Sėkla: Prekyba bilietais vyko skaidriai

2011-03-17 10:28
Rokas Buračas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Garsiausias Lietuvos rinktinės sirgalius mano, kad korupcijos platinant Europos čempionato bilietus buvo išvengta
Garsiausias Lietuvos rinktinės sirgalius mano, kad korupcijos platinant Europos čempionato bilietus buvo išvengta
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Bene garsiausias Lietuvos rinktinės gerbėjas Tomas Balaišis-Sėkla nė kiek nenustebo kilus ažiotažui dėl bilietų į nacionalinės komandos rungtynes Europos čempionate. Nuo 2003 metų Lietuvos rinktinę visose varžybose palaikantis sirgalius tvirtina, kad įsigyti bilietus į rungtynes pavyko tiems, kurie labiausiai to norėjo ir tiems, kuriems pasisekė. 

„Labai daug kas tikėjosi ir norėjo patekti į čempionato rungtynes, tačiau reikia suprasti, kad arenos ne guminės. Į grupės varžybas Panevėžyje norėjo patekti du ar trys šimtai tūkstančių žmonių, o salėje penki tūkstančiai vietų. Tokia realybė – visi patekti negali, todėl nepatenkintų bus bet kokiu atveju“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino Sėkla. 

Daugelį čempionatų savo akimis matęs Lietuvos rinktinės gerbėjas mano, kad bilietų prekyba vyko pakankamai skaidriai. Sėkla prisipažino per pažintis bandęs gauti papildomų bilietų į pirmenybių rungtynes, tačiau sulaukęs neigiamo atsakymo. 

Rinktinės gerbėjas „BasketNews.lt“ skaitytojams paaiškino, kodėl jo suburta sirgalių grupė bilietus į Lietuvos rinktinės rungtynes įsigijo anksčiau nei kiti, palygino bilietų kainas Lietuvoje bei ankstesniuose čempionatuose ir tikino, kad pats nebūtų rengęs „Eurobasket 2011 Fan Club“ akcijos. 

– Bilietų į Europos čempionato Lietuvos rinktinės rungtynes negavę krepšinio sirgaliai piktinasi, kad jūsų suburta gerbėjų grupė turėjo galimybę bilietus nusipirkti dar prieš prasidedant prekybai. Kaip ir kodėl juos gavote? – „BasketNews.lt“ paklausė Sėklos.
– Tokią galimybę su Lietuvos krepšinio federacija (LKF) buvome aptarę dar prieš pasaulio čempionatą Turkijoje. Nelabai suprantu, kodėl yra piktinamasi. Parodėme iniciatyvą ir gavome pirmumo teisę. Manau, kad tie žmonės, kurie su rinktine į užsienį važinėja jau nuo Europos čempionatų Švedijoje ar Turkijoje, turi teisę gauti bilietus į pirmenybes Lietuvoje. Ar didesnę teisę turi tas, kuris rungtynes žiūri per televizorių ir nėra nė karto išvažiavęs į užsienį? Kuris jų yra didesnis gerbėjas?

– Jaučiatės morališkai nusipelnę tų bilietų labiau už kitus?
– Savęs vertinti labai nemėgstu. Niekada neaukštinu ir savo žmonių, bet galima paprastai palyginti. Jeigu žmonės yra važiavę bent į kelis čempionatus, jie gauti tuos bilietus yra vertesni už kitus. Jeigu tie žmonės išleido dešimtis tūkstančių litų palaikydami rinktinę užsienyje, kur jau kur, bet Lietuvoje jie turi teisę pamatyti rungtynes. Džiaugiuosi, kad šiuos argumentus čempionato organizacinis komitetas tinkamai įvertino ir mes sutarėme dėl 166 pigiausių abonementų įsigijimo. Už kiekvieną jų sumokėjome 1666 litus, tik pavyko išsiderėti, kad mūsų vietos bus po krepšiu. Vykdami į čempionatus užsienyje mes visada perkame pigiausius ketvirtos zonos bilietus ir bandome užimti vietas po krepšiu. Šįkart to daryti nereikės, nes legaliai sedėsime savo vietose. Tiek bilietų visiems užsienyje rinktinę palaikantiems gerbėjams neužteko, todėl sulaukėme pasiūlymo įsigyti dar 200 bilietų, tačiau per 24 valandas spėjome rezervuoti tik 63. Likę buvo grąžinti į prekybą. 

