Šeštadienį (01.14) Baltijos krepšinio lygoje (SEB BBL) buvo sužaisti keturi susitikimai, per kuriuos pergales pasiekė aukštesnes vietas turnyrinėje pirmenybių lentelėje užimančios komandos.

Rygos „Barons/LU“ – Panevėžio „Panevėžys“ 84:51 (20:11, 20:17, 20:10, 24:13).

Triuškinamą dvyliktąjį pralaimėjimą išvykoje patyrė „Panevėžio“ ekipa. Nuo mačo pradžios į priekį išsiveržęs Latvijos klubas sutriuškino panevėžiečius 33 taškų skirtumu ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 56:66 per pirmojo rato rungtynes.

Panevėžio komandoje debiutavo į peržiūrą atvykęs graikas Savvas Manousos. Jis per 5 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškio), atkovojo 1 kamuolį ir 2 kartus prasižengė bei 1 sykį suklydo.

Michailas Anisimovas „Barons/LU“ ekipai per 24 minutes surinko 17 taškų (7/10 dvitaškių, 3/9 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, išprovokavo 6 pražangas, tačiau po 4 sykius suklydo ir prasižengė.

Giedrius Gustas nugalėtojams per 32 minutes įmetė 14 taškų (5/7 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, tačiau pats 3 sykius pažeidė taisykles ir 2 kartus suklydo.

„Barons/LU“: Michailas Anisimovas 17, Giedrius Gustas 14, Ainaras Bagatskis 13, Salvis Metra 13 ... Stephenas Richas 8 (13 atk. kam.).

„Panevėžiui“: Tomas Gaidamavičius 14, Giedrius Jankauskas 11, Paulius Staškūnas 9.

Kauno „Žalgiris“ – Gulbenės „Bumerangs“ 102:50 (26:7, 30:13, 19:19, 27:11).

Aštuonioliktąją pergalę iškovoję kauniečiai išliko absoliučiais lygos lyderiais. Jau po pirmojo ketvirčio žalgiriečiai pirmavo triuškinti varžovus, o mačui baigiantis skirtumas tarp komandų tapo nepadoriu.

Per šias rungtynes Kauno ekipoje jau nerungtyniavo penktadienį (01.13) iš komandos atleistas amerikietis Edas Cota.

„Žalgiriui“: Simonas Serapinas 26, Darjušas Lavrinovičius 17 (15 atk. kam.), Tanoka Beardas 16 (8 atk. kam.), Jonas Mačiulis 11 (12 atk. kam., 9 išpr. praž.), Reggie Freemanas 10, Vidas Ginevičius 9 (8 rez. perd.).

„Bumerangs": Ingus Bankevicas 15.

Liepojos „Livu alus" – Vilniaus „Sakalai" 80:86 (20:23, 15:23, 17:19, 28:21).

Devintąją pergalę pasiekė „Sakalų“ krepšininkai, išvykoje įveikę „lietuviškiausią“ Latvijos komandą „Livu alus“. Po trijų kėlinukų vilniečiai buvo įgiję 13 taškų persvarą, tačiau baigiantis mačui latviams pavyko priartėti. Vis dėlto „Sakalai“ išlaikė pranašumą ir šventė pergalę.

Valdas Dabkus pralaimėjusiems per 37 minutes pelnė 28 taškus (8/15 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 9/12 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas, blokavo 1 metimą, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau 1 kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Justinas Pavlavičius Latvijos klubui per 38 minutes įmetė 17 taškų (7/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių), po krepšiais sugriebė 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 2 pražangas, tačiau 4 sykius pažeidė taisykles.

Svajūnas Airošius „Livu alus“ ekipai per 12 minučių surinko 9 taškus (0/2 dvitaškių, 3/4 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, tačiau 1 kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Livu alus“ komandoje debiutavęs Tomas Venskūnas per 5 minutes pasižymėti nespėjo. Jis prametė abu dvitaškius ir po 1 kartą suklydo bei prasižengė.

Valdemaras Savostjanovas per 3 minutes taškų taip pat nepelnė. Lietuvis prarado 1 kamuolį.

„Livu alus": Valdas Dabkus 28, Justinas Pavlavičius 17 (10 atk. kam.).

„Sakalams“: Eligijus Redeckas 28, Justas Sinica 12, Martynas Gecevičius 11, Erikas Kučiauskas 10.

Tartu „Rock“ – Talino „Kalev/Cramo“ 67:79 (19:21, 13:25, 18:14, 17:19).

„Rock“: J.S.Nashas 21, Vallo Allingu 14, Asko Paade 13.

„Kalev/Cramo“: Howardas Frieras 17, Raitas Keerlesas 13 (atk. kam.), Gertas Dorbekas 12, Ardo Armpalu 11, Erikas Dorbekas 10.