Kaune vykstantį Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketvertą atvykę palaikyti Rygos VEF fanai sužaidė draugiškas rungtynes su KKML „B“ lygoje rungtyniaujančia „Trubetting.com“ komanda. Jau tradicija tapusiose rungtynėse šįkart revanšą pasiekė latviai „Bottomline“ krepšininkai. Nuo pat rungtynių pradžios į priekį įsiveržę svečiai iš Latvijos neleido persverti rezultato šeimininkams ir šventė pergalę rezultatu 69:66 (20:16, 18:20, 19:16, 12:14).

Vienas šio draugiško susitikimo iniciatorių, „Trubetting.com“ ekipos aukštaūgis Gediminas Velička prieš rungtynes kalbėjo: „Šias draugiškas rungtynes, kaip ir pernai, planavome sužaisti po sezono, tačiau pasitaikė puiki proga susitikti anksčiau – šį savaitgalį Kaune vyksta BBL finalo ketvertas. Šiemet jų sudėtyje nematau komandos lyderio, kuris pernai metais į mūsų krepšį sumetė kone trisdešimt taškų. Tačiau matau yra pasistiprinę žaidėju, kiek panašiu visiems žinomą Latvijos krepšininką K. Kambalą“, - šypsosi žaidėjas. „Jų komanda, kaip ir mes, savo lygoje pateko į finalo ketvertą. Visgi, manau, šiandien tikrai apginsime „namų sienas“, – įtikino puikiai nusiteikęs žaidėjas.

Tuo tarpu „Bottomline“ krepšininkai nebuvo linkę taip lengvai nusileisti šeimininkams. Kol „Trubetting.com“ ekipą gelbėjo tritaškiai metimai, svečiai užtikrintai rinko dvitaškius ir laimėjo pirmąjį kėlinį 20:16. Iki ilgosios pertraukos šeimininkams nepavyko persverti rezultato savo naudai.

Ilgosios pertraukos metu pakalbintas Valdemaras Vainauskas neprarado optimizmo: „Varžovas nei kiek nenustebino – tiesiog mes jų neįvertinome. Tačiau rungtynių pabaigoje mūsų bus +15.“ Paklaustas, ar čia „koją pakišo“ šaltis salėje, žaidėjas nekreipė į tai dėmesio: „Šaltis nėra gerai, tačiau jis turbūt trukdo ir varžovams.“

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Likus žaisti šešioms minutėms „Bottomline“ buvo priekyje vienuolikos taškų skirtumu. Iki ketvirto kėlinio pabaigos šeimininkai pamažu tirpdė skirtumą. „Trubetting.com“ krepšininkai buvo priartėję iki minimumo, tačiau lemiamos atakos nebuvo tikslios. Lietuviams teko pripažinti latvių pranašumą.

„Bottomline“ žaidėjas Aigaras Saušas džiaugėsi pergale: „Buvo puikios rungtynės. Tikėjomės pasiekti revanšą, kadangi šiuo metu esame itin geros sportinės formos. Pernai atrodėme visiškai kitaip. Jau buvo prasidėjusi vasara, žaidėjai buvo praradę stovį. Tačiau šiuo metu varžovams buvo sunku mus palaužti. Ko tikimės iš BBL finalinio ketverto? Žinoma, norime, kad Rygos VEF žengtų kuo toliau. Visgi realiausia, jog žaisime mažajame finale prieš „Ventspils“ekipą. Čia jau favoritus laikome mūsų palaikomą Rygos VEF ekipą. Laukiame vasaros – Europos krepšinio čempionato Lietuvoje. Palaikysime savo šalį, galbūt atvyksime čia. Juk esame kaimynystėje.“

„Trubetting.com“ įžaidėjas Karolis Abramavičius: „Varžovas buvo įveikiamas, tačiau mes žaidėme per daug atsipalaidavę. Rungtynių pabaigoje buvome priartėję iki vieno taško, tačiau neišpildėm sumanymų. Galbūt buvo ir mano klaida, kuomet veržiausi po krepšiu. Manau, mums reikia pradėti anksčiau žaisti nei ketvirtajame kėlinyje. Nesakau, kad taip būna kiekvienose rungtynėse, tačiau dažniausiai mums pasiseka ketvirtasis kėlinys. Prieš Kauno kolegiją kartojosi toks scenarijus, prieš „Žalgirio fanus“...

Laukiu BBL finalo ketverto, gaila kad ten nedalyvauja mano palaikoma komanda – Prienų „Rūdupis“. Lieka sirgti už „Žalgirį.“

Gediminas Velička po rungtynių buvo ironiškas: „Na ką, prisišnekėjome. Neatsakingai žiūrėjome į šį susitikimą. Gaila, jie žaidė be lyderio, tačiau puikiai jį pavadavo puikiai rungtyniavęs trisdešimt antrasis numeris (L. Bojars). Komandos žaidimą vertinčiau tragiškai. Kaip bebūtų šventę padarėme latviams. Labai patenkinti jie. Jei dar vakare Rygos VEF palauš „Lietuvos Rytą“, savaitgalis jiems bus puikus. Šios draugiškos rungtynės buvo labai vertingos, nes rytoj pradėsime pusfinalio kovas. Buvo gera proga pasitreniruoti išvakarėse.“

„Bottomline“: M. Janvars 15 tšk., L. Bojars 13 tšk., A. Saušs ir U. Berzinš po 9 tšk.

„Trubetting.com“: K. Abramavičius 16 tšk., G. Velička 14 tšk.

2011-04-10 23:03