– Kaip galima įstoti į jūsų sirgalių grupę? Kalbama, kad ji labai uždara ir paprastas krepšinio gerbėjas į ją patekti neturi jokių galimybių. 
– Ji tikrai nėra uždara. Mes su rinktine važinėjame jau daugelį metų ir įsileidžiame visus normalius žmones, neturinčius agresijos, kvailo pykčio bei noro kažką įrodyti ne sportiniu būdu. Visus geros valios žmones, palaikančius Lietuvos rinktinę, kviečiame prie mūsų prisijungti. Nesame įkūrę jokios oficialios organizacijos, nes tai prislopina dalį šarmo. Be to, įmonės bei buhalterijos išlaikymas pabrangintų keliones. Mums to nereikia, todėl viską organizuojame visuomeniniais pagrindais. Tegul iš to uždirba kelionių agentūros. O mūsų pašaukimas yra sirgti už Lietuvos rinktinę kuo mažiausiomis sanaudomis. Tai nereiškia, kad sirgti už rinktinę važiuojame kaip galima pigiau – renkamės paprastus viešbučius su dušu ir lova, kuriuose nebūtų žiurkių ir tarakonų. O jaunimas, kuris tik pradeda savo gyvenimo kelią ir neturi atliekamų pinigų visada randa būdų, kaip į čempionatą nuvykti pigiau. 

– Kiek kainuoja palaikyti rinktinę užsienyje?
– Šis čempionatas man bus jau devintas. Nuo 2003 metų Europos pirmenybių Švedijoje nepraleidau nė vienų rinktinės varžybų. Išlaidos labai skiriasi. Pamatyti visą čempionatą Serbijoje arba Lenkijoje kainavo apie tris tūkstančius litų, o nuvykti į Japoniją arba Kiniją atsiėjo 10-12 tūkst. litų. 

– Ar jūsų nuomone prekyba Europos čempionato bilietais buvo skaidri?
– Manau, kad ji buvo skaidri, kiek tai buvo įmanoma. Visus tuos žmones pažįstu kaip atsakingus ir sažiningus. Neturiu nė vieno įtarimo šešėlio nuo Mindaugo Balčiūno ir Mindaugo Špoko iki Dovilės Lukavičiūtės, kuri „Tiketoje“ dirba pardavimų vadove. Ji kartu su mumis jau ne vienus metus važinėja į užsienyje vykstančius čempionatus. Galiu atvirai pasakyti, kad jau pasibaigus mums skirtoms bilietų kvotoms prašiau, kad Dovilė mano giminėms padėtų gauti keletą bilietų į rungtynes, tačiau ji tiesiai šviesiai pasakė: Sėkla, negaliu nė vieno bilieto. Negavau nė vieno papildomo bilieto nei savo pusbroliui, nei žmonos tėvui. Manau, kad tai viską pasako apie bilietų prekybos skaidrumą. Kilęs ažiotažas nestebina. Tuo gyvenome jau Turkijoje ir matėme, kad taip atsitiks. Buvau įsitikinęs, kad iki oficialios prekybos pradžios bilietų liks labai nedaug. 

– Krepšinio federacija tvirtina, kad bilietai yra pigiausi per visą Europos čempionatų istoriją. Kiek jūs mokėdavote anksčiau?
– Iš savo patirties galiu pasakyti, kiek mokėjome už bilietus į kitus čempionatus, tačiau jų lyginti negalima dėl skirtingos organizatorių kainodaros ir įvairių akcijų. Šie bilietai yra žymiai pigesni nei Ispanijoje. 2007 metų Europos čempionate už pigiausią abonementą su vietomis arenų palubėse mokėjome 3200 litų. Pekino olimpinėse žaidynėse bilietai buvo labai pigūs, tačiau jų gauti į atkrintamąsias varžybas buvo neįmanoma. Perkant iš perpardavinėtojų jie buvo labai brangūs. Švedijoje rinktinė žaidė tik šešis mačus, tačiau vieno bilieto kaina buvo brangesnė, negu dabar. Labai pigūs bilietai buvo 2005 metų Europos čempionate Serbijoje, kur abonementas kainavo tik 350 litų, tačiau reikia nepamiršti, kad žaidėme tik šešerias rungtynes. Mes tikėjomės, kad bilietai į rungtynes Lietuvoje bus kiek pigesni, tačiau neabejoju, kad visus juos būtų išpirkę net dvigubai didesnėmis kainomis. Įsivaizduokite, kas būtų, jeigu „Metalica“ atvažiuotų koncertuoti į klubą, kuriame telpa 200 žmonių. 

– Kaip vertinate „Tiketos“ surengtą sirgalių klubo akciją?
– Jau yra pareiškimų, kad pinigai tiems žmonėms bus grąžinti. Manau, kad tai garbingas sprendimas. Aš tokios akcijos nebūčiau rengęs. Bet kilęs skandalas yra labai gera čempionato reklama. Galbūt tai buvo kruopščiai suplanuota reklaminė akcija, o ją surengę marketingo specialistai tik džiaugiasi kilusiu šurmuliu.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 5 6 7 8  »
2011-03-19 09:28
Juk cia lietuva. Vos ne kiekvienas nuo eilinio iki auksciausios valdzios ziuri kaip ka apeit, prastumt, pavogt ir t.t.. Sekla jau matos net nebezino ka tas zodis skaidriai reiskia. Pats pasake, kad bilietai buvo gaunami pries pardavima ir jam cia skaidziai vadinasi. Na bet px jis su draugeliais gal ir turejo gaut, bet taip iseina kad ir daugiau tu bilietu prastumta buvo tiems kuriem tai prestizas, o palaikymo nebus is ju.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-19 08:42
girtuokliai
Girtuokliu banda ne kas kita, ta seklos sutve. Vienas siemense tiek prigere, kad su visu bugnu nuo laiptu nusiverte. Vos beatgaivimo gydytojai. Norejo nufotkint fotografas ta incidenta, tai visi pradejo rekt ant jo ir nuvijo. Chronsiu banda
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 19:23
toyota
valdo_original tu lopas galvok ka sneki,uztarejes atsirado,as sekla zinau dahuja metu ir zinau kas jis per do lo...
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 19:00
TASS
Kazkaip nusivyliau, kazkaip lietuviskai viskas. Net neidomu skaityti, kai Sekla sapratauja, kas yra didesnis sirgalius, o kas mazesnis. O ar imanoma irodyti? As pvz, niekada niekur negalejau isvaziuoti, vien del tos priezasties, kad dirbu ir darbo specifika tokia, kad vsara ar rugsejo menesi pats darbymetis, bet kiekviena vakara Siemense iki uzkimimo staugiau, tai kaip cia gaunasi, kad esu loxelis is antros kategorijos.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 17:02
simas
kas norejo tas gavo bilietus.. Jmj atigaukit nieks neateis ir neduos tau bilietu..Reike ismokti siekti to ko nori jugi ne Sovietiniai laikai kad ateis ir duos tau kazka....Pvz kas nori tas randa darba kas lauke direktoriaus pareigu tie ir sedi ant sofkutes alu gere ir krapsto kiausus ir galvoja kad ateis burtininkas ir padarys ji milionierium... Toki zmogu kaip Sekla reike gerbti stengesi del bilietu ir gavo,o cia snargliai kazkokie susirinke kazka pisa prota.
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 12:21
Tomas
tu sekla lopas esi tau kaip vieta yra tai pagal tave skaidriai paziurek kiek sirgaliu ir drasiai pasakysiu didesniu ir geresniu sirgaliu nei tu nepateko i cempa nes yra varguoliiai..cia reikia saudyti tuos usuotus o tai kitiap cia nebus
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 11:33
tirli pirli
Valdo Originaliai nesamonei, tau gal is seklos bilietelis nubyrejo, kad cia taip ardaisi?
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 11:26
XANYGA
ČMO TU SEKLA PASKUTINIS!!!
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 11:01
valdo_originalne nu sorry bet jus kaimieciai, gavo sekla bilieta ir pakart visi pasiruose ji.


Manau kad dauguma liaudes pyksta ant jo ne del bilietu, o del to kad jis pasake kad su savo chebra yra geresnis Lietuvos rinkines fanas negu kiti "mirtingieji" Lietuvos zmones.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 10:44
toyotapinigu maisa turi tai ir vazineja,o dar bilietus po pigiaja gauna ir is anksto susitaria su federacija,noreciau tokiu pazinciu ir as tureti,taip nesazininga reikejo ir jiems eilese pastoveti ir bilietu negauti tada butumem paziureje kokuas bangas butu keles,cia pas mus butu kaip japonijoje cunamis buves


O is kur jis netures tu pazinciu jei 10metu rinktine uzsieniuose palaiko. Jis net rinktinej pazinciu turi
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 10:43
toyotapinigu maisa turi tai ir vazineja,o dar bilietus po pigiaja gauna ir is anksto susitaria su federacija,noreciau tokiu pazinciu ir as tureti,taip nesazininga reikejo ir jiems eilese pastoveti ir bilietu negauti tada butumem paziureje kokuas bangas butu keles,cia pas mus butu kaip japonijoje cunamis buves


tas tavo vadinamas pinigu maisas yra uzdirbamas. Taip, kad nemalk sudo, neverk, o eik dirbt ir pats pinigu turesi kelionem su rinktine.
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 10:42
ne nu sorry bet jus kaimieciai, gavo sekla bilieta ir pakart visi pasiruose ji.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 10:05
as irgi taip snekeciau jei kiseneje tureciau bilietus
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-18 10:00
asas
Gaidziukas tas SEKLA. Cia jis ir jo ta sutve supirko visus bilietus. Dabar perpardavines savo draugam , draugu draugam.... Del to ir sneka kad viskas skaidriai buvo....
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-17 23:57
patikimas saltinis
zinau, kad ejo tie bilietai i trasa tolko tak. iki oficialios prekybos pradzios, kai dar daug laiko buvo
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-17 23:38
Manau ir arkliui aišku, kad tokioj šaly kaip Lietuva visi nori uždirbt ir, kad skaidrumo čia tikrai nebuvo, šiek tiek nusivyliau Sėkla, visada sakydavo tiesiai šviesiai, o dabar pats gavo bilietus pa blatom ir tipo viskas švaru, negražu taip, pats gal bilietų ir nebūčiau pirkęs, bet kai kurių žmonių tikrai gaila, kai lieka už borto, o Lietuvoi šešėlis vis dar valdo...
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-17 23:01
pažvelkim tiesai į akis...
Tai kad sirgaliai skirstomi į nusipelnusius ir nenusipelnusius iš principo yra labai negeras dalykas. Čia yra ne koks klubas, čia yra Lietuvos rinktinė, visų Lietuvos žmonių komanda.
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-03-17 22:55
abis
tai kad seklos sutve gavo bilietus anksciau, tai jau yra neskaidru..reikejo ir jam stoveti eilej.visi lygus..ekspertas matai, kas geresnis sirgalius jis sprendzia...galejo bent jiems kainas uzketi bilietu-juk vip..
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-03-17 22:29
Citrina
2011-03-17 18:33Malachys11 (+0.34)

Citrina

Chebrite,tas visas važinėjimas į čempionatus yra kaifas.Ir,kad už tai reikalauja privilegijų yra nesąmonių nesamonė.Jie ir taip gauna krūvas įspudžiu,išsikrauna pailsi,pabendrauja su krepšininkais.Už ką privilegijos?

Bet tai jiems tu kelioniu nieks nenuperka, jie patys taupo tam kad galetu kazkur tai isvykt ir palaikyt rinktine

O tai kas tavo manymu už pramogas mokėti turi?
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-03-17 21:56
kodel sitam barzdonui ir jo sutvei skirta 200 bilietu??? pekine turkijoj ir kitur su juo vaziavo max 50, nu gerai 100 zmoniu...tai kodel kitiem atiduot halia bilietus?? svogeriu krastas.blyn
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6 7 8  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 142

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas