Po kalėdinės pertraukos tęsiasi FIBA Europos taurės varžybos. Antradienį (01.10) buvo sužaistos antrojo varžybų etapo trečiojo turo varžybos. Per L grupėje vykusį mačą tarp „Privatbank AEL“ ir „Azovmaš“ ekipų, Kipro klube debiutavo Kęstutis Šeštokas. Jis pelnė 11 taškų, tačiau jų komandos pergalei nepakako.

I grupė

Nymburgo CEZ – Kijevo „Kyiv“ 87:84 (28:29, 14:17, 16:23, 29:15).

Pirmąją pergalę G.Einikio klubas iškovojo po labai atkaklios kovos. Po nesėkmingai sužaistos antrojo kėlinuko pabaigos ir trečiojo pradžios Nymburgo krepšininkai pralaimėjo atkarpą 2:14 ir įgijo 10 taškų deficitą (44:54).

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau negu trims minutėms ukrainiečiai dar pirmavo 10 taškų skirtumu (83:73), tačiau paskutines minutes galingu spurtu baigusi CEZ pasiekė pergalę.

Gintaras Einikis nugalėtojams per 19 minučių pelnė 9 taškus (3/5 dvitaškių, 1/2 baudų), po krepšiais sugriebė 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

•

Trečiąją pergalę pasiekė grupės lyderė Stambulo „Fenerbahce“ komanda, išvykoje 86:83 įveikusi Sankt Peterburgo „Dinamo“ krepšininkus.

J grupė

Kantu „Vertical Vision“ – Maskvos srities „Dinamo“ 97:80 (26:25, 30:16, 21:23, 20:16).

Grupės autsaiderių mače trečiąją nesėkmę iš eilės patyrė Rūtenio Paulausko treniruojama „Dinamo“ ekipa. Itin prastai sužaidę antrąjį mačo kėlinuką rusai aikštelės šeimininkams leido įgyti solidų pranašumą, kurį jie nesunkiai išlaikė iki mačo pabaigos. Per antrąją susitikimo pusę „Dinamo“ krepšininkams nebuvo pavykę priartėti arčiau negu iki 10 taškų.

Andrius Giedraitis pralaimėjusiems per 33 minutes pelnė 16 taškų (4/8 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau 2 sykius prasižengė.

Kantu ekipai atstovaujantis Mindaugas Katelynas dėl traumos nerungtyniavo.

•

Per grupės lyderių rungtynes Kelno „Rheinenergie“ (Vokietija) namie 69:73 nusileido Atėnų „Maroussi“ (Graikija) ekipai.

K grupė

Per šio pogrupio rungtynes antrąsias pergales iškovojo namie žaidusios ekipos. Heno Monso „Dexia“ (Belgija) krepšininkai 83:77 palaužė Rostovo „Lokomotiv“ (Rusija) klubo pasipriešinimą, o Zadaro „BC Zadar“ ekipa 92:58 sutriuškino Vroclavo „Šląsk“ komandą.

L grupė

Mariupolio „Azovmaš“ – Limasolio „Privatbank AEL“ 70:64 (19:16, 17:17, 19:17, 15:14).

Antrąją pergalę Ukrainos ekipa pasiekė prieš lietuviškiausią Kipro komandą, kuri pralaimėjusi visas trejas rungtynes išlieka grupės autsaidere.

Arnas Kazlauskas nugalėtojams per 18 minučių pelnė 10 taškų (2/4 tritaškių, 4/4 baudų) ir po krepšiais sugriebė 3 kamuolius.

Kipro komandoje debiutavęs Kęstutis Šeštokas per 26 minutes įmetė 11 taškų (1/3 dvitaškių, 3/3 tritaškių), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, bet 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Rolandas Jarutis „Privatbank AEL“ ekipai per 27 minutes pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 0/5 tritaškių, 3/3 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, tačiau 3 kartus suklydo ir 1 sykį prasižengė.

Virginijus Sirvydis pralaimėjusiems per 6 minutes surinko 3 taškus (0/1 dvitaškio, 1/1 tritaškio), tačiau 2 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

•

Per kitas grupės rungtynes antrąją pergalę pasiekė Maskvos srities „Khimki“ (Rusija) krepšininkai, namie 95:66 sutriuškinę Badalonos „DKV Joventut“ (Ispanija) ekipą.