Valančiūnas dalyvaus NBA biržoje, gali perrašyti istoriją

2011-04-24 10:07
Jonas Miklovas, „BasketNews.lt“ korespondentas
Jonui Valančiūnui krepšinio ekspertai prognozuoja vietą NBA naujokų biržos pirmųjų šaukimų penketuke
Jonui Valančiūnui krepšinio ekspertai prognozuoja vietą NBA naujokų biržos pirmųjų šaukimų penketuke
Nuotr. Fotodiena.lt/R.Dačkus
Šių metų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje dalyvaus mažiausiai du lietuviai. „BasketNews.lt“ šaltinių žiniomis, paraišką dalyvauti biržoje jau pateikė ir vienas talentingiausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų Jonas Valančiūnas.

Tą jaunesni nei 22 metų krepšininkai šiais metais gali padaryti vėliausiai iki balandžio 24 dienos. Pirmadienį Valančiūno paraišką turėtų patvirtinti ir NBA paskelbtas oficialus išankstines paraiškas pateikusių krepšininkų sąrašas.

Šeštadienį skelbėme, kad NBA naujokų biržoje dalyvauti ruošiasi ir Donatas Motiejūnas.

Gresiantis lokautas gąsdina amerikiečius

Jei neatsiims savo paraiškos iki birželio 13 dienos, Valančiūnas turi unikalią galimybę būti pašauktas pirmajame penkete ir taip perrašyti Lietuvos krepšinio istoriją. Iki šiol aukščiausio šaukimo NBA naujokų biržoje sulaukė Žydrūnas Ilgauskas, kai 1996 metais jį dvidešimtuoju numeriu pakvietė Klivlendo „Cavaliers“.

Portlendo „Trail Blazers“ 1986 metais 24 šaukimu pasirinko Arvydą Sabonį, o praėjus devyniolikai metų 27 šaukimu – Liną Kleizą.

Martynas Andriuškevičius, Darius Songaila, Renaldas Seibutis, Eurelijus Žukauskas ir Robertas Javtokas buvo pašaukti antrajame rate.

Artėjant galutiniam paraiškų pateikimo terminui vienas po kito savo sprendimus nedalyvauti šių metų naujokų biržoje paskelbė JAV universitetuose žaidžiantys krepšininkai, kuriems buvo prognozuojami šaukimai pirmajame dešimtuke. Tokias korekcijas kandidatų sąraše lėmė NBA gresiantis lokautas.

Nieko gero nežadančios žaidėjų profsąjungos derybos su NBA klubų savininkais bei daug vilčių neteikiantys abiejų šalių pareiškimai pastūmėjo vieną po kito JAV krepšininkus paskelbti apie apsisprendimą dar mažiausiai metus tęsti mokslus universitete.

Lengvasis krašto puolėjas Harrisonas Barnesas dar bent vienam sezonui lieka Šiaurės Karolinos universitete, sunkusis krašto puolėjas Jaredas Sullingeris – Ohajo valstijos, o Perry Jonesas – Bayloro universitete.

Ryškesni šių metų naujokų biržos lyderiai – įžaidėjas Kyrie Irvingas iš Duke'o universiteto ir krašto puolėjas Derrickas Williamsas iš Arizonos, – greičiausiai išliks naujokų biržos lyderiais. Visos pagrindinės interneto svetainės, prognozuojančios NBA biržos rezultatus, šiems dviems žaidėjams yra numačiusios pirmąsias dvi vietas.

Pranašumas prieš Motiejūną – amžius

Kitiems prognozuojamiems pirmojo dešimtuko lyderiams amerikiečiams nepateikus paraiškų, Valančiūnas tampa vienu patraukliausių pasirinkimų tiek dėl demonstruojamų rezultatų, tiek dėl savo pozicijos, tiek ir dėl amžiaus.

Pirmajame rate krepšininkas iš Lietuvos kartu su vienmečiu turku Enesu Kanteriu yra vieninteliai vidurio puolėjai, tačiau didžioji NBA dalis klubų lietuvį turėtų vertinti labiau už puolėją iš Turkijos, nes pastarasis niekur oficialiai nerungtyniauja jau dvejus metus. Taip nutiko dėl to, kad turko karjera NCAA buvo sustabdyta įrodžius, kad Europoje jis turėjo kontraktą su profesionaliu klubu.

Be to, lietuvis nusileidžia turkui tik galingumu, o kitomis charakteristikomis jį akivaizdžiai lenkia (pvz. ūgiu, ištiestų rankų ilgiu, sugebėjimais aikštelėje).

