Vilniaus „Lietuvos telekomo" krepšininkės žengė žingsnį link Moterų Eurolygos ketvirtfinalio. Antradienį (01.31) vilnietės namie 71:62 įveikė Neapolio „Phard" krepšininkes ir aštuntfinalio serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.

Aikštelės šeimininkėms atitrūkti padėjo taikliai mesti tritaškiai, nors per pirmąjį kėlinuką daugelis abiejų ekipų metimų skriejo pro šalį. Antrojo ketvirčio pradžioje viešnioms iš Italijos buvo pavykę įgyti 5 taškų persvarą (24:19), tačiau kėlinukui įpusėjus po Katie Douglas ir Rimos Valentienės tritaškių skirtumas sumenko iki minimumo (25:26).

Per paskutines antrojo kėlinio sekundes „Lietuvos telekomo" krepšininkėms išsiveržti į priekį padėjo dvi taiklios Jen Derevjanik baudos (36:34).

Po pertraukos vilnietės galutinai perėmė iniciatyvą ir po R.Valentienės tolimo metimo įgijo 7 (41:34), o po K.Douglas tritaškio  dešimties taškų persvarą (46:36). Didžiausias vilniečių pranašumas buvo 11 taškų (62:51).

Saugų pranašumą išlaikiusios iki susitikimo pabaigos „Lietuvos telekomo" krepšininkės šventė pirmąją pergalę per atkrintamąsias varžybas.

„Lietuvos telekomas“: Katie Douglas 23 taškai (9/17 metimų, 8 atk. kam., 5 kld.), Ieva Kublina 12, Sandra Valužytė 10 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Jurgita Štreimikytė-Virbickienė 9 (4/12 dvitaškių), Jen Derevjanik 7, Rima Valentienė 6 (2/9 tritaškių).

„Phard“: Mery Andrade 19, Victoria Bullett ir Immacolata Gentile po 12.

Iki rungtynių pabaigos likus šiek tiek daugiau negu minutei, į Vilniaus „Lietuvos ryto" krepšinio areną susirinkę žiūrovai galėjo išvysti netradicinį reginį  vienas rungtynių teisėjų bandė išmušti tarp lanko ir krepšio lentos įstrigusį kamuolį. Didelių ovacijų sulaukusiam arbitrui tą padaryti pavyko tik trečiu bandymu.

Tai buvo antroji vilniečių pergalė prieš „Phard" šį sezoną. Per C grupės varžybų pirmąjį mačą vilnietės namie sumindė itales 88:44, tačiau per antrąjį susitikimą išvykoje netikėtai pralaimėjo 69:81.

Antrąjį aštuntfinalio mačą, kuris gali būti lemiamas, „Lietuvos telekomo" ekipa penktadienį (02.03) žais Neapolyje.