Praėjusią naktį NBA pirmenybėse buvo sužaista net 13 rungtynių. Į aikštę išbėgo visų penkių klubų, kuriems atstovauja lietuviai, krepšininkai. Iš lietuvių nerungtyniavo tik Arvydas Macijauskas.

Antrąsias rungtynes Indianos „Pacers“ (22 perg. – 22 pral.) gretose žaidęs Predragas Stojakovičius šį kartą pasirodė kur kas sėkmingiau, o jo vedama ekipa namie nepaliko jokių vilčių Los Andželo „Lakers“ (24-21) – 105:79 (24:21, 28:16, 30:25, 23:17).

Žaisdami be traumuotų startinio penketuko žaidėjų Jermaine'o O'Nealo bei Jamaalo Tinsley, „Pacers“ sulaukė dar vienos blogos žinios – su varžovu susidūręs Stephenas Jacksonas patyrė traumą ir negalėjo baigti rungtynių. Po kontakto su varžovu S.Jacksonas gulėjo ant parketo, kol „Pacers“ narių padedamas nukeliavo į rūbinę. Krepšininkas buvo nuvežtas į ligoninę.

S.Jacksonui iškritus iš rikiuotės, „Pacers“ pirmavo 41:34. Tarsi įgiję naują kvėpavimą, Indianos krepšininkai iki didžiosios pertraukos laimėjo atkarpą 11:3 ir atitrūko 15 taškų skirtumu.

Šiose rungtynėse „Lakers“ krepšį atakavo 31 proc. taiklumu – tikslą pasiekė 26 metimai iš 85. Tai prasčiausias Los Andželo krepšininkų pataikymas šį sezoną.

Sėkmingai šį kartą „Pacers“ į priekį vedė P.Stojakovičius, kuris per 41 minutę pelnė 26 taškus (5/11 tritaškių) ir atkovojo 13 kamuolių.

Ne taip sėkmingai žaidė Šarūnas Jasikevičius. Lietuvis per 21 minutę surinko 4 taškus (0/3 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą prasižengė.

„Pacers“: Predragas Stojakovičius 26 taškai, Fredas Jonesas 16, Jeffas Fosteris 15 (13 atk. kam.), Danny Grangeris 14 (12 atk. kam.), Davidas Harrisonas 10.

„Lakers“: Kobe Bryantas 26 (8/24 metimų), Brianas Cookas 12, Lamaras Odomas ir Chrisas Mihmas po 10.

•

Puikus Dariaus Songailos žaidimas nepadėjo Čikagos „Bulls“ (20-25) pasiekti pergalės Oklahomoje. Išvykoje žaidę „buliai“ 95:100 (23:22, 19:31, 29:23, 24:24) buvo priversti pripažinti „Hornets“ (23-22) pranašumą.

Po D.Songailos dvitaškio likus žaisti mažiau nei tris minutes „Bulls“ priartėjo iki minimumo – 89:90. Tačiau „Hornets“ naujokas Chrisas Paulas pelnė 6 taškus be atsako ir vėl leido savo ekipai atitrūkti. Varžovų Čikagos krepšininkai pavyti nebespėjo.

Nuo suolelio pakilęs ir aikštėje 26 minutes praleidęs D.Songaila pelnė 18 taškų (8/13 dvitaškių, 2/2 baudų). Lietuvis sugriebė 6 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, bet 2 kartus prasižengė ir 2 sykius suklydo.

A.Macijauskas aikštėje nepasirodė.

„Hornets“: Chrisas Paulas 25 (13 rez. perd.), Kirkas Snyderis 15, Rasualas Butleris 14, Davidas Westas 13, P.J.Brownas 10.

„Bulls“: Kirkas Hinrichas 20, Luolas Dengas ir Darius Songaila po 18, Benas Gordonas 16.

•

LeBronas Jamesas atliko „trigubą dublį“, o Klivlendo „Cavaliers“ (27-17) iškovojo septintąją pergalę iš eilės. Jaunojo L.Jameso vedama ekipa namie 91:85 (17:15, 17:20, 28:27, 29:23) nugalėjo Naujojo Džersio „Nets“ (23-21).

Trečią „trigubą dublį“ šį sezoną atlikęs L.Jamesas pelnė 26 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Per pirmąją mačo dalį jis pelnė tik 4 taškus, tačiau per lemiamą ketvirtį iniciatyvos ėmęsis „Cavaliers“ lyderis surinko 15 taškų ir atvedė Klivlendo klubą į dar vieną pergalę.

Žydrūnas Ilgauskas šį kartą nebuvo rezultatyvus. Jis per 28 minutes surinko 6 taškus (3/5 dvitaškių), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 5 varžovų metimus, bet 2 kartus prasižengė ir 3 sykius suklydo.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 26, Drew Goodenas 18, Aleksandras Pavlovičius 14.

„Nets“: Vince'as Carteris 29, Richardas Jeffersonas 19, Jasonas Kiddas 14, Nenadas Krstičius 12.

•

Denverio „Nuggets“ (25-23) pateko į duobę. Prieš tai 7 pergales iš eilės laimėjusi ekipa praėjusią naktį patyrė ketvirtąją nesėkmę iš eilės, išvykoje 90:103 (27:34, 27:15, 13:26, 23:28) turėjusi pripažinti Jutos „Jazz“ (22-24) pranašumą.

Denverio komandai 4 taškus (1/3 dvitaškių, 2/2 baudų) pelnė Linas Kleiza. Per 8 minutes jis atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, bet 3 sykius prasižengė.

„Jazz“: Mehmetas Okuras 28 (11 atk. kam.), Andrejus Kirilenka 21 (5 blk.), Keithas McLeodas 18, Miltas Palacio 12, Mattas Harpingas 11.

„Nuggets“: Carmelo Anthony 20, Kenyonas Martinas 18, Andre Milleris 15, Francisco Elsonas 10.