NBA ekspertų teigimu, Valančiūno pranašumas naujokų biržoje prieš čeką Janą Vesely ir tautietį Motiejūną yra tai, kad sunkieji krašto puolėjai yra dvejais metais vyresni už „Lietuvos ryto“ žaidėją. Būtent amžius ir aukštesnės žaidėjo potencialo lubos kelia Valančiūno vertę.

Prognozėse – aukšta trečioji vieta

Atsižvelgiant į susiklosčiusias aplinkybes, Valančiūnas gali tikėtis neįtikėtinai aukšto trečiojo šaukimo. Teoriškai – ir dar aukštesnio.

Jau dabar svetainė „draftexpress.com“ jaunajam uteniškiui prognozuoja trečiąją vietą biržoje.

Sutarties su agentu nepasirašę amerikiečiai krepšininkai dar gali atsiimti pateiktas paraiškas iki gegužės 8 dienos, priešingu atveju, jie jau nebegalėtų sugrįžti į universitetą. Galbūt lokauto grėsmė privers persigalvoti dar vieną kitą amerikietį. Užsieniečiai tą patį gali padaryti iki birželio 13 dienos, tačiau vargu ar geras prognozes girdintys europiečiai ryžtųsi pasinaudoti šia galimybe.

Į didžiąją dalį klausimų turėtų atsakyti gegužės 17 dieną NBA pramogų studijoje Sikokase (Secaucus), Naujajame Džersyje, įvyksianti loterija. Jos metu 14 į atkrintamąsias varžybas nepatekusių NBA komandų pasidalys pirmuosius 14 pirmojo rato šaukimų.

Komandų rikiuotė taip pat gali nulemti, kokio šaukimo gali tikėtis vienas ar kitas krepšininkas. Gerą įžaidėją ar lengvą krašto puolėją jau turinčiai NBA komandai pašaukti dar vieną tos pačios pozicijos naujoką būtų nenaudinga, todėl prioritetas gali pakrypti į vidurio puolėjo poziciją. Tad teoriškai Valančiūnas gali tikėtis ir paties aukščiausio šaukimo.

„Lietuvos rytui“ – galimybė gauti rekordinę išpirką

Tai, kad Valančiūnas pretenduoja į aukščiausias vietas, įrodo NBA komandų vadovų vizitai. „Lietuvos ryto“ arenos kėdes šį sezoną išbandė Vašingtono „Wizards“ prezidentas Ernie Grunfeldas, Hiustono „Rockets“ generalinis direktorius Darylas Morey, Detroito „Pistons“ prezidentas Joe Dumarsas, Toronto „Raptors“ prezidentas Bryanas Collangelo, taip pat „Golden State Warriors“ generalinis direktorius Larry Riley, Milvokio „Bucks“ vadovas Johnas Hammondas, Šarlotės „Bobcats“ generalinis direktorius Rodas Higginsas, Jutos „Jazz“ generalinis direktorius Kevinas O'Connoras, Denverio „Nuggets“ generalinis direktorius Masai Ujiri, Klivlendo „Cavaliers“ viceprezidentas Davidas Griffinas.

Netgi „Lietuvos ryto“ Eurolygos rungtynėse išvykoje šiemet apsilankė kone visų NBA klubų skautai, o kai kuriuose mačuose buvo galima suskaičiuoti tuziną jaunąjį talentą stebinčių krepšinio pirklių.

Tokio kalibro ir tiek daug krepšinio funkcionierių į Lietuvą nebuvo atviliojęs dar nė vienas krepšinio talentas.

Nors Valančiūnas pagal savo amžių dar galėtų dalyvauti trejose naujokų biržose, vargu ar ateityje tam susiformuotų tokios palankios aplinkybės kaip šiemet.

Net jei NBA sukaustys lokautas, o Valančiūnas būtų pašauktas itin aukštai, jis karjerą galėtų tęsti Europoje. Tuomet už Atlanto jis keltųsi kitą ar dar kitą sezoną.

Atsižvelgiant į ilgametį krepšininko kontraktą su „Lietuvos ryto“ komanda, Vilniaus klubui atsiveria unikali galimybė gauti itin solidžią išpirką. Jei birželio 23 dieną Valančiūnas gautų Lietuvai istoriškai aukščiausią šaukimą, „Lietuvos rytas“ užsitikrintų Lietuvos istorijoje rekordiškai didžiausią išpirką.

Rodyti komentarus
1 2 3 4 5 6 7 8  »
2011-04-26 12:46
panasu, kad puse komentatoriu gnomu is delfio perejo i bnws.lt
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 22:03
Mindaugas
Seip aukstas saukimas laiko aiksteje negarantuoja, uztenka prisimint Darko Milicic debiutini sezona Detroite
Įvertinimas:
+3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 21:50
Žalgiris
Visi jūs apgailėtini ,pykstatės ir čia kas geresnis Žalgiris ar Rytas ,APGAILĖTINI... Sėkmės Valančiūnui NBA ,gal nauja žvaigždė bus :) Blyn apie žaidėjus rašo ,o jūs ir vėl čia kapojatės ,rytfanai jūs vistiek apgailėtini giriasi čia matai ,po to verkia po finalų triuškinimų :D MAŽVAIKIAI rytfaniai ,nėra ko bepridurti...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 21:29
HomulvasFiksijusHomulvasFiksijusCha, negaus tas ryta jokios rekordinės išpirkos, nes manau neišlaikys jie Valančiūno, jau po kito sezono parduos su visu kontraktu kokiam Europos grandui ir viskas.O tai koks skirtumas ar tau išpirką moką Europos komanda ar NBA komanda? :DDar Europos komanda pati gali sumokėt žymiai didesnę išpirką nei NBA.NBA klubai moka didesnius pinigus už jaunus žaidėjus nei Europos komandos duhhhh...NBA komanda gali sumokėti max 500k dolerių, nebent pats žaidėjas sutiktų iš savo pinigų daugiau mokėt. Tuo tarpu Europoj ribų nėra. Ir Europos grandam tie 500k dolerių yra juokas.tarzanto anonimas ; pamirsai , kad Motiejunas niekada nezaide Zalgiryje ir is Ryto pamirsai Maca su Saru .Motiejūnas žaidė Žalgiryje. Nedaug, bet žaidė.


grandams juokas ,bet rytui tai kokia 1/6 - 1/8 biudzeto dalis :D
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 20:59
NBA
Valanciunas yra didis talentas sekmes jam nba.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 20:50
FiksijusHomulvasFiksijusCha, negaus tas ryta jokios rekordinės išpirkos, nes manau neišlaikys jie Valančiūno, jau po kito sezono parduos su visu kontraktu kokiam Europos grandui ir viskas.O tai koks skirtumas ar tau išpirką moką Europos komanda ar NBA komanda? :DDar Europos komanda pati gali sumokėt žymiai didesnę išpirką nei NBA.NBA klubai moka didesnius pinigus už jaunus žaidėjus nei Europos komandos duhhhh...


NBA komanda gali sumokėti max 500k dolerių, nebent pats žaidėjas sutiktų iš savo pinigų daugiau mokėt. Tuo tarpu Europoj ribų nėra. Ir Europos grandam tie 500k dolerių yra juokas.

tarzanto anonimas ; pamirsai , kad Motiejunas niekada nezaide Zalgiryje ir is Ryto pamirsai Maca su Saru .
Motiejūnas žaidė Žalgiryje. Nedaug, bet žaidė.
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=EzNugzv7_...

JONAS VALANCIUNAS-Lithuanian prospect
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 19:46
tarzan
to anonimas ; pamirsai , kad Motiejunas niekada nezaide Zalgiryje ir is Ryto pamirsai Maca su Saru .
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 19:04
LocaSnaiDėl Motiejūno nežinau užtikrintai, bet dėl Jono, tai aš esu įsitikinęs, kad reikia dalyvauti biržoj. Dėl akivaizdžių priežasčių. Mūsų lietuvių daugumos mąstymas, net ne mąstymas, o pozicija yra labai skeptiška nba atžvilgiu. Skeptiška todėl, kad turėjom Martyno Andriuškevičiaus pavyzdį, kaip nba pagadino žmogui karjerą, bet kažkodėl mes jį vertinam logiškai nemąstydami. Aišku Martynui ir Europoje reikėjo dar daug ką įrodyti. Tačiau jo situacija yra visiškai išsskirtinė ir karjerą sustabdė sunki trauma, todėl net negalima jo imti kaip pavyzdžio. Kokie gali būti minusai jaunam žaidėjui eiti į nba. Įžvelgiu tai, jog jei esi pasirinktas vėlesniu šaukimu, tai tau gali būti sunku konkuruoti dėl laiko aikštelėje ir vietos komandoje, nors ir tada yra opcijos pažaisti nba plėtojimosi lygoje ir su laiku išsikovoti savo vietą pagrindinėje komandoje. Tačiau šis variantas yra rizikingas, nes gali labai daug laiko prasitampyti tarp vidutinioku, palūžti psichologiškai ir panašiai. Visgi mūsų dabartiniu diskutuotinu atveju tiek Donatui, tiek Jonui visos sąlygos yra optimaliai geros. Biržą silpna, šaukimai bus aukšti - kas garantuoja laiką aikštelėje. Pozicijos lietuvių taipogi tokios, kurių žaidėjų nba trūksta. Nba fizinio parengimo treneriai ir apskritai visos organizacijos požiūris į darbą yra labai aiškus ir viskas vyksta aukštame lygyje. Krepšininkai sustiprėtų fiziškai, traumų didelių abu nėra turėję. Dėl gresiančio NBA lokauto gal net kažkurį laiką dar žaistų Europoje. Jonas iš savo duomenų jau yra nba stiliaus žaidėjas. Turi labai geras kojas, greit juda aikštelėje, matosi jog padirbus galima išsilavinti labai neblogą metimą iš vidutinių nuotuolių. Valančiūnas turi nugalėtojo, kovotojo mentalitetą, todėl yra efektyvus ir efektingas, kas patinka fanams, kas patinka komandų savininkams, todėl žaisti turėtų gauti. Blogiausiu atveju prisiauginus masės, raumenų, įgavus sprogstamosios jėgos, pasitobulinus su geriausiais treneriais gynybą net ir grįžus į Europą Jonas būtų monstras ir dominuotų. Todėl nematau visiškai kodėl nereiktų jam eiti į NBA. Valančiūno požiūris į darbą apsaugo jį nuo žvaigždžių ligos, o ir traumos žmogaus nekankina. Kas geriau, ar žaisti Ryte, kuris net nežais turbūt kitamet Eurolygoj, arba kad ir kitoj Europos komandoj, kur negautų daug laiko, nes rezultatų reikia šiai dienai... ar būti pašauktam aukštu šaukimu, tobulėti, kai su tavim asmeniškai dirbs tuzinas trenerių aukščiausiame lygyje, turėti garantuotas minutes, kurias kaip žinia aukštas šaukimas numato ir įspūdingu greičiu, atletiškumu, begaliniu noru, meile žaidimui savo pasirodymais užvedinėti arenas už Atlanto ir dar gauti už tai daug didesnius pinigus, nei gautų Europoje. Vienareikšmiškai reikia dalyvauti biržoje.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D zudantis komentaras
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:59
L23
Šiemet į naujokų biržą Lietuva deleguoja Motiejų Valančių :)))
Įvertinimas:
+1
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:54
Anonimas
Statyba > Žalgiris

Valančiūnas > Motiejūnas

Marčiulionis > Sabonis

Lietuvos Rytas >>> Žalgiris
Įvertinimas:
-7
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:52
Dėl Motiejūno nežinau užtikrintai, bet dėl Jono, tai aš esu įsitikinęs, kad reikia dalyvauti biržoj. Dėl akivaizdžių priežasčių. Mūsų lietuvių daugumos mąstymas, net ne mąstymas, o pozicija yra labai skeptiška nba atžvilgiu. Skeptiška todėl, kad turėjom Martyno Andriuškevičiaus pavyzdį, kaip nba pagadino žmogui karjerą, bet kažkodėl mes jį vertinam logiškai nemąstydami. Aišku Martynui ir Europoje reikėjo dar daug ką įrodyti. Tačiau jo situacija yra visiškai išsskirtinė ir karjerą sustabdė sunki trauma, todėl net negalima jo imti kaip pavyzdžio. Kokie gali būti minusai jaunam žaidėjui eiti į nba. Įžvelgiu tai, jog jei esi pasirinktas vėlesniu šaukimu, tai tau gali būti sunku konkuruoti dėl laiko aikštelėje ir vietos komandoje, nors ir tada yra opcijos pažaisti nba plėtojimosi lygoje ir su laiku išsikovoti savo vietą pagrindinėje komandoje. Tačiau šis variantas yra rizikingas, nes gali labai daug laiko prasitampyti tarp vidutinioku, palūžti psichologiškai ir panašiai. Visgi mūsų dabartiniu diskutuotinu atveju tiek Donatui, tiek Jonui visos sąlygos yra optimaliai geros. Biržą silpna, šaukimai bus aukšti - kas garantuoja laiką aikštelėje. Pozicijos lietuvių taipogi tokios, kurių žaidėjų nba trūksta. Nba fizinio parengimo treneriai ir apskritai visos organizacijos požiūris į darbą yra labai aiškus ir viskas vyksta aukštame lygyje. Krepšininkai sustiprėtų fiziškai, traumų didelių abu nėra turėję. Dėl gresiančio NBA lokauto gal net kažkurį laiką dar žaistų Europoje. Jonas iš savo duomenų jau yra nba stiliaus žaidėjas. Turi labai geras kojas, greit juda aikštelėje, matosi jog padirbus galima išsilavinti labai neblogą metimą iš vidutinių nuotuolių. Valančiūnas turi nugalėtojo, kovotojo mentalitetą, todėl yra efektyvus ir efektingas, kas patinka fanams, kas patinka komandų savininkams, todėl žaisti turėtų gauti. Blogiausiu atveju prisiauginus masės, raumenų, įgavus sprogstamosios jėgos, pasitobulinus su geriausiais treneriais gynybą net ir grįžus į Europą Jonas būtų monstras ir dominuotų. Todėl nematau visiškai kodėl nereiktų jam eiti į NBA. Valančiūno požiūris į darbą apsaugo jį nuo žvaigždžių ligos, o ir traumos žmogaus nekankina. Kas geriau, ar žaisti Ryte, kuris net nežais turbūt kitamet Eurolygoj, arba kad ir kitoj Europos komandoj, kur negautų daug laiko, nes rezultatų reikia šiai dienai... ar būti pašauktam aukštu šaukimu, tobulėti, kai su tavim asmeniškai dirbs tuzinas trenerių aukščiausiame lygyje, turėti garantuotas minutes, kurias kaip žinia aukštas šaukimas numato ir įspūdingu greičiu, atletiškumu, begaliniu noru, meile žaidimui savo pasirodymais užvedinėti arenas už Atlanto ir dar gauti už tai daug didesnius pinigus, nei gautų Europoje. Vienareikšmiškai reikia dalyvauti biržoje.
Įvertinimas:
+7
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:47
Bet ir daunas tas tupas rytgaidys Juliuxas , matosi kad nepagydomas ligonis.
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:31
Jis tikrai vertas aukšto šaukimo, super talentas:) Sėkmės Jonui:) Tikiu, kad jam pasiseks:)
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:29
Juliuxasanonimkekalbekit ka norit,bet Motiejunas geresnis uz Valanciu,unuiversalesnis paprasciausiaiMotiejunas-zaidzia ULEB o valanciunas Eurolygoje ir jono rezultatai visitiek geresni.Tiesiog nepavydekit susmirde zalfaniai.


Ko cia pavydeti , duok dieve jam sveikatos , sekmes ir gero klubo , kuo toliau nuo komuniagu
Įvertinimas:
+4
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 18:11
anonimkekalbekit ka norit,bet Motiejunas geresnis uz Valanciu,unuiversalesnis paprasciausiai


Motiejunas-zaidzia ULEB o valanciunas Eurolygoje ir jono rezultatai visitiek geresni.Tiesiog nepavydekit susmirde zalfaniai.
Įvertinimas:
-4
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 17:47
http://www.basketzone.lt/index.php?optio... Apie Valančiūna NBA,kalba ekspertai ;D
Įvertinimas:
-2
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 17:17
anonimkekalbekit ka norit,bet Motiejunas geresnis uz Valanciu,unuiversalesnis paprasciausiai


pamirsai pridet kad dviejais metais vyresnis, per tiek laiko galima daug ko ismokt
Įvertinimas:
-3
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 16:45
anonimke
kalbekit ka norit,bet Motiejunas geresnis uz Valanciu,unuiversalesnis paprasciausiai
Įvertinimas:
-1
(vertina tik prisijungę)
2011-04-25 16:08
HomulvasFiksijusCha, negaus tas ryta jokios rekordinės išpirkos, nes manau neišlaikys jie Valančiūno, jau po kito sezono parduos su visu kontraktu kokiam Europos grandui ir viskas.O tai koks skirtumas ar tau išpirką moką Europos komanda ar NBA komanda? :DDar Europos komanda pati gali sumokėt žymiai didesnę išpirką nei NBA.


NBA klubai moka didesnius pinigus už jaunus žaidėjus nei Europos komandos duhhhh...
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.
1 2 3 4 5 6 7 8  »

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 145

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas