„Statybos“ veteranai: Vainauskas nepripažįsta Vilniaus krepšinio istorijos

2011-04-17 10:09
Martynas Pupininkas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Jonas Vainauskas legendinių Vilniaus komandos krepšininkų į rungtynes neįsileidžia, tuo tarpu kiti „Lietuvos ryto“ vadovai tikina apie veteranų prašymus nieko negirdėję
Jonas Vainauskas legendinių Vilniaus komandos krepšininkų į rungtynes neįsileidžia, tuo tarpu kiti „Lietuvos ryto“ vadovai tikina apie veteranų prašymus nieko negirdėję
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Retas šių dienų krepšinio gerbėjas žino, kad reprezentacinės Vilniaus miesto „Lietuvos ryto“ komandos pirmasis pavadinimas buvo „Plastikas“. Vėliau jis keitėsi į „Statybą“, dar po kurio laiko tapo „Statyba–Lietuvos rytas“, o galiausiai liko tik „Lietuvos rytas“.

Nuo seniausių laikų stipriausioje sostinės ekipoje augo tradicijos, kūrėsi istorija, o jų sūkuryje keitėsi ne tik komandos pavadinimai, bet ir krepšininkų kartos bei jiems vadovaujantys žmonės.

Tačiau „Statybos“ veteranai įsitikinę, kad šį besisukantį ratą daugiau nei prieš dešimtmetį sustabdė Vilniaus komandą pradėjęs valdyti dabartinis klubo valdybos pirmininkas Jonas Vainauskas.

Nubraukė istoriją

Juro Kaziūno ir Valerijaus Bazilevskio pavardės geriausiais krepšininkų laikais buvo ne ką mažiau skambios nei per pastarąjį dešimtmetį „Lietuvos ryte“ sužibėjusių žaidėjų vardai.

Bazilevskis buvo vienas iš tų „Statybos“ žaidėjų, kurie 1979 metais pirmieji parklupdė stipriausią Lietuvos ekipą Kauno „Žalgirį“ ir tą sezoną iškovojo Sovietų Sąjungos bronzos medalius. Tai buvo bene pirmieji tokie sėkmingi Vilniaus komandos metai.

Praėjusio amžiaus pabaigoje „Statyba“ atsidūrė ant bedugnės krašto, o ekipą išgelbėjo ją įsigijęs „Lietuvos ryto“ dienraštis. Netrukus klubui vadovauti pradėjęs Vainauskas sukūrė savo imperiją – pakeitė pavadinimą, nubraukė ilgai rašytą istoriją, o klubo metraštį pradėjo skaičiuoti nuo 1997 metų.

Šiandien legendiniai „Statybos“ žaidėjai džiaugiasi, kad komanda buvo išgelbėta, tačiau neslepia nusivylimo bei jaučiasi įskaudinti, jog dabartiniai klubo vadovai jų nelaiko savo praeities dalimi. 

Veteranai norėtų „Lietuvos ryto“ namų rungtynėse turėti savo užtarnautas vietas, tačiau jų teigimu, klubo valdybos pirmininkas į areną praeities žaidėjų įsileisti nenori.

„Redaktoriaus (dienraščio „Lietuvos rytas“ vyr. redaktorius Gedvydas Vainauskas – aut. past.) sūnus Vainauskas nepripažįsta Vilniaus komandos istorijos. Jonas mano, kad jis nukrito iš dangaus su ta komanda ir ignoruoja mus – senus žaidėjus. Sostinėje nėra taip, kaip Kaune, kur ant garbės suolelio susėda Paulauskas, Budnikas, Čupkovas. Mums irgi būtų malonu, bet Vainauskas dar jaunas, niekada nesportavęs ir nežino, kas yra istorija. Jaunesnysis Vainauskas puikybės turi ne mažiau nei visą sporto pasaulį šokiruojantis Vladimiras Romanovas“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ piktinosi Kaziūnas.

Nepripažįsta senosios kartos žaidėjų

Veterano teigimu, niekada nežaidęs krepšinio ir dėl minėtos priežasties tikrųjų šio sporto niuansų nesuprantantis Vainauskas vadovaudamas Vilniaus klubui pridarė daug klaidų. Kai Kaziūnas mėgino susitarti su Vainausku, jog veteranai galėtų nemokamai stebėti komandos mačus, pastarasis atšovė, kad sostinės ekipa neturi savo veteranų.

„Jis turėjo labai didelį konfliktą su „Lietuvos ryto“ direktoriumi ir pirmuoju komandos įkūrėju Algimantu Ližaičiu, vienu geriausių trenerių Jonu Kazlausku bei treneriu iš Jugoslavijos. Jis yra labai konfliktinė asmenybė, kurios akibrokštai nepuošia krepšinio, o su savo sprendimais Jonas atrodo vaikiškas. Kartais būna tiesiog gėda“, – žodžių į vatą nevyniojo Kaziūnas.

Bazilevskis taip pat atviravo, kad legendiniai žaidėjai norėtų draugauti su „Lietuvos ryto“ klubu. Tačiau ir jis apgailestavo, kad ekipos vadovai senosios kartos krepšininkų nepriskiria prie savo istorijos.

„Susitinkame su visais Sovietų Sąjungos krepšininkais ir žinome, kad kiekvienas visur yra gerbiamas, rungtynes stebi ant specialaus veteranų suoliuko. Aš jau nekalbu apie „Žalgirį“, kuris šį dalyką yra išvystęs labai puikiai. Vainauskas apie mus išvis nenori nieko girdėti, bet tai yra nesuprantama“, – teigė Bazilevskis.

Geriausias pavyzdys – „Žalgiris“


Sostinės krepšinio veteranai su baltu pavydu žvelgia į legendinius žalgiriečius, kuriuos Kauno klubas remia nuo senų laikų bei vadina svarbia istorijos dalimi. Kiekvieną sezoną buvusiems komandos krepšininkams suteikiama daugiau nei 20 nemokamų abonementų Kauno sporto halėje.

„Žalgiris“ mus netgi parėmė, kai pernai važiavome į Europos veteranų čempionatą ir jame gynėme klubo vardą. Klubas nupirko aprangas, apmokėjo kelionę bei viešbučius. Anksčiau tokios paramos nesulaukdavome, bet pernai Romanovas mums padėjo“, – džiaugėsi Anatolijus Čupkovas.

Klubo generalinis direktorius Paulius Motiejūnas tinklalapiui  „BasketNews.lt“ paaiškino, kad į visas sezono varžybas komandos veteranams yra skiriami abonementai.

„Tie žmonės yra didelė mūsų istorijos dalis, todėl negaila suteikti nemokamų vietų. Parduoti bilietus galima visada, galima iš jų uždirbti pinigus, bet veteranai formavo komandą, svariai prisidėjo prie klubo istorijos kūrimo, tad jie turi išlikti šalia. Pažadame, kad nemokamų vietų jiems suteiksime visada“, – tvirtino Motiejūnas.

Čupkovas atskleidė, kad „Žalgiris“, kuris kitą sezoną žais naujoje arenoje, toliau tęs jau daugiau nei 30 metų gyvuojančią tradiciją ir neatskirs veteranų nuo mylimos ekipos.

„Į „Žalgirio“ vadovus galime kreiptis bet kokiu klausimu. Jei tik yra galimybė, jie niekada neatsisakys mums padėti“, – pažymėjo buvęs krepšininkas.

Kaunietis mėgino padėti vilniečiams

Kalbėdamas apie senų laikų nesutaikomus priešininkus „Statybos“ žaidėjus, Čupkovas atskleidė, kad dar dirbdamas Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) pats prašė „Lietuvos ryto“ vadovų pripažinti savo veteranus. Tačiau ir buvusio žalgiriečio prašymas liko neišgirstas, o legendiniams „Statybos“ žaidėjams „Siemens“ arenos durys taip ir liko užvertos.

„Man labai gaila vilniečių, nes „Lietuvos ryto“ klubas neprasidėjo nuo „Lietuvos ryto“ komandos. Sostinėje buvo visa eilė gabių bei talentingų krepšininkų, dabartinių veteranų. Būtent iš jų išaugo „Lietuvos rytas“. Todėl klubas turėtų gerbti Vilniaus krepšinį ir pripažinti savo veteranus. Jų nėra daug, o „Siemens“ arenoje surasti 20–30 vietų nebūtų didelis nuostolis, tuo labiau, kai halėje vietų yra dar mažiau“, – aiškino Čupkovas.

Tuo tarpu „Lietuvos ryto“ direktorius Martynas Purlys tvirtino apie veteranų prašymus niekada nieko negirdėjęs. Paklaustas, ar kitą sezoną komandos namų rungtynėse būtų galima surasti keliasdešimt vietų veteranams, vadovas tikino, kad klubas tokią galimybę svarstytų tik tada, kai sulauktų pastarųjų kreipimosi.

Su pačiu Jonu Vainausku tinklalapiui „BasketNews.lt“ susisiekti nepavyko. „Lietuvos ryto“ klubo vadovas kaskart atmesdavo skambučius.

Komanda formavosi iš tradicijų

Nuo šio sezono buvo prisimintos ir Kauno krepšinio veteranės. Moterų „VIČI–Aisčių“ klubo prezidentas Visvaldas Matijošaitis, padedamas Čupkovo, surinko ankstesnių kartų Laikinosios sostinės krepšininkes ir pakvietė jas stebėti rungtynių.

„Moterys netgi patenka į užkulisius, o klubo prezidentas šitam dalykui skiria ypatingai didelį dėmesį“, – pabrėžė Čupkovas.

Šių dienų Lietuvos krepšinio pergalėms pamatus kloję vyrai įsitikinę, kad dabartinė „Lietuvos ryto“ ekipa tęsia 1964 metais sukurtos „Statybos“ pradėtą darbą. Pasak jų, savo atskirą istoriją skaičiuoja tik Vainauskas.

„Komandą jie sukūrė ne dykumoje, o iš krepšinio tradicijų. Žinoma, po karo Vilnius neturėjo tų tradicijų, nes mūsų laikais ten nebuvo nieko. Buvo svarstymų net „Žalgirį“ perkelti į Vilnių. Bet tą komandą sostinėje pradėjo steigti amžiną atilsį treneris Antanas Paulauskas. Nuo tada atsirado tradicijos, o „Lietuvos rytas“ galiausiai išaugo iš Komjaunimo tiesos“, – pasakojo Čupkovas.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 ··· 12  »
2013-03-28 21:25
PLASTIKAS - PLYTA - LAIKRASTIS ;DDDDDDDD
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-26 17:38
Fsio, dejau ant ryto..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-19 09:06
paskutiniai zodziaim tai gryna tiesa...Lietuvos Rytas isaugo is KOMJAUNIMO TIESOS...:) gi liko tos komjaunuoliskos saknys jos niekur nedingo.
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 12:56
Vyckadar vienas faktas kodel Zalgiris geresnis nei lietuvos rytas


Prie ko čia komanda, sapne?
Įvertinimas:
-8
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 12:21
z.
gal tegul pirmiau vainauskai atkuria legendinį statybos vardą? prisimena kokios buvo klubo spalvos?

tada bus galima ir apie veteranus pagalvot! dabar tų pensininkų verkšlenimai - tikrai juokingi.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 12:16
z.
varguoliai. mat, pakvietimų ir veteranų suoliuko jiems prireikė... gal pasedėkit prie arenos, VARGUOLIAI.
Įvertinimas:
-6
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 11:40
piktas
nepaisant to, jog jau gerus 11 metu Lietuvoje prijauciu 'Lietuvos Rytui', man yra sveiku protu nesuvokiama kaip galima vienu rankos mostu nubraukti visa 33 metu istorija, pakeisti garbingas tradicijas turejusio klubo pavadinima komerciniais tikslais i laikrascio. baisiausia, kad BCLR oficialioje svetaineje, nei pries keliolika metu, nei dabar net neuzsimenamas zodis "statyba", o istorijos aprasymas leidzia suprasti, kad Lrytas atsirado is niekur ir savo istorija skaiciuoja nuo 97 metu. nors filme apie Lryta (2007 metu) Gedvydas Vainauskas aiskiai pasako, kad buvo nusitaikyta i LKL dugne smezavusia Statyba ir kaip jis sake "nutareme viska pradeti nuo nulio". visa tai leidzia padaryta isvada, kad "Statyba" buvo sunaikinta tiesiogine ta zodzio prasme. negarbinga ir aplamai nesuvokiama. absurdas

beje, 97/98 metu sezona komanda vadinosi "statyba-lietuvos rytas". taipogi svarbus faktas
Įvertinimas:
+6
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 11:32
Senai jau sakiau, kad vietoje Vilniaus turėjo būti ežeras!
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 11:21
SLIMASSKaip visada ZALGIRIS yra jega o rytas meslo kruva o ypac ju tupi raudoni snargleti fanai.


Nesimetyk brolau zavacko lygio epitetais, jie ir taip jau yra baudziami..
Įvertinimas:
+2
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 11:17
Rokas V.
Zuvys neatsimena savo tevu......
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 09:14
visi vilniaus plastiko fanai :D
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 09:12
Vycka
dar vienas faktas kodel Zalgiris geresnis nei lietuvos rytas
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 05:29
zippux

Ir tu įtikėjęs Vainauskų melu, kad ryto biudžetas mažas.......


Buvo skelbta.
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 03:08
aj juokingi jus zmones :D koki kaifa jausdami kai stumiat vieni ant kitu. ot noreciau paziuret kaip jaustumetes jai pvz ryto neliktu. zal biudzetas ant 50% sumazintu vistiek ili pakaktu paimt o eurolygoi per sventes pasisektu i top 16 iseit. juk kiekvienas zmogus is krepsinio pripazysta kad nebutu ryto nebutu ir stpraus zalgirio, nebutu zalgirio nebutu stipraus ir ryto. o kas juokingiausia kad jai tarkim isnyktu rytas, bet atsirastu kita kokia stpri komanda kuri pastovei kovotu su zalgiriu finale tai ant ju irgi taippat stumtumet kaip ir jie ant jusu. taspats ir su rytu butu. tiesiog musu toks mintalitetas. aisq yra isimciu. ziurint i vyresnio amziaus sirgalius tai vaizdas kitoks. jie nestumia taip. zaidejai irgi pvz yra visi draugai, be visokiu ten pykciu ir t.t. vistiek cia pjaunas fanai iki kokiu gal 24 metu max. nu gal yra kaskiek dar nespejusiu suaugt. nu bet cia laiko klausimas. ir cia puse besipliekianciu kogero i varzybas retai nueina :) ar tevai neleidzia ar nuo kompo nekaip negali atlipt :D
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 00:54
jonukas galvoja kad amzinai bus jaunas todel visiskai negerbia vyresniu bet ateis laikas ir jam,kai jo uzauginti produktai spjaus jam tiesiai i snuki
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 00:17
Pirmaatskyrininkisvardasuzsimane nemokamu bilietu, o straipsnio esme- rytas blogas, zalgiris geras. ar yra is ryto komandos kasnors viesai pasakes kad nepripazista tos istorijos? gal gerasis romanovas dar sumokejo kad taip pakalbetu tie 2..Iš kitos pusės, tai LRytas yra nepalyginamai biednesnis, nei Žalgiris, todėl ir bet kokios išlaidos yra apsunkinimas.


Ir tu įtikėjęs Vainauskų melu, kad ryto biudžetas mažas.......
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 00:11
joa
tokia vat ziauri tiesa rytfaniai :D
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-18 00:11
joa
tikia vat ziauri tiesa rytfaniai :D
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-04-17 22:11
Mano nuomone apskritai sunku butu surasti labiau atstumianciu zmoniu nei abu vainauskai..
Įvertinimas:
+8
(vertina tik prisijungę)
2011-04-17 21:32
Valstybe be istorijos, valstybe be ateities. Galima perfrazuoti.....
Įvertinimas:
+5
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 ··· 6 ··· 8 ··· 10 ··· 12  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 229

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas