Į pabaigą artėjant Eurolygos reguliariojo sezono kovoms, aiškėja komandos, užimsiančios vietas TOP 16 varžybose. A grupėje po trečiadienio rungtynių beveik ramios gali jaustis penkios komandos, turinčios po 6 pergales.

A grupė

Netikėtai lengvą pergalę iškovojo Bolonijos „Climamio“ ekipa, namie 84:65 (34:16, 22:18, 13:15, 15:16) nepalikusi vilčių Trevizo „Benetton“. Abi komandos turi po 6 pergales ir A grupėje kartu su Bambergo GHP dalijasi 3-5 vietas.

Ramūnas Šiškauskas per 34 ant parketo praleistas minutes pelnė 8 taškus (4/7 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 0/1 baudos), atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir po 3 kartus suklydo bei prasižengė.

„Climamio“: Stefano Mancinelli 19 taškai, Kiwane'as Garrisas ir Sani Bečirovičius po 15, Daliboras Bagaričius 14, Erazemas Lorbekas 11.

„Benetton“: Drew Nicholsas 26, Marcusas Goree 11.

•

Didelį žingsnį į TOP 16 etapą žengė Bambergo GHP ekipa. Vokietijos čempionai Strasbūre 71:68 (16:26, 11:13, 20:15, 24:13) palaužė vietos SIG ir, iškovoję ketvirtą pergalę iš eilės, A grupėje dalijasi 3-5 vietas.

GHP į pergalę antrą savaitę iš eilės atvedė Derrickas Phelpsas. Gynėjas pataikė lemiamą tritaškį iki susitikimo pabaigos likus žaisti 2 sekundes ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai. Jeffas Greeras, prieš tai tolimu metimu išlyginęs rezultatą, paskutinę dvikovos sekundę atakavo netaikliai.

Prancūzams tai buvo septintoji nesėkmė per 10 rungtynių. Net penkis pralaimėjimus SIG patyrė paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Tuo tarpu GHP laimėjo šeštą kartą ir artimiausią varžovą lenkia trimis laimėjimais.

GHP: Spenceris Nelsonas ir Timas Begley po 12, Derrickas Phelpsas ir Aniekanas Archibongas po 11.

SIG: Ricardo Greeras 15, Jeffas Greeras 14, Stanley Jacksonas 13.

B grupė

Septintą pergalę B grupėje šventė Stambulo „Efes Pilsen“, namie 77:69 (26:14, 16:28, 13:16, 22:11) įveikę Jono Kazlausko treniruojamą Pirėjo „Olympiakos“. Graikai patyrė šeštą nesėkmę per 10 rungtynių ir išliko šeštoje grupės vietoje.

38-ąją dvikovos minutę svečiai pirmavo po Panagiočio Vassilopoulo metimo (69:68), tačiau netrukus Antonio Grangeris pataikė tritaškį ir išvedė turkus į priekį, o nepataikydami graikai pradėjo pražangomis stabdyti varžovus. „Efes Pilsen“ žaidėjų rankos nedrebėjo ir jie užtvirtino savo pergalę.

20 minučių rungtyniavęs „Olympiakos“ legionierius Renaldas Seibutis pelnė 9 taškus (2/4 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

„Efes Pilsen“: Kaya Pekeris 21, Antonio Grangeris 14 (6/7 metimų), Enderis Arslanas ir Henry Domercantas po 13.

„Olympiakos“: Nikos Hatzis 16, Panagiotis Vassilopoulos ir Sofoklis Shortsianitis po 10.

•

Šešių iš eilės nesėkmių seriją nutraukė Sopoto „Prokom Trefl“, savo aikštėje 73:60 (24:18, 17:14, 18:13, 17:12) įveikę ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrusią Milano „Armani Jeans“.

Nugalėtojams atstovaujantis Tomas Pačėsas per 15 minučių pelnė 6 taškus (2/3 tritaškių), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei 2 kartus suklydo.

Jo komandos draugas Tomas Masiulis per 26 minutes nepasižymėjo (0/1 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 0/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, blokavo metimą ir kartą suklydo.

„Prokom Trefl“: Istvanas Nemethas 16, Christianas Dalmau 14, Adamas Wojcikas 13, Goranas Jagodnikas 11.

„Armani Jeans“: Giacomo Galanda 11, Diego Fajardo, Massimo Bulleri, Josephas Blairas ir Dante Calabria po 8.

C grupė

Pralaimėjus Vilniaus „Lietuvos rytui“, ilgiausios egzistuojančios Eurolygos pergalių serijos savininkais tapo Malagos „Unicaja“ klubas. Ispanai namie 77:72 (16:17, 19:19, 15:17, 19:16, 8:3) po pratęsimo įveikė Maskvos CSKA ir ne tik beveik užsitikrino antrąją vietą C grupėje, bet ir išsaugojo viltis kovoti dėl pirmosios vietos.

Likus sužaisti ketverias rungtynes, „Unicaja“ lenkia rusus dviejomis pergalėmis ir turi tiek pat laimėjimų, kaip ir rungtynėmis mažiau žaidęs Atėnų „Panathinaikos“ klubas. Šių ekipų tarpusavio dvikova už dviejų savaičių Atėnuose gali nulemti grupės nugalėtoją.

CSKA, pralaimėjusi antras rungtynes iš eilės, Malagoje išplėšė pratęsimą, kai Trajanas Langdonas paskutinėmis ketvirtojo kėlinio akimirkomis pataikė tolimą metimą. Tas pats žaidėjas tritaškiu pradėjo ir pratęsimą, tačiau likusią pratęsimo atkarpą „sausai“ laimėjo „Unicaja“.

Prieš šį mačą Malagos ekipos puolėjui Jorge Garbajosai Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu įteikė geriausio gruodžio mėnesio žaidėjo titulą.

„Unicaja“: Marcusas Brownas 26, Berni Rodriguezas 12, Jorge Garbajosa 11, Danielis Santiago 10.

CSKA: Davidas Andersenas 16 (10 atkovotų kamuolių), Johnas Robertas Holdenas, Trajanas Langdonas ir Davidas Vanterpoolas po 14.

•

Madrido „Real“ ekipa tik paskutiniajame kėlinyje sugebėjo atitrūkti nuo Belgrado „Partizan“ ir, laimėjusi 85:68 (12:22, 23:18, 25:18, 25:10), nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Real“: Igoris Rakočevičius 23, Alexas Harvelle 15, Louisas Bullockas 12, Mickaelis Gelabale ir Felipe Reyesas po 10.

„Partizan“: Urošas Tripkovičius 14, Kosta Perovičius 13, Dejanas Milojevičius 10 (11 atk. kam.).