Praėjusią naktį NBA pirmenybėse pergales šventė trys komandos iš keturių, kurioms atstovauja lietuviai. Pralaimėjimą patyrė tik Naujojo Orleano/Oklahomos „Hornets“ klubas, o Arvydas Macijauskas antrą kartą iš eilės pasirodė aikštėje.

Čikagos „Bulls“ (18 perg. – 23 pral.) braunasi į pirmąjį Rytų konferencijos aštuntuką. Jie svečiuose 104:88 (28:16, 28:25, 21:25, 27:22) nugalėjo Toronto „Raptors“ (14-29) ir šventė antrąją pergalę iš eilės.

Patikimas „Bulls“ atsarginių žaidėjų indėlis lėmė svečių pergalę. Nuo suolelio pakilęs Chrisas Duhonas pelnė 26 taškus, o Darius Songaila įmetė 19. Sėkmingas jų pasirodymas daugiausiai prisidėjo, kad Čikagos ekipos atsarginiai 69:29 nugalėtų „Raptors“ atsarginius.

„Mūsų suolelis yra puikus, – tikino „Bulls“ treneris Scottas Skilesas, kurio vadovaujami atsarginiai 37 kartus iš 41 šį sezoną pagal taškų skaičių įveikė oponentus. – Dažniausiai mūsų suolelis įveikia varžovų suolelį, o tai mums leidžia kovoti dėl pergalių“.

Didžiąją dalį laiko pirmavę „Bulls“ krepšininkai alsavimą į nugarą pajautė trečiojo kėlinio pabaigoje, kai „Raptors“ pavijo 63:67. Tačiau du tritaškius iš eilės pataikęs Ch.Duhonas vėl atstatė solidų pranašumą.

Sėkmingai rungtynes sužaidė D.Songaila. Per 30 minučių jis pelnė 19 taškų (8/11 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, bet sykį suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Raptors“: Chrisas Boshas 20 taškų, Mike'as Jamesas 19, Jalenas Rose'as 13, Mattas Bonneris 11.

„Bulls“: Chrisas Duhonas 26 (8 rez. perd.), Darius Songaila 19, Andresas Nocioni, Luolas Dengas ir Tysonas Chandleris po 11, Benas Gordonas 9.

•

Įspūdinga Denverio „Nuggets“ (25-19) serija tęsiasi. Praėjusį naktį išvykoje 97:94 (27:33, 20:23, 24:15, 26:23) įveikę Portlendo „Trail Blazers“, jie iškovojo septintąją pergalę iš eilės ir lieka savo pogrupio lyderiais.

Carmelo Anthony ir Andre Millerio pastangos nenuėjo veltui. Pirmasis per trečiąjį kėlinį pelnė 10 taškų, o A.Milleris lemiamajame ketvirtyje surinko 17 taškų. „Nuggets“ atsilikinėjo 57:69, kai iki trečiojo kėlinio pabaigos liko 2 minutės. Tuomet C.Anthony pastangomis Denverio ekipa spurtavo 14:2 ir išlygino rezultatą.

Nors „Blazers“ pavyko atstatyvi dviženklę persvarą – 85:74 likus 8 minutėms, į tai Denverio ekipa atsakė spurtu 16:4, po kurio vėl išsiveržė į priekį.

Likus kiek daugiau nei minutei Gregas Buckneris taikliu tritaškiu išvedė „Nuggets“ į priekį. Nors Portlendo ekipa bandė atsakyti tuo pačiu, jie nesugebėjo išplėšti pratęsimo – Rubeno Pattersono desperatiškas metimas tikslo nepasiekė.

Vėl pakankamai sėkmingai per trumpą laiko tarpą sužaidė Linas Kleiza. Jis per 5 su puse minutės prie „Nuggets“ pergalės prisidėjo 6 taškais (3/4 dvitaškių) bei atkovotu kamuoliu. Visgi lietuvis kartą suklydo ir sykį prasižengė.

„Blazers“: Zachas Randolphas 18, Juanas Dixonas 17, Rubenas Pattersonas 15, Thoe Ratliffas 11 (12 atk. kam.).

„Nuggets“: Carmelo Anthony 26, Andre Milleris ir Kenyonas Martinas po 21, Gregas Buckneris 9.

Denverio komandoje dar nerungtyniavo Marcusas Camby. Pagrindinis ekipos vidurio puolėjas po patirtos traumos į aikštę išbėgti turėtų artimiausiose „Nuggets“ rungtynėse.

•

Tris kėlinius Klivlendo „Cavaliers“ (23-17) turėjo vargo su vienais NBA autsaiderių. Visgi išvykoje ji sugebėjo įveikti Atlantos „Hawks“ (11-29) – 106:97 (24:32, 32:23, 20:27, 30:15).

Klivlendo ekipą šį kartą gelbėjo ne LeBronas Jamesas, o Donyellas Marshalas. Jis per lemiamą ketvirtį pelnė 16 taškų – daugiau nei visa „Hawks“ ekipa.

Prasidedant ketvirtajam kėliniui „Hawks“ pirmavo 79:76, tačiau trys taiklūs D.Marshallo tritaškiai ir 7 pataikytos baudos nepaliko vilčių varžovams. D.Marshallo nesustabdė netgi raudona lazerio šviesa, kuri buvo spiginama į krepšininko veidą jam metant baudų metimus.

„Sirgalius mane akino, kai mečiau baudas, – pasakojo D.Marshallas. – Negaliu tiksliai pasakyti, ar jis švietė ir žaidimo metu“.

Nugalėtojams 18 taškų (5/10 dvitaškių, 8/8 baudų) pelnė Žydrūnas Ilgauskas. Per 20 minučių jis atkovojo ir prarado po 5 kamuolius, blokavo metimą, perėmė kamuolį bei 5 kartus prasižengė.

„Hawks“: Joe Johnsonas 24, Alas Harringtonas 22, Joshas Childressas 12, Zauras Pachulia 10.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 38 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Donyellas Marshallas 19, Žydrūnas Ilgauskas 18, Drew Goodenas 11 (14 atk. kam.).

•

NBA čempionų įveikti nesugebėjo „Hornets“ (20-22) ekipa. Ji namie turėjo pripažinti San Antonijaus „Spurs“ (33-10) – 68:84 (11:23, 21:19, 12:24, 24:18).

Aikštėje 4 minutes ir 20 sekundžių praleidęs A.Macijauskas nepasižymėjo (0/1 tritaškio). Gynėjas perėmė kamuolį, tačiau kartą prasižengė.

„Hornets“: Davidas Westas ir Rasualas Butleris po 15, Chrisas Paulas 14, J.R.Smithas 8.

„Spurs“: Timas Duncanas 17, Tony Parkris 14, Nickas Van Exelis 13, Brentas Barry 10.