Balandžio 6 dieną LSKL Vaikinų pirmos grupės ketvirtfinalio varžybose netrūko įnirtingų kovų. Vis tik dvi Kauno studentų komandos (Technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų) jau pateko į pusfinalį, o kiti du šių varžybų dalyviai išaiškės sekmadienį po trečiųjų ketvirtfinalio varžybų.

M.Ruikio sąskaitoje 42 taškai ir 9 tritaškiai

Atkakliausios kovos vyko Kaune ir Klaipėdoje. Lietuvos žemės ūkio universitetas (LŽŪU) namie po labai permainingos kovos 82:79 palaužė Šiaulių universiteto (ŠU) komandą.

Šiose varžybose kiekvieną kėlinuką ne mažesne kaip aštuonių taškų persvara laimėdavo vis kita ekipa. Žemės ūkio studentai ketvirtąjį kėlinį laimėjo 22:12 ir išplėšė pergalę trijų taškų persvara bei išlygino serijos  iki dviejų pergalių rezultatą – 1:1.

Rezultatyviausiai LŽŪU ekipoje žaidė Marius Vansavičius (27 taškai) ir Vygintas Grinis (14 taškų). ŠU pasižymėjo Marius Jankaitis (21 taškas) ir Modestas Šidlauskas (18 taškų).

Lemiamos šios poros varžybos bus žaidžiamos sekmadienį, balandžio 10 dieną, 14 val. Šiauliuose, ŠU sporto salėje Višinskio g. 25.

Labai atkakli kova vyko ir Klaipėdoje, kur vietos universiteto (KU) studentai taip pat trijų taškų persvara 83:80 palaužė svečius iš Mykolo Romerio universiteto (MRU).

Šie pirmavo 5 taškų persvara po pirmojo kėlinio, tačiau klaipėdiečiai per antrąjį ir trečiąjį skirtumą panaikino ir patys išsiveržė į priekį dešimčia taškų. Paskutiniame rungtynių ketvirtyje kova užvirė iš naujo, tačiau KU studentai išsaugojo 3 taškų pranašumą ir nugalėjo išlygindami serijos  rezultatą – 1:1.

Aikštelėje vyko įspūdinga kova tarp abiejų komandų lyderių: Renaldo Seibučio ("Sakalai") ir Gintaro Leonavičiaus ("Akademija-LTU") iš MRU, bei Manto Ruikio ir Vaidoto Pridotko iš KU bei "Neptūno" ekipos. Šį kartą pranašesni buvo Klaipėdos komandos žaidėjai.

Vilniečiai nesustabdė fantastiškai žaidusio M.Ruikio, kuris pelnė 42 taškus ir pataikė net 9 tritaškius, taip pasiekdamas naują LSKL tritaškių pataikymo rekordą. Vaidotas Pridotkas klaipėdiečiams pelnė 20 taškų. MRU Renaldas Seibutis surinko 37 taškus, Mindaugas Badaras - 17, o Gintaras Leonavičius - 10.

Lemiamos šios poros varžybos bus žaidžiamos sekmadienį, balandžio 10 dieną, 14 val. Vilniuje, MRU sporto salėje, Ateities g. 20.

Vilniaus komandos pradėjo skirtingai

Vilniaus universiteto (VU) komanda namie taip pat tik trimis taškais 82:85 nusileido Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams. Pirmajame kėlinyje KTU studentai išsiveržė į priekį keturiais taškais, tačiau jau antrajame šeimininkai taikliais tritaškiais panaikino jų persvarą ir patys įgijo 11 taškų persvarą.

Po trijų kėlinių vilniečiai dar pirmavo dešimčia taškų, tačiau KTU krepšininkai paskutinio kėlinio pradžioje pavyzdingai gynėsi, neleisdami VU įmesti, o patys sėkmingai kontratakavo ir išlygino rezultatą. Kėlinio pabaigoje abi komandos daug klydo, tačiau kauniečiai taikliau metė baudos metimus ir išplėšė sunkią pergalę.

KTU laimėjo seriją  2:0 ir pateko į pusfinalį, tačiau VU ekipa garbingai pasipriešino reguliariojo sezono nugalėtojams.

VU Arnas Naruševičius pelnė 18 taškų, Benas Steponėnas – 15. KTU komandoje išsiskyrė Airidas Nutautas (27 taškai) ir Martynas Motiejaitis (19 taškų).

Visai kitokios nuotaikos vyravo Vilniaus pedagoginio (VPU) ir Vytauto Didžiojo universitetų (VDU) susitikime. Kaune laimėję 30 taškų persvara, išvykoje VDU krepšininkai palaužė būsimuosius pedagogus 94:74 ir lengviausiai iš visų ketvirtfinalio dalyvių pateko į pusfinalį. VDU komanda nuo pat varžybų pradžios išsiveržė į priekį ir nepaliko vilniečiams jokių šansų laimėti.

Rezultatyviausiai VPU rinktinėje žaidė Gytis Sirutavičius (17 taškų) ir Remigijus Glinskas (16 taškų). VDU komandoje išsiskyrė Paulius Jankūnas (24 taškai) ir Regimantas Ostreika (19 taškų).