V.Pečiukas: „Norėčiau rungtyniauti Lietuvos rinktinėje“

2006-01-28 16:28
Domas Lukauskas „Lietuvos žinios“

Joniškyje gimęs ir užaugęs Klaipėdos „Neptūno“ kapitonas bei vienas lyderių Vaidotas Pečiukas į uostamiestį atvyko iš tikro rojaus kampelio – Havajų. Ten krepšininkas praleido trejus metus rungtyniaudamas NCAA lygoje.

„Neptūno“ lyderiu tapęs 23 metų krepšininkas ima galvoti ir apie didesnius karjeros tikslus. Vienas jų – patekimas į nacionalinę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Vis dėlto puolėjas supranta, kad pasiekti šią aukštumą gali pavykti tik po itin sunkaus darbo ir didelių pastangų.

Šį sezoną 199 cm ūgio V.Pečiukas per Baltijos krepšinio lygos rungtynes vidutiniškai pelno 17,9 taško, atkovoja 4,8, o perima 1,6 kamuolio bei atlieka 2,5 rezultatyvaus perdavimo.

Sezono pradžioje trūko susižaidimo

– Sezonas beveik įpusėjo. Kaip vertinate „Neptūno“ pasirodymą per kelis mėnesius?
– Sezoną pradėjome nekaip ir pirmas blynas galbūt yra šiek tiek prisvilęs, tačiau prieš kalėdinę pertrauką pavyko iškovoti keletą neblogų pergalių. Lietuvos krepšinio lygoje, kaip ir planavome, esame ketvirti. Tuo tarpu Baltijos krepšinio pirmenybėse truputį nepasisekė, žaidžiant su keliomis komandomis, bet tikiuosi, kad antroje sezono pusėje „Neptūno“ rezultatai bus geresni.

[image=5849 left]– Kodėl komandai sekėsi sunkiai „įsivažiuoti“?
– Mūsų ekipoje yra net devyni nauji krepšininkai, reikėjo laiko, kol pripratome vienas prie kito. Demonstruoti gerą žaidimą kliudė ir traumos – per pratybas net negalėdavome žaisti penki prieš penkis, tekdavo treniruotis vos septyniese, aštuoniese. Vėliau susipažinome vienas su kitu, prie ekipos prisijungė keli nemažai patirties turintys krepšininkai ir pavyko iškovoti daugiau pergalių.

–  Daugelį nustebinote nugalėję vienus BBL favoritų „Ventspils“ krepšininkus.
– Jeigu į aikštelę išeini gerai nusiteikęs – pasieki tokių pat rezultatų. Treneris mums sakė, kad „Ventspils“ krepšininkai į Klaipėdą atvyko parsivežti lengvos pergalės, tačiau paragino kautis. Mes tą darėme iki paskutinės minutės ir iškovojome pergalę.

– Ar esate patenkintas savo žaidimu?
– Dar nesu visiškai patenkintas savo žaidimu. Atvykau iš JAV, Lietuvoje rungtyniauju pirmuosius metus, nesu žaidęs aukščiausioje Lietuvos lygoje, todėl dar yra nemažai žaidybinio broko.

Komandoje atmosfera puiki

 – Lapkritį buvote išrinktas į geriausių BBL mėnesio žaidėjų penketuką. Ką tai jums reiškia?
– Man tai yra labai didelis pasiekimas. Per debiutinį sezoną patekti tarp penkių geriausių mėnesio lygos krepšininkų yra tikrai labai didelis pasiekimas, kurį labai vertinu.

– Kokia atmosfera komandoje? Kaip lietuviams sekasi bendrauti su užsieniečiais?
– Komanda labai draugiška, bendraudami niekada neturėjome sunkumų. Tie, kurie angliškai kalba laisvai, su amerikiečiais nesunkiai randa bendrą kalbą. Aišku, yra keletas krepšininkų, kurie silpniau kalba angliškai, bet vis tiek bando kalbinti legionierius, jie – labai draugiški, kartu pasijuokia, išmoksta lietuviškų žodžių, todėl komandoje atmosfera tikrai labai draugiška.

– Esate komandos kapitonas. Turėtumėte žinoti ekipos vidines problemas. Kokios yra didžiausios?
– (Susimąsto, – Red.) Sezono pradžioje buvome nesusižaidę, bet dabar šią problemą jau esame išsprendę, todėl reikia palaukti, kol vėl prasidės varžybos ir pamatysime, ar dar turime kokių nors problemų, ar ne.

– Kaip lietuviams sekasi bendrauti su treneriu? Ar užsienietis treneris yra geriau nei lietuvis?
– Negalima pasakyti, kokios tautybės treneris komandai duotų daugiau naudos. Trenerio nurodymai – visiems aiškūs, tačiau kartais pasitaiko, kad kai kurie žaidėjai jo nesupranta. Tada padedam – išverčiam. Užsieniečio trenerio žaidimo taktika turbūt šiek tiek skiriasi, tačiau pasakyti, kuris ekipai vadovautų geriau, negaliu, nes amerikiečio neturiu su kuo palyginti.

– Kokia jūsų nuomonė apie Deaną Murray?
– Gera. Jis pasitiki manimi, todėl aikštelėje praleidžiu nemažai laiko. Tai tikrai geras treneris, bet sezono pradžioje mus kamavo traumos, todėl jam taip pat nebuvo lengva įrodyti, ko jis vertas.

– Galima pastebėti, jog treneris daugiau dėmesio skiria amerikiečiams. Be to, su jais D.Murray‘us dažniausiai leidžia laisvalaikį. Ar amerikiečių artumas jaučiamas ir krepšinio aikštėje?
– Nepasakyčiau. Nežinau, kiek laisvo laiko jie praleidžia kartu, bet tai yra suprantama – juk ta pati kultūra, kalba. O per rungtynes treneris daugiau laiko žaisti duoda tam krepšininkui, kuris tą dieną demonstruoja geresnį žaidimą. Tad aš nenorėčiau sutikti, kad D.Murray lietuviams rodo antipatijas.

– Per rungtynių didžiąją pertrauką rūbinėje užtrunkate vos kelias minutes, o neretai išnaudojate vos pusę minutės pertraukėlei skiriamo laiko. Kodėl?
– Treneris visada tiesiai šviesiai pasako, ką turime daryti, ir einame daryti apšilimą. Nežinau, kodėl taip atsitinka, kad neišnaudojame viso minutės pertraukėlei skiriamo laiko (šypsosi, – Red.). Kartais užtrunkame ir daugiau negu minutę.

Nori žaisti Lietuvos vyrų rinktinėje

– Ar dažnai prisimenate Lietuvos jaunimo rinktinėje praleistą laiką?
– Taip, atsiminimai iš tų laikų šilti ir malonūs. Grįžus į Lietuvą ypač malonu vėl susitikti, tuo labiau, kad dauguma buvusių komandos draugų rungtyniauja Lietuvoje. Bendrauju su Povilu Čiukinu, Tomu Delninkaičiu, Simu Jasaičiu, į užsienį jau išvykusiu Sauliumi Kuzminsku. Kartu praleidome apie penkerius metus.     

– Rinktinėje buvote kapitonas. „Neptūne“ taip pat einate šias pareigas. Kaip manote, kodėl jumis pasitiki komandos draugai?
– Oi, čia tai tikrai sunku pasakyti (šypsosi, – Red.). Turbūt jų pačių reikėtų paklausti.

– Viename interviu sakėte, kad bandysite patekti į nacionalinę vyrų krepšinio rinktinę. Kaip vertinate savo galimybes? Juk ją sudaro užsienyje arba „Žalgiryje“ ir „Lietuvos ryte“ rungtyniaujantys krepšininkai.
– Bandyti nėra nusikaltimas, o pavyks ar ne – sunku pasakyti. Reikia įdėti daug darbo. Tikrai netikiu, kad jau po šio sezono pavyks kažką pasiekti, bet pradėti juk reikia. Kiek žinau, esu pakviestas į antrąją rinktinės stovyklą. Nuo to ir pradėsiu.

– Ar patekimas į rinktinę – vienas jūsų karjeros tikslų? Kokius kitus tikslus keliate?
– Patekti į nacionalinę rinktinę, aišku, yra vienas mano karjeros tikslų. Taip pat norėčiau patekti į Eurolygoje rungtyniaujančią komandą ir išmėginti savo jėgas aukštesniame krepšinio lygyje.

Havajuose išmoko ir banglenčių sporto

– Kokie atsiminimai jūsų galvoje išliko iš Havajų universiteto, kuriame praleidote trejus metus?
– Skųstis negaliu, neturiu ką blogo pasakyti. Saulė, paplūdimys... Gavau diplomą, taip pat žaidžiau krepšinį, nors kamavo įvairios nedidelės traumos, bet atmintyje liko tik labai gerai praleistas laikas.

– Kuo skiriasi žaidimas universitete ir profesionaliame klube?
– Čia žaidimas kiek greitesnis, nes tam NCAA lygoje atakai yra skiriamos 35 sekundės. Čia dažniausiai naudojame greitą derinuką ir metame į krepšį. Jeigu pataikyti nepavyko, tenka greitai grįžti į gynybą. Havajuose rėmėmės taktiniu žaidimu, kamuolį valdydavome beveik iki pat atakai skirto laiko pabaigos ir stengdavomės kiekvieną derinį įvykdyti iki galo.

[image=5846 left]– Havajuose krepšinį žaidžia ir jūsų brolis Audrius. Ar jūs jam pasiūlėte atvykti žaisti į Havajus?
– Kai rungtyniavau Havajuose, jis žaidė kitame universitete ir visai kitoje valstijoje. Galima sakyti, kad aš jį ir pakviečiau. Pasikalbėjau su Havajų universiteto treneriu, pasakiau, kad yra neblogas žaidėjas. Peržiūrėjome kelias vaizdajuostes, kuriose užfiksuotas jo žaidimas, ir treneris jį pakvietė atstovauti Havajų universitetui. Jeigu šiemet būčiau neišvykęs, rungtyniautume kartu, bet aš jau baigiau, o jis dar tebesimoko.

– Havajai garsėja kaip rojaus kampelis. Ar teko ten pajusti ir atostogų dvasią?
– Teko, nes krepšinio sezonas ten baigiasi gana anksti – jeigu nepatenki į finalus, tada viskas baigiasi kovo viduryje. Tad po sunkaus sezono lieka bent pora mėnesių tikrom atostogom – su draugais dažnai apsilankydavome paplūdimyje, iš tiesų buvo kaip rojuje (šypteli, – Red.).

– Havajai žinomi kaip banglentininkų gimtinė. Ar teko išbandyti šią sporto šaką?
– Ne tik išbandžiau, bet ir išmokau, nes būnant tokiame rojaus kampelyje nori išbandyti viską, o juo labiau banglenčių sportą, kurį puikiai išmano kiekvienas tikras havajietis. Tai gana smagi ir įdomi sporto šaka.


Rodyti komentarus
pamatysit ji dar rimtoje komandoje ir prisiminsit mano zodzius
2006-04-02
Atsakyti
aha ribokas, tau tik apie jabtoko ir superperspektyviu superzvaigzdziu babrausko, delininkaicio, ciukino mastymus skaityt.
klounas kazkoks, vaikystej arklys i galva ikando tai dabar ant visu savo nuoskauda islieja.
o Peciukas maladec. gerai, kad vyras tikslus turi, aukstesni lygi pasiekt nori. is tokiu ir isauga rinktines zaidejai.
2006-01-30
Atsakyti
Ribokas
Na jis jaunimo rinktines kapitonas buvo, gal ir pasieks ka vyrukas, ne taip jau blogai losia ir dar jaunas yra :)
2006-01-29
Atsakyti
Apie rinktinę ir Eurolygą jis mąsto. Pamiršo dar NBA paminėti. Juokas ima skaitant tokius tokių žaidėjų interviu.
2006-01-29
-3
Atsakyti
to ExtraROMEO: Man atrodo kad eskym labai gerai sako
2006-01-29
Atsakyti
to eskym: Nebenusisnekek
2006-01-29
Atsakyti
to Donkratas: Šiek tiek jo, bet Vaidas tikrai nevengtų žaisti už Lietuvą, mėtydamas atmaskes kad remontuoja namą...
2006-01-29
Atsakyti
Darbstus ir tikrai kovingas zaidejas su tokiu charakteriu tikrai pasieks savo tikslu. Man tai jis savo zaidimo stilium daugiau i Timinska panasus o ne i Salenga.
2006-01-29
Atsakyti
sitas bicas jau jaunimo rinktinej man buvo vienas megstamiausiu zaideju. dziugu kad Neptune gerai sekas, sekmes jam toliau..
2006-01-28
Atsakyti
Žais žais jis rinktinė, aišku jeigu pats to sieks! Nes tokų kovingų krepšininkų kaip jis tikrai reta. Beto kaip jau sakęs esu, jis universalus gana, gali ir SG ir SF žaisti, taip pat po krepšiu pasistumdžius atkovoti kamuolių. Šiandien va Neptūno rungtynėse 25 taškus pelnė, 4 kamuolius atkovojo, na tikrai vertas dėmesio žaidėjas.
2006-01-28
Atsakyti
kur tau uz salenga. peciukas tau ne zuikiasirdis. kuris bijo kad uz lietuva blogai pasirodys. siaip didesnio grybo uz ji nemaciau. as maniau kad su matuliu jam zaisti jau pasiekimas, o matai jam per klaida ir su sbu teko zaisti. amziaus klaida, pirmykstis zmogus. peciukas daugiau pasieks.
2006-01-28
Atsakyti
jo jis man patinka kad verziasi uz lituva lost!!! pasieks manau jis savo tiksla.. tik reiktu kad koks zalgiris nusipirktu... gal antra salenga isaugintu:))
2006-01-28
-1
Atsakyti
Faktas tas, kad jis yra vertas zaisti daug rimtesniame klube nei Neptunas. Neptunas per zemas lygis. Butu gerai, jog Rytas ar Zalgiris nupirktu, nes kitu atveju nupirks kokie lenkai ir sugadins zaideja. O ar pateks i rinktine pamatysim.
2006-01-28
Atsakyti
pagyvensim pamatysim
2006-01-28
Atsakyti
eik niekada jis nežais rinktinej.
2006-01-28
Atsakyti
uztikrinu jus kad anskciau ar veliau jis pateks i rinktine.
2006-01-28
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 16

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas