Pergalingai NCAA žygiuoja Martyno Pociaus „Duke Blue Devils“ ekipa. Mike'o Krzyzewskio auklėtiniai 87:77 įveikė „Clemson Tigers“ ir iškovojo šešioliktą pergalę iš tiek pat galimų.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose, kaip įprasta, buvo J.J.Reddickas, surinkęs 34 taškus ir pataikęs 10 metimų iš 16. M.Pocius per 7 aikštėje praleistas minutes nė karto nemetė į krepšį, atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą prasižengė.

Dramatišką pergalę po trijų pratęsimų iškovojo tris lietuvius turinti „Hofstra Pride“ ekipa, 92:87 palaužusi „North-Carolina-Wilmington Seahawks“.

Aurimo Kiežos dvitaškis iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti 30 sekundžių išlygino rezultatą (70:70), o Arminas Urbutis padėjo paskutinį tašką šioje atkaklioje dvikovoje, kai trečiojo pratęsimo pabaigoje pataikė abu baudų metimus.

Iš viso A.Kieža aikštėje praleido net 51 minutę ir pelnė 13 taškų (4/7 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 2/6 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, kartą suklydo ir 3 kartus pažeidė taisykles.

A.Urbutis žaidė 29 minutes ir pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 3/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį ir kartą suklydo.

Trečiasis Hofstros lietuvis – pirmakursis Žygis Šeštokas per 5 minutes nepelnė nė taško (0/1 dvitaškio), po kartą suklydo ir prasižengė.

Arvydas Eitutavičius buvo rezultatyviausias savo komandoje, o jo „American Eagles“ 74:66 įveikė „Colgate Raiders“. Trečiakursis klaipėdietis dvikovą pradėjo nuo atsarginių žaidėjų suolo ir per 33 minutes pelnė 20 taškų (3/5 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 5/6 baudų), perėmė 3 kamuolius, po kartą atkovojo kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą bei prarado 2 kamuolius.

Kiti du American universiteto lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete. Paulius Joneliūnas per 23 minutes pelnė 12 taškų (3/4 dvitaškių, 6/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius, kartą suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Linas Lekavičius ant parketo praleido 17 minučių ir taškų nepelnė (0/1 tritaškio, 0/2 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė.

Vova Severovas atliko „dvigubą dublį“, tačiau jo „Oakland Golden Grizzlies“ 91:93 nusileido UMKC Cangaroos“. Puolėjas iš Vilniaus per 30 minučių pelnė 18 taškų (5/7 dvitaškių, 8/10 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Tuo tarpu Pauliui Morkeliūnui iki „dvigubo dublio“ pritrūko tik vieno atkovoto kamuolio. Jo „Long Island Blackbirds“ 66:70 nusileido „Robert Morris Colonials“, o puolėjas per 23 minutes pelnė 10 taškų (5/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 9 kamuolius, 2 kartus suklydo ir 5 kartus prasižengė.

Tryliktą pergalę septynioliktose rungtynėse šventė „Old Dominion Monarchs“ krepšininkai, namie 78:75 įveikę „Virginia Commonwealth Rams“. Nugalėtojams atstovaujantis Valdas Vosylius per 20 minučių pelnė 10 taškų (2/5 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 6/8 baudų), atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Skaudžią neskmę patyrė Antano Kavaliausko „Texas A&M Aggies“ ekipa, 44:45 nusileidusi „Oklahoma Sooners“ ekipai. Pastarosios pergalę lėmė taiklus tritaškis iki rungtynių pabaigos likus 6 sekundėms. A.Kavaliauskas aikštėje praleido 22 minutes ir pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių), atkovojo 4 kamuolius, blokavo metimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

„Lietuviškų“ komandų dvikovoje triumfavo Pauliaus Packevičiaus „Rice Owls“, 60:57 įveikusi Vytauto Tatarūno „Tulane Green Wave“. P.Packevičius per 8 minutes pelnė 1 tašką (1/2 baudų) ir atkovojo kamuolį, o V.Tatarūnas per 18 minučių surinko 5 taškus (2/8 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 1/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir perėmė kamuolį.

Aštuntą pergalę šventė „St. John's Red Storm“, 68:49 įveikę „South Florida Bulls“. Nugalėtojams atstovaujantis Tomas Jasiulionis per 9 minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių) ir blokavo metimą.

Dešimtą pergalę iš 16 galimų iškovojo „Austin Peay“, 63:56 nugalėję „Southern Missouri State Redhawks“. Nugalėtojams atstovaujantis Tomas Janušauskas per 9 minutes pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškių), atkovojo 3 kamuolius, po kartą suklydo ir prasižengė.

Prieš vieną stipriausių NCAA komandų neatsilaikė Donato Račkausko „Southern Methodist Mustangs“, 53:73 turėję pripažinti „Memphis Tigers“ pranašumą. Lietuvis per 9 minutes pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių), atkovojo 2 ir prarado 3 kamuolius.

Dešimtą kartą per 15 dvikovų suklupo Laimono Kisieliaus „William & Mary Tribe“ ekipa, 70:79 turėjusi pripažinti „Georgia State Panthers“ pranašumą. Lietuvis rungtyniavo 10 minučių ir prametė vienintelį mestą tritaškį, atkovojo kamuolį, du kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Dešimtą nesėkmę patyrė Vytauto Valiulio „The Citadel Bulldogs“, 65:77 nusileidę „Charleston Cougars“. Lietuvis per 9 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškio), atkovojo kamuolį ir kartą suklydo.

Suinkią pergalę šventė Giedriaus Knyšo „Charleston Southern Buccaneers“, 70:68 nugalėję North Carolina-Asheville Bulldogs“. Lietuvis per 5 minutes nepasižymėjo.