„Žalgiris“ – teisėjams: būkite objektyvūs

2011-03-03 09:50
Marius Bagdonas, „kaunodiena.lt“
Po Lietuvos krepšinio lygos rungtynių su Vilniaus „Perlo“ ekipa žalgiriečiai kreipėsi į Lietuvos krepšinio teisėjų asociaciją priekaištaudami neva dėl neobjektyvaus trijų mačui švilpusių vilniečių teisėjavimo
Po Lietuvos krepšinio lygos rungtynių su Vilniaus „Perlo“ ekipa žalgiriečiai kreipėsi į Lietuvos krepšinio teisėjų asociaciją priekaištaudami neva dėl neobjektyvaus trijų mačui švilpusių vilniečių teisėjavimo
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Skandalo istorijoje, kilusioje dėl teisėjavimo per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes tarp Vilniaus „Perlo“ ir Kauno „Žalgirio“, taškas dar nepadėtas.

Kreipėsi į asociaciją

Vakar „Žalgiris“ oficialiai kreipėsi į Lietuvos krepšinio teisėjų asociaciją (LKTeA) ir išdėstė savo poziciją dėl arbitrų Mindaugo Večerskio, Rimanto Bielinio ir Tomo Langvinio darbo.

Kauniečių rašte teigiama, kad per vasario 26 d. LKL čempionato rungtynes teisėjai nekontroliavo situacijos aikštėje, toleravo šiurkštų žaidimą, kuris nebuvo adekvačiai stabdomas ir baudžiamas.

Skirtingas panašių epizodų traktavimas sudarė nevienodas sąlygas abiem komandoms, o dėl toleruojamo šiurkštaus žaidimo krepšininkams kilo nemaža grėsmė patirti traumas.

Žalgiriečiams yra nesuvokiamas sprendimas Vilniaus komandos rungtynėms paskirti tris šio miesto arbitrus. Toks sprendimas akivaizdžiai netelpa į kompetencijos rėmus ir sukelia papildomų spekuliacijų viešoje erdvėje.

Siekiant išvengti šališkumo ir tendencingo teisėjavimo, „Žalgiris“ paprašė, kad ateityje LKL rungtynėms būtų skiriami arbitrai ne iš vieno miesto.

Nesilaikė neutralumo

„Nežinau, tyčia ar ne, bet neutralumo teisėjams nepavyko išlaikyti“, – po mačo Vilniuje svarstė „Žalgirio“ sporto direktorius Rimantas Grigas.

„Žalgirio“ strategas Ilias Zouras vertinti arbitrų darbą diplomatiškai atsisakė, tačiau užsiminė, kad, vykstant šiurkščiai kovai, baiminosi, jog jo auklėtiniai nepatirtų traumų.

„Kova buvo akivaizdžiai per kieta. Mūsų komandoje žaidžia nemažai nacionalinės rinktinės žaidėjų, kurių traumos būtų labai skausmingos visai Lietuvai“, – pastebėjo graikas.

Rungtynes išanalizuos

LKTeA prezidentas Kęstutis Pilipauskas kol kas nuo konkretaus vertinimo susilaiko ir teigia, kad išvadas padarys išanalizavęs rungtynes.

„Gavome „Žalgirio“ kreipimąsi ir į jį atsakysime, tačiau tikrai nemanau, kad tam reikės kviesti prezidiumo posėdį. Žiniasklaidoje ir visuomenėje šios rungtynės sukėlė nemažą rezonansą, tad privalome jas peržiūrėti. Atkreipiau dėmesį į kelis diskutuotinus epizodus, tačiau padaryti svarias išvadas nebuvus salėje, o tik peržiūrėjus vaizdo įrašą, gana sudėtinga. Televizijos kameros dažniausiai neapima visos aikštės. Tačiau pabandysime padaryti viską, kas įmanoma, ir į pretenzijas atsakysime. Klaidų daro visi“, – dienraščiui sakė Pilipauskas.

Atsakymą „Žalgirio“ krepšinio klubui LKTeA planuoja atsiųsti iki kitos savaitės pradžios.

Paklaustas, kodėl mačui buvo paskirti vieno miesto teisėjai, LKTeA prezidentas buvo konkretus: „Seniai esame atsisakę geografinio neutralumo principo, nes 21 iš 23 mūsų teisėjų priklauso Kaunui arba Vilniui. Tokią praktiką taikome jau seniai.“

Pažeidimų netoleruos

„Žalgirio“ ir „Perlo“ rungtynėms vadovavę arbitrai – praėjusių metų LKL teisėjų reitingo vidutiniokai: Večerskis užėmė 7-ą vietą, Bielinis – 10-ą, o Langvinis – 12-ą.

Be to, Langvinis nuo 2010 m. spalio iki 2011 m. sausio neteisėjavo, nes nebuvo išlaikęs fizinio pasirengimo testo.

Teisėjus LKL rungtynėms skiria LKTeA. „Principas yra labai paprastas. Jei mūsų arbitrai neišvykę į tarptautines rungtynes, tuomet visada stengiamės, kad iš trijų bent vienas būtų iš pirmo dešimtuko. Šiose rungtynėse dirbo net du geriausiųjų dešimtukui priklausę arbitrai, tad, turint galvoje, kad čempionato lyderis susitiko su vos devintą vietą užimančia komanda, teisėjų kvalifikacija buvo net aukštesnė, nei reikėtų, – svarstė Pilipauskas. – Vis dėlto, jei peržiūrėję rungtynes pastebėsime rimtų pažeidimų, teisėjai neišvengs nuobaudų.“

Pilipauskas neprisiminė nė vieno atvejo, kad kuris nors iš trijų „Perlo“ ir „Žalgirio“ mačui vadovavusių vilniečių per pastaruosius dvejus metus būtų sulaukęs kokių nors sankcijų už prastą darbą.

Tomas Langvinis (krepšinio teisėjas): „Nemanau, kad turėčiau vertinti savo darbą. Tai ne mano pareiga. Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos vadovai peržiūrės rungtynių vaizdo įrašą ir pasakys savo nuomonę, pateiks paaiškinimą. Kol kas nuo bet kokių komentarų stengiuosi susilaikyti. Į visą šiomis dienomis žiniasklaidoje kilusį rezonansą stengiuosi nekreipti dėmesio ir atsiriboju. Nenoriu ir neturiu ką pasakyti. Teisėjo darbas – ne komentuoti. Arbitrai nekomentuoja nei krepšininkų, nei trenerių darbo. Mūsų pareiga – teisėjauti. Tą ir stengiamės daryti.“

Rodyti komentarus
1 2 3 4 5 6  »
2011-03-03 21:06
žalgiris dėl Langvinio verkia? pavarė, nepamena, kad bene labiausiai šališkas lkl finalų komentatorius buvo? net Petrauskas adekvačiau į gražius Ryto epizodus reaguodavo, o tas kaip žemę pardavęs vapėdavo... per lnk žinias irgi panašios nuotaikos po kokio Žalgirio pralaiėmjimo Rytui
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 20:38
varykit kiek norit, taciau tikrai kas mate rungtynes pasakys kad dauguma cia yra teisybes.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 20:30
http://717.lt/invite/?in=9402

nemokami linkomanija torentt bitmanija kvietimai
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 19:18
Mandarinas

Įdomu kiek braunas baudos gautų už spjaudymasi vidurį aikštelės kokioj NBA? Kodėl LKL jo nenubaudžia? nes jo visi bijo;DDDd
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 19:17
kazkaip reikia moket pralost... shuda male aiksteleje, o dabar tipo teisejai kalti.
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 19:05
Ar tik šiandien rytfaniai neapsiverks, kai jų rytukas pasikraus ir pagaliau užsičiaups, nes per daug pasikėlę pasidarė....
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 18:54
nu joooooooooo............ cia tai ziauriai :D :D :D nesitikejau tokio apgailetino zingsnio..... kiek kartu mus pacius istrauke teiseju sprendimai??? bet mes didziuojames ir teigiam, kad viskas buvo gerai :D :D kad pergale buvo pelnyta......
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 18:45
Beje, kaip LKF teisėjauja 2 kauniečiai, kurie jau gyliai sunėrę Buratinui yra, tai viskas čia zajabys? O kai Vilniečiai teisėjavo ir teisėjavo objektyviai tai jau kriokti pradėjo. Nebūtų teisėjų Buratino kišenėje, nebūtų ir pergalių net LKL ir liktumėt ~5 LKL. ;)
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 18:43
Blet ištempė tą "Žalgirį" prieš Prienus LKF pusfinalyje, tada nusodino "Lietuvos Rytą", o dabar šika į batą, kad nesugebėdami pasipriešinti net "Perlui" jiems teisėjai neobjektyvūs. Apgailėtina... Aiškiai pamatėm koks tas "Žalgiris" yra be kaunietukų teisėjų - 0-6 Eurolygoje (tą su Pociaus tritaškiu ištemptą pergalę negalima vadinti pergale, nes jei ne buki teisėjai nebūtų ir tos pergalės...)
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 18:39
Teftel

čia dar labiau apsijuokė su tuo kreipimusi! verkia kaip mažvaikiai. Gal geriau pripažinkit,kad pusė komandos net neatitinka LKL lygio? apgailėtini!

Sitas tj moliugas visiskas:D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 18:39
FIBA kategorija turi septyni(7) musu salies arbitrai,is ju du teisejavo siose rungtynese,tai Vecerskis ir Bielinis.Nieko ten tokio nebuvo,tik bandoma pusti buratino burbula ir tiek.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 18:37
ko gero pats durniausias budas nusimest pralaimejimus apeliuojant i teisejus...nu bet taip jau yra,reikia pirmiausia pona romanova nuversti o tada gera taktika,puse komandos lauk va tada jau kazka galima galvoti,beto aco reikejo palikti:)
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 17:43
Teftel

čia dar labiau apsijuokė su tuo kreipimusi! verkia kaip mažvaikiai. Gal geriau pripažinkit,kad pusė komandos net neatitinka LKL lygio? apgailėtini!

Tu tikras teftel. Pagailek pinigu, kurios tau duoda tevai, susimoketi uz telefona ir nerasinek cia kvailysciu.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 17:32
OJ MILTANOSIAI EIKIT PAMOKU RUOST NEKLIEDEJE. ..
Įvertinimas:
-7
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 16:25
GameIsivaizduojat, kiek kainuotu trauma kokio zalgiriecio ir sakysim kokio Perlo zaidejo??? Zinant, kieno Perlas yra komanda, Galima drasiai sakyt, kad LR butu tikrai nieko pries gana pigiai sutraumuot brangius ir gerus krepsininkus.. ir kas ta galetu paneigt???


Siti kliedesiai kazkur labai jau girdeti, ar tik ne vienas veikejas , su auksiniu rakteliu, panasiai sapaliojo?
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 15:56
specialistas
teisejavimo lygis lietuvoje dabar yra superneigiamas kokia bebutu lyga ar tai nkl ar lkl pasikele super dievaiciai jie gali taip rezultata padaryti kaip nori kartais duoda nesportine baigiantis rungtynem ir tuo viskas pasakyta o kad nevaldo situacijos tai labai daznai kuri komanda naglesne ta ir laimi o ka bekalbeti apie traumas jos ir buna del siurkstaus zaidimo teisejai klysta kaip ir visi bet jie savo KLAIDU kazkodel nepripazysta.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 15:46
Tu tai vapse glusas, tai kam isvis tada taisykles??? Jei specialiai zaidzia taip, kad sutraumuot priesininka, o teisejai dar ta toleruoja, tai zinoma, kad pikta.. tada nori nenori pradedi galvot, kas ten per teisejai, o dar kai suzinai, kad visi 3 vilnieciai, tai krc.. galiu pasakyt tik tiek, kad cia nieks neverkia, mes ar taip ar taip laimejot, valio, tik noriu pasakyt viena, kad krepsinis ne regbis ir jei vilnieciai nemokat zaist krepsinio, tai zaiskit regbi! Pakeda sobaki!
TeftelGame,tu esi visiškas kvailys! jo jei taip bijo traumas gaut,tai ko eina į aikštelę? nu visiškas durnius esi,to jau tikrai nieks negali paneigt--parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
-6
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 15:43
Mandarinas
Įdomu kiek braunas baudos gautų už spjaudymasi vidurį aikštelės kokioj NBA? Kodėl LKL jo nenubaudžia?

--
parašyta iš mobiliesiems telefonams pritaikytos svetainės versijos m.basketnews.lt
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 15:36
Zalgiriečiams
Taip reikia gyntis per kiekviena treniruotę, per kiekvienas varžybas tada ir eurolygoje bus lengviau. Kaip sako sunku pratybose, lengva mūšyje ir nėra ko verkti. Pasišiko Žalgiriukas su šiuo pareiškimu oi pasišiko. Tikiuosi kad buratino nurodymu tai padaryta.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-03 15:32
Zalgiris verkia del teiseju? gal norit pamatyt 10 paskutiniu LKL finalu irasuys ble? kas cia per absurdizmas darosi, kas straipsni rase? Viskas turi savo ribas, ir cia riba yra perzengta. Toks manipuliavimas zemo intelekto kaimietisko mentaliteto fanais yra netoleruotinas. Poto ir gimsta visokios paranoidines istorijos, kad Vainauskas visus papirkineja.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 106

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas