai nusisneki... Paziurek kiek vaikis patobulejo per pastaruosius metus. Nevezy zaide ir jokio ispudzio nepaliko, bet vasara kaip pasidarbavo, o siemet Zalgiry tikrai gerai duoda.
Sekmes, Joneli!!! :)
2006-01-10
-1
Atsakyti
Darius_Darulis: sito intervo anonsas (keli klausimai ir ats) buvo pries savaite bn.lt saite idetas... :)
2006-01-10
Atsakyti
Skaiciau si straipsni ir galvojau , kad jau esu ji kazkur skaites anksciau , tik nepamenu kur . Ribokas , o tau galiu pasakyti , kad ko jau ko , bet talento bicas tikrai turi , nes mano isitikinimu nei vienas netalentingas i Zalgiri nepakliutu .
2006-01-10
Atsakyti
Nemanau, kad iš jo išeis kas nors gero. Be didelio noro, dar reikia turėti ir šiek tiek talento...
2006-01-10
-2
Atsakyti
nu gal isauks kas is jo...
2006-01-10
-1
Atsakyti
zveriukas auga :)
2006-01-10
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 17

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas