Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Penkioliktąją pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburko ČEZ ekipa, kurioje rungtyniauja Gintaras Einikis. Ji  savo aikštelėje 97:89 nugalėjo Prostejovo „Prostejov“ krepšininkus.

G.Einikis nugalėtojams per 28 minutes pelnė 6 taškus (3/7 dvitaškių, 0/3 tritaškių), atkovojo 4 kamuolius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

ČEZ ekipa turinti penkiolika pergalių ir vos vieną pralaimėjimą ir toliau išlieka vienvalde lygos lydere.

Estija

Šeštąją pergalę Estijoje iškovojo du lietuvius turinti Rakverės „Rakvere“ ekipa. Ji išvykoje 101:62 sutriuškino absoliučius lygos autsaiderius Talino „Audentes“ krepšininkus.

Saulius Raziulis nugalėtojams per 27 minutes pelnė 17 taškų (3/3 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 5/6 baudų)ir atkovojo vieną kamuolį.

Saulius Dumbliauskas per 23 minutes surinko 12 taškų (4/7 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 1/2 baudų) ir atkovojo 9 kamuolius.

Portugalija

Šeštąjį pralaimėjimą tryliktajame Portugalijos pirmenybių ture patyrė Funšalio CAB komanda. Ji savo aikštelėje, po pratęsimo 112:115 (22:31, 22:17, 25:26, 31:26, 12:15) pralaimėjo Lisabonos „Benfica“ krepšininkams.

Arvydas Straupis pralaimėjusiems per 19 minučių pelnė 7 taškus (0/2 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 4/5 baudų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus prasižengė.

Prancūzijos trečioji lyga

Devintąją pergalę aštuonioliktajame trečioje Prancūzijos krepšinio lygoje iškovojo Chalanso „Vandee“ ekipa. Ji išvykoje 89:83 (18:27, 19:12, 23:18, 29:26) palaužė Urkuito „Denek Bat“ krepšininkus.

Darius Čiūta nugalėtojams per 28 minutes pelnė 7 taškus (1/3 dvitaškių, 1/6 tritaškių, 2/2 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Vandee“ ekipa turinti devynias pergales ir tiek pat pralaimėjimų žengia devintoje turnyrinės lentelės vietoje.

Slovakija

Devintąją pergalę penkioliktajame Slovakijos pirmenybių ture iškovojo Dariaus Dimavičiaus Nitros „Casta“ ekipa. Ji savo aikštelėje 100:90 (17:29, 36:24, 19:16, 28:21) nugalėjo Komarno „Rieker“ krepšininkus.

D.Dimavičius nugalėtojams per 40 minučių pelnė 18 taškų (6/10 dvitaškių, 6/7 baudų), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Casta“ klubas turintis devynias pergales ir šešis pralaimėjimus užima trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Švedija

Šeštąją pergalę Švedijoje iškovojo Stokholmo „Human Rights“ ekipa su dviem lietuviais. Ji savo aikštelėje 100:68 (18:16, 31:11, 18:15, 33:26) sutriuškino Ockelbo BBK komandą.

Vilius Šumskis nugalėtojams per 9 minutes pelnė 7 taškus (3/4 dvitaškių, 1/1 baudos), atkovojo vieną ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Regimantas Ostreika per 14 minučių surinko 8 taškus (3/4 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius bei 4 kartus prasižengė.

„Human Rights“ turinti šešias pergales ir keturiolika nesėkmių turnyrinėje lentelėje žengia priešpaskutinėje – dešimtoje vietoje.

Vokietijos antroji Bundeslyga

Devintąjį pralaimėjimą antroje Vokietijos Bundeslygoje patyrė tris lietuvius turinti Kukshafeno „BasCats“ ekipa. Ji išvykoje 89:93 (20:19, 26:26, 26:20, 17:28) nusileido Abteilungo „Schalke“ krepšininkams.

Benas Matkevičius pralaimėjusiems per 35 minutes pelnė 15 taškų (5/8 tritaškių), atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Marius Žemaitis per 40 minučių surinko 20 taškų (6/10 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/6 baudų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tačiau kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Audrius Maneikis per 16 minučių įmetė 6 taškus (1/3 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo vieną kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

„BasCats“ ekipa turinti šešias pergales ir devynis pralaimėjimus užima vienuoliktąją turnyrinės lentelės vietą.

Tu lietuviu prisibaste po visur... O kai pas save reik zaist, tai ner kam... Aisku, kad viska lemiai pingu kiekis...
2006-01-16
kur Čiuta nusirito.Nevėžį visai neblogai atrodė o dabar trečoj lygoj 7 taškai truksta žodžiu.