Sėkmingai Italijos čempionato 16-ojo turo rungtynės susiklostė dviem klubams, kuriuose žaidžia lietuviai. Sekmadienį (01.15) pergales iškovojo Trevizo „Benetton“ ir Sienos „Montepaschi“ komandos.

„Benetton“, kuri kitas Eurolygos rungtynes žais su Kauno „Žalgiriu“, namie 87:80 (15:24, 28:21, 22:15, 22:20) įveikė Udinės „Snaidero“.

Nuo rungtynių pradžios į priekį pabėgo „Snaidero“, kuri įpusėjus antrajam kėliniui turėjo 12 taškų pranašumą (34:22). Tačiau tuomet šeimininkai pelnė 10 taškų be atsako ir priartėjo iki 32:34. Trečiajame kėlinyje atsilikdama 43:50, Trevizo komanda laimėjo atkarpą 17:3, išsiveržė į priekį 60:53 ir išlaikė persvarą iki mačo pabaigos.

Aikštėje 38 minutes praleidęs Ramūnas Šiškauskas prie „Benetton“ pergalės prisidėjo 9 taškais (3/8 dvitaškių, 1/4 tritaškių). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet 2 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„Benetton“: Urošas Slokaras 20 taškų, Andrea Bargnani 19 (9 atk. kam.), Drew Nicholasas 14 (7 rez. perd.), Marco Mordente 12 (7 rez. perd.).

„Snaidero“: Jerome'as Allenas 18, Kyle'as Hillas 16, Christianas Di Giuliomaria 12, Glennas Sekunda 11, Michele Mianas 10.

Per 16 rungtynių 13 kartų laimėjęs „Benetton“ lieka absoliučiu Italijos čempionato lyderiu. „Snaidero“ krepšininkai žengia aštunti.

•

Pergalę po atkaklios kovos šventė Sienos „Montepaschi“. Dviejų lietuvių ekipa išvykoje 79:76 (18:17, 13:20, 20:20, 28:19) palaužė Rozeto „Basket“.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Montepaschi“ spurtavo 14:2, o daugiausiai prie to prisidėjo 8 taškus pelnęs Vladimeras Boisa. Sienos klubas išsiveržė į priekį 65:61, o per paskutines mačo minutes 9 Rimanto Kaukėno pelnyti taškai leido MdP švęsti pergalę.

R.Kaukėnas sužaidė vienas rezultatyviausių rungtynių šį sezoną. Per 29 minutes jis pelnė 27 taškus (5/10 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 8/8 baudų). Gynėjas atkovojo 1 kamuolį, bet 2 sykius jį prarado ir 4 kartus prasižengė.

Mindaugas Žukauskas aikštėje nepasirodė.

„Basket“: Jackas Martinezas 19 (9 atk. kam.), Jasonas Capelas 16, Luisas Floresas 13, Matteo Malaventura 11.

„Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas 27, Vladimeras Boisa 12, Shaunas Stonerookas (11 atk. kam.) ir Andrea Pecile po 11, Jamelis Thomasas po 10.

Sienos klubas po 16 susitikimų turi 12 pergalių, o su tokiu rezultatu dalijasi 2-4 vietomis. Tuo tarpu Rozeto komanda dalijasi 15-16 vietomis tarp 18 komandų.