Studentų lygos renesansas

2006-01-23 21:12
Nerijus Budrys, LSKL

Varžybos legendinėje Kauno sporto halėje, didžiulis būrys perspektyvių ir savo vertę jau spėjusių įrodyti krepšininkų, ryškiausių Lietuvos šou pasaulio žvaigždžių pasirodymai ir tūkstančiais skaičiuojami žiūrovai. Tokia dabar yra Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) kasdienybė. Tačiau jei kažkas tai būtų pasakęs dar praėjusio sezono pabaigoje, gerai su studentų krepšinio virtuve susipažinęs žmogus jį visiškai nuoširdžiai būtų palaikęs nepataisomu optimistu.

Praėjusių metų vasarą LSKL viceprezidentu tapęs klaipėdietis verslininkas Rimantas Cibauskas kartu su savimi atsivedė ir LSKL mecenatu tapusią bendrovę „Mūsų laikas“. Šios įmonės pagalba padėjo studentų lygai naująjį sezoną pradėti visiškai kitame lygmenyje.

Šiuo metu studentai yra priversti laikinai pamiršti krepšinio kamuolius – beveik visose aukštosiose mokyklose sausio mėnesį vyksta egzaminų sesija. LSKL varžybose dabar pertrauka, kuri tęsis iki vasario 6 dienos. Įpusėjusį aštuntąjį sezoną paprašėme įvertinti LSKL generalinį sekretorių Joną Kurševičių.

Kaip vertinate įpusėjusį sezoną?
Šis sezonas prasidėjo didžiulėmis permainomis. Vaikinų pirmos grupės komandose nutarėme neriboti profesionaliai kitose lygose rungtyniaujančių studentų skaičiaus. Kitas svarbus privalumas yra tai, kad šiemet varžybos vyksta gerose sporto bazėse – Kauno sporto halėje, „Šiaulių“, „Neptūno“ klubų arenose.

Tai ypač svarbu tiems studentams, kurie nerungtyniauja kitose lygose. Kita vertus, šiemet lygos administracijai yra žymiai sunkiau dirbti, nes atsirado daug papildomos veiklos, o kai kurios aukštosios mokyklos dar neturi etatinių trenerių. Manau, lyga jau išaugo iš vaikiškų marškinėlių, dabar kiekvienos aukštosios mokyklos komanda turėtų turėti ne tik etatinį trenerį, bet ir galvoti apie komandos vadybininko pareigybės įsteigimą. Labai džiugu, kad išaugo lygos populiarumas, varžybas noriai lanko žiūrovai.

– Permainos Vaikinų pirmoje grupėje užgožė kitus LSKL čempionatus – vaikinų ir merginų antrųjų grupių. Kodėl čia nematyti jokių pokyčių?
Antra grupė yra sukurta mažesnėms aukštosios mokykloms, kurios negali pasigirti aukšto meistriškumo krepšininkų gausa, čia rungtyniauja didžiųjų universitetų antrosios ekipos. Vos viena kita komanda į savo gretas galėtų pasikviesti profesionalių krepšininkų, tačiau tada tarp komandų atsirastų didžiulė meistriškumo praraja. Todėl vaikinų antros grupės komandose profesionalūs krepšininkai rungtyniauti negali.

Panaši situacija yra ir merginų grupėje, tik vienoje komandoje čia leidžiama žaisti tik dviem moterų lygos krepšininkėms. Merginų grupėje laukiame sugrįžtant LKKA komandos, kuri gerokai sustiprintų studenčių čempionatą. Apskritai šie čempionatai vyksta tvarkingai. Gali būti, kad jau artimiausiais sezonais ir juos pasieks tam tikros teigiamos permainos.

Trūksta komandinio žaidimo

Lygos direktorato vadovas sako, kad sprendimas Vaikinų pirmoje grupėje leisti žaisti visiems krepšininkams nėra amžinas.

„Iš tiesų nėra labai gerai, kad krepšininkai žaidžia dviejose komandose ir blaškosi iš vienos lygos į kitą. Manau, reikia ir toliau siekti, kad aukštosios mokyklos sudarytų sportininkams kuo palankesnes sąlygas studijuoti ir sportuoti, tokiu būdu daugiau krepšininkų rinktųsi tik atstovavimą savo „Alma mater“. Priimant svarbius sprendimus visada stengiamės būti lankstūs. Pasibaigus šiam sezonui spręsime ar pasiteisino šis sprendimas, tarsimės su treneriais, aukštųjų mokyklų atstovais“, teigė J.Kurševičius.

Kauno „Žalgirio“ treneris Antanas Sireika tvirtino, kad jauniesiems žalgiriečiams yra naudinga rungtyniauti studentų lygoje.

„Esu už tai, kad visi studentai galėtų žaisti LSKL. Tokie krepšininkai, kurie mažiau rungtyniauja profesionalų komandose, LSKL varžybose gali labiau atsiskleisti. Kartais žaidėjui reikia pakovoti su kiek silpnesniais varžovais, kad galėtų pajausti žaidimo skonį“,  sakė A.Sireika.

VPU komandos treneris Algimantas Šatas džiaugėsi, kad ir Vilniaus „Sakalų“ treneris Linas Šalkus be jokių trukdžių išleidžia savo komandos jaunimą į LSKL varžybas.

„Tačiau nėra gerai, kad šie žaidėjai negali dalyvauti treniruotėse. Komandoje susidaro gana dviprasmiška situacija. Gerai kad tarp žaidėjų vyksta konkurencija, tačiau nemaža dalis tų žaidėjų, kurie dalyvauja treniruotėse, turi labai nedidelius šansus patekti į dvyliktuką, registruojamą varžyboms“,  sakė būsimųjų pedagogų komandos strategas.

„Nėra komandinio žaidimo, krepšininkai sunkiai supranta vienas kitą aikštėje, nes dalis jų nedalyvauja treniruotėse“,  net ir po laimėtų rungtynių prieš Kauno technologijos universitetą guodėsi Mykolo Romerio universiteto ekipos treneris Egidijus Ženevičius.

Sezono pradžioje griežtai prieštaravęs leidimui neriboti profesionalų skaičiaus, Vytauto Didžiojo universiteto komandos treneris Arūnas Juknevičius dabar mano, kad šis sprendimas turi ir teigiamų, ir neigiamų pusių.

„Dabar komandose vyrauja tam tikra netvarka. Kitose lygose žaidžiantys krepšininkai beveik nedalyvauja treniruočių procese. Dažnai treneris tik prieš varžybas sužino, kurie krepšininkai galės žaisti tą dieną. Kita vertus, jei žaistume be žvaigždžių, tikriausiai ateitų mažiau žiūrovų ir apskritai susidomėjimas LSKL varžybomis būtų mažesnis. O populiarumas lygai yra būtinas“,  sakė LSKL čempionų treneris.

Žiūrovai lepinami

Studentų lygos populiarumas nuo šio sezono pradžios iš tiesų išaugo. LSKL susilaukia žymiai didesnio žiniasklaidos dėmesio. Žiūrovai skaičiuojami triženkliais, Kauno sporto halėje ir keturženkliais skaitmenimis, o ne ant rankų pirštų, kaip neretai pasitaikydavo dar praeitą sezoną.

Sporto halėje LSKL komandų sirgaliams savo pasirodymus surengė beveik visos Lietuvos muzikos žvaigždės ir garsiausi didžėjai, pertraukėlių metu jiems šoko vienos geriausių šokių grupių. Tad nenuostabu, jog šitaip lepinami kauniečiai nepraleidžia progos pirmadienio vakarais užsukti į Sporto halę.

„Kol kas nieko konkretaus negalime pasakyti, tačiau gali būti, kad jau kitą sezoną panašių staigmenų gali sulaukti ir LSKL gerbėjai kituose miestuose“,  sakė J.Kurševičius. Studentų komandų krepšininkai taip pat neslepia, kad jiems patinka žaisti legendinėje Sporto halėje.

KTU komandos kapitonas Martynas Dabulis pripažino, kad išsipildė jo sena svajonė rungtyniauti Kauno sporto halėje.

„Dar niekada to neteko čia žaisti, gerai, kad pavyko tai padaryti baigiant karjerą studentų lygoje“,  po pirmųjų LSKL varžybų Kauno sporto halėje sakė paskutiniame magistrantūros kurse studijuojantis vaikinas.

„Halėje žaisti žymiai smagiau nei išvykose, nes susirenka daug žiūrovų, vyksta šou programa, o tai sukuria labai gerą atmosferą“,  sakė VDU komandos gynėjas Mantas Kalnietis.

VPU komandos treneris ir LSKL valdybos narys A.Šatas sako pastebėjęs teigiamus pokyčius ir varžybų organizacijoje. „Išaugo ne tik lygos žaidėjų meistriškumas. Pakilo ir teisėjavimo lygis, pagerėjo sekretoriato darbas, pagaliau rašomi ir techniniai protokolai. Manyčiau, kad dabar atėjo metas ir aukštosioms mokykloms sudaryti palankesnes sąlygas sportuojantiems studentams“,  pastebėjo treneris, studentų lygoje dirbantis nuo pat jos sukūrimo.

Talentingų krepšininkų netrūksta

Nuo šio sezono pradėjus rašyti techninius varžybų protokolus, galima išskirti ne tik daugiausia taškų pelniusius, bet ir kitose statistikos kategorijose pasižymėjusius LSKL žaidėjus.

Nuo trečiojo varžybų turo kiekvieną savaitę yra renkamas geriausių turo žaidėjų penketukas, kuris kaskart yra skelbiamas LSKL interneto svetainėje ir „Krepšinio“ žurnale. Penki žaidėjai, daugiausia kartų patekę į penketuką, bus išrinkti į simbolinį geriausiųjų viso sezono žaidėjų penketą.

Pažvelgus į penketukų statistiką galima įsitikinti, kad šiame sezone LSKL komandoms atstovauja išties gausus būrys talentingų krepšininkų. Iš viso buvo sudaryti septyni savaitės penketai ir bent kartą į juos buvo patekę jau 27 žaidėjai. Tarp jų kol kas pirmauja KTU komandos vidurio puolėjas Airidas Nutautas. Šis aukštaūgis jau tris kartus buvo patekęs tarp geriausiųjų savaitės žaidėjų. Dar šeši čia pabuvojo po du kartus.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas