VKL čempionai – „Stamperijos“ krepšininkai
VKL čempionai – „Stamperijos“ krepšininkai
Nuotr. VKL
Pirmojo VILNIAUS KREPŠINIO LYGOS sezono finišo uždanga nusileido šį savaitgalį. ELITO grupės FINAL-4 varžybomis pasibaigė ilgas ir atkaklus 48 komandų kelias pirmosios vietos link. Galiausiai po 9 mėnesių kovos išliko tik patys stipriausieji, o geriausių ekipų dvikovose netrūko ne tik gausių žiūrovų, buvusių ar esamų profesionalių krepšinio žaidėjų, tačiau ir netikėtų rezultatų. Kai kuriuos iš jų prognozuoti galėjo nebent patys drąsiausieji orakulai.
 

Pirmajame pusfinalyje susitiko iš jaunų žaidėjų sudaryta “Stamperijos” komanda bei “Dapreja”. Pastarosios ekipos gretose pamatėme ne vieną krepšininką, kuris anksčiau yra rungtyniavęs LKL ar net Eurolygoje: M. Budzinauskas, E. Redeckas, M. Jasaitis, M. Niparavičius. Tačiau šį kartą nugalėjo ne patirtis, o begalinis pergalės troškimas. Kantriai besidarbuodami gynyboje “Stamperijos” žaidėjai po kelis taškus didino savo pranašumą, kol galiausiai šventė puikią pergalę. 

Twomenas-siaureslietuva.lt – SK Nemenčinė 85 : 87         

Antrajame pusfinalyje susirinkusių žiūrovų laukė dar didesnė staigmena. Šiose rungtynėse krito sezono favorite vadinta “Twomenas-siaureslietuva.lt” komanda. Nors ir rungtyniavusi be 4 savo krepšininkų lygos lyderė bei šių metų RKL čempionės Molėtų “Ežerūno – Kario” ekipos pagrindu sudaryta ekipa buvo labai netoli pergalės, tačiau lemiamu rungtynių momentu sėkmė šypsojosi jų varžovams. “SK Nemenčinei” ši pergalė tapo istorine, po kurios žaidėjai aikštelėje siautėjo taip, lyg būtų laimėję pasaulio čempionatą. Ir nieko keisto tame nėra, nes, anot nugalėtojų – “buvo nugalėta mėgėjų svajonių rinktinė”.

Dapreja – Twomenas-siaureslietuva.lt 68 : 59

Mažojo finalo dvikova susidėjo iš dviejų visiškai skirtingų rungtynių dalių. Pirmojoje “Twomenas-siaureslietuva.lt” dominavo visose statistinėse lentelėse, tačiau antrojoje iniciatyvą perėmė “Dapreja”. Rungtynes papuošė fantastiškas M. Budzinausko (Dapreja) tritaškis paskutinę trečiojo ketvirčio sekundę iš aikštelės vidurio. Po šio metimo Mindaugo komanda taip įsižaidė, jog paskutinę minutę tiesiog mėgavosi laimėjimu ir dar viena saldžia principine tarpusavio pergale. Tuo tarpu turnyro favoritais laikyta “Twomenas-siaureslietuva.lt” liko be apdovanojimų, taip pateikdama bene patį didžiausią čempionato netikėtumą.


Stamperija – SK Nemenčinė 90 : 79

Begaliniu noru laimėti pusfinaliuose švytėjusios “SK Nemenčinės” bei “Stamperijos” susitiko finale. Tiesa, lauktos įnirtingos kovos čia sulaukėme tik pirmajame kėlinyje, kuomet pirmaujanti komanda keitėsi itin dažnai. Šiek tiek “perdegę” po pusfinalio pergalės nemenčiniečiai labai dažnai klydo, nepataikydavo iš dėkingiausių padėčių, todėl skirtumas labai greitai augo būsimųjų čempionų naudai. Tačiau vien nesėkmei priskirti nuopelnų nederėtų, nes viso FINAL-4 metu “Stamperija” demonstravo itin solidžią gynybą, galiausiai atnešusią komandai fantastišką trofėjų – pirmąją istorijoje VILNIAUS KREPŠINIO LYGOS Elito grupės taurę!

VILNIAUS KREPŠINIO LYGOS nugalėtojams bei prizininkams atiteko išskirtinės rankų darbo “Stiklopaslaptis.lt” menininkų gamintos taurės, taip pat diplomai, medaliai bei gausybė kitų dovanų. Jau tradiciškai lygos čempionai pasidabino specialiai jiems sukurtais čempionų marškinėliais. Naudingiausiu FINAL-4 krepšininku tapo Ž. Rubliauskas (Stamperija). Debiutinis lygos sezonas jau pasibaigė, kovas dar tęsia tik VKL – Sporticus.lt pavasario čempionato dalyvės.

L. Žilinskas (Stamperija): “NEREALU… viskas buvo tiesiog nerealu… dar sunkiai sekasi suvokt ką padarėme… yra labai daug faktorių, susidėjusių į vieną vietą, kodėl būtent taip viskas atsitiko. Visų pirma – mes esam “chebra”. Antra, gera serija su “Archstudija” ir tai, kad, galima sakyti, neturėjome pertraukos, nors viena ilga pertrauka vos nepakišo kojos pačiame pirmame etape. Trečia, mes ruošėmės tam – kai kam video apžvalgos ir varžovų žaidimo analizavimas keldavo šypseną, bet visa tai davė vaisių, nes darėm tai nuoširdžiai. Vardinant toliau – iki titulo mums kliuvo labai dėkingi ir sąlyginai parankūs varžovai. Kita vertus, su tokiu noru būtume bet ką nugalėję. Mes tiesiog labai labai ir labiau už kitus norėjome. Gali vardinti ir vardinti… Visas FINAL-4 buvo nerealus ir nenuspėjamas. Ačiū komandai, sirgaliams, varžovams, VKL, teisėjams… nežinau – visiems! Susitiksime kitais metais ir bandysime apgint titulą.”
 

Ž. Rubliauskas (Stamperija): “Sezonas buvo pakankamai ilgas, o prieš jį manau niekas nebūtų pasakęs, kad “Stamperija” bus pirmi. Pamenu, jog sezono pradžioje didžiausias komandos minusas buvo klaidos. Kaip matome sezono pabaigoje pagrindinę klaidą ištaisėme. Visi mes dar jauni, tačiau kiekviena pergalė įrodo, jog esame aukšto kalibro žaidėjai. Dabar linkiu visoms komandoms gerai pailsėti ir po vasaros būti daug stipresniems, nei šiais metais. VKL vadovai tikrai parodė, kad moka organizuoti turnyrus – mes vertiname jų pastangas, ačiū jiems. Ačiū komandos treneriui, kad suvaldė jaunimą ir padėjo pasiekti pergales. Ačiū vadovui Stasiui, be kurio nebūtų ir “Stamperijos”. Ačiū mūsų fanams, kurie visada tikėjo mūsų pergalėmis.” 

A. Plaipa (Stamperija): “Nuoširdžiai pasakysiu, kad VKL ELITO čempiono vardų prieš čempionatą nesitikėjome. Jame dalyvavo tikrai labai pajėgios elitinės Vilniaus komandos, kaip “Leidykla”, “Tegra”, “SK Nemenčinė” ar “Dapreja”, tad jei kas prieš čempionato pradžią būtų statęs lažybų kontoroj už tai, jog “Stamperija” nusineš čempionato laurus, būtų užsidirbęs nemažą pinigų sumą (šypsosi). Mūsų tikslas buvo FINAL-4, tačiau apetitas kyla bevalgant. Būtent todėl jeigu jau čia patekome (pasiekę mažą stebuklą ketvirtfinalyje prieš “Archstudiją”, kodėl nesutelkus visų jėgų ir nesusikoncentravus į pirmąją vietą? Komanda buvo vieninga kaip kumštis, akys ir širdys degė dideliu noru laimėti. O jeigu labai nori ir stengiesi iš visų jėgų, tikslą pasieksi visada. Labai noriu pasidžiaugti dar ir tuo, kad šiemet subrendome, kaip komanda. Nors branduolį sudaro 1989-1991 metų gimimo jaunimas bei keli “veteranai”, tačiau jau antri metai rodomas čempioniškas charakteris, disciplina, šaltakraujiškumas lemiamais momentais. Visas čempionatas mums buvo tiesiog puikus, geresnio scenarijaus negalima būtų ir sugalvoti. Na gal pats norėjau daugiau prisidėti aikštelėje, bet nuolatinės nugaros traumos ir metai daro savo (šypsosi). Pats VKL čempionatas labai patiko. Visų pirma, jis kažkiek novatoriškas – yra himnas, video apžvalgos, radijo laida, geriausių metimų penketukai. Taip pat nekilo jokių bėdų dėl organizacinių reikalų ir, žinoma, pats krepšinio lygis buvo labai aukštas. Manau VKL elitas pagal pajėgumą Vilniuje nusileidžia tik Sostinei A. Bet tobulėjimui, kaip sakoma, ribų nėra. Ačiū komandai, ačiū rėmėjui Stasiui, ačiū nuostabiems sirgaliams, ačiū VKL kolektyvui ir, žinoma, ačiū varžovams už kovas…JUODA BALTA, JUODA BALTA HEY HEY….. JUODA BALTA, JUODA BALTA HEY HEY“.
 
Antroji vieta – „SK Nemenčinė“
Antroji vieta – „SK Nemenčinė“
Nuotr. VKL

V. Narusevičius (SK Nemenčinė): “Turnyras viso sezono metu paliko labai gerą įspūdį. Tiek pats organizavimas, tiek ir net menkiausios detalės šiame turnyre buvo puikiai parengtos .Buvo daug siurprizų ir atkaklių kovų. Savo komandos pasirodymą turnyre įvertinčiau stipriu devynetu. Žaisdami kaip vienas kumštis parodėme, jog galima nugalėti net geriausius. Gaila pralaimėto finalo, bet “Stamperijos” vyrukai tiesiog labiau norėjo laimėti – šaunuoliai. Visa “SK Nemenčinė” dėkoja organizatoriams už puikų sezoną ir lauksime naujojo čempionato pradžios.”

P. Kirdeika (SK Nemenčinė): “Čempionatas buvo tikrai labai įdomus. Daug komandų vienodo pajėgumo, todėl norint patekti į FINAL-4 teko gerokai paplušėti. Mūsų iškovota 2 vieta – tikrai didelis pasiekimas, todėl labai tuo džiaugiamės. Kas galėjo pagalvoti čempionato pradžioje, jog finale susikaus “SK Nemenčinė” ir “Stamperija” ? Manau niekas – tačiau įrodėme ir kitiems, ir patys sau, kad galime nugalėti bet ką. Noriu dar kartą pasveikinti čempionus – šiemet jie stipriausi. Organizatoriai šaunuoliai, nes viskas šįmet buvo puiku. Ačiū ir iki susimatymo kitais metais. Geros vasaros visiems ! “

Trečioji vieta – „Dapreja“
Trečioji vieta – „Dapreja“
Nuotr. VKL

M. Budzinauskas (Dapreja): “Noriu pasveikinti savo komandos draugus, vadovus ir sirgalius su iškovota 3-iąja vieta VKL čempionate. Iki jos mes visi kartu nuėjome ilgą, sunkų ir duobėtą kelią. Aišku, tikėjomės tapti čempionais ir tik toks buvo mūsų tikslas, tačiau pusfinalyje nesustabdėme būsimųjų nugalėtojų. Man labai patiko “Stamperijos” komanda – tai gerai organizuota, o svarbiausia, labai vieninga ir kovinga ekipa. Būtent todėl jie ir tapo nugalėtojais ir tai, jokiu būdu nėra staigmena. Jie verti šio titulo. Na o mes džiaugiamės ir pergale Mažajame Finale, nes čia įveikėme savo principinius varžovus, kurie viso sezono metu buvo vadinami ELITO grupės favoritais. Ačiū čempionato rengėjams, žaidėjams, sirgaliams, o ypač taip mūsų mylimiems teisėjams už įdomų bei nenuspėjamą sezoną. Iki susitikimo kitąmet !” 

V. Petravičius (Dapreja): “Nors pradžioje ir buvo truputis techninių nesklandumų, pats čempionatas manau patiko tiek žiūrovams, tiek ir žaidėjams. Pirminis mūsų ekipos tikslas buvo patekti į Play-Off etapą. Nors kai kurie VKL ELITO grupės ekspertai mums prognozavo trumpą sezoną, tačiau jų liūdesiui arba džiaugsmui (šypsosi) įveikėme vieną varžovą po kito, kol galiausiai patekome į FINAL-4. Deja, į finalą nepapuolėme, bet rungtynėse dėl bronzos pavyko laimėti prieš tituluočiausią lygos komandą – “Twomenas-siaureslietuva.lt”.”  

A. Venskus (Dapreja): “Dėkojame VKL už įsimintiną sezoną. Mėgėjų lygose rungtyniaujame gan ilgai, bet šis čempionatas išsiskyrė naujovėmis, dėmesiu visiems dalyviams ir puikia organizacija. Sugebėjome nepalūžti po penktadienio varžybų, nors buvo labai sunkių akimirkų ir šeštadienį. Bronzos medalius mums atnešė puikus Artūro Daugulio žaidimas, kuris yra mūsų komandos pagrindas. Dėkojame visiems žaidėjams, ypač treneriui Aurimui Palšiui bei vėliau jį pavadavusiam Mindaugui Budzinauskui. Taipogi dėkojame “Daprejos” direktoriui Dangiui Petkevičiui už tai, kad mumis tikėjo ir negailėjo midaus (šypsosi). Sėkmės visiems ir tikimės sugrįžti kitą sezoną.”

Antroji vieta – „Twomenas-siaureslietuva.lt“
Antroji vieta – „Twomenas-siaureslietuva.lt“
Nuotr. VKL

L. Grabauskas (Twomenas-siaureslietuva.lt): “Sezonas buvo daug žadantis ir visi siekėme vieno tikslo – iškovoti pirmosios vietos apdovanojimus. Deja, finalo ketvertas labai nepasisekė ir likome be medalių. Tokia nesėkmė prilygsta visiškam fiasko. Nors nuotaikos ir ne pačios geriausios, tačiau galvos nuleisti negalima ir po tokių pralaimėjimų reikia atsitiesti bei stengtis dar labiau tobulėti. Norėčiau padėkoti visiems komandos draugams už krepšinio pamokas – iš jūsų galėjau mokytis ir tobulinti žaidimą. Didelį dėkui norėčiau tarti ir vadovui J. Tumėnui už suteiktą šansą būti tokios komandos dalimi. VILNIAUS KREPŠINIO LYGA padarė didelį ir gerą darbą savo debiutiniame sezone, kurį būtų galima įvertinti aukščiausiais balais.” 

J. Tumėnas (Twomenas-siaureslietuva.lt): “Atvykome visiškai nepasiruošę. Dauguma žaidėjų buvo be treniruočių, nes čempionatas psichologiškai mums pasibaigė dar gegužės pradžioje po A lygos finalo. Galvojome, jog laimėsime pavardėmis, tačiau kiti mus užmėtė kepurėmis, nes buvo užsivedę ir labai motyvuoti. Mano komandoje ypač nuvylė ne tie, kas žaidė, tačiau tie, kurie neatvyko. Tokių vakar ir užvakar buvo net 4-i. Atėjo laikas komandai ir man apsispręsti, ar trauktis iš visų mėgėjų čempionatų kartu bei bandyti branduolį lipdyti NKL lygoje debiutuosiančioje Molėtų “Ežerūno – Kario” komandoje, ar stovėti metai iš metų tame pačiame mėgėjų lygyje pernelyg netobulėjant nei mūsų komandai, kaip organizacijai, nei man – kaip krepšinio vadybininkui. Laikas parodys savo. Reikia žaisti arba tik tarp mėgėjų per kelias lygas ir atiduoti save 101%, arba tik NKL čempionate, nebarstant savo jėgų per keletą mėgėjų lygų. Pats čempionatas buvo aukšto lygio ir ypač gerai suorganizuotas. Jūs – geriausi Vilniuje, ačiū jums. Organizacija pralenkėte visus kitus – šaunu. Su Dievu visiems.”

D. Navickas (Twomenas-siaureslietuva.lt): “Viskas buvo suorganizuota nuostabiai, todėl, manau, visi liko patenkinti sezonu. FINAL-4 etape mums pritrūko ugnelės, tuo tarpu kitos komandos degė noru laimėti. Atsiliepė ir tai, jog neatvyko visi žaidėjai. Sveikinimai visiems laimėjusiems, tikiuosi, jog kitą sezoną ir vėl susitiksime bei džiaugsimės puikiomis pergalėmis. Ačiū VILNIAUS KREPŠINIO LYGAI už puikią lygą bei organizavimą ir šaunias akimirkas ! “

Rodyti komentarus
2011-05-24 00:45
nu jooodidelis netiketumas .. prognozuojamas finalas tarp didziuju krepsinio zvaigzdziu tapo mazuoju finalu ... netiketa .. anyway maciau rungtynes tai labai gera dvikova tarp tumeno ir daprejos buvo ..


Na bet kaip sakoma - nugalėtojai neteisiami. Bet kuriuo atveju tiek Nemenčinė tiek ir Stamperija malačiai nes žiauriai norėjo laimėt ir tai padarė, ko niekas nesitikėjo
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
2011-05-23 22:57
nu jooo
didelis netiketumas .. prognozuojamas finalas tarp didziuju krepsinio zvaigzdziu tapo mazuoju finalu ... netiketa .. anyway maciau rungtynes tai labai gera dvikova tarp tumeno ir daprejos buvo ..
Įvertinimas:
Nėra
(vertina tik prisijungę)
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 2

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Rodyti visas naujienas