Baltijos krepšinio lygoje (BBL) šeštadienį (01.21) buvo žaidžiamos penkerios rungtynės. Vieno mačo rezultatas įrašytas ir į LKL turnyrinę lentelę. Pergales iškovojo visos penkios pirmaujančios BBL ekipos.

[image=5817 left „Lietuvos ryto“ ekipoje debiutavęs M.Bakeris savo ekipai padėjo iškovoti nesunkią pergalę]Maurice'as Bakeris debiutavo Vilniaus „Lietuvos ryto“ gretose, o Lietuvos klubas savo aikštėje 109:71 (26:19, 31:18, 30:19, 22:15) sutriuškino Liepojos „Livu alus“ krepšininkus.

Aikštėje M.Bakeris pasirodė pirmojo kėlinio pabaigoje, o aikštėje 25 minutes praleidęs amerikietis pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškių, 0/2 baudų). Įžaidėjas atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, bet 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Po Valdo Dabkaus dvitaškio „Livu alus“ prasidedant antrajam kėliniui sumažino skirtumą iki 2 taškų – 24:26. Tačiau tuomet atkarpą 10:2 laimėję vilniečiai padidino skirtumą iki 10 taškų – 36:26. Dar antrajame kėlinyje skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų ribos, o antroje mačo pusėje beliko sutvarkyti formalumus.

„Lietuvos rytas“: Simas Jasaitis 21 taškas (4/5 tritaškių), Haris Mujezinovičius ir Povilas Čiukinas po 15, Tomas Delininkaitis 13, Frederickas House'as 11, Matthew Nielsenas 10.

„Livu alus“: Valdas Dabkus 22, Justinas Pavlavičius 18 (7 atk. kam.), Vairis Pusaudzis 11, Dainis Obersatas 10... Valdemaras Savostjanovas 2, Svajūnas Airošius nežaidė.

Vilniaus klubo strategas Nevenas Spahija pailsėti leido komandos lyderiams Robertui Štelmaheriui bei Robertui Javtokui.

•

Dar vieną pergalę iškovojo Rygos „Barons“ krepšininkai. Jie namie 88:69 (18:15, 21:18, 27:14, 22:22) įveikė Klaipėdos „Neptūną“. Uostamiesčio ekipai nepavyksta pasiekti pirmosios pergalės išvykoje šį sezoną.

Du kėlinius klaipėdiečiai sėkmingai priešinosi latviams. Prasidėjus trečiajam kėliniui „Neptūnas“ priartėjo iki 35:39, tačiau tuomet „Barons“ pelnė 12 taškų be atsako ir atitrūko 51:35. Per latvių spurtą po 6 taškus surinko Martinas Kravčenka, įmetęs du tritaškius, ir lietuvis Michailas Anisimovas.

Visą ketvirtąjį kėlinį be vidurio puolėjo žaidę svečiai iš Lietuvos bandė vytis toli į priekį pabėgusius varžovus. Skirtumas buvo sumenkęs iki 14 taškų (60:74), tačiau tris tritaškius ketvirtajame kėlinyje pataikęs Ainaras Bagatskis palaidojo „Neptūno“ viltis švęsti pergalę.

„Barons“: Giedrius Gustas 26 (10/12 dvitaškių), Ainaras Bagatskis 18 (6/12 tritaškių), Michailas Anisimovas 16, Juris Andžejevskis 10.

„Neptūnas“: Gintautas Vileita 16, Jerome'as Colemanas 15 (5/14 metimų), Vaidotas Pečiukas 10 (4/19 metimų, 10 atk. kam.), Latece'as Williamsas 9.

„Neptūnas“ į Latviją išvyko be traumuotų Vitalijaus Stanevičiaus bei Irmanto Milišausko. Be to, dėl ligos komandai padėti negalėjo Vaidotas Pridotkas. Tuo tarpu „Barons“ lietuvis Žydrūnas Urbonas stebėjo rungtynes nuo suolelio su sportine apranga. Dėl traumos puolėjas nerungtyniauja nuo lapkričio vidurio.

•

Dar vieną pergalę BBL čempionate šventė „Šiauliai“. Jie namie 96:88 (25:13, 23:25, 26:29, 22:21) nugalėjo Tartu „Rock“ ir iškovojo 14-ąją pergalę. Šiauliečiai žengia ketvirtoje BBL pozicijoje.

Likus žaisti 6 minutes iki mačo pabaigos „Rock“ deficitas siekė 2 taškus (76:78), tačiau „Šiauliai“ pelnė 8 taškus be atsako, atitrūko 10 taškų skirtumu ir išsaugojo jį iki mačo pabaigos.

„Šiauliai“: Audrius Danusevičius 17, Tadas Klimavičius 14 (5/5 dvitaškių), Artūras Jomantas 13 (6 rez. perd.), Rolandas Vaičiūnas (8 atk. kam.) ir Augenijus Vaškys (10 atk. kam.) po 12, Darius Pakamanis 11.

„Rock“: Tanelis Teinas 24, J.S.Nashas 20, Asko Paade ir Vallo Allingu (8 atk. kam.) po 18.

•

Triuškinančią pergalę iškovojo trečioje vietoje žengiantis „Ventspils“. Latvijos čempionai išvykoje 112:79 (24:29, 28:18, 31:20, 29:12) nugalėjo absoliutų BBL autsaiderį Gulbenės „Bumerangs“ klubą.

Problemų „Ventspils“ turėjo per pirmąjį kėlinį, po kurio šeimininkai pirmavo 5 taškais. Tačiau antrąjį kėlinį Latvijos čempionai pradėjo pelnę 13 taškų be atsako, išsiveržė į priekį 37:29, o per likusį laiką tik didino pranašumą.

„Bumerangs“: Raimondas Garbanas 24 (10/10 baudų), Maris Baranovskis 17, Argis Kazakas 13, Ingus Bankevicas 8.

„Ventspils“: Raimondas Vaikulis 21, Marijonas Petravičius 18 (13 min., 6/7 dvitaškių, 6/8 baudų, 7 atk. kam., 2 blk.), Rasheedas Brokenboroughas 12, Janis Blumas 10 (9 rez. perd.), Martinas Skirmantas 9 (7 atk. kam.).

Bakeris kaip gynėjas baudas galėtų ir pataikyti..
2006-01-22
Blemba saunu, kad Liepojoje pagrindiniais smuikais griezia lietuviai. Ypac dziugu del Pavlaviciaus, maniau, kad jo karjerai padetas taskas, bet ne. Ir tai dziugina.
2006-01-21
Reikes paziuret vakare neptuno kartojima,o kas del bakerio,tai paliko visai nebloga ispudi..tikejausi bus prastesnis..neblogai aikste mato,nemeto nesamoniu..
2006-01-21
neptunas tikrai atrode beviltiskai. pazaide du kelinius ir viskas. ir isvis lietuvoj tik lietuviai treneriai turetu buti. ane??? ka tie amerikonai supranta apie lietuvos lyga???
2006-01-21
tai ko cia noret juk amerikieciu treneriu kurie suorganizuotu ar bent jau bandytu kazka panasaus padaryt i gynyba yra tik vienetai!
2006-01-21
su zona tai tikrai nesamone kazkokia. typo geriausia lygoje gynyba demonstruoja... nu taip, sustoja zona, o taip nemoka gintis, kad kampe bagatskis visada laisvas lieka... nu ir ka ar jam sunku laisvam pataikyti? aniptol.
dar patiko 4 kelinys, kai is viso be centro loshe. kas ten auksciausias buvo? peciukas? ar vileita? visi kiti trys gynejai... blemba nesuprantu as tokiu dalyku
2006-01-21
Visuomet palaikiau Neptuna, nes remesi jaunais Lietuvos zaidejais. Dabar, tai geda ziureti.
2006-01-21
Jo treneris tai nevykes pas neptuna, ziurejau 3-a kelini.
Barons draske ju zona visaip, o jie vistiek taip ginasi.
Matyt Murray mane kad jis yra labai kietas lietuvos krepsiniui, ir parodys kaip reikia zaist kasi - nusipirko 3 amerikonus levus ir mano kad kaip filmuose apie kasi bus, kai is sudo padaro super komanda...
2006-01-21
pries nebtuna ir zveris atrodyciau:)
2006-01-21
-1
Murray su neptunu turi dveju metu sutarti. Jeigu po sito sezono jis neatsistatydins ir nebus ismestas, tai komandos vadovu nesuprantu visai. Kur ta gynyba?? Kur trenerio protas? RInkevicius taip puikiai pradejo rungtynes, tai ne, reikejo pasodinti, antroje puseje, kai komanda i duobe puole treciam kelinyj, rinkevicius nezaide. O centre taip truko auksto zmogaus... Karoce, ne treneris o beda...