Greitai savo 23 metų gimtadienį švęsiantis 197 cm ūgio universalus žaidėjas – Mantas Šateika neseniai krepšinyje pasižymėjo ir vėl. Puikiai rungtyniaujantis KKML lygoje žaidėjas tapo ir jos rėmėju.

Šį kartą, kaip UAB „GSM Arena“ direktorius, Mantas Šateika sukirto rankomis su minėta lyga ir dėl to, kaip pats teigia, yra labai patenkintas.

Net trims ekipoms atstovaujantis krepšininkas tikina, kad krepšiniui laiko atras visada ir ši sporto šaka jo gyvenime užims viena iš pirmųjų vietų.  

Šiame sezone tiek gynėjo, tiek puolėjo rolėse rungtyniaujantį žaidėją galima išvysti apsivilkus „BasketNews.lt-KM Perkūnas“, „Žmonės&EKB“ arba „Kuršių“ komandos marškinėliais.

Rungtynių metu šio krepšininko nepastebėti neįmanoma – akį traukia ne tik geras žaidimas, bet ir emocingas charakteris. Dėl kiekvieno kamuolio kovojantis žaidėjas neleis savo komandai nei minutei būti pasyviems ir visada primins, dėl ko jie kovoja krepšinio aikštelėje.Maloniai bendraujantis žaidėjas sutiko plačiau save pristatyti KKML bendruomenei ir pašnekėti apie aktualius dalykus mūsų gyvenime.  

– Labas Mantai. Pradžioje keli įprasti klausimai – kur gimei, kokią mokyklą baigei, kur studijuoji?
 
– Gimiau ir užaugau Kaune, baigiau Jono Banasanavičiaus vidurinę mokyklą. Šiuo metu esu KTU Ekonomikos ir vadybos fakultete, 4 kurse. Tad beliko parašyti ir apsiginti bakalaurą.   

– Esi kairiarankis krepšininkas. Tad paklausiu linksmai – išvardink visus trenerius, kurie nesugebėjo palaužti Tavęs ir išmokyti į krepšį mesti dešine ranka?

– Krepšinį pradėjau žaisti 2 klasėje. Pirmasis treneris, kuris davė krepšinio pagrindus, buvo Ramūnas Butautas, o kaip krepšininkas subrendau pas trenerį Vitoldą Masalskį. Keletą sezonų teko treniruotis Virginijaus Šeškaus bei Henriko Giedraičio vadovaujamose komandose. 

– Turbūt nedaug žmonių žino, jog esi buvęs Prienų „Rūdupio“ komandos narys. Praėjo jau nemažai laiko. Prisiminkime kartu kada tai buvo ir kaip viskas susiklostė, jog ten atsidūrei? 
– Į Prienų „Rūdupio“ komandą patekau 11 klasėje. Tuomet jau baigėsi mūsų bendraamžių čempionatai ir reikėjo persiorentuoti į vyrišką krepšinį. Prieš sezoną nuvykau į „Rūdupio“ treniruotes ir vėliau, kaip parodė laikas, pasilikau dviems sezonams. 

– Kas sutrukdė ir toliau siekti krepšinio aukštumų profesionaliame sporte?
 
– Tikriausiai buvo keletas priežasčių. Buvo kelios traumos, kurios sutrukdė persiorentuoti iš paauglių krepšinio ir vyrų. Taip pat ir širdėlė sustreikavo. Teko padaryti operaciją. Paskui ir pats nebeprisiverčiau grįžti į tokį ritmą. Reikėjo pasirinkti: mokslai arba sportas. Taip pat Prienų komandai tuo metu buvo keliami aukšti tikslai, todėl jaunimui buvo mažai galimybių pasireikšti.  
– Šiuo metu profesionalus sportas yra labai sudėtingas – didelė konkurencija, finansiniu atžvilgiu taip pat nesaugu, nes yra didelis atotrūkis nuo šimtatūkstantinių kontraktų iki žaidėjų, kuriems išmokami tik dienpinigiai. Antra – iš kiekvieno sportininko ištraukiama visa jo sveikata. Galbūt ir nėra didelės širdgėlos, kad nelikai tame aukštame lygyje, tą patį džiaugsmą galima pasiekti ir kitais keliais, sutinki? 
– Kadangi vis dar žaidžiu krepšinį, už tai didelis dėkui KKML, kad suteikia galimybę mėgėjams žaisti neprofesionalų krepšinį. Tai iš tikrųjų nelabai ir gailiuosi, kad taip nutiko. Sugebėjau savo pomėgius suderinti su mokslais ir darbu. Gaila, kad reginoninėse lygose jaunimas negali uždirbti tiek, kad jiems užtektų pragyvenimui ir galėtų tobulėti krepšinyje. Gaila, kad dauguma pasirenka kitą kelią - išvykti į užsienį ir ten užsidirbti pragyvenimui. Taip dauguma perspektyviu krepšininkų ir pranyksta. Sutinku su Jumis, kad iš sportininko išsunkiama visa sveikata, bet tai yra gerai. Taip sportininkas, kaip žmogus yra užgrūdinamas tolimesniam gyvenimui kai baigs sportuoti. Aš asmeniškai krepšinio aikštelėje stipriai užsigrūdinau, todėl toks ir likau gyvenime - visada siekiantis pergalės, nors ir neleistinomis galimybėmis. Kam teko žaisti prieš mane, žino ką išdarinėju, kai teisėjai nemato (juokiasi).

– Mėgėjų lygoje žaidi už tris komandas. Ar galima sakyti, kad tokiu būdu sau specialiai susikuri tokį fizinį krūvį, kokio reikia tavo organizmui? Turiu omenyje tai, kad esi pratęs prie tokių sportinių apkrovų, kuomet reikia sportuoti beveik kiekvieną dieną.

– Tikriausiai, kad taip, nes žaisti už vieną komandą tikrai būtų maža. Paskaičiavau, kad šį sezoną jau sužaidžiau virš 50 varžybų, o dar laukia visos atkrintamosios, tai tikrai nemažas krūvis. Tačiau džiaugiuosi tuo, nes kūnas duoda suprasti, kad to pastovaus krūvio vis dar reikia.  

– Neseniai tavo vadovaujama įmonė – UAB „GSM Arena“ tapo KKML partnere. Kas pastūmėjo tokiam žingsniui? Ar galima teigti, kad vien dėl to, kad esi krepšinio žmogus – labiau supranti paramos reikšmę sportui?
 
– Atsimenu pats, kad kai žaisdavome už moksleivius, visada komandą pamalonindavo rėmėjų įsteigtos dovanos bei prizai. Todėl pasitaikius pirmai progai iškart sutikau bendradarbiauti su Kauno Krepšinio Mėgėjų Lyga. Suprantu, kad sportui reikalingas rėmimas, tai skatina sportininkus dar labiau stengtis. Norėčiau, kad visos įmonės bent šiek tiek prisidėtų, kaip gali prie sporto puoselėjimo Lietuvoje. 

– Intensyviai sportuodamas turi labai daug bendraminčių krepšinio aikštelėje. Turint omenyje, kad žaidi už 3 komandas, galime paskaičiuoti, kad dažnai bendrauji su tam tikru žmonių ratu – komandos draugais, kitais krepšinio pasaulio žmonėmis, kuriuos galima sutikti rungtynėse. Ar esi patenkintas savo gyvenimu, draugais, kurie tave supa?
 
– Tikrai galėčiau pasakyti, kad džiaugiuosi savo gyvenimu ir kokia aplinka supa mane. Tikriausiai, kaip ir kiekvienam lietuviui į smegenis yra įaugęs krepšinis, todėl visada draugų kompanijoje pašnekame apie jį. Dauguma mano metų krepšininkų šiais metais baigia mokslus, pradeda dirbti. Todėl daug kur lankydamasis firmos ar asmeniniais reikalais sutinku bendraminčių iš krepšinio aikštelės, su kuriais visada būna malonu prisiminti krepšinio įvykius, pratęsti platesnį bendravimą. Galima pasakyti, jog krepšinis suartina ir suteikia pasitikėjimo žmonėms. 

– Rungtynių metu dažnai teisėjai parodo tavo numerį ir ženklą sekretoriatui, kad skiriama techninė pražanga. Čia profilaktiškai elgiesi taip ar tiesiog emocijos GSM Arenos direktorių užvaldo taip, kad „stabdžiai jau neveikia“ ?
 
– Negalėčiau pasakyti, kad elgiuosi taip tyčia. Aš aikštėje esu kovotojas, noriu atsikovoti kiekvieną kamuolį kuris atšoka į mano pusę, noriu kad visada mano komanda laimėtų. Kartais taip stengdamasis peržengiu ribas, o teisėjai į tai sureaguoja. Aš kadangi kovoju ir įsijaučiu į rungtynes, tai nepajuntu, kaip kažką neleistino padarau. Vėliau aišku prasideda ginčai, ko pasekoje gaunu techninę pražanga. Sporte emocijos yra reikalingos, tačiau pas mane kartais jos paima viršų. Manau, kad reikės šitų ydų atsikratyti. 

– Visuomet smalsu paklausti, kaip atrodo sportininko medalių ir taurių kraitis. Kiek jų yra pas tave ir kurie yra mieliausi, įsimintiniausi? 
– Nesu tas krepšininkas, kuris galėtų pasigirti pilna trofėjų siena. Jų yra, bet tikrai ne tiek daug. Visi jie įsiminti ir pažiūrėjęs į juos apie kiekvieną galėčiau papasakoti. Trofėjų nėra daug tikriausiai todėl, kad nebėgau krepšinio žaisti į žinomą krepšinio mokyklą, kuriai nesvarbu kokį krepšininką išugdys, o svarbu, kad komandos laimėtų medalius. Manau, kad kaip sportininkas labiau tobulėja pas gerą trenerį, kuris dirba su kiekvienu žaidėju ir padeda jam atsiskleisti, nors gal komanda įspūdingų rezultatų ir nerodo. Čia tikriausiai turėtų būti pateiktas kitoks klausimas. Būna įdomu stebėti, klausyti, kaip krepšinio mokykla prisiima žaidėją, kaip savo auklėtinį ir deklaruoja jį baigusį pas juos sporto mokyklą, nors sportavo tik metus ar du. 

– Ar domiesi KKML istorija. Žinai, kad tavo buvęs treneris Virginijus Šeškus rungtyniavo Prienų „Guogyje“, Paulius Parachomikas B lygoje vilkėjo „Jartos“ marškinėlius, o Evaldas Dainys C lygoje su „Atletu“ buvo bronzos medalių laimėtojas?
 
– Kaip ir kiekvienas krepšininkas žinau krepšinio istoriją. Vartydamas jūsų lygos lankstinuką taip pat radau savo pirmą trenerį R.Butautą, kuris žaidė už „Merkurijaus“ komandą bei tapo A lygos čempionu. 

– Žvelgiant į ateitį, kokie artimiausi tavo tikslai krepšinio aikštelėje, asmeniniame gyvenime?
 
– Krepšinio aikštelėje jau tikslai palikti praeityje, dabar likęs noras kuo ilgiau žaisti bei mėgautis krepšiniu. O dėl asmeninio gyvenimo, esu dar jaunas, pavasarį bus 23 metai, visi siekiai dar ateityje. Nemėgstu sakyti kas bus ateityje kol dar kažko nepadariau. 

– Kitas KKML sezonas bus jubiliejinis – 20-asis. Kaip lygos partneris ir rėmėjas turėsi išskirtinę teisę užpūsti vieną iš 20 žvakučių, kurios degs ant Nijolės pyragų pagaminto torto. Ką manai apie šį būsimą įvykį?
 
– Džiugu, kad ši lyga jau tiek metų gyvuoja ir suburia didelį sporto mėgėjų būrį varžytis krepšinio aikštelėje. Manau, visi kartu palinkėsime toliau taip sėkmingai gyvuoti ir vystyti savo veiklą. Taip pat nesustojant auginti ir plėsti krepšinio megėjų bendruomenę. 

– Ir paskutinis klausimas: jei ne krepšinis, kokia kita sporto šaka ar gyvenimo sfera užpildytų tavo didelę dalį laisvalaikio?
  - Tiesą pasakius, savęs be krepšinio neįsivaizduoju. Viduje yra didelis noras pradėti žaisti lauko tenisą. Tačiau ateina ruduo, vėl draugai paskambina, pasiūlo žaisti krepšinį ir nekyla abejonių, kad pradėsiu dar vieną naująjį krepšinio sezoną...
Rodyti komentarus
2011-04-30 01:04
inesa ziuraite
nu duadi mantai smagu saunualis
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 10:21
Gustas
labai issamus straipsnis:)
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-02 14:56
huivfx

bhglvggtibvcd
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-02 09:46
JJ
prie ko čia direktorius :]]]
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-01 21:12
bambbo
klaustukas kai ji aplosi tai tada galesi sneket
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-01 18:59
???
nesveikas jis kazkoks, daug kalbu mazai naudos. zvaigzde jaucias
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-01 16:25
Visi Kauno Žalgirio fanai !!!
FAIL
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-01 12:50
Asas
Maladiec mūsų Šateika ;]]]]]
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-02-28 18:24
23 metu direktorius :)) gerai skamba,stai ir lietuva
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas