Vienintelėse trečiadienį vykusiose ULEB Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse pergalę iškovojo Atėnų "Panathinaikos" klubas. Pirmajame mače savo aikštėje žaidę graikai po pratęsimo 102:96 (21:21, 25:25, 18:17, 24:25, 14:8) palaužė Stambulo "Efes Pilsen" komandą.

Ši dvikova buvo pati įnirtingiausia iš pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių. Iki paskutinės minutės nugalėtojas nebuvo aiškus.

Tris kėlinius kova vyko taškas į tašką. Per 30 minučių pirmaujanti ekipa keitėsi net 17 kartų, o didžiausias taškų skirtumas siekė 5 taškus.

Tačiau per paskutinįjį kėlinį pirmavo tik "Panathinaikos" ekipa. Nors 37 minutę "Efes Pilsen" buvo priartėjęs iki 71:73, Vlado Ščepanovičiaus tritaškis ir du Konstantino Tsartsario taškai leido graikams įgyti 7 taškų pranašumą - 78:71.

Paskutinę mačo minutę "Efes Pilsen" spurtavo 7:1. Visus taškus turkų klubui pelnė amerikietis Willie Solomonas, sumažinęs deficitą iki 2 taškų - 71:73.

Rungtynių pabaigoje prasidėjo baudos metimų serijos. Dar po dviejų W.Solomono taškų "Efes Pilsen" priartėjo 85:86. Į tai dviem baudos metimais atsakęs Jaka Lakovičius netrukus prasižengė, neleisdamas turkams vienos atakos metu pelnyti trijų taškų.

Tačiau laiko pražangų karui nebeliko. Pirmąją baudą pataikęs W.Solomonas prametė antrąją. Pats atkovojęs kamuolį jis prametė iš po krepšio, tačiau Henry Domercanto pakartotas metimas išplėšė pratęsimą.

Likus kiek daugiau nei minutei iki pratęsimo pabaigos "Efes Pilsen" deficitas siekė tašką - 94:95. Tačiau keturios taiklios V.Ščepanovičiaus baudos bei du Ibrahimo Kutluay taškai padidino "Panathinaikos" pranašumą iki 7 taškų (101:94) ir įtvirtino pergalę.

"Panathinaikos": Jaka Lakovičius 26 taškai (11/17 baudos metimų, 13 išprovokuotų pražangų), Vlado Ščepanovičius 19 (9/12 baudos metimų), Mike'as Batiste'as 17, ibrahimas Kutluay 14.

"Efes Pilsen": Henry Domercantas 29 (11/12 baudos metimų, 7 atkovoti kamuoliai), Willie Solomonas 25 (9/12 baudos metimų, 11 išpr. praž.), Goranas Nikoličius 12, Enderis Arslanas 10.

Abi ekipos metė įspūdingą skaičių baudos metimų. "Panathinaikos" žaidėjai prie linijos stojo 57 kartus (pelnė 41 tašką, 72%), o "Efes Pilsen" metė 41 baudos metimą (pataikė 33, 80%).

Antrosios šios poros ketvirtfinalio rungtynės vyks balandžio 8 dieną (penktadienį) Stambule.

2005-04-07 11:20
Nors vienas normalus ketvirtfinalis kiti taj nesamone,kur matyta kad laimetu ant 39tsk
2005-04-07 11:17