Šį sezoną Europos krepšinio klubuose rungtyniauja daugiau nei 70 lietuvių. Užsienyje rungtyniauja visi 12 lietuvių, 2003 metais tapusių Europos čempionais. Norėdami Jus informuoti apie daugumos lietuvių pasirodymus Europos arenose, kas savaitę pateikiame apžvalginę naujieną apie Lietuvos krepšininkų pasirodymus užsienio šalių pirmenybėse.

Čekija

Įspūdingą pergalę Čekijos pirmenybėse iškovojo Nymburgo ČEZ ekipa. Ji savo aikštelėje 117:63 sutriuškino Trebestovico „Sadska“ krepšininkus.

Nugalėtojams Gintaras Einikis per 16 minučių pelnė 9 taškus (3/4 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, tačiau po 2 kartus suklydo ir prasižengė.

ČEZ ekipa, iškovojusi aštuoniolika pergalių ir patyrusi vos vieną pralaimėjimą, ir toliau užtikrintai žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Kipras

Ketvirtąjį pralaimėjimą Kipro pirmenybėse patyrė tris lietuvius turinti Limasolio AEL ekipa. Ji išvykoje po pratęsimo 94:96 (20:27, 30:15, 16:22, 19:21, 9:11) pralaimėjo Limasolio „Apollon“ krepšininkams.

Rolandas Jarutis pralaimėjusiems per 34 minutes pelnė 10 taškų (1/4 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 5/8 baudų), atkovojo 3 kamuolius r atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Kęstutis Šeštokas per 31 minutę surinko 10 taškų (3/5 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 4/6 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

Virginijus Sirvydis per 16 minučių į varžovų krepšį įmetė 9 taškus (2/3 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 2/3 baudų) ir atkovojo 2 kamuolius.

AEL ekipa, turinti devynias pergales ir keturias nesėkmes, užima trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Eilinį pralaimėjimą patyrė Mato Niparavičiaus Nikosijos „Etha“ komanda. Ji savo aikštelėje 66:81 (20:16, 17:19, 11:19, 18:27) neatsilaikė prieš Nikosijos „Cyprus College“ krepšininkus.

M.Niparavičius pralaimėjusiems per 26 minutes pelnė 12 taškų (2/7 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 5/6 baudų) ir atkovojo 4 kamuolius.

„Etha“ klubas, iškovojęs vos dvi pergales iš trylikos galimų, užima paskutiniąją – aštuntąją turnyrinės lentelės vietą.

Portugalija

Devintąją pergalę Portugalijoje iškovojo Funšalio CAB ekipa, kurioje rungtyniauja Arvydas Straupis. Ji savo aikštelėje 93:79 (26:20, 18:11, 20:23, 29:25) įveikė Lisabonos „Belenenses“ krepšininkus.

Nugalėtojams A.Straupis per 13 minučių prametė vieną mestą tritaškį ir taškų nepelnė, bet atkovojo vieną kamuolį ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

CAB ekipa, turinti devynias pergales ir šešis pralaimėjimus, turnyrinėje lentelėje žengia penktoje vietoje.

Slovakija

Septintąjį pralaimėjimą Slovakijoje patyrė Dariaus Dimavičiaus Nitros „Casta SPU“ klubas. Jis išvykoje 71:84 (16:32, 16:22, 18:12, 21:18) nusileido Handlovo MBK krepšininkams.

D.Dimavičius pralaimėjusiems per 40 minučių surinko 6 taškus (2/11 dvitaškių, 2/4 baudų) ir atkovojo 5 kamuolius.

Nitros ekipa, turinti vienuolika pergalių ir septynias nesėkmes, užima trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Švedija

Dešimtąją pergalę Švedijos pirmenybėse iškovojo du lietuvius turinti Stokholmo „Human Rights“ ekipa. Ji savo aikštelėje 83:77 (21:17, 22:19, 24:18, 16:23) ant menčių paguldė praėjusių metų Švedijos čempionus Sodertaljės „Kings“ krepšininkus.

Vilius Šumskis nugalėtojams per 5 minutes pelnė 2 taškus (0/2 dvitaškių, 2/2 baudų).

Regimantas Ostreika šiose rungtynėse nerungtyniavo.

Stokholmo klubas, iškovojęs dešimt pergalių ir patyręs keturiolika pralaimėjimų, užima aštuntąją turnyrinės lentelės vietą.

Vengrija

Penktąjį pralaimėjimą Vengrijos pirmenybėse patyrė Donato Sabaliausko Tiszaligeto „Szolnoki“ ekipa. Ji išvykoje 91:101 (31:23, 16:11, 15:26, 19:21, 10:20) neatsilaikė prieš „Marso-Carmo“ krepšininkus.

D.Sabaliauskas pralaimėjusiems per 33 minutes pelnė 10 taškų (3/4 dvitaškių, 1/2 baudų), atkovojo 5 kamuolius bei 5 kartus prasižengė.

„Szolnoki“ ekipa, turinti šešias pergales ir šešis pralaimėjimus, užima šeštąją turnyrinės lentelės vietą.

•

Pirmąją pergalę Vengrijoje iškovojo Valdo Kaukėno Budapešto „Uljada“ ekipa. Ji savo aikštelėje 83:82 (21:12, 20:28, 25:20, 17:22) palaužė Kopašvaro „Kopasvar“ krepšininkus.

Nugalėtojams V.Kaukėnas per 34 minutes pelnė 14 taškų (5/8 dvitaškių, 4/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas bei 3 sykius pats pažeidė taisykles.

Pralaimėjusiems Kęstutis Marčiulionis per 28 minutes surinko 20 taškų (4/5 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 6/7 baudų), atkovojo vieną kamuolį, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, tačiau kartą suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„Uljada“ ekipa, per vienuolika žaistų rungtynių iškovojusi vos vieną pergalę, ir toliau išlieka absoliuti lygos autsaiderė, o Kopašvaro klubas, iškojęs keturias pergales ir patyręs aštuonis pralaimėjimus, užima vienuoliktąją turnyrinės lentelės vietą.

Vokietijos antroji Bundeslyga

Septintąją antroje Vokietijos Bundeslygoje iškovojo Kukhafeno „BasCats“ ekipa. Ji savo aikštelėje 98:89 (21:19, 21:31, 26:20, 30:19) nugalėjo „Moenchengladbach Lions“ krepšininkus.

Benas Matkevičius nugalėtojams per 22 minutes pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atkovojo vieną ir perėmė 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, tačiau 3 kartus prasižengė ir 5 sykius prasižengė.

Marius Žemaitis per 40 minučių surinko 17 taškų (4/8 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 3/5 baudų), atkovojo 10 ir perėmė vieną kamuolį, atliko vieną rezultatyvų perdavimą bei 4 kartus prasižengė.

Audrius Maneikis per 22 minutes pelnė 16 taškų (6/11 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, blokavo vieną varžovo metimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

„BasCats“ ekipa, iškovojusi septynias pergales ir patyrusi dešimt nesėkmių, užima vienuoliktąją turnyrinės lentelės vietą.

o tai ko apie ukraina nerasot? manau, kad ukraina dabar i desimtuka stipriausiu europos lygu patenka, 2 lietuviai vyr treneriai, zaideju 5 kazkur, o rasot apie kazkokias slovakijas, svedijas ir vengrijas:( lydeka kiekviena savaite ziba ir dabar 22 taskai ir 7 atkovoti, arnas kazlauskas 17 tasku per 20 minuciu, o jums geriau juos ignoruoti, o parasyti, kad sumskis svedijoje 2 taskus pelne, o ostreika nerungtyniavo